Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Bugun memnun Cok garip oldu kizlar.
Kahvalti bir dilim kizarmis ekmek, peynir, yesil zeytin ve domates.
Ogle,kucuk tabak peynir soslu makarna ve bir dilim kizarmis ekmegin ustune ton baligi. Cok sacma oldu :KK70:
Aksam, valla Benim cocuklarin artiklarini yedim. O da sacma bir menu oldu. Az bisey pilav, kuru fasulye ve bir bucuga yakin sosis. Ne alaka di mi :KK70: Ufakliklardan biri sosis diye tutturdu. Kendi yemedi bana kaldi.
Arada kahve ile muffin, yarim muz yedim. Simdi de gene cocuklarin artigi elmayi kemiriyorum :)

Öyle düşünme tatlım yaaa ne yiyenler var minnak bebek doğuruyo. Ne az yiyenler kocaman doğuryp marifet diilki. Bak benle arkadaşım aynı zamanda gebe kalmıştık aynı kiloyla hatta. Boyumuzda bir. İkimizd aynı kiloda bebek doğurduk. Ama o 25 kg aldı gebelikte ben 14. Yani sonuçta o daha çok yemiş ama bişi değişmemiş :)
Yani oyle hakkatten ama benim digerleri 3600 3750 doğmuştu onlarla kiyaslayinca minnak geliyor bu
Sende deneyimli bı anne olarak o 40 lara çok ümit bağlamayın :))
Valla bir umut bagliycam canım uzerine gidicem depresyonun ne kötü bisey yaa biraz once esime dedim cayi baska yerde icelim oturdugum odadan cikmak bile iyi geldi :KK70:neyse ki yasadigim sıkıntıdan dolayi misafirler 40 imi bekliyor halim yok diye gelmiycekler

Bugun memnun Cok garip oldu kizlar.
Kahvalti bir dilim kizarmis ekmek, peynir, yesil zeytin ve domates.
Ogle,kucuk tabak peynir soslu makarna ve bir dilim kizarmis ekmegin ustune ton baligi. Cok sacma oldu :KK70:
Aksam, valla Benim cocuklarin artiklarini yedim. O da sacma bir menu oldu. Az bisey pilav, kuru fasulye ve bir bucuga yakin sosis. Ne alaka di mi :KK70: Ufakliklardan biri sosis diye tutturdu. Kendi yemedi bana kaldi.
Arada kahve ile muffin, yarim muz yedim. Simdi de gene cocuklarin artigi elmayi kemiriyorum :)
Fasulyeyi nohutu bol.bol ye dogum yapinca yiyemezsin :rolleyes:

Yani oyle hakkatten ama benim digerleri 3600 3750 doğmuştu onlarla kiyaslayinca minnak geliyor bu

Valla bir umut bagliycam canım uzerine gidicem depresyonun ne kötü bisey yaa biraz once esime dedim cayi baska yerde icelim oturdugum odadan cikmak bile iyi geldi :KK70:neyse ki yasadigim sıkıntıdan dolayi misafirler 40 imi bekliyor halim yok diye gelmiycekler
Onu atlatirsin canım kafanda büyütme genelde herseye denir ya 40i çıksın o biter 3ay bitsin o biter 6 ay olsun :) ayrıca kilosu gayet iyi

Kizlar ben geldimm hatta biz geldik.. dogum gerceklesti cok sukur simdi bebegi emziriyorum dogum hikayemi yazicam birazdan toparlayim,elhamdülillah iyiyiz ikimizde
Hayırlı olsun canım,tebrik ederim.yarın kilo bildirimi yap bakalım.bu arada sen burayla ilgilenebilecek misin?yoksa pufboregi pufboregi gönüllüydü,ona devredebilirsin.malum burası bizim kontrol mekanizmamız.sana yük olmasın,bizim için de aksaklık olmasın.

Dolly dogum yapti kim yapacakdi acaba guncellemeyi Khaleesi21 Khaleesi21 sen mi yapacaktin canım
Yok canım o ben değilim pufboregi pufboregi . cool_lime cool_lime karar versin devredip etmeyeceğine.kilolar yazılm

Sabah : 1 küçük dilim tam buğday ekmeği,az peynir,1 çeri,1 haşlanmış yumurta,çay
Öğle : (gün vardı açılınnnn Allah Alllahhh) 6 sigara böreği ,6yk şehriye salatası,kibrit kutusu kadar tiramusu
Ara : soda
Akşam : yarım kase yulaf ezmesi,4 adet lahana sarma,3kaşık yoğurt

Sabah : 1 küçük dilim tam buğday ekmeği,az peynir,1 çeri,1 haşlanmış yumurta,çay
Öğle : (gün vardı açılınnnn Allah Alllahhh) 6 sigara böreği ,6yk şehriye salatası,kibrit kutusu kadar tiramusu
Ara : soda
Akşam : yarım kase yulaf ezmesi,4 adet lahana sarma,3kaşık yoğurt
Maşallah canim :)

Kendimi kirmizi yaziya gecireyim bugunun hayali ile bekledim hep :KK70:
Bi sekilde 10 kilo ile tamamladim hamileligimi ve hedefime ulastim uzun bi müddet aksamlari yemedim hatta bazen 3 te kestiğim oluyodu yemegi yinede bebegim maşallah iyi dogdu. Demekki miktar degil besinin kalitesi önemlidir :KK66: simdi kac kilo oldum bilmem anneme geldim uzun bi sure tartilamam belki anca doktor randevumda oda fazla tartıyordu ama ben anlarim asagi yukari ne kadar gitmis :KK70:
Hic ödemim olmadi kizlar bol su bol su bol su size tavsiyem bu suan aynaya bakinca memnunum goruntumden çoraplarim bileklerimi sıkmıyor, pijamalarim strec gibi durmuyor :)

Hafif sancilar geldi canim wc ye kalktim 3 kere falan sonra anladim dogumun baslayacagini kisa bi sure sonra ise nisan geldi

Bugün karnım sık sık sertleşti taş gibi oldu adeta. Ama aynı zamanda bebekde çok hareketli . O yüzden anlam veremedim ben . Artık herşey belirti mi belirti değil mi modunda geçiyor :))) yarın 40 doluyor şaka gibi :))

kızlar hastane odasına birşey aldınız mı ? ben çikolata ve şeker koymayı düşündüm birde belki lohusa şerbeti yada limonata koyarım. birde mevlüt yapcakmısınız ? e lohusayken nasıl hazırlancaz??? gözümde büyüyor bunlar şimdiden.

X