Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu yeni evleneceklere marka-fiyat-kalite fikirleri

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları
birde weltew mob. fiyatlar nasıl bilgin varmı

2 sene önce kuzenim evlendi.
Weltew mobilya aldılar ve çok memnun kaldılar.
2 yıldır kullanıyorlar mobilyaları, bütçeleri biraz dardı hatta.
Bende ona danışmak için telefonda konuşurken sormuştum nasıl memnunmusun diye.
Çok pahalı mobilyalarıda var dedi, ama biz bütçemize göre almıştık, ona rağmen çok kaliteli çıktı dedi.
İlerde değiştirmek isterse yine oradan mobilya alacağını söyledi.
Zaten internet sitesinde fiyat listesi de mevcut. Oradan da bakabilirsiniz mobilyalarına.
Ama biraz önce yazdığımı yinelemek istiyorum, ne olursa olsun mobilya alırken yerinde görün ve kalitesini inceleyin...

Ben de 9 aylık evlıyım,Mobılya markası olarak İstikbal düşünmeyın hiç memnun değilim tum esyalarım malesef kı bu markadan alındı(kısaca neden kullandıkları medefe cok dandik tırnağınla oynasan hemen soyuluyor,bana tesır urunu gönderdıklerı ıcın cok sorun yasadık).Bana kalsı tepe home yada sitelerden alırdım(Ankara ıcın dıyorum bunu)Beyaz esya olarak hepsını bosch aldık ben sıemens istıyordum (gercı ıkı markada aynı fabrıka urunu) suanda herhangı bı sorunum olmasada sanırım sıemens alsaydım daha cok ıcıme sinebılırdı(arcelık,beko gibi markalar hıc dusunmedım),bazı arkadaslar mıele bahsetmıs evet beyaz esya markası ve bıldığım kadarıyla cok eskı bır marka iyidir yanılmıyorsam alman markası..elektrık supurgesı phılıps kullanıyorum memnunum ama suan aklım olsa kesınlıkle dyson alırdım:))tv olarak sony ve samsung kullanıyorum(led plazma sektörunde tek olduklarını dusunuyorum)halı olarak royal kullanıyorum memnunum,dığer halılarım malesefkı ıstıkbalın deco markası hepsınde sorunlar cıktı kesınlıkle yaklasmayın(halıda yıllarını vermıs sadece halı uzerıne uretım yapan fırmaları tercıh edın)umarım ısınıze yarar bu arada beyaz esya tamamen sans ısı kımısı cok memnundur kımısı beğenmıyorum der..

hımm bu terleme karsıtı çarşaf ilgimi çekti kesin bakmalıyım çünkü evlenince insallah antalyaya yerleşicem..bu arada yazdıklarım tamamen internetten arastırdıkca edindiğim bilgiler sakın yanlış anlasılmasın kesinlikle ben deneyip tecrübe etmedim.bu yuzden yazdıkların için teşekkür ederim yanlış bilgi vermekte istemem doğrusu..birde cotton box ürünleri hakkında bilgisi olan varmı acaba işyerime yakın bi yerde var ve devamlı kampanya yapıolar.acaba alsammı diorum ama kalitesinide bilmiorum.kullanan alan varsa bana fikir verebilirmisiniz....

ya kızlar benim merak ettiğim bişey daha var, ben birkaç kişiden istanbulda bazı yerlerde defolu yani ufak çizikleri olan veya bunun benzeri ufak defoları olan ve yarı fiyatına satılan ürünler olduğunu duydum.özellikle beyaz esya satılıomuş.hem ünlü markaların ürünleri. şimdi sormak istediğim 1.bu ürünleri ben nerelerde bulabilirim.2.sizce böyle ürünler almalımıyım.3.gümrük malları satan yerleri bilen varmı.4.bu konuda alan, kullanan, tecrübe eden varmı.

Tekrardan merhaba Canım,

Cotton Box ben bir nevresim aldım. Duyumlarım iyi olduğu yönde ve bilinen bir marka olması avantaj tabii ki.
Fena değil, ama kullanmadım o yüzden bilemiyorum.
İnşallah deneyen bir arkadaş yorum yazar, bende öğrenmiş olurum

Onlara "spot" ürünler deniliyor.
İstanbul'da dar bütçe ile evlenenler buralardan ürün alabiliyorlar.
Fakat pek tavsiye edilmiyor, edilmeme sebebi ise ürünlerde sorun çıkabilmesi, garanti kapsamının zayıf olması vb. şeyler.
Bana sorarsan tanıdık - bildik bir bayiiden veya güvenilir ve uygun fiyatlar sunabilen bir elektronik mağazasından almak daha avantajlı.
Garanti kapsamı açısından daha iyi olur.
Diğer soruların k onusunda pek bilgi sahibi değilim. ama birşey duyarsam mutlaka paylaşırım

Kızlar, önce bende dediğimiz 'SPOT' ürünlerinden almayı düşündüm sonra bir duzdolabında arıza olduğu zaman,insanın ne kadar sinir olduğu geldi aklıma ve vazgeçtim.Spotculara da gidip gezdim bu arada, benim için aman aman bir fiyat farkı da yok aralarında. Dediğiniz gibi garanti kapsamı çok ama çok zayıf..
Buzdolabını ve bulaşık makinasını Bosch dan almayı düşünüyorum,bakıcam artık.
Ama istanbul avrupa yakasında, uygun fiyata, kaliteli mobilya mağazaları tavsiye edebilirseniz çok sevinirim. :))

kızlar tencerelerde de en kalitelisi emsan markaymış. annem 25 yıldır aynı tencereleri kullanıyor. hatta büyük boy bi tenceresi var yedekte onu da bana verecek ben kullanacağım :)) o yüzden tencere takımımı emsandan alacağımm...

çok yararlı bi topik olmuş bu
bizde seneye nisanda düşünüyoruz,mobilyaları ev belli olunca alıcaz.şuan fiyat araştırmasındayız
ider mobilyaya baktım,hoşuma gitti görünüşü.kalitesini merak ediyorum.fiyat olarakta uygun.

Beyaz eşyaları biz arçelikten aldık.Evlenmeden borcu bitsin diye 6 taksitte ödüyoruz.
Forum istanbuldaki arçelik bayisi konsept mağaza olduğu için oraya özel indirimler yapıyor aklınızda olsun kızlar

Biz 2479 TLlik buzdolabını 2099 TL ye aldık.
bunlarda beyaz eşyalarımız.3 tam 4150 TL ye geldi.

Ben daha arastırma asamasındaydım ama bazı seyleri almaya karar verdim bu hafta sonu bornoz takımı ve pike takımı alacağım avrupa yakasından almak istiyorum ama bu konuda hangi semtlerde bakmalıyım fikir verirmisiniz.

öncelikle Allah yardımcın olsun demek istiyorum :) bende bugün itibariyle bitirdim evimin hazırlık aşamasını tam 8 aydır koşturuyordum çünkü :S
Mobilya konusunda en önemlisi bence satın alacağınız ürünün suntalem mi mdf mi yoksa masif ağaç mı olduğunu sorun ziraa görüntüde çok güzel şatafatlı mobilyalar hemde ucuzsa bunlar kesinlikle suntalem malzemeden oluyor ve çok dayanıksız oluyor. en iyisi tabiki masif ağaç ama fiyatlar yüksek tabii biraz hem kaliteli hem uygun istiyorsan mutlaka mdf ürünler seçmelisin. sana bu konuda saloni mobilyayı önerebilirim. gerçekten çok sağlam ve ödüllü mobilyaları var fiyat olarak ta normal. halı seçerken de shaggy halılardan mutlaka uzak dur derim çünkü onlarda çok kullanışsız.
EV tekstili konusunda taç, days in colours, ipekçe , sarev ve aran clasy i öneririm.
beyaz eşyalarımızın hepsini boschtan aldık biz araştırdık en iyi markanın o olduğuna karar verdik. tabiki karar yine sizin :)) hayırlısı olsun şimdiden canım ..

hakkaten amma zormuş ben daha zevkli geçer çeyiz işi diye düşünüyordum :S

zevkmi nerdeeee daha araştırma aşamasında bile başıma ağrılar giriyor çok yorucu olacak çooookkk

hakkaten amma zormuş ben daha zevkli geçer çeyiz işi diye düşünüyordum :S

zevkmi nerdeeee daha araştırma aşamasında bile başıma ağrılar giriyor çok yorucu olacak çooookkk

Bu kadar karamsar bakmayın kızlar ya...
Ev alışverişi güzeldir, eminim zevkli geçirilecek anlarda olacaktır...

Bu konuda tecrübe sahibi oldum diyebilirim...

3ay sonra düğünüm var coğu esyamı aldım ama bunun için çok araştırma içerisine girdim.
Mobilyalar konusunda hepsini alfemodan düşünüyordum ama fiyatların gerçekten çok fazla ucuk olduğunu görünce başka mağazalara yöneldim sonra internetten sanal mobilyayı gördüm gittim görüştüm gezdim diğer yerlerle karşılaştığımda bana cok cazip geldi fiyatları
Ve şuna kanat getirdim inegölde daha ucuza yapılan mobilyalar başka şehirlerde yüksek fiyatlara satılıyor en cokta evgör bunu yapıyor
Onun haricinde beyaz eşya konusunda ilk tercihim Samsung'tu hiç bir şikayet yoktu herkes çok memnun felan derken bir baktım ki şikayetim var da bir sürü yorum yazılmış
O an bütün hayallerim yıkıldı zaten kafanda bişeyleri netleştirmek istiyorsun birde hayal kırıklığına uğrayınca iş daha farklı oluyor...
Sonra LG'nin ürünlerine yöneldim ama elektronik eşyalarla arası iyi olan bi arkadaşım samsung ,lg,profilo vs. gibi eşyaların nedense hep bimeks,teknosa elektroword gibi yerlerde satılıdğını söyledi ve bunun nedenide çok daha hesaplıya hafif teşirli ürünlerin yurtdışından gelmesi
Parça garantisinin sorun olması ,servis ağının yaygın olmaması vs. derken ondan da vazgeçtim
En son artık BOSH yöneldim ama ilk baktığım şey A++ olmasıydı içime sinerek son çıkan modellerden beğendim evet burdada bi arkadaşın dediği gibi bulaşık makinesinin çelik olmasına dikkat edin derim. Nişanlım istanbuldan aldı hepsini abartısız 8 yer dolaştık 6100'den başladılar fiyat vermeye en son 5600 aldık hepsini ve bu bize iyi bi ders oldu
Bişey alırken gezmek gerekir hemen alıverelim bitsin demekle olmuyor malasef bu işler ...

Herşeyden önce tencerede çelik tercih edinderim en sağlıklı ve garantisi pilav vs. yemekler için birtane teflon tencereniz olsa yada tavanız yeter onca seye boşa para ödemeyin
Ondada çok araştırma yaptım emsan ve korkmaz bu işte en iyi emin olabilirsiniz.Ben korkmazdan yana yaptım tercihimi.
Başka başka....Mesala su ısıtıcı alıcaktım sonra mağazadaki kız bana dediki abla ona ayrı para vereceğine korkmazın çaycıları var çelik altınında kapağı var hem su ısıtıcı hem çaydanlık olarak kullanabilirsin
Baktım arkadaşlar gercekten mantıklı geldi bir taşta iki kuş vurmuş oldum 50 /60 lira bi ısıtıcıya para vereceğime 90 liraya caycım oldu
Yemek takımımı Kütahya Porselen tercih ettim parça garantisi var ve gerçekten iyiler 84 parça 390 liraya aldım ucuz almamın sebebi Kütahya'da oturmam burdaki satış mağazalarında daha avantajlı
Elektrikli süpürge daha almadım karar aşamasındayım..Aklıma gelenler bunlar geldikçe yazmaya devam ederim :):)

kızlar

1. gelin home pike-nevresim takımı (nevresim takımı pike takımı 4 yastık 1 çarşaf 2 de havlu tam takım)
2. taç bambu bornoz takımı
3. taç çift kişilik nevresim takımı
4. taç bir antibakteryel çift kişilik yorgan
5. taç dört tane ascot yastık

hepsini 1000 tl ye aldım

sizce nasıl almışım pahalımı ucuzamı geldi kestiremedim ben

Avrupa yakasında bornoz takımı ve pike takımını en çok çeşitlilik ve fiyat açısından uygunlukta bulacağın yer Eminönü - mahmutpaşa olacaktır canım.
Tavsiyem bir haftasonunu ayır ve oraya git, özellikle erken saatte gitmeni tavsiye ederim çünkü düğün sezonu olduğu için çok kalabalığa kalma.
Zaten havalar da baya bir ısındı, o kadar kalabalık oluyor ki artık iğne atsan yere düşmez.

Aynı zamanda masa örtüsü, oda takımları vs. gibi bir çok şey bulabileceğin ve uygun fiyatlar alabileceğin bir yer.

İnternetten de uygun fiyatlı bornoz takımları ve pike takımları bulabilirsin.
Markafoni, dekoreko, morhipo, trendyol bunları da tavsiye edebilirim.
Ben hemen hemen bütün pike, nevresim, yatak örtüsü takımlarımı internet üzerinden aldım.
Aynı zamanda bornoz takımımı da, taaa eminönünden veya herhangi bir alışveriş yerinden onları taşımak zor geldi açıkçası

Doğru söylemişsin canım, bu arada geçmiş olsun diyelim mi sana? Çoğunu atlatmışsın anladığım kadarı ile... Ne mutlu sana...
Vermiş olduğun bilgilere katılıyorum canım, ama dediğin gibi her ne kadar masif ağaç pahalı olsa da, IKEA'da masif ağaç ürünler dışardaki ürünlere nazaran çok daha avantajlı.
Ben bu haftasonu mutfağıma duvara monte masif ağaç masa, masif ağaç 3 basamaklı merdiven aldım.
Mobilya alacaklara öncelikle İKEA'ya bakmalarını, oradaki masif ağaç kalitesini görmelerini sonra da diğer mobilyacılara giderek fiyat karşılaştırması yapmalarını tavsiye ederim.
Tabii ki koltuk, kanepe vs. konusunda birşey diyemeceğim o konuda bilgim yok.
Fakat yatak odası takımı, mutfak için gerekli olabilecek malzemeler vs. konusunda mutlaka gidip bir alternatif bakış açısına sahip olmanızı tavsiye ederim

Canım, hepsinin fiyatlarını tek tek yazarsan dağılımına bakaraktan sana iyi veya kötü diyebilirim.
ama sanki iyi almış gibisin.
Bu şekilde Gelin Pike takımları 400 - 500'den aşağı değil, aynı şekilde bornoz takımı da en uygunu 200 civarı, Taç'ın ranforce nevresim takımı 125 TL idi en son, zaten bu hesaba göre aşağı yukarı ortaya 725 TL - 825 TL gibi bir totel çıkıyor, sen yastık ve antibakteriyal yorgan da almışsın, hesaba bakılınca gayet uyguna aldın sanırım.. İnşallah güle güle kullanırsın canım

Bu tarz alışverişlerde herkese tavsiyem nakit para biriktirin, paranızı bir miktar biriktirdikten sonrada gidip peşin alın, daha fazla indirim yapabilme ve pazarlık payını fazlalaştırma imkanınız olacaktır...

off ya ben hiç pazarlık yapmayı beceremiorum bu arada aldıklarımı kredi kartına taksitle aldım

off ya ben hiç pazarlık yapmayı beceremiorum bu arada aldıklarımı kredi kartına taksitle aldım

Canım pazarlık yapmak çok önemli bence, çünkü alacağın şeyin fiyatını nerden baksan 5-10 bile indirsen kâr kârdır...
Ben pazarlık yaparım illaki, kredi kartına taksit dahi yaptırsam "bak sevaptır evlenene yardım etmek, yapmayın etmeyin" falan derken zaten ısrara dayanamıyorlar.
Onlarda haklı kendince ekmek parası ama bende haklıyım bir ton masrafın içinden ne kadar az ödersem bana o kadar yarar Gerçi en önemli pazarlık mobilyada!
Mutlaka pazarlığı iyi yapan biri ile mobilya alışverişine gidin derim, çünkü gerçekten pazarlıkta fiyatlar ciddi anlamda oynuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…