Yılışık Müvekkil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu tarz tavırlara dur demeniz için mutlaka "sevgilimi kaparlar" diye düşünüyor olmak gerekmiyor, yılışıklıktan ve ciddiyetsizlikten nefret ederim. Eşimin de bunlara ses çıkarmaması soğumama sebep olur, siz de kapacaklar diye değil büyük ihtimalle kendinize saygısızlık olarak gördüğünüz ve iş ilişkilerinde ciddiyetten hoşlandığınız için rahatsız oluyorsunuzdur. Bu durumun özgüvenle alakası olduğunu düşünmüyorum. Üstelik şimdi ses çıkarmazsanız evliliğinizde de huzursuzluğunuz devam edecektir. En azından şimdi erkek arkadaşınızla dünyaya bakış açılarınız uyuşuyor mu ya da uyuşabilecek bir noktaya çekilebilir mi anlamış ve daha net kararlar almış olursunuz.
Hislerime tercüman olmuşsunuz
Kendimi iyi bir şekilde ifade edememiştim ama tam olarak bunu kastediyordum

Valla güzel bir adım atma olayımdır. Bir erkekten hoşlanınca mesaj atarım kıyafeti ile ilgili. Eski nişanlıma flört döneminde yapardım , o da bana yapardı bugün çok süslüsün güzel olmuşsun diye. Sonra başladı ilişkimiz . Sonuna kadar haklısınız . İyi olmuş erkek arkadaşınızın tepkisi kadın sevgilisi olduğunu da biliyor . Ayıp yani

Merhaba herkese
Sevgilim de ben de avukatız. Yaklaşık 1 yıllık bir beraberliğimiz var. Sevgilimin geçen yaz boşanma davası için görüştüğü bir kadın müvekkili vardı. Ortak bir tanıdık sayesinde tanıştılar. Kadının tavırları beni oldukça rahatsız ediyordu açıkçası. Sevgilim de ortak tanıdık olduğu için diğer müvekkillere kıyasla daha samimi davranıyordu. Bu samimiyetten rahatsız oldum ve araya biraz mesafe koymasını istedim. Mesafe koyduktan sonra bir daha sorun yaşamadık.
Bugün ise birkaç akrabasıyla başka bir davası için sevgilimin yanına gitmişler. Oturup konuşulmuş dava hakkında. Akşamüstü biz birlikteyken kadından bir mesaj geldi "Kazak çok hoş olmuş 😏" şeklinde. Bugün giydiği kazağı kastediyor. Kendisi sevgilimden 10-15 yaş büyük bu arada. Başka bir şey yazsa umrumda olmayacak ama inanılmaz kötü niyetli geldi. İlişkisi olduğunu da biliyor. İnanılmaz sinirlendim köpürdüm tabi. Erkek arkadaşımın tüm mesajlarını aramalarını biliyorum. Birlikte yürüttüğümüz işler de var, ortak müvekkillerimiz de var. Telefonunu hiç sakınmaz. Böyle olmasa yine benimkinden mi yüz buldu diyeceğim ama yok.
Hemen tepki vermesini istedim. Erkek arkadaşım da " xxx hanım hiç gerek yok böyle şeylere" yazdı. Hemen cevap geldi tabii ki.
"Avukat bey ben yalnızca kazağınızdan bahsettim. Sizi kardeşim gibi görüyorum yanlış anlaşılacak bir şey yok ortada" yazdı.
Erkek arkadaşım bu durumda kalmaktan nefret ediyorum, insanlara bana ilgi gösteriyormuş gibi tepki vermek istemiyorum, arada ortak tanıdık var başka şekilde de çözebilirdik diyor.
Bana göre de sınırını bilmeyenlere sınırını bildirmek gerekiyor. Avukatlık mesleğinin tanımında müvekkilinin gönlünü her türlü hoş tutmak yok tabii ki her denilene göz yumulmamalı. Tabii ki öyle bir niyetim yoktu diyecek, seni gözüme kestirdim diyecek hali yok mutlaka kendisini böyle savunacak.
Akşam üstünden beri sinirlerim tepemde ve hala içim soğumuş değil.
Bundan sonra nasıl davranmalıyım sizce? Bugün biraz tartıştık yarın yeniden buluşacağız. Ona karşı her zaman yapıcı davranıyorum haklı bile olsam tamam aşkım haklısın diyip konuyu kapatıyorum çoğu zaman.
Aklima bir anım geldi. Ilkokuldan bir arkadas ki 10 yasimdan beri gormemişimdir. Bana yazmaya basladı ama oyle boyle degil tersledikce yaziyir . En son ortak bir arkadasa dedim uyar diye. Ona demişki ne alakası var ben o niyetle yazmadım. Ben de kurtuldum en azindan deyio gectim. Yani dediginiz gibi gozume kestirdim diyecek hali yok.

Çok haklısınız, ben de olsam cok huylanırdım, iyi niyet yok. Bence kadın resmen yürümüş..
Empati kurduğum zaman, sevgilim benden tepki vermemi istese, zor durumda kalırdım sanırım. Neticede karşımdaki kadın müvekkilim.
Böyle yılışık insanlara en güzel cevap, anlamazlıktan gelmek sanki usandırana kadar.
Yine de ikiniz için de sıkıntılı bir durum..

Merhaba herkese
Sevgilim de ben de avukatız. Yaklaşık 1 yıllık bir beraberliğimiz var. Sevgilimin geçen yaz boşanma davası için görüştüğü bir kadın müvekkili vardı. Ortak bir tanıdık sayesinde tanıştılar. Kadının tavırları beni oldukça rahatsız ediyordu açıkçası. Sevgilim de ortak tanıdık olduğu için diğer müvekkillere kıyasla daha samimi davranıyordu. Bu samimiyetten rahatsız oldum ve araya biraz mesafe koymasını istedim. Mesafe koyduktan sonra bir daha sorun yaşamadık.
Bugün ise birkaç akrabasıyla başka bir davası için sevgilimin yanına gitmişler. Oturup konuşulmuş dava hakkında. Akşamüstü biz birlikteyken kadından bir mesaj geldi "Kazak çok hoş olmuş 😏" şeklinde. Bugün giydiği kazağı kastediyor. Kendisi sevgilimden 10-15 yaş büyük bu arada. Başka bir şey yazsa umrumda olmayacak ama inanılmaz kötü niyetli geldi. İlişkisi olduğunu da biliyor. İnanılmaz sinirlendim köpürdüm tabi. Erkek arkadaşımın tüm mesajlarını aramalarını biliyorum. Birlikte yürüttüğümüz işler de var, ortak müvekkillerimiz de var. Telefonunu hiç sakınmaz. Böyle olmasa yine benimkinden mi yüz buldu diyeceğim ama yok.
Hemen tepki vermesini istedim. Erkek arkadaşım da " xxx hanım hiç gerek yok böyle şeylere" yazdı. Hemen cevap geldi tabii ki.
"Avukat bey ben yalnızca kazağınızdan bahsettim. Sizi kardeşim gibi görüyorum yanlış anlaşılacak bir şey yok ortada" yazdı.
Erkek arkadaşım bu durumda kalmaktan nefret ediyorum, insanlara bana ilgi gösteriyormuş gibi tepki vermek istemiyorum, arada ortak tanıdık var başka şekilde de çözebilirdik diyor.
Bana göre de sınırını bilmeyenlere sınırını bildirmek gerekiyor. Avukatlık mesleğinin tanımında müvekkilinin gönlünü her türlü hoş tutmak yok tabii ki her denilene göz yumulmamalı. Tabii ki öyle bir niyetim yoktu diyecek, seni gözüme kestirdim diyecek hali yok mutlaka kendisini böyle savunacak.
Bundan sonra nasıl davranmalıyım sizce? Bugün biraz tartıştık yarın yeniden buluşacağız. Ona karşı her zaman yapıcı davranıyorum haklı bile olsam tamam aşkım haklısın diyip konuyu kapatıyorum çoğu zaman.
Bir "yanlış anladın, senin için fesat" vakası daha. Ne güzel saklanıyorlar bunun arkasına. İnşallah bu mesajdan sonra mesafeyi ayarlar sayın müvekkil.

Size bir abla tavsiyesi, haklıyken özür dilemeyin, bu karşınızdakini arsızlaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Sonsuza kadar haklıyken bile alttan almaya tahammül edemezsiniz. Sevgiliden ayrılmanın boşanmaktan daha kolay olduğunu benden daha iyi bildiğinize eminim.

Çok haklısınız, ben de olsam cok huylanırdım, iyi niyet yok. Bence kadın resmen yürümüş..
Empati kurduğum zaman, sevgilim benden tepki vermemi istese, zor durumda kalırdım sanırım. Neticede karşımdaki kadın müvekkilim.
Böyle yılışık insanlara en güzel cevap, anlamazlıktan gelmek sanki usandırana kadar.
Yine de ikiniz için de sıkıntılı bir durum..
Ben sadece sevgilime karşı geri adım attığım için pişmanım böyle durumlarda hep fazla tepki gösteren olacak gibi hissediyorum. Yani öyle görecek beni
Son kez hissettiklerimi net bir şekilde konuşup konuyu kapatacağım

Bir "yanlış anladın, senin için fesat" vakası daha. Ne güzel saklanıyorlar bunun arkasına. İnşallah bu mesajdan sonra mesafeyi ayarlar sayın müvekkil.

Size bir abla tavsiyesi, haklıyken özür dilemeyin, bu karşınızdakini arsızlaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Sonsuza kadar haklıyken bile alttan almaya tahammül edemezsiniz. Sevgiliden ayrılmanın boşanmaktan daha kolay olduğunu benden daha iyi bildiğinize eminim.
Bir de kadın bu yanlış anladın mesajını attıktan sonra erkek arkadaşım tamam xxx hanım yanlış anlamışım kusura bakmayın yazdı
Maddi olarak yüksek değerli davayı kaçırmak istemediği için bunu yaptı ama ben sevgilime karşı geri adım atmış oldum o da o kadına karşı geri adım attı
Bilmiyorum İçim hiç rahat değil

Evet gerçekten güzel bir cevap olurdu
O an sinirle hiç aklıma gelmedi ama
Yok haklısınız, her sektörde böyle cougar denilen kadınlar yada kendini manther sanan erkekler var. Erkek arkadaşınız burayı dürüst insanlarla dolu bir harikalar diyarı sanıyor olamaz sanırım. Bu kadın artık bir şey yazmaz da bir daha olursa dediğimi yazdırın 🥰

Merhaba herkese
haklisiniz, birakin o sizin gonlunuzu almaya calissin. hala cok mu sert durdum diyor. istese tepki koyardi coktan.

Erkek arkadaşım bir şekilde suçlu hissettirmeyi başardı. Sonunda özür dilerken buldum kendimi. Sanki ben durduk yere günahsız bir insanın günahını almışım. Evet tepki gösterdi ama burnumdan getirdi diyebilirim. O alacağı davanın derdinde biraz onu kaçırmak istemiyor kadınla problem yaşarlarsa davayı başka avukata verebilir diyor biraz maddi olarak yüksek bir dava. Yarın buluştuğumuzda nasıl bir tepki vermeliyim bilmiyorum sadece
bacim bu numaralari yeme hic.

Merhaba herkese

26 Ocak 2022 de ayrıldığınız sevgilinizle mi barıştınız ; bu adam yeni bir insan mı ?

Bence konuyu açmayın eğer kadın bir daha yazarsa. Siz kendiniz kadını arayıp konuşun. Ne kadar samimi olursan ol niye bir insan kazakla alakalı mesaj atar ki olmuşsa olmuş sanane.
Bence bir daha Kİ görüşmeye siz de ortak avukat olarak katılın🤓 dosyayı birlikte yürütecez falan deseniz ?

Ya birşey sorucam. Sevgilinizin kazağını o kadın hediye etmiş de sevgiliniz sizi huzursuz etmemek adı altında söylememiş filan olur mu? Dan diye kazak hoş olmuş mesajı da ayrı bir rahatsız edici
Hayır geçen sene aldığı bir kazaktı
Bu kadınla bu yaz tanıştılar

Bir de kadın bu yanlış anladın mesajını attıktan sonra erkek arkadaşım tamam xxx hanım yanlış anlamışım kusura bakmayın yazdı
Maddi olarak yüksek değerli davayı kaçırmak istemediği için bunu yaptı ama ben sevgilime karşı geri adım atmış oldum o da o kadına karşı geri adım attı
Bilmiyorum İçim hiç rahat değil
Çok üzerinde durmayın bence artık, geçmiş gitmiş ama tekrarı olursa sorun büyüyecektir. İnşallah kadın aklını başına almıştır. İşin içine para girince erkeklerin ayarı bozuluyor. Aynısını biri size yapsa kıyamet kopardı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X