Yılışık Müvekkil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba herkese
Sevgilim de ben de avukatız. Yaklaşık 1 yıllık bir beraberliğimiz var. Sevgilimin geçen yaz boşanma davası için görüştüğü bir kadın müvekkili vardı. Ortak bir tanıdık sayesinde tanıştılar. Kadının tavırları beni oldukça rahatsız ediyordu açıkçası. Sevgilim de ortak tanıdık olduğu için diğer müvekkillere kıyasla daha samimi davranıyordu. Bu samimiyetten rahatsız oldum ve araya biraz mesafe koymasını istedim. Mesafe koyduktan sonra bir daha sorun yaşamadık.
Bugün ise birkaç akrabasıyla başka bir davası için sevgilimin yanına gitmişler. Oturup konuşulmuş dava hakkında. Akşamüstü biz birlikteyken kadından bir mesaj geldi "Kazak çok hoş olmuş 😏" şeklinde. Bugün giydiği kazağı kastediyor. Kendisi sevgilimden 10-15 yaş büyük bu arada. Başka bir şey yazsa umrumda olmayacak ama inanılmaz kötü niyetli geldi. İlişkisi olduğunu da biliyor. İnanılmaz sinirlendim köpürdüm tabi. Erkek arkadaşımın tüm mesajlarını aramalarını biliyorum. Birlikte yürüttüğümüz işler de var, ortak müvekkillerimiz de var. Telefonunu hiç sakınmaz. Böyle olmasa yine benimkinden mi yüz buldu diyeceğim ama yok.
Hemen tepki vermesini istedim. Erkek arkadaşım da " xxx hanım hiç gerek yok böyle şeylere" yazdı. Hemen cevap geldi tabii ki.
"Avukat bey ben yalnızca kazağınızdan bahsettim. Sizi kardeşim gibi görüyorum yanlış anlaşılacak bir şey yok ortada" yazdı.
Erkek arkadaşım bu durumda kalmaktan nefret ediyorum, insanlara bana ilgi gösteriyormuş gibi tepki vermek istemiyorum, arada ortak tanıdık var başka şekilde de çözebilirdik diyor.
Bana göre de sınırını bilmeyenlere sınırını bildirmek gerekiyor. Avukatlık mesleğinin tanımında müvekkilinin gönlünü her türlü hoş tutmak yok tabii ki her denilene göz yumulmamalı. Tabii ki öyle bir niyetim yoktu diyecek, seni gözüme kestirdim diyecek hali yok mutlaka kendisini böyle savunacak.
Akşam üstünden beri sinirlerim tepemde ve hala içim soğumuş değil.
Bundan sonra nasıl davranmalıyım sizce? Bugün biraz tartıştık yarın yeniden buluşacağız. Ona karşı her zaman yapıcı davranıyorum haklı bile olsam tamam aşkım haklısın diyip konuyu kapatıyorum çoğu zaman.
Bence çok haklısınız kadın resmen yılışmış, bazı yılışık erkekler de ters cevap alınca hemen ay yanlış anladın moduna geçerler, hadsiz kadının yaptığı da aynen bu... Erkek arkadaşınıza güvenmiyor algısı oluşturmamalısınız, bence şimdilik her zamanki gibi devam edin

Ya haklısınız haklı olmaya da neden her bir şeye özür diliyorsunuz? bence bu daha büyük bi sorun.

sevgilinizi de anlayabiliyorum aslında o da görmezden gelip hiç üstüne alınmak istemiyor belli ki ama karşısındaki kişi ancak bu şekilde laftan anlayacağa benziyormuş, gerekeni yapmışsınız.

Haklısın doğru olanı yapmışsınız zaten yapmazsan suyu çıkardı ben eşime yaptıramadım suyu çıktı ortak tanıdığının oğlu eşimin bölümünü okuyor yardım aldılar sonra kadın borçlu hissettim nelerden hoşlanırsınız bilemedim falan yazmış bak kestir at dedim bana fesatsın dedi işin sonunda birgün İnstagram dm den ‘’ rica etsem beni engellermisin fotoğraflarına bakmadan duramıyorum 🙈 ‘’ yazmış birde kadın evli ve ortak tanıdık dediğim kocasının arkadaşı.

Erkek arkadaşım bir şekilde suçlu hissettirmeyi başardı. Sonunda özür dilerken buldum kendimi. Sanki ben durduk yere günahsız bir insanın günahını almışım. Evet tepki gösterdi ama burnumdan getirdi diyebilirim. O alacağı davanın derdinde biraz onu kaçırmak istemiyor kadınla problem yaşarlarsa davayı başka avukata verebilir diyor biraz maddi olarak yüksek bir dava. Yarın buluştuğumuzda nasıl bir tepki vermeliyim bilmiyorum sadece
Vekaletname çıkardı mı kadın ?

E tamam olabilir.
İnsanlarla uğraşıyorsunuz.
Sana da teklifler gelebilir.
Kibarca red edersin olur biter.
Msj artırmak falan hoş mu sence.
Okumuş etmiş kadınsın.
Lütfen şu kafadan çık
Çok hoş bence konu sahibini tebrik ediyorum.

Siz sonuna kadar haklısınız, yerinizde ben olsam o adamı orada çiğ çiğ yer, o kazağı da bulduğum yerde keserdim. O kadın bu cesareti nereden aldı diye de sorardım. Siz yine hanimefendiliği elden bırakmamışsınız, helal olsun.

Bir tanidiginizin getirdiği müvekkil, avukat hanım gömlek de pek yakışmış diye mesaj atsa kendisi bu kadar sakin kalırmıymış bir soruverin bakalım ne diyecek.

Siz sonuna kadar haklısınız, yerinizde ben olsam o adamı orada çiğ çiğ yer, o kazağı da bulduğum yerde keserdim. O kadın bu cesareti nereden aldı diye de sorardım. Siz yine hanimefendiliği elden bırakmamışsınız, helal olsun.

Bir tanidiginizin getirdiği müvekkil, avukat hanım gömlek de pek yakışmış diye mesaj atsa kendisi bu kadar sakin kalırmıymış bir soruverin bakalım ne diyecek.

Merhaba meslektaşım ,aynı sorunu ben de yaşadım.bosanma davasiydi, kadın büyüktü tıpkı sizin dediğiniz gibi.😄 Kalpli emojiler bile atıyordu ben de sizin gibi uyardım başta.ama başka sorunlarımız vardı bu konunin üzerine düşmedim sonradan. Zaten ayrıldık .
Ben size birşey sormak istiyorum, konumuzla ilgili değil, umarim nezaketsizlik etmis olmam istemeden❤️
Benim erkek arkadaşlarım başka mesleklerden olduğunda ben deaha mutluydim.sanirim işlerden uzaklastigim için.ayrildigimiz kisyle ise sürekli aynı ofiste yanyana ola ola bunaldim.tat alamamaya başladım ilişkiden zamanla..sonra başka sorunlarımız oldu ve ayrıldım.benim için çok yıkıcı oldu.siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.ask ve ısı bir arada yürütmeyi beceremiyorum sanırım, artık kendi meslegimden olmayan birine aşık olmak istiyorum.bunu sadece ben mi yaşıyorum merak ettim sormak istedim❤️

Konuda tabiki de haklısınız. Yaptığınız çok zora sokan,kötü,yalan gibi durumlar olmadıkça özür dilemeyin.
Sevgiliniz çekinmiş olabilir. Oda haklı :)
Bazen insan karşısındakinin midesizliğinden utanabiliyor.
Erkekler böyledirler. Net,kısa dar düşünüyorlar işte. Ona da kızacak bişey yok size de.
Konuşup ikinizin de haklı olduğunu,yaptığınız şeyin arkasında olduğunu söyleyebilirsiniz. :)

Bu arada ben ne yapardım diye düşündüm derdim ama buna benzer bir durum yaşamıştık.
Benimki saç ektirmişti orada çalışan doktorun sekreter mi ne öyle bişey o yazmıştı.
Eşim resmini whatshapp’ta paylaşınca çok yakışmış,tam yakışıklılığınızı ortaya çıkarmış. Dediğinde bende ufak bir kriz ile eşimle öpüş kokuş resim çekip attım. “Eşimde çok beğendi en çok bunun için istemiştim zaten” yazmıştım.
Tamamen kendisi için yapmıştı aslında hahhahaha :KK70: sinir işte. Bir anlık sinirle oluyor öyle şeyler :))))

Esimle ben birbirimize gelen mesajlara bakmayiz ama bazen cevap olarak kalpli emoji gonderen beraber calistiklari bir is arkadasi var mesela. Gorunce gulup gectim. Kiz zaten kendi sevgilisiyle yasiyor. Diyelim ki birbirlerinden hoslandilar. Ayrilirim bu kadar basit. Tamamen kendi kaybi o yuzden ona haddini bildir bunu yasakla hic gerek yok. Enerjim de yok. Ben de gider baskasini bulurum sip diye. Zorla mesaj attirmak bana ters geliyor. Bana da yapilmasini istemem. Bir kiz arkadasim ben varken esimi her gordugunde cok yakisikli olmussun falan diyordu ben de hic sallamadim tesekkur etmis bile olabilirim. Bir keresinde cok fazla iltifat edince istersen senin olsun dedim sakayla karisik esimi kastedip. Kiz cinliydi gerci ama onlarin kulturunde de pek normal degil bence erkege bu kadar iltifat. Sonuc: Kizla arkadasligimiz devam etti gayet de samimi olduk. Yani aslinda kiskanc biriyim, baska birisiyle ilgilenirse bana ilgisini kaybederse ayrilirim. Ama bu konuda onun kararlarina karismam. Sinir cizmedigi hali beni rahatsiz ve mutsuz ediyorsa da ayrilirim zaten, cunku bu karakteridir o kisinin. Yine de haksizsiniz diyemem. Sadece bana da zamaninda yazan kisi cok olmustu, anlamamazliktan gelerek cogunu arkadasliga cevirmeyi basardim. Eger sevgilim bana o kisiye haddini bildir onu sil vs gibi zorlamada bulunsaydi kesinlikle dinlemezdim. Zamaninda bu sebeple bir iliskim bitti zaten.

Merhaba meslektaşım ,aynı sorunu ben de yaşadım.bosanma davasiydi, kadın büyüktü tıpkı sizin dediğiniz gibi.😄 Kalpli emojiler bile atıyordu ben de sizin gibi uyardım başta.ama başka sorunlarımız vardı bu konunin üzerine düşmedim sonradan. Zaten ayrıldık .
Ben size birşey sormak istiyorum, konumuzla ilgili değil, umarim nezaketsizlik etmis olmam istemeden❤️
Benim erkek arkadaşlarım başka mesleklerden olduğunda ben deaha mutluydim.sanirim işlerden uzaklastigim için.ayrildigimiz kisyle ise sürekli aynı ofiste yanyana ola ola bunaldim.tat alamamaya başladım ilişkiden zamanla..sonra başka sorunlarımız oldu ve ayrıldım.benim için çok yıkıcı oldu.siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.ask ve ısı bir arada yürütmeyi beceremiyorum sanırım, artık kendi meslegimden olmayan birine aşık olmak istiyorum.bunu sadece ben mi yaşıyorum merak ettim sormak istedim❤️
Açıkçası ben de yaşıyorum ama kendimi dizginlemeye çalışıyorum 😔
Daha önce başka meslek gruplarından görüştüğüm insanlar olmuştu. Bu erkek arkadaşım avukat olunca mesleki anlamda da bir paylaşımımızın olması beni inanılmaz mutlu ediyordu iyi ki meslektaşız falan diyordum. Ama sonradan sonraya böyle durumlar yaşanınca bunun sonu yok dedim.
Her türlü insanla iletişim içerisinde olmamız gereken bir işi yapıyoruz gülü seven dikenine katlanır ne yapalım 🤐

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X