Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu yeni evleneceklere marka-fiyat-kalite fikirleri

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları
Haklısın ya ama etrafımda sıkı pazarlık yapan da biri yok off bu esyaları alırkende cok tereddütte kaldım ah yanımda pazarlık yapan biri olsa dedim ama almış bulundum işte

arkadaslar bu damat bohcası nişan bohçası falan hakkında bilgisi olan paylasabilirmi ne zaman veriliyor içine neler konuluyor kimlere bohça veriliyor bide sandıkta verilirmi acaba şık sandıklarda hazırlandığınıda duydum

bohça damadın kardeşleri anne ve babasına verilirmiş. bide sadıç mı deniyo işte onlara yapılırmış. içinde. terlik, pijama, parfüm seti, iç çamaşır, çorap, kemer, cüzdan. bazı ailelerde damada takım elbise, kaynanaya da elbise verilirmiş. sandığı erkek tarafı sana getirecekmiş. vallahi annem bunları dedi. daha farklı bilgi verirse derim

Bu konuyla ilgili olarak bir başka yere uzun bir yorum yaptığımı hatırladım ve o yorumumu buldum Detaylı bilgi aşağıda bulunabilir, bohçaya konulanlar genelde bunlar, fakat adetlere göre bohçaların kime yapılacağı değişkenlik gösterir. Bir de iki aile "sadece gelin damada - damat geline bohça yapacak" diye anlaşırsa, gelin ve damat için bohçalar hazırlanır bir de anne babalar için...

peki nerelisiniz ben rizeliyim evleneceğim kişide burdurlu malum yerden yere bu gelenekler değişiyor

işte göçmeniz biz. ama annemde biliyo sonuçta artık malatya da yaşıyoruz. belki fark çok olabilirr canm. buralılar böyle yapıyo.

peki toplamda kaç bohça hazırlanıo ben şimdi kaç çeşit bohça hazırlicam

Canım bahsettiğim gibi yukarda, kültür farklılıklarına göre değişir.
Fakat ben hiç bir adete uymayacağım diyorsan, yapman gereken
1 Bohça Kayınvalidene
1 Bohça Kayınpederine
1 Bohça Nişanlına

Adetlere uyacağım diyorsan eğer ek olarak:
1'er bohça kardeşlere (varsa)
1'er bohça eltilere (varsa)
1 bohça en yakın sağ olan büyüğe/veya her ikisine - Babaanne - Anneanne

Biz adetlere uymadan yapalım dedik herşeyi.
İlk bohçayı erkek tarafı getirsin ona göre yapalım dedik ve sonuçta onlar
1 Bohça Bana
1 Bohça Anneme
1 Bohça babama
1 Bohça annaneme
getirdiler.

Bizde:
1 Bohça Kayınvalideme
1 Bohça Kayınpederime
1 Bohça Nişanlıma
1 Bohça Nişanlımın abisine
1 Bohça Eltime
1 Bohça Babaanneye
şeklinde götürdük, onlar annanemi atlamamışlardı, bende nasılsa 1 abisi var fazla masraf olmaz onu da saymamazlıktan gelmeyeyim diye bu şekilde tercih ettim.
Senin isteğine göre ve karşı tarafın yapmasına göre değişir... O yüzden bohça hazırlıklarına başlamadan önce onların bohça getirmesini bekle derim.
Bohçaya ne koyacaklarına göre bohçayı hazırlarsın, aynı zamanda kimlere bohça yapmışlarsa ona göre bohça hazırlarsın sende, hem de karşılıksız veya eksik olmamış olur.. .

benim anlamadığım bişe daha var bu nişan alışverişine 2 keremi gidilio 2 ayrı yerde yazmıssın tam anlamadım

selam arkadaşlar ben mobilyalarımı merinostan aldım memnunum fiyatları uygun ...halılarım kaşmir sibel serisi hiç memnun değilim temizlemesi bakımı çok zor yıkandıkçada tüyleri eskisi gibi kalmıyo bu sagy tarzı yolluklarıda hiç tavsiye etmiyorum bin pişmanım keşke almasaydımbuz dolabım vestel 3 yılda 2 kez bozuldubulaşık makinem zanussi ondan çok memnunum ankastre setim arçelik memnunum (kuzenimin esty diye bi marka 6 ayda bozuldu fırını)şofben olarak demirdöküm titanyum kullanıyoruz memnunuz
bu arada izmirde oturanlar cetmen mobilyadan ablam ve kuzenim mobilya aldı hiç memnun değiller ablamın mobilyaları parçalandı 3 taşınmada

arkadaslar tekrar sorayım çeyizlik alışverişi için istanbulda semt isimleri verebilirmisiniz.alışverişlere başladım ama nereye bakıcam bilemiorum

selaaaamm aranıza bendee katıldımm bu pazar ailemle tanışmaya geliyor erkek arkadaşım eylül ekim gibi de nişan düşünüyoruz ben bu işlerden hiç anlamıyorum bohça ya neler alınır konur ve de mobilya bakıp fiyat araştırması yapmaya başladık bellona yataş istikbal e felan baktık ortalama 10.000 TL ye yatak odası,yemek takımı,ünite,salon takımını alıyorsun bu fiyat iyimidir ? sizler kaça aldınız ?

arkadaslar tekrar sorayım çeyizlik alışverişi için istanbulda semt isimleri verebilirmisiniz.alışverişlere başladım ama nereye bakıcam bilemiorum

CNM SNN düğün ne zamandı? bende düğün hazırlıgı yapıyorum fakat bu ay sonu ev tutcaz ona göre alayım dedım esyaları .çk güzel bi başlık olmuş

ben de mobilyalarımı sanal mobilyadan almayı düşünüyorum. Memnun musun?

Canım öncelikle bu konuya çok sık bakamayabiliyorum... Sen bana arada özel mesaj atarsan veya yazdığım cevapları beğenirsen dönüp bakıyorum. Tesadüfen bugün birisi beğenmiş bir yorumu, uyarı gelince baktım... Unutkanlık başa bela vallahi...

bu bohçalar nişandamı veriliyor sözde bohça veriliyormu
Sözde bohça vermek şart değil... Bu konuda sizin gelenekleriniz neler bilmiyorum.
Annem verdi, bizde adetmiş "söz kesildi" diye söz vermeye delaletmiş.
O yüzden kendisi iğne oyası bir bohça yaptı, içine 1 çorap + 1 havlu koydu. Maksat adet yerini bulsun diye.
Çok büyütülecek birşey değil.

Zaten erkek tarafı bohça getirmez, çiçeğini + çikolatasını eğer takılacaksa tek taş yüzüğünü alır gelir.

Ama şatafatlı bir söz yapacağım dersen, o zaman kızın o akşam giyeceği kıyafetler ve erkeğin o akşam giyeceği kıyafetler alınır.
Yine nişandaki gibi kız erkeğin kıyafetlerini, erkek kızın kıyafetlerini alır. Ama gerek var mı dersen, bence masraftan kaçınma taraftarıysan gereksiz.. Yine tabii sizin adetlerinize ve erkek tarafının isteklerine göre değişken bir durum.

benim anlamadığım bişe daha var bu nişan alışverişine 2 keremi gidilio 2 ayrı yerde yazmıssın tam anlamadım

Yok canım, bohça alışverişine 2 kere çıkmaya gerek yok.
Aynı gün içerisinde hem erkeğin (erkeğin bohçasını kız üstlenir) hem de kızın (kızın bohçasını erkek tarafı) bohçaları halledilebilir. Fakat benim bahsettiğim şu ki, eğer erkek tarafı sizinle bohça alışverişine gitmez ise, sen bekle erkek tarafı önce bir bohçaları getirsin, ona göre alacaklarını alırsın.
Beraber bohça alışverişine gidilirse zaten, orada sadece sana alınacaklar alınacaktır. Anne ve babana veya varsa kardeşlerine de yapılacak bohça alışverişini yapmazlar. Onlar ayrıca kendileri yapar. Sizde aynı şekilde, anne-baba ve diğer bohça alınacak kişiler haricinde alışverişi sadece erkek için (damat) yapacaksınız. O yüzden aile bireylerinin diğerlerine alınacaklar varsa, onlar için bohça alışverişine bi daha çıkmış olursunuz o kadar. Ama onlar için çok detaylı şeyler alınmadığından dolayı, çok fazla çarşıya vs. çıkmaya gerek yok gibi... Bir çok yerde bulunabilir bu ürünler.

Çeyizlik alışverişinin en gözde yerleri İstanbul'da zaten ilk öncelik Eminönü - Mahmutpaşa'dır.
eğer bu semte gidecekseniz, yanınızda mutlaka biraz etrafı bilen, pazarlık yapmasını bilen ve dükkanları tanıyan olsun, iyilerin yanında kötülerde muhakkak oluyor çünkü. En azından hem güzel, hem de kesenize uygun bohça hazırlamanız kolay olur.

Bir diğer yer ise Fatih semtidir, ki orada mağazalardan alışveriş yaparsınız.
Mahmutpaşa kadar uygun fiyatlar bulamasanızda, çeşitlilik açısından bir çok çeyiz mağazası var.
Eğer eminönü kalabalığına girmek istemiyorum derseniz, Fatih'te alternatiflerden biri.

Bu iki yer haricinde benim bildiğim yok

Merhaba vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkürler naila.
Bu haftasonu bir kaç mobilya baktık, Merinos'u gördük fakat girmedik.
Keşke bir girip baksaymışız, anlaşılan 3 yıldır Merinos'un mobilyalarını kullanıyorsun öyle değil mi?
Etrafında Doğtaş kullanan var mı? Veya farklı bilinen markalar, paylaşırsan sevinirim..

Kaşmir ve Shaggy halı düşündüm doğrusu.
Halılara daha girişmediğimiz için, şimdiden bunları öğrenmem süper oldu.
Çok sağolasın.

Hangi şehirdesin bilmiyorum, fakat haftasonu tecrübemden yola çıkarak, bahsetmiş olduğun kadar mobilya aşağı yukarı bu fiyatlarda. 10.000 - 12.000 arası, özellik ve modellerine göre, aynı zamanda kalitesine göre de tabii ki, bu fiyat normal. Eğer bütçem benim bu kadar diyorsan zaten, uygun fiyata...
Fakat bu bahsettiğiniz fiyatta pazarlık yapıldı mı? Pazarlık sonrası fiyat ise, gayet iyi

yok pazarlık yapılmadan kaba fiyat hali buydu bellona da ama iyi midir bellona bilemedim

evet 3 yıldır kullanıyorum memnunum doğtaş iyi diye duydum ama genede kullanana sormak lazım bu arada annemin koltuk takımı vitello marka oda çok sağlam çıktı...

evet 3 yıldır kullanıyorum memnunum doğtaş iyi diye duydum ama genede kullanana sormak lazım bu arada annemin koltuk takımı vitello marka oda çok sağlam çıktı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…