Yılışık Müvekkil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok üzerinde durmayın bence artık, geçmiş gitmiş ama tekrarı olursa sorun büyüyecektir. İnşallah kadın aklını başına almıştır. İşin içine para girince erkeklerin ayarı bozuluyor. Aynısını biri size yapsa kıyamet kopardı
Peki çok teşekkür ederim
Aynen öyle, burnumdan gelirdi para falan da kimsenin umrunda olmazdı

Kadının art niyeti olsa da aslında olayı çok gereksiz büyütmüşsünüz gibi geldi bana. Cevap vermemesi en iyi cevaptır aslında. Sevgiliniz mesafe koyuyorsa konu kapanmıştır bence. Ha kadın zorlar şansını görüşmek ister, sürekli rahatsız eder haklısınız derim. Ama kazak çok hoş olmuş mesajıyla boşa gerginlik yaratmışsınız.
Merhaba herkese
Sevgilim de ben de avukatız. Yaklaşık 1 yıllık bir beraberliğimiz var. Sevgilimin geçen yaz boşanma davası için görüştüğü bir kadın müvekkili vardı. Ortak bir tanıdık sayesinde tanıştılar. Kadının tavırları beni oldukça rahatsız ediyordu açıkçası. Sevgilim de ortak tanıdık olduğu için diğer müvekkillere kıyasla daha samimi davranıyordu. Bu samimiyetten rahatsız oldum ve araya biraz mesafe koymasını istedim. Mesafe koyduktan sonra bir daha sorun yaşamadık.
Bugün ise birkaç akrabasıyla başka bir davası için sevgilimin yanına gitmişler. Oturup konuşulmuş dava hakkında. Akşamüstü biz birlikteyken kadından bir mesaj geldi "Kazak çok hoş olmuş 😏" şeklinde. Bugün giydiği kazağı kastediyor. Kendisi sevgilimden 10-15 yaş büyük bu arada. Başka bir şey yazsa umrumda olmayacak ama inanılmaz kötü niyetli geldi. İlişkisi olduğunu da biliyor. İnanılmaz sinirlendim köpürdüm tabi. Erkek arkadaşımın tüm mesajlarını aramalarını biliyorum. Birlikte yürüttüğümüz işler de var, ortak müvekkillerimiz de var. Telefonunu hiç sakınmaz. Böyle olmasa yine benimkinden mi yüz buldu diyeceğim ama yok.
Hemen tepki vermesini istedim. Erkek arkadaşım da " xxx hanım hiç gerek yok böyle şeylere" yazdı. Hemen cevap geldi tabii ki.
"Avukat bey ben yalnızca kazağınızdan bahsettim. Sizi kardeşim gibi görüyorum yanlış anlaşılacak bir şey yok ortada" yazdı.
Erkek arkadaşım bu durumda kalmaktan nefret ediyorum, insanlara bana ilgi gösteriyormuş gibi tepki vermek istemiyorum, arada ortak tanıdık var başka şekilde de çözebilirdik diyor.
Bana göre de sınırını bilmeyenlere sınırını bildirmek gerekiyor. Avukatlık mesleğinin tanımında müvekkilinin gönlünü her türlü hoş tutmak yok tabii ki her denilene göz yumulmamalı. Tabii ki öyle bir niyetim yoktu diyecek, seni gözüme kestirdim diyecek hali yok mutlaka kendisini böyle savunacak.
Akşam üstünden beri sinirlerim tepemde ve hala içim soğumuş değil.
Bundan sonra nasıl davranmalıyım sizce? Bugün biraz tartıştık yarın yeniden buluşacağız. Ona karşı her zaman yapıcı davranıyorum haklı bile olsam tamam aşkım haklısın diyip konuyu kapatıyorum çoğu zaman

E tamam olabilir.
İnsanlarla uğraşıyorsunuz.
Sana da teklifler gelebilir.
Kibarca red edersin olur biter.
Msj artırmak falan hoş mu sence.
Okumuş etmiş kadınsın.
Lütfen şu kafadan çık
Aslında bir açıdan doğru.
sevgiliniz kendi bilincli bir sekilde o tepkiyi vermeliydi.
Ama sizin zorunuzla mesaj atıp sonra da sizi suçlamış.
Belki de sizle sevgili olmasa sırf bu davayı alabilmek icin kadına karşılık verecekti, ya da en azindan salağa yatacaktı.
Kadin kesinlikle alması gereken cevabı almis orasi kesin
Ama sevgilinizin meslek etiği anlayışı biraz muallakta gibi.

Merhaba herkese
Sevgilim de ben de avukatız. Yaklaşık 1 yıllık bir beraberliğimiz var. Sevgilimin geçen yaz boşanma davası için görüştüğü bir kadın müvekkili vardı. Ortak bir tanıdık sayesinde tanıştılar. Kadının tavırları beni oldukça rahatsız ediyordu açıkçası. Sevgilim de ortak tanıdık olduğu için diğer müvekkillere kıyasla daha samimi davranıyordu. Bu samimiyetten rahatsız oldum ve araya biraz mesafe koymasını istedim. Mesafe koyduktan sonra bir daha sorun yaşamadık.
Bugün ise birkaç akrabasıyla başka bir davası için sevgilimin yanına gitmişler. Oturup konuşulmuş dava hakkında. Akşamüstü biz birlikteyken kadından bir mesaj geldi "Kazak çok hoş olmuş 😏" şeklinde. Bugün giydiği kazağı kastediyor. Kendisi sevgilimden 10-15 yaş büyük bu arada. Başka bir şey yazsa umrumda olmayacak ama inanılmaz kötü niyetli geldi. İlişkisi olduğunu da biliyor. İnanılmaz sinirlendim köpürdüm tabi. Erkek arkadaşımın tüm mesajlarını aramalarını biliyorum. Birlikte yürüttüğümüz işler de var, ortak müvekkillerimiz de var. Telefonunu hiç sakınmaz. Böyle olmasa yine benimkinden mi yüz buldu diyeceğim ama yok.
Hemen tepki vermesini istedim. Erkek arkadaşım da " xxx hanım hiç gerek yok böyle şeylere" yazdı. Hemen cevap geldi tabii ki.
"Avukat bey ben yalnızca kazağınızdan bahsettim. Sizi kardeşim gibi görüyorum yanlış anlaşılacak bir şey yok ortada" yazdı.
Erkek arkadaşım bu durumda kalmaktan nefret ediyorum, insanlara bana ilgi gösteriyormuş gibi tepki vermek istemiyorum, arada ortak tanıdık var başka şekilde de çözebilirdik diyor.
Bana göre de sınırını bilmeyenlere sınırını bildirmek gerekiyor. Avukatlık mesleğinin tanımında müvekkilinin gönlünü her türlü hoş tutmak yok tabii ki her denilene göz yumulmamalı. Tabii ki öyle bir niyetim yoktu diyecek, seni gözüme kestirdim diyecek hali yok mutlaka kendisini böyle savunacak.
Bundan sonra nasıl davranmalıyım sizce? Bugün biraz tartıştık yarın yeniden buluşacağız. Ona karşı her zaman yapıcı davranıyorum haklı bile olsam tamam aşkım haklısın diyip konuyu kapatıyorum çoğu zaman.
İnsanları anlamak okadar zorki.covid döneminde eşimle İzmir'de özel bı yerden bı belge alicaz neyse eşim maske olayları vardı bilirsiniz rahat tipler takmiolardi bende bı sağlıkçı olarak bunları polise değilde bı siteye yazdım hemen anında Ogün orda bulunan kadın nasıl.olmussa beni değilde eşimi bulmis tabi kameralardan tespit etmişler ama.bende iyi saydirmisim😃derken kadın benimle muhatap olmuyor eşimi sürekli arayıp oyaziyi sildirin sizi şikayet ederiz falan filan bide işveli işveli konusuyo benle görüşmek yok ama.esime baskı yapio.bende dayanamadım aradım bu çirkin karakterli kadını biraz mesleki ders vermeye kalktım cunki karsimdaki liyakati düşük biriydi öfkelendi nasıl bağırıyor anlatamam size.cirkeflesti bu.neyse finali ben yaptım bı daha dedim arasan kocamı tacizden seni savcılığa şikayet ederim deyince bu vinnn kaçtı.ben anlamıyorum.kocamla fingir fingir konuşuyorsun olayın muhatabı benim.benimle nie basedemedin acaba.aslinda o dönem ameliyat için başka yerdeyim eğer rahatsız olmasaydım yazdıklarımı ona yasatirdim ama öğünden sonra kocam hiçbir kadınla muhatap.olmuyor oda güzel🤩

Aaa yüzsüz kadin hem kazak cok yakismis diye pas at hemde seni kardesim gibi goruyorum de. Adam tesekkur etse devami gelirdi bence.. sen haklisin hicte ozur dileme niye ozur diliyorsun sevgilin ya cok saf iyi niyetli yada begenilmek kiskanilmak hosuna gidiyor bukadar tepkisiz kalmasi hic normal degil.

Kadının niyeti belli.
Ancak bir kadın bu mesajı da sevgilisi olduğunu bile bile atıyorsa, bir ışık almış olmalı. Asla sevgiliniz yüz vermiştir demiyorum, yanlış anlamayın. Sevgilinizin iyi niyetli gösterdiği bazı tavırları, karşı taraftan farklı algılanmış olmalı diye düşünüyorum.
Haklısınız yani.
Sevgiliniz biraz mesafeli davranmalı.

Merhaba herkese
Bundan sonra nasıl davranmalıyım sizce? Bugün biraz tartıştık yarın yeniden buluşacağız. Ona karşı her zaman yapıcı davranıyorum haklı bile olsam tamam aşkım haklısın diyip konuyu kapatıyorum çoğu zaman.
Sevgili bey yüz vermese kazağın hoş ,ceketin tatlı pantolunun şirin diye kimse yazamaz buda bir gerçek ✋

Sevgilim ona bakmasa bile hadsiz bir insana haddini bildirmek en sevdiğim şeydir

iyide bu mevzuda kadının muhattabı siz değilsiniz sevgilinizin olayları kendi bildiği şekliyle yönetmesine saygı göstermelisiniz. siz had bildirmeyi seviyorsunuz diye sevgilinizde sizin gibi davranmak zorunda değil. kendi tarzıyla savuşturmasına fırsat vermelisiniz. bugün bu kadın olur yarın başka bir kadın. kendinize yakıştırdığınız sizin müdahelenize muhtaç bir adamsa bilemem.

Sevgili bey yüz vermese kazağın hoş ,ceketin tatlı pantolunun şirin diye kimse yazamaz buda bir gerçek ✋

Hiç hayatinizda adim atma amacli iltifat almamişsiniz. 😬 Ama bu dusunce tarzi hiç iyi bir şey değil. Disardan gelen her etkiye "sen yüz vermişsindir" denirse yok yere insanlar iftiraya ugrar. 🙄

Gayet eşimle birlikte kitap alişverisindeyken adamin biri gelip (o ana kadar adami hiç gormemiştim) gorunuşume iltifat edip elimdeki kitapla ilgili konu acmaya calişmişti. Eşim farkli bolumdeki kitaplara bakiyordu yanimda değildi ama o an denk gelseydik, sizin kafaniza göre ben suçlu olacaktim. 😬
Buna benzer olmamasi gereken etkiler disardan gelebiliyor, gelebilir bu yüz verildigi anlamina gelmez her zaman.

Bazi konular çok abuk oluyor ve biz de yüz vermiştir diyoruz ama her konu oyle değil. 🤷

Merhaba herkese
Kadın baya pişkin. 😳 Erkek arkadaşınızda üstüne düşeni yapmış bence kapatın konuyu kadın daha da yazmaz diye düşünüyorum.

Olabilir. Kadın zarf atmış şansını denemiş, zaten terbiyesizmiş. Ben olsam sevgilime cevap bile verme derim.

Bence de ben haklıyım. Ama erkek arkadaşım diyor ki arada hatırlı dostlarımız var herkese bana yürüyormuş gibi davranmak istemiyorum bu durumda kalmaktan nefret ediyorum vs vs
Artık dayanamadım ve yine tamam özür dilerim aşkım dedim. Yarın tavrımı net bir şekilde ortaya koymak istiyorum
İşte milletin pek çok kişinin hakkını koruyup alan ama kendi hakkını savunamayan bir birey daha. Özür dilemek yapılacak en büyük hata bence çünkü siz haklısınız. O zaman her şekilde sevgiliniz sizden özür bekleyecek ... Ayrıca erkek arkadaşınız yüz vermese bir şekilde bunu yazamaz. Tabi kadın yüzsüz değilse. Takipte kalmanızı öneririm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X