yeri geliyor annene bile yabancılaşıyorsun kimi zaman..

evet herkesin içinde annem de olsa beni yerin dibine geçirmeye çalışan birinden haksız yere bir trip yiyince -önceki triplerini de varsayarak- kendimi istemsiz savundum
o sıfatı söyleyin söyleyin çekinmeyin alınmam ben ama siz zaten bandan korkuyorsunuz ondan yani:KK70:

'' beni yerin dibine geçirmeye çalışan birinden ''
Anneniz bunu okusa aşırı kırılır. Sevmiyorsan gitmek zorunda değilsin. ANNENİN LAFI BATMAZ KIZINAA sen bence biraz iç muhasebe yap bakalım.

'' beni yerin dibine geçirmeye çalışan birinden ''
Anneniz bunu okusa aşırı kırılır. Sevmiyorsan gitmek zorunda değilsin. ANNENİN LAFI BATMAZ KIZINAA sen bence biraz iç muhasebe yap bakalım.
Sevmiyorsan gitmek zorunda değilsin lafından sonrasını okumadım.
Aşırı gergin aşırı saldırgan aşırı aşırı önyargılısınız. Okuduğunuzu anlamaktan bile yoksunsunuz. Her şeyi siz biliyorsunuz. Doğru ya. Annemi sevip sevmediğime bile siz karar veriyorsunuz.
Aşırı cahil alarmı verdi bünyem. Kibledim sizi.

Sevmiyorsan gitmek zorunda değilsin lafından sonrasını okumadım.
Aşırı gergin aşırı saldırgan aşırı aşırı önyargılısınız. Okuduğunuzu anlamaktan bile yoksunsunuz. Her şeyi siz biliyorsunuz. Doğru ya. Annemi sevip sevmediğime bile siz karar veriyorsunuz.
Aşırı cahil alarmı verdi bünyem. Kibledim sizi.

Ahahaa gecelik analizimi de aldım ❤️ teşekkür ederim. Sy. Psikiyatri uzmanı bayan hanım.

evet doğru yaşadığım şeyi benden çok daha iyi bileceksiniz..
ve evet en doğruyu siz söylüyorsunuz.
doğruyu söyleyeni kovuyormuşum. ha ha .
En iyi bilen sensen konu açmana gerek var mı? Ailene hak verdim ben. Üslup aynı olduysa sorun çıkarmış olabilir.

Valla sizin arkadaşlarınızla geçirecek çok akşamınız olur 90 yaşındaki kadının kalbini kırmaya değmemiş hiç. 1 saat geç gitseniz bi şey olmazdı eminim. Ailenizde buna bozulmuştur ben olsam ben de bozulurum.

Böyle eften püften şeyler için canınız bildiğiniz insanları yabancılamanız çok garip ayrıca. Hiç mi tartışmadınız evlenmeden evvel. Klasik bayram gerginliği yani abartmayın.

Yani yorumlar hakli tamam. Ama bizim kültürümüzde kız verilir, gelin alınır. Beğensek de beğenmesek de böyle bir gerçek var. Dolayısıyla kızını evlenendirdikten sonra, bize niye az geldi kv. sine çok gitti gibi üfürükten mevzularla evladının huzurunu kaçırmasa iyi olurmuş. Arayıp özlediğini söyleyebilir bir anne yada baba. Galiba kızıyla ilgili değil olay. Kv ile rekabete girilmiş. Hiç hoş şeyler değil bunlar.

Yani yorumlar hakli tamam. Ama bizim kültürümüzde kız verilir, gelin alınır. Beğensek de beğenmesek de böyle bir gerçek var. Dolayısıyla kızını evlenendirdikten sonra, bize niye az geldi kv. sine çok gitti gibi içerikten mevzularla evladının huzurunu kaçırmasa iyi olurmuş. Arayıp özlediğini söyleyebilir bir anne yada baba. Galiba kızıyla ilgili değil olay. Kv ile rekabete girilmiş. Hiç hoş şeyler değil bunlar.
O kültürde insanlar olsalardı normal karşılayıp böyle davranmazlardı. Demek ki bu kültürün devam etmediği ortamlarda yaşıyorlar

Çocuk olduktan sonra gör kocanı ve kv
Şimdi senin düdüğün ötüyor ama her an herşey değişmeye gebe o zaman da sen anana yanaşacaksın o uzak kalınca bil bakalım kim kırılacak!

Aileniz kv yanında size trip atmayabilirdi ama tepkilerini bu şekilde göstermişler demek ki yapacak bir şey yok artık ona. Alınmış olmalarını anlayabiliyorum. Bir de kv kalkalım deyince ben olsam kalkalım demek yerine siz gidin ben gelirim daha sonra derdim ve sorunu konuşurdum. Olmamış yaptığınız.
Bir de anladığım kadarıyla aile ile daha az vakit geçirmişsiniz belki sizinle ayrı da vakit geçirmek istemiş olabilirler. Küçük bir şey için kırmayın, konuşun derim.

Yani yorumlar hakli tamam. Ama bizim kültürümüzde kız verilir, gelin alınır. Beğensek de beğenmesek de böyle bir gerçek var. Dolayısıyla kızını evlenendirdikten sonra, bize niye az geldi kv. sine çok gitti gibi üfürükten mevzularla evladının huzurunu kaçırmasa iyi olurmuş. Arayıp özlediğini söyleyebilir bir anne yada baba. Galiba kızıyla ilgili değil olay. Kv ile rekabete girilmiş. Hiç hoş şeyler değil bunlar.
Bence o geçmişte kaldı. Artık bende dahil çoğu kişi "kız almak vermekte neymiş mal mı bu?" Diye düşünüyoruz. Yani çok az kaldı o tarz düşünen insan. Bende evlendim ama ailemle ayrı da görüşürüm eşimle beraber de görüşürüm. Hayatlarımızı tamamen eşimize ve ailesine neden adayalım.

Ayni kafadan dusunen bulmak cok zor

Aşırı komiksiniz.

Aşırı komiksiniz.
Benim fikrim bu. Komik de gelmiş olabilir. Bakış açımız aynı olmak zorunda değil.

Kızina kv.sinin yanında laf sokmak yerine ya da küçümseyici alayci mesaj atmak yerine basbasayken dile getirseydi keşke. Konu sahibi zaten annesinin yabancı gibi davranmasından söz ediyor. Keşke annesi gibi davransaydı.
Burda olay annenin kv ile rekabet içinde olması kendi egosu yüzünden kızını, eşi ve kv sinin yanında küçük düşürmesi. Göremiyorsanız gülmeye devam edebilirsiniz tabi.

ya tek başınıza ailenize gidip annenize babanıza şirinlik yapmak, niye kızdın kız bi şey mi yaptım annem deyip öğrenmek gönüllerini almak bu kadar mı zor da gelip burda konu açıyorsunuz. şu hayatta bi sürü gereksiz insanın tribini alttan almamız gerekiyor; patron iş arkadaşı vs vs; onlar ağrımıza gitmiyor da ailelerimizin tribinde mi bi bağımsızlık ben bireyim atarlanması geliyor cidden anlamıyorum. ben annem yüzüme tükürse o gün bi bozulurum ertesi gün gider maymunluk yaparım ona karşı bu kadar da gurursuzum evet

Benim fikrim bu. Komik de gelmiş olabilir. Bakış açımız aynı olmak zorunda değil.

Kızina kv.sinin yanında laf sokmak yerine ya da küçümseyici alayci mesaj atmak yerine basbasayken dile getirseydi keşke. Konu sahibi zaten annesinin yabancı gibi davranmasından söz ediyor. Keşke annesi gibi davransaydı.
Burda olay annenin kv ile rekabet içinde olması kendi egosu yüzünden kızını, eşi ve kv sinin yanında küçük düşürmesi. Göremiyorsanız gülmeye devam edebilirsiniz tabi.
Yok muhteşem yazmışsınız.

merhabalar,
evleneli 1 sene oldu. bu bilgiyi belki anlattıklarımı daha iyi yorumlarsınız diye yazıyorum..
bayram ziyaretine babaannemlere gittik. annemler ve eşimle biz aynı anda babaannemi ziyaret ettik. akşam arkadaşlarla buluşacaktık, o yüzden biz yaklaşık 45 dk kadar ziyaretimizi yaptıktan sonra kalkmak istedik. -babaannem yaşlı 90 yasında- babaannem ısrar etti yemeğe kalın vs diye. biz de teşekkür ettik bir dahaki sefere diye ayrıldık nazikçe. bayramlarını kutladık ama.

neyse daha sonra evimize geri döndük. -yazlık yerdeyiz bu arada, bayramda kv de kaldık 4 gün-
ilk Gün annemler bize geldi - kvlere- bayramı kutlamaya. daha sonra da iade-i ziyaret için biz annemlere bayram tebriğine gittik. orda olaylar koptu. anne nasılsın? dedim. iyiyim sen dedi ağzının ucundan ve bana kara kayıpsın nerelerdesin diyor. -hep ziyaret ederim-
karşıladıkları ilk andan beri bize tavırlı davranmaya başladılar. yüzümüze bile bakmıyorlar ağız burun kıvırıyorlar falan. bi noldu dedik. neyse, geçtik, oturduk yerimize. annemler falan hala tavırlı. bi an dediki eşimle bana dönerek, babaannene ayıp oldu kadın yaşlı gittiniz falan dedi. bidaha gitmeniz gerekir çok üzüldü kadıncağız vs. bende zaten tavrına karşı sinirliydim, biz görevimizi yaptık. bayram tebriğine gittik bu kadar üzülecek ne var dedim. -babanneme değil tepkim, annemin kv yanında bana bu şekilde trip atması ve öğüt vermesi-

bu olaydan önce de bana oldukça tavırlıydı. WhatsApp üzerinden ve yüzyüze görüşmemizde tribi çok vardı bana karşı. anlam veremedim. malum bi sebep yok, yaptığım bi durum yok tavır alması için.
sahile iniyorduk eşimle, kardeşim abla beni de alır mısın sahile inerken dedi. ben de tamam diyip inerken aradım. yok abla sağol biz babamla inicez dedi.
babam daha sonra aradı elif denize inicek diye. ben de seninle inecekmiş diye söylemedim dedim. yani düşünüyorum düşünüyorum aklıma gelmiyor sebep. bahane mi anlayamadım.
babam da bana tripli. onlarda şöyle bir durum da var. birisi trip atınca hepsi bana cephe alıyor sanki. ben de hiç konuşmuyorum babamla. o da yüzüme bakmıyor zaten. içimden gelmiyor. çok darıldım hem eşime de tavırlılar kv min yanında da edilecek laf ve davranış değildi onlarınki.

görüşmeden sonra da annem whatsaptan okkalı bir msj attı. biz senin aileniz kızım yabancın mıyız. sen böyle yaparsan milleti kendine çok güldürürsün şok olduk yazmış. ben o tavırdan sonra kv hadi kalkalım diyince evet kalkalım demişim diye bunu yazdı.

evlenince ister istemez canından bildiklerin bile yabancılaşıyor diye düşünmeme vesile oldu bu yaşananlar.. hiç tahmin etmezdim, evet yabancı gibilerdi. bir gün önce nasıl içtense konuşmalar, bir gün sonra ne olduysa buz gibi..

karmaşık anlatmış olabilirim kusura bakmayın ama evet gerçekten çok karmaşığım....

düzenleme: bayramdan önceki hafta annemlerde kalıyorduk. Bayramda kv lerde kalma durumuna annemlerin alınma durumu söz konusuu değil. Yazlıkta kalırken bir haftasonu annemlerde bir haftasonu kv lerde kalırız diye adaletli bir

merhabalar,
evleneli 1 sene oldu. bu bilgiyi belki anlattıklarımı daha iyi yorumlarsınız diye yazıyorum..
bayram ziyaretine babaannemlere gittik. annemler ve eşimle biz aynı anda babaannemi ziyaret ettik. akşam arkadaşlarla buluşacaktık, o yüzden biz yaklaşık 45 dk kadar ziyaretimizi yaptıktan sonra kalkmak istedik. -babaannem yaşlı 90 yasında- babaannem ısrar etti yemeğe kalın vs diye. biz de teşekkür ettik bir dahaki sefere diye ayrıldık nazikçe. bayramlarını kutladık ama.

neyse daha sonra evimize geri döndük. -yazlık yerdeyiz bu arada, bayramda kv de kaldık 4 gün-
ilk Gün annemler bize geldi - kvlere- bayramı kutlamaya. daha sonra da iade-i ziyaret için biz annemlere bayram tebriğine gittik. orda olaylar koptu. anne nasılsın? dedim. iyiyim sen dedi ağzının ucundan ve bana kara kayıpsın nerelerdesin diyor. -hep ziyaret ederim-
karşıladıkları ilk andan beri bize tavırlı davranmaya başladılar. yüzümüze bile bakmıyorlar ağız burun kıvırıyorlar falan. bi noldu dedik. neyse, geçtik, oturduk yerimize. annemler falan hala tavırlı. bi an dediki eşimle bana dönerek, babaannene ayıp oldu kadın yaşlı gittiniz falan dedi. bidaha gitmeniz gerekir çok üzüldü kadıncağız vs. bende zaten tavrına karşı sinirliydim, biz görevimizi yaptık. bayram tebriğine gittik bu kadar üzülecek ne var dedim. -babanneme değil tepkim, annemin kv yanında bana bu şekilde trip atması ve öğüt vermesi-

bu olaydan önce de bana oldukça tavırlıydı. WhatsApp üzerinden ve yüzyüze görüşmemizde tribi çok vardı bana karşı. anlam veremedim. malum bi sebep yok, yaptığım bi durum yok tavır alması için.
sahile iniyorduk eşimle, kardeşim abla beni de alır mısın sahile inerken dedi. ben de tamam diyip inerken aradım. yok abla sağol biz babamla inicez dedi.
babam daha sonra aradı elif denize inicek diye. ben de seninle inecekmiş diye söylemedim dedim. yani düşünüyorum düşünüyorum aklıma gelmiyor sebep. bahane mi anlayamadım.
babam da bana tripli. onlarda şöyle bir durum da var. birisi trip atınca hepsi bana cephe alıyor sanki. ben de hiç konuşmuyorum babamla. o da yüzüme bakmıyor zaten. içimden gelmiyor. çok darıldım hem eşime de tavırlılar kv min yanında da edilecek laf ve davranış değildi onlarınki.

görüşmeden sonra da annem whatsaptan okkalı bir msj attı. biz senin aileniz kızım yabancın mıyız. sen böyle yaparsan milleti kendine çok güldürürsün şok olduk yazmış. ben o tavırdan sonra kv hadi kalkalım diyince evet kalkalım demişim diye bunu yazdı.

evlenince ister istemez canından bildiklerin bile yabancılaşıyor diye düşünmeme vesile oldu bu yaşananlar.. hiç tahmin etmezdim, evet yabancı gibilerdi. bir gün önce nasıl içtense konuşmalar, bir gün sonra ne olduysa buz gibi..

karmaşık anlatmış olabilirim kusura bakmayın ama evet gerçekten çok karmaşığım....

düzenleme: bayramdan önceki hafta annemlerde kalıyorduk. Bayramda kv lerde kalma durumuna annemlerin alınma durumu söz konusuu değil. Yazlıkta kalırken bir haftasonu annemlerde bir haftasonu kv lerde kalırız diye adaletli bir karar aldık.
O ona gitmiş o öbürüne gitmemiş heeeey ne oluyoruz pandemi var farkındamısınız o doksan yaşındakı kadının bile evine gitmişsiniz oturun ya evinizde telefonla kutlayın bayramını herkes birbirine sorumlu bu durumda!

X