Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

ÜYE ADIgebelik haftasiboybaşlangıç kilosugüncel kiloalinan kilodogum sonrasi ilk kilo bildirimidogum sonrasi güncel kilo
cool_lime cool_lime 391726575.510.56966.9
@selennn355156553 49.5
V volveron 395562.57.55759
C charla 39161 50.562.311.862.754.2
@Neseliyimmm39 16058.565.77.26154
rmys4203 rmys4203 387483.59.5
@_sushico_3916961.469.78.461.7
Khaleesi21 Khaleesi21 3815751.458.67.2
Eyslg Eyslg 3816456.867.911.1
@Shewolf15351706173.312.3
Freshh Freshh 3517461.5 72.8 11.3
S Serpico19 3316562.767 4.3
@Toprak07341778092 12
@gulayavsar31 16861.677.315.7
@pratik45 3116068 79.411.4
@AlessiaLeon3116785 90 5
pufboregi pufboregi 311706069.2 9.2
Plm1233116175.5 83.6 8.1
@EslemEslemEslem291605764 7
@sinsirella227162687810
Gökdenizim2516758,561.3 2.8
@Azra 12515953.358.3 5
nedemistimkibenn nedemistimkibenn 241705560.6 5.6
O Oztrkbg 221625658.4 2.4
derin masalım245459.8 5.8
23. hafta 59.1 kg canım

Hayırlı olsunnn yeni hayatınız💓cok geçmiş olsun canım benim 1 haftacbi geçsin inşallahhh tüm sıkıntın biter. Gaz içinde kaydı hoşafı iç bana iyi gelmişti
Hayırlı olsun canım.çok sevindim,tebrik ediyorum.
Selamlar kizlar. Nasilsiniz Eyslg Eyslg hayirli olsun canim Allah anali babali buyutsun.:KK200: diyetisyene ara verdim o sira kilo almistim tekrar vermeye basladim tarti gunu cumalari mi hala pufboregi pufboregi
ne guzel kavuşmuşsun yavruna..Allah anali.babali büyütsün inşallah..hayırlı uzun ömrü olsun..
hurma kuru kayısı dut süt artırıyormuş ve de suuu..
Kizlar selam hepinize cok teşekkür ederim bugun 4.gun henuz tam toparlayamadim 2gun omuz agrim oldu 3.gun bele vurdu acilde agri kesici yaptilar o iyi geldi bugün tansiyonum yukseldi derken inşallah oyle boyle toparlicaz

Slm kızlar uzuuun zaman oldu buraya girmeyeli cadı mı cadı bir kızım var baya zorluyor beni hem anne sütü hem mama alıyor anne sütü yok denecek kadar ama pes etmiyor kuzum emmek istiyor 4buçuk aylık olduk bile biz oyunlar gülücükler anlamlı anlamsız kelimeler başladı darısı diğer doğum yapacak arkadaşlara diyeyim
buraya girince ne güzel günler geçirdim yaa içim bi hoş oldu hamileliğim çok rahatmış inanılmaz sağlıklı beslendim azmettim istediğimden de az kilo almayı başardım bu forumun çok katkısı oldu cidden ya diyetisyen ya da böyle gebe arkadaşlarla bu işi başarabilirdim neyse güzel bi anı oldu burası @neseliyimm @esylg cool_lime cool_lime C charla pufboregi pufboregi @khalesii kızlar kusura bakmayın pek giremedim bebeler nasıl sizinkilerde benim ki gibi zor mu?

Slm kızlar uzuuun zaman oldu buraya girmeyeli cadı mı cadı bir kızım var baya zorluyor beni hem anne sütü hem mama alıyor anne sütü yok denecek kadar ama pes etmiyor kuzum emmek istiyor 4buçuk aylık olduk bile biz oyunlar gülücükler anlamlı anlamsız kelimeler başladı darısı diğer doğum yapacak arkadaşlara diyeyim
buraya girince ne güzel günler geçirdim yaa içim bi hoş oldu hamileliğim çok rahatmış inanılmaz sağlıklı beslendim azmettim istediğimden de az kilo almayı başardım bu forumun çok katkısı oldu cidden ya diyetisyen ya da böyle gebe arkadaşlarla bu işi başarabilirdim neyse güzel bi anı oldu burası @neseliyimm @esylg cool_lime cool_lime C charla pufboregi pufboregi @khalesii kızlar kusura bakmayın pek giremedim bebeler nasıl sizinkilerde benim ki gibi zor mu?
Allah bagislasin yavrunu canim. :) bizim oglanda tam 4 aylik oldu biraz daha rahatlik cok sukur ama duzeni zor oturttuk ayni sekilde bende hem mama hem anne sutu veriyorum tabiki beni aralarda cay kahve niyetine emiyo :KK70: 2 cocuklu olmak biraz zormus. Bazen eski konusmalari okumak istiyorum bende o gunlere donmek icin. Hamilelik icinde yasarken zahmetli ve uzun bir yol gibi geliyor ama donup bakinca ne guzeldi diyo insan :) birbirimize yoldas olduk akil hocasi olduk diyetisyeni olduk, cok memnun kaldim sizlerden :KK200: umarim yeni arkadaslarda ayni muhabbeti yakalayabilmistir mesajlari cok okuyamiyorum :) birde rmys4203 rmys4203 yaziyor mu hic o ilk dogum yapanimiz buyutmustur iyice

Allah bagislasin yavrunu canim. :) bizim oglanda tam 4 aylik oldu biraz daha rahatlik cok sukur ama duzeni zor oturttuk ayni sekilde bende hem mama hem anne sutu veriyorum tabiki beni aralarda cay kahve niyetine emiyo :KK70: 2 cocuklu olmak biraz zormus. Bazen eski konusmalari okumak istiyorum bende o gunlere donmek icin. Hamilelik icinde yasarken zahmetli ve uzun bir yol gibi geliyor ama donup bakinca ne guzeldi diyo insan :) birbirimize yoldas olduk akil hocasi olduk diyetisyeni olduk, cok memnun kaldim sizlerden :KK200: umarim yeni arkadaslarda ayni muhabbeti yakalayabilmistir mesajlari cok okuyamiyorum :) birde rmys4203 rmys4203 yaziyor mu hic o ilk dogum yapanimiz buyutmustur iyice
Senin sütün iyi sanıyordum ben sende mi benim gibi mama veriyorsun ya biz hamileyken hani vücudun o yapmak istediği kiloyu yapmadık ya o depo yağlar süt içinmiş acaba ondan mı sütümüz az ki bilemiyorum şimdi de adım gibi eminim süt olayı yemeyle doğru orantılı
Senin yavrunu da Allah bağışlasın 2 çocuk zor 3 daha da zor muş bazen kafayı tırlatıyorum sanıyorum bende sizlerden memnun kaldım güzel günlerimiz oldu bence bu forumu canlandırmaya emeğimiz ve gayretimiz de hatrı sayılır şekilde rmys bende merak ediyorum

3 aydan sonra sut azaliyor gibi geliyor ilk gunlerdeki doluluk olmjyor hangi ara o kadar zaman gecmis canim masallah ya kocaman olmus bebis benimkide 5 günlük oldu minnos bi kizim var ama lohusa depsresyonu azbisye vurdu bana ilk kizimla yeteri kadar ilgilenemiyorum durduk yere aglayip duruyorum kimse anlam veremiyor tansiyon sorunum var biraz benim spinal zorladi beni biraz sayenizde bende 11kg ile tamamladim cidden sizin cok etkiniz oldu canim ama gobek indi gibi ama tartida cok bisey gitmedi henuz

Cnm selam maalesef rmys arkadaşınızla hiç tanışma fırsatımız bile olmadı giremiyordur bence bebişle uğraşmak kolay değil. Hepinize kolay gelsn valla.o kdr çok korkuyorumki iki çocuklu hayattan. Daha oğluma hiç kıyafet alamamıştık dün bi alalım bikaç bişi dedik. Kızıma da aldık ama tabi bu arada. Ama nasıl cıngar çıkardı ona daha çok aldık diye. ( çok dediği de 5 zıbın o ) Bez aldık iki paket mesela bir sürü bez almışsınız diye bağrındı. İlk kez kendini belli etti yandım ben. Demekki hiç onun yanında alışveriş yapmamam lazım bunu anladım.
Daha dün gibi gebeym dikkatli olmak istiyorum bende sizler gibi diye yazışım. 31. Haftaya geldim bile kldı 8 haftam. Çoook çabuk geçti zaman valla.

Dün kahvaltı: 3 minik lokma, peynir,zeytin,bal,çay
Ogle-aksam: yarım kase ayran çorbası,fırında 1 parça tavuk ve patates, 6 sarma,kavun, yoğurt
Ara: 1 dilim pasta 🙈 kek kısmını yemedim ama.meyve ve kremaciyim😆

Bugün kahvaltı: 1 dilim ekmek,domates,kuymak,çay
Ogle-aksam yine bir olur

Cnm selam maalesef rmys arkadaşınızla hiç tanışma fırsatımız bile olmadı giremiyordur bence bebişle uğraşmak kolay değil. Hepinize kolay gelsn valla.o kdr çok korkuyorumki iki çocuklu hayattan. Daha oğluma hiç kıyafet alamamıştık dün bi alalım bikaç bişi dedik. Kızıma da aldık ama tabi bu arada. Ama nasıl cıngar çıkardı ona daha çok aldık diye. ( çok dediği de 5 zıbın o ) Bez aldık iki paket mesela bir sürü bez almışsınız diye bağrındı. İlk kez kendini belli etti yandım ben. Demekki hiç onun yanında alışveriş yapmamam lazım bunu anladım.
Daha dün gibi gebeym dikkatli olmak istiyorum bende sizler gibi diye yazışım. 31. Haftaya geldim bile kldı 8 haftam. Çoook çabuk geçti zaman valla.
30dsn sonra cabucak geçip gidiyor evde 1 çocuk olunca zormus gercekten bicok anlamda

Günaydın 11 de kahvaltı yaptım o da Mısır gevreği süt
Arada nescafe içeceğim cok cnm cekti yanına ceviz kayısı eklerim
Öğleye de nohut yapıyorum ama ikindiyi bulur. aksamı hafif gecireceğim bakalım
En az 3 lt su tabi

Selam kızlar dünden beri dikkat edemiyorum, dün aksam arkadaşım ve kuzenim bende kaldılar sabaha kadar oturduk balkonda,baya abartmışız neler yedim neler, açım bildiğiniz kendime hayret ettim.

Dün sabah kayınvalidemi aradım anne kahvaltıya gelcez pişi yapar mısın dedim, kendisi bile şaşırdı ama hemen yaptı zevkle sağolsun.

Sabah; yumurta boylarında 5-6 tane pişi, yanına domates peynir zeytin çay roka dereotu maydanoz klasik...

Ara; 1 muz

Öğle; tekrar 3-4 tane pişi, 1 bardak gazoz

Akşam; tavuk sote, 5-6 kaşık bulgur pilavı, ayran, salata

Ara; 1 Türk kahvesi, 1 Bardak maden suyu
Sonrasında 3-4 dilim karpuz, 1 koca kase çiğdem:KK57::KK57: tabi bunları bir anda değil , önümde duruyordu ara sıra ağzıma attım ama tam olarak bu kadar yedim gec saate kadar...

Bu sabah da yarım gevrek, 1 boyoz ve masadaki her şeyden balından reçeline peynirine zeytinine aç gibi saldırdım bildiğiniz. Doya doya , dolu dolu bir kahvaltı oldu. Kahvaltı sonrası 1 kase yoğurda 2 kayısı, yarım şeftali. Bakın hala açım doymuyorum... ne oluyor bana ya :mad:

X