Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Merhaba kızlar :) dün akşam itibariyle doğurdum bende :) süt durumuyla ilgileniyoruz bebeğin . Memeyi reddediyor şimdilik. Pompa ile çekebilirim kadarıyla süt vermeye çalışıyorum. Gerisi şimdilik mama takviyesi :) sarılık testini atlatınca mamayı kökten kesmeyi düşünüyorum :) tabi mümkün olursa
Tebrik ederim canım Allah analı babalı büyütmek nasip etsin :))

Kızlar bazılarınızın menülerinde sucuk fln görüyorum ben. Gebelikte işlenmiş et yasak diye biliyorum ben. Siz kendiniz mi yaptınız sucuğu ondan mı yiyebiliyordunuz?
Bana doktorum ilk 3 ay sucuk salam sosis ciger kokoreç sakatat tüketme sonra abartmadığın sürece yiyebilirsin demişti. (salam ve sosis zaten hiç yemem.. ) neyse ilk 3 ay hiçbirini yemedim sonrasında iyi pişmiş olmasına dikkat ederek yemeye başladım. Eve güvendiğimiz bi kasaptan alıyoruz sucugu, haftasonları yiyoruz genellikle. Ciğer ve kokorec de yiyoruz arada dısarda , güvendiğimiz temiz yerlerde. Sadece midye yemiyorum içim gidiyor ona da amaaa napalım.. :)))

Kızlar bazılarınızın menülerinde sucuk fln görüyorum ben. Gebelikte işlenmiş et yasak diye biliyorum ben. Siz kendiniz mi yaptınız sucuğu ondan mı yiyebiliyordunuz?
Yok canım özel yaptırdık ama kendimiz yapmadik ama çokta pimpirikli değilim o konularda az miktarda sorun olacağını zannetmiyorum

Dogum dan 1 hafta once lansinoha basladım 3 grbeligimde de yaptim sonra her emzirme.sonrasi sürdüm 3unde de yara olmadı şükür kuru kalinca yara oluyor bence
Bende kullanmıştım canım sagarken de yara olmasa da açıyordu baya ilk günlerde ama emzirmeye başlayınca zor oldu tabi bazılarından kanlar geliyor o raddeye gelmedi belki o da kremin etkisidir

Emzirmek isteyen arkadaşlar instagramda gülten ebe, doç dr güliz onat gibi ebeleri takip edin çok güzel anlatıyorlar her şeyi. Bol su için inkan olursa uyuyun. Meme reddinin olmaması iöin biberon ve emzikten uzak durun. Bir sürü şey yazıyor oralarda
Gülten ebe WhatsApp grupları da kuruyordu normal doğum yapacak olsam katılmak isterdim

Bana doktorum ilk 3 ay sucuk salam sosis ciger kokoreç sakatat tüketme sonra abartmadığın sürece yiyebilirsin demişti. (salam ve sosis zaten hiç yemem.. ) neyse ilk 3 ay hiçbirini yemedim sonrasında iyi pişmiş olmasına dikkat ederek yemeye başladım. Eve güvendiğimiz bi kasaptan alıyoruz sucugu, haftasonları yiyoruz genellikle. Ciğer ve kokorec de yiyoruz arada dısarda , güvendiğimiz temiz yerlerde. Sadece midye yemiyorum içim gidiyor ona da amaaa napalım.. :)))
Ayy midye yeme amannn. Cıva içermesi yanında sadece pis suların olduğu yerlerde yetişebilen bir şey olduğu için hepatit a kapma olasılığı yüksek onda. Prş günü enfeksiyon hocamız söylediydi

Bende berbat besleniyorum kahvaltıda ekmekler helvalar reçeller Allaahh yandım ben bu hafta
Hiiiiicc sorma hele kahvaltıda ekmek bile yemeyen ben, her kahvaltıda ekmek ya da gevrek yer oldum. Doymuyorum yoksaaa..

Ayy midye yeme amannn. Cıva içermesi yanında sadece pis suların olduğu yerlerde yetişebilen bir şey olduğu için hepatit a kapma olasılığı yüksek onda. Prş günü enfeksiyon hocamız söylediydi
Çok doğru canım, bir tek midyeden çekiniyorum işte. Doğumdan sonraya saklıyorum kendimi.. :)

kızlar dünkü menüm;
sabah: peynir,yumurta,bol zeytin,yarım simit,bal
ara: 2 mini beyaz çikolata
öğlen: elmalı fıstık ezmeli yulaf lapası
akşam: yayla çorbası, tahıllı lor peynirli koca bir salata,1 dilim ekmek
ara: 2 çatal kazandibi
bir gün önce akşam doğum gününde çok yedim dün az yemeye çalıştım :))

Yaa noluyor? Kimsenin sesi cikmiyor kac gundur :) umarim siteyi eski haline getirirler. Yoksa herkes teker teker kacicak siteden. V volveron nasilsin canim? Kendini daha iyi hissediyor musun? Bebis nasil?

İlk 3 ay yemedim.ayda bir fermente,güvenilir sucuk yesek nolacak canım.o kadar abartmaya gerek yok bence.millet neler yiyip içiyor.çok takılmıyorum ben bu konulara.ama her gün de yemiyorum elbette.canının istediği vücuda şifa derler bizde.

Yaa noluyor? Kimsenin sesi cikmiyor kac gundur :) umarim siteyi eski haline getirirler. Yoksa herkes teker teker kacicak siteden. V volveron nasilsin canim? Kendini daha iyi hissediyor musun? Bebis nasil?
Sitenin içine edip sesimizi kestiler.değişiklik iyi olsun diye yapılır.bunşar ne mantıkla yapmış anlam veremiyorum.

Kahvalti, peynirli mantarli omlet, peynir ve domates.
Oglen somon baligi ve salata
Aksam, firinda Tavuk, sebze ve yogurt.
Arada kucuk muz, mandalina ve kahve ile tarcinli kek.

İlk 3 ay yemedim.ayda bir fermente,güvenilir sucuk yesek nolacak canım.o kadar abartmaya gerek yok bence.millet neler yiyip içiyor.çok takılmıyorum ben bu konulara.ama her gün de yemiyorum elbette.canının istediği vücuda şifa derler bizde.
Ben de Ilk uc ay yemedim. Simdi yiyorum valla. Iyi pisirdigin surece sorun yok. Cig yemiyoruz ki sonucta.

X