Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu yeni evleneceklere marka-fiyat-kalite fikirleri

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları
evet 3 yıldır kullanıyorum memnunum doğtaş iyi diye duydum ama genede kullanana sormak lazım bu arada annemin koltuk takımı vitello marka oda çok sağlam çıktı...

Teşekkürler canım vermiş olduğun bilgiler için, bende araştırmaya devam ediyorum...

Rapsodi mobilyayı duyan bilen var mı? :44:

_Aysun_
Bellona hakkında benim açmış olduğum bir konuya cevap yazan arkadaşın yazısını ve benim yazdığım cevabı da görebilirsin.
Bence Bellona düşünmeyin derim :44:

ben de mobilyalarımı sanal mobilyadan almayı düşünüyorum. Memnun musun?

Canım alışveriş sürecinde memnun kaldık ...Ama mobilyalarım bayramdan sonra yerleşicek evime ozaman tam kesin birşeyler soyleyebilirim.

Ama aynı işyerinde çalıştığım bi arkadaşım var o gayet memnun kullanıyor hiçbir sorunda yaşamadı ...

Satış sonrasıda ilgililer mesala ben perdelik bi kumaş beğendim onuda kesip göndericekler şimdilik bi sorun gözükmüyor gibi umarım kullandıktan sonrada aynı fikirde olurum...

CNM SNN düğün ne zamandı? bende düğün hazırlıgı yapıyorum fakat bu ay sonu ev tutcaz ona göre alayım dedım esyaları .çk güzel bi başlık olmuş

benim anca önümüzdeki sene sonu olur dediğin gibi bazı esyaları ev tutulunca almak gerek bende ole yapıcam ama simdiden arastırıyorumki alacagım zamn zorluk cekmiyim

bu konularda cok yardımın oluyor tesekkur ederim uzun uzun acıklayıcı yazıyosun cevapları bunun içinde ayrıca tesekkurler

Rica ederim, inşallah herkese yardımcı oluyordur cevaplarım...

Haftasonu fellik fellik mobilya arayışı, bir yığın sorun ve sıkıntı sonucunda mobilyalarımızı aldık kızlar.
Tam istediğim gibi olmasa da, son dakikada erkek tarafının " bizim bütçemiz budur" demesi sonucu kesemize göre uygun olanlardan aldık.
kendi topiğimde mobilyalarımı paylaşıcam...

kızlar merhaba istanbul 'da uygun fiyata ve kullanışlı düğün paketleri olan mobilyacıları bilen bana yardmcı olabilir mi rica etsem?

kızlar istikbal yada bellona düşünüyoduk kaynanamın ısrarı yuzunden . ama buraya bakınca kafam karıstı, modalife ve kilim in düğün paketleri çok uygun kullanan var mı nolur fikir verinn?

biz bellona aldık eşyalarımızı. modalife ankarada gördüm, pek estetik değil gibi geliyor bana, kalitesi ise fiyatından bellidir zaten.
biz evimizde de istikbal bellona kullanıyoruz, gayet de memnunuz hiç bir sıkıntımız olmadı.
sürgülü kapaklardan şikayet edenler olmuş sanırım, biz özel gömme dolap yaptırdık sürgülü o bile sıkıntı yarattı, bunun markayla ilgisi yok bence.
ayrıca beyaz eşya mobilya vs. şans işi gerçekten.

Rapsodi mobilyayı duyan bilen var mı? :44:[/I][/B][/QUOTE]

Canım ben temmuzda evlendim ve Rapsodien aldım mobilyalarımı modelleri çok güzel ama teslimatları kurulumları geçitti müşteriyle ilişkileri çok kötü. ben düğün öncesi çok sıtres yaşadım. çeyizim teslimat yüzünden geç serirdi. sandalyerlim sorumlu halaen gelip alıcaklar.

Bence rapsodiden uzak durun.

Ben yandım siz yanmayın

Daha önce de dediğim gibi, çok sık bakamıyorum bu topiğe, o yüzden kusura bakmayın.
Ancak bakabildim.

Mobilya alacaklara tavsiyelerim şunlar (biz mobilyalarımızı aldık)..

Mobilya her gün değiştirebileceğiniz birşey değil.
O yüzden en önemli şey mobilyanın içinize sinmesi!
Fiyatlar malesef pahalı, fakat bir kere alınıyor, o yüzden sağlam olduğuna inandığınız ve kaliteli olduğuna inandığınız ürünleri tercih edin.
Etrafımda bir çok insan İkea'dan mobilya aldılar, masif ağaç ürünleri çok olduğu için gayet kaliteli, tek sıkıntısı montaj ücreti almaları.
O kadar yüksek rakkamlar veremem diyorsanız kalite anlamında tavsiye edeceğim iki marka var: Doğtaş & Alfemo
Biz mobilyalarımızı Doğtaş'tan aldık, hepsi (yemek odası, yatak odası, salon takımı) 11.000 TL'ye mâl oldu.
Zaten bir çok mobilyacıda bu fiyata çıkacaksınızdır. Daha ucuzu, ucuz etin yahnisi hesabı olabilir.

Bunlar da benim bütçemi aşar diyorsanız, İstikbal ve Bellona'ya bakabilirsiniz.
Bellona hakkında duyumlarım malesef ki iyi değil, bir çok kullanıcı Bellona'nın mobilyalarından şikayetçi.
Fakat sizlerde internetten araştırmalar yapabilirsiniz bu konuda.
İnternet denilen nimet, hakikaten bu konularda çok yararlı. Müşteri memnuniyeti vs. açısından bilgiler bulabilirsiniz.
Sonuçta mobilyayı kullanmış kişilerden direk bilgi almak daha aydınlatıcı oluyor.

Rapsodi mobilyaya gelince, yukarda arkadaşın da dediği gibi gerçekten uzak durun.
İnternette hakkında sayısız şikayet var ve şikayetlerin bir çoğu çözümlenmemiş.
O yüzden fiyat uygunluğu sizi aldatmasın! Dediğim gibi ucuz etin yahnisi işine döner...

Ben mobilyalarımı çok zor aldım, kayınvalidem ve kayınpederim çok karıştılar.
Fakat çabalarım ve nişanlımın yardımları ile mobilyalarımızı çok şükür ki kendi istediğimiz gibi aldık.
Bu çok önemli, benim evim beni yansıtmalı, kayınvalidemin - kayınpederimin zevkini değil.
Bazen büyükler yardım edeceğim diye, aşırıya kaçabiliyorlar. O yüzden bu konuda taviz vermemenizi tavsiye ederim.
O evde oturacak sizlersiniz, mobilyalarınıza bakınca "ben bunları beğenmemiştim" zaten diyerek nefret etmektense,
"ne güzel seçim yapmışım, seviyorum mobilyalarımı" demek daha iyi olacağı için.. İyi düşünün derim!

Şimdiden mobilya alacaklara hayırlı uğurlu olsun.

Allah iyi günllerde kullanmayı nasip etsin cnm.

Biz mobilyaları eşimle bakmıştık ve hiç kimse karışmadı her yere baktık daha uygun fiyatlarda bulduk ama bir defa alıyoruz dedik ve Rapsodiden aldık çok beğenerek ama sonrasında baya sıkıntı yaşandı.

Anlıyorum canım, ne diyebilirim çok geçmiş olsun...
Bizde Masko'ya gittiğimizde Rapsodi'yi görünce baya şaşırdık.
Neredeyse bizde oradan alacaktık mobilyalarımızı, baya kafamıza yatmıştı çünkü.
Baktığın zaman mobilyalar çok hoş, kaliteli görünüyor, fakat internette araştırmadan pek birşey yapmam ben.
Araştırmalarım sonucunda bir baktım ki, meğer dışı seni içi beni yakar vaziyette...
Neyse biz ucuz kurtulduk öyle diyeyim...

Biraz önceki yorumuma istinaden şunu söylemek istiyorum.
Benim önermiş olduğum Doğtaş - Alfemo - Bellona - İstikbal fabrikasyon şekilde mobilya üreten firmalar.
Çok araştırmaya girmemiş, daha yeni araştırmaya giren arkadaşlar için söylüyorum,
Fabrikasyon mobilyalar daha uygun fiyatlı olacaktır, Kilim Mobilyayı önermiyorum.
Kendim gidip yerine baktım, evet fiyatları çok uygun (diğer muadillerine göre) fakat kalite anlamında aynı şeyi söyleyemem.

Bellona mı yoksa İstikbal'mi derseniz, tereddütsüz İstikbal derim.
Sebebi ise, bizim yıllar önce evimizde ki mobilyalarımız İstikbal'di.
Salon takımları ve diğer mobilyaları gerçekten kaliteli oluyor, fakat müşteri hizmetleri nasıldır bir fikrim yok.
Bana göre biraz daha bu mobilyalar çekyat tarzı olduğu ve avangart mobilyaya ağırlık verdikleri için
fazla süslü geliyor, o yüzden tercih etmedik... Yoksa fiyatsal anlamda da gayet iyi bir marka.

İnternette Merinos'un mobilyalarından memnun kalan bir çok kişinin yorumlarını okudum.
Bunu da araştırabilirsiniz, Merinos mobilyalara da şahsen baktim, ürün kalitesi açısından çok aşırı iyi değil.
Fakat fiyatları gayet uygun, ilerde mobilyalarımı değiştiririm, şimdi uygun alayım diye düşünenleriniz varsa,
buraya da bir göz atabilir.

Eğer butik mobilyacılardan mobilya almayı düşünüyorsanız, servis, ürün garantisi ve ürünün fiyatı konusunda sorun yaşanması olası.
Fabrikasyon mobilyalarda ürünler bir seferde binlerce adet çıkıyor, tek bir ürün üretimi gibi bir zahmete girmiyorlar.
2 yıl garantisi, aynı zamanda firmaya göre değişiklik gösteren 3 ila 10 yıl arasında değişen müşteri hizmet garantisi veriyor.

Butik mobilyacılarda ürünleri siparişe göre ürettikleri için maliyeti daha yüksek oluyor.
Maliyeti yüksek olup, mobilyayı da ucuza satamayacakları için, mobilyadaki ahşap kalitesini (sözde) yüksek tutuyorlar.
Çok yüksek tutamasalar da, diğerlerinden farkı olması gerek ki o fiyatlara satılabilsin!
Mantık tamamen bu. Yoksa bir diğerinin ötekinden bir farkı yok. Mobilya mı? Mobilya!

Ben öncelikle mobilyanın kalitesine, kumaş kalitesine, dayanıklılığına, müşteri memnuniyetine önem vererek araştırma yaptım.
Keseme hem uygun, hem de müşteri hizmetlerinden sorun yaşamayacağım yer olarak Doğtaş ve Alfemo'yu seçtim.
Alfemo'nun modelsel anlamda tam olarak bana hitap etmediğini fark ettim, yoksa çokta güzel modelleri mevcut.
Fiyat açısından da Doğtaş ile çok farkı olduğunu zannetmiyorum, ancak 1000 TL maksimum arada fiyat oynasın (toplam meblada).

Bir de tavsiye edeceğim diğer konu, mobilyalarınızın hepsini tek bir mobilyacıdan alın.
Ürün başına yapılan indirimlerinden çok daha fazlasını ürünlerin toplam fiyatından yapabiliyorlar.
Çok çok pazarlık edin! Muhakkak pazarlık etmelisiniz, hemen size ilk verilen fiyata kesinlikle almayın mobilyalarınızı!
Çünkü mobilya alımlarında, beyaz eşya alımlarında her daim pazarlık payı vardır.

arkadaş çok detaylı bilgi vermiş teşekkür ediyorum ...yalnız marka değil de daha uygun birşeyler bakmak isitoyrum istanbul KArtal civarında fiyatı uygun ürünleri güzl bildiğiniz mağaza var mıdır?

Mrhaba rkadaşalr bende mobilya arayanlardanım modoko yanımda ama fiyatlar çok pahalı bellona ve istikbal düşünüyorum onlarıda fiyatları pahalı ama haberiniz olsun kampanyada olanlar var çok güzel
bide ben maltepede köseoğlu mobilyayı gördüm onun kalitesi ile ilgili bilgisi olan var mı?
yada ümaniyede tavsiye edebileceğinzi bir mobilyacı?

kızlar istikbal yada bellona düşünüyoduk kaynanamın ısrarı yuzunden . ama buraya bakınca kafam karıstı, modalife ve kilim in düğün paketleri çok uygun kullanan var mı nolur fikir verinn?

canım ben oturma grubumu kilim mobilyadan aldım daha kullanamadım fakat memnunum:)) tavsiye ederm fiyatlarıda çok uygun...yatak odamıda merinostan aldım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…