Yine bir kayın meselesi

Ne gerek varki.. kpcan değil baban değil ki yanında en çok rahat edebileceğin 2 insan bence.. ki belli bir zamandan sonra babanın yanında bile rahat edemeyebiliyorsun insan evine alışınca orayı istiyor ve kendini rahat hissetmek istiyor.. kayın yani ne bileyim..

ha hastalık olur bir mecburiyet olur o başka.. Allah başa vermesin tabide.. geçen sene 2 küçük kaynım 10 gün benimle kaldı kayınbabam covid sebebiyle hastanede yattı eşide başındaydı çocuklarda bende kaldı hepimiz karantinadaydık zaten bide (çocuklar diyorum biri ortaokul biri lise) hastaneden çıktıktan sonra gittiler bitti..
Benim kaynım o kadar küçük olsa neyse aramızda iki yaş var . Onemli mi yengesine mi yürüyecek yemin ederim aklımdan geçmez ama evde istemem ya . Cidden canı sıkılmıştı gelsin dedim ben giderim sıkıntı değil bana da degisiklik olur dedim . Sürekli olsa yok ya .
Yetişme şekli belki de annem küçükken bile bizi bir yere bırakmazdı. Ben evde kendi kuzenlerim falan varken rahatım ama bu kadar az gördüğüm biriyle niye yalnız kalıyim . Bunu belirtince kardeşler yanlış anlamamali bence aksine onun dusunmesi lazım.

Şöyle ben mutasip bir insan sayılmam . Eşimin kardesi bize kalmaya gelecekti. Eşim çalışıyor ben hamilelikten dolayı evdeyim dedim ki madem kalacak ben ananeme geçerim siz durursunuz. Çocuğun bana evdeyken saldıracak hali yok . Ama ben rahat olamam . Evde sürekli yatar vaziyetteyim şortla gezerim . Eşimin kardeşiyle herhangi bir paylaşımim yok neden yalnız kalayım ki ? Bu sebeple bana bu konular çok tuhaf geliyor . Toplasan yirmi kez gördüğüm bir erkekle sırf biriyle evlendim diye tek başıma kalmak istemem açıkçası . Ben mi bu konuda aşırı kapaliyim bilmiyorum .
Sen istisnasın bacım
Sen sivrisineği bile 2 gün istemez 2.gün basarsın sinek ilacını :KK70:

Şaka bi yana sanırım ben tuhafım ya
Anneanneme geçmezdim ben galiba
Niye tek kalmayayım ki?
1 hafta kalmayacaksa uzun ve sürekli değilse gelsin kaynım nolur ki

Sen istisnasın bacım
Sen sivrisineği bile 2 gün istemez 2.gün basarsın sinek ilacını :KK70:

Şaka bi yana sanırım ben tuhafım ya
Anneanneme geçmezdim ben galiba
Niye tek kalmayayım ki?
1 hafta kalmayacaksa uzun ve sürekli değilse gelsin kaynım nolur ki
Seviyorum seni Muhtelif 🤣 hep yakalaniyorum kalmalı konularda 😅

Kaç gün kalacagindan emin degildim . Bende tuhaf olabilirim bilmiyorum ben yani aklima birşey yaoma ihtimali gelmiyor ama kalma fikri beni rahatsız hissettiriyor birlikte .

Seviyorum seni Muhtelif 🤣 hep yakalaniyorum kalmalı konularda 😅

Kaç gün kalacagindan emin degildim . Bende tuhaf olabilirim bilmiyorum ben yani aklima birşey yaoma ihtimali gelmiyor ama kalma fikri beni rahatsız hissettiriyor birlikte .
Kesinlikle öyle. Yani eşim kardesine tutup yengenle ne işin var ayni evde ne gerek var o da rahat edemiyor sen de edemezsin sen nasil rahat ediyorsun dese, bunu şöyle mi anlamak gerek "olmaz sana güvenmiyorum yengene saldirirsin vs" bu sekilde mi anlamali bu cümleyi? Bunda alınacak gücenecek bişey yok bence. Hem de asiri gereksiz bişey. Bu evde onun biseyi olan kişi abisi. Ben onun biseyi değilim bi paylaşım samimiyet bi sevgi yok aramızda. Abin işteyken geceli gunduzlu surekli yanımda kalma motivasyonu nedir acaba bunu merak ediyorum. Mecburi durumu da yok yani ki olsa da istemem baska çözüm bulsun derim

Kesinlikle öyle. Yani eşim kardesine tutup yengenle ne işin var ayni evde ne gerek var o da rahat edemiyor sen de edemezsin sen nasil rahat ediyorsun dese, bunu şöyle mi anlamak gerek "olmaz sana güvenmiyorum yengene saldirirsin vs" bu sekilde mi anlamali bu cümleyi? Bunda alınacak gücenecek bişey yok bence. Hem de asiri gereksiz bişey. Bu evde onun biseyi olan kişi abisi. Ben onun biseyi değilim bi paylaşım samimiyet bi sevgi yok aramızda. Abin işteyken geceli gunduzlu surekli yanımda kalma motivasyonu nedir acaba bunu merak ediyorum. Mecburi durumu da yok yani ki olsa da istemem baska çözüm bulsun derim
Bende olayı yengeni taciz edersin gibi düşünenlerden değilim ama . Açıkçası ben sizin eşinizi de çok tuhaf buluyorum . Bu kadar rahat olması rahatsız edici . Esi kaç defa rahatsızligini dile getirmiş insan birazcık umuesar ya . Yani kardeşi zaten çok rahat. Dediğim gibi ben yapamam . Evde duracak dellenirim yani .

Şöyle ben mutasip bir insan sayılmam . Eşimin kardesi bize kalmaya gelecekti. Eşim çalışıyor ben hamilelikten dolayı evdeyim dedim ki madem kalacak ben ananeme geçerim siz durursunuz. Çocuğun bana evdeyken saldıracak hali yok . Ama ben rahat olamam . Evde sürekli yatar vaziyetteyim şortla gezerim . Eşimin kardeşiyle herhangi bir paylaşımim yok neden yalnız kalayım ki ? Bu sebeple bana bu konular çok tuhaf geliyor . Toplasan yirmi kez gördüğüm bir erkekle sırf biriyle evlendim diye tek başıma kalmak istemem açıkçası . Ben mi bu konuda aşırı kapaliyim bilmiyorum .
Sık olan bir şey değilse ben de geçmezdim başka eve sanırım
Bilmiyorum bana gelen misafire saygısızlık gibi geliyor
Misafir gibi görüyorsak eşler olarak kardeşlerimizi
Evden görüyorsak zaten gidilmez
Ama muhtelifin dediği gibi siz zaten direkt görmemek istiyorsunuz

Yaşanmışlık farklıdır belki
Kardeş gelince eşlerden birinin evden gitmesi bana göre gelme demek gelen kişiye
Yengen senle rahat edemez gelme demek daha da kötü
Temelli değil ya sonuçta
Dünyanın en kötüsü de olsa idare edilebilir eş hatrına

Gerçi belki sizin eş ve kardeşi sizin evden gitmenizi yanlış anlamayacak düşüncede insanlardır
O zaman zaten sorun yok
Ben yanlış anlardım bana yapılsa

Sık olan bir şey değilse ben de geçmezdim başka eve sanırım
Bilmiyorum bana gelen misafire saygısızlık gibi geliyor
Misafir gibi görüyorsak eşler olarak kardeşlerimizi
Evden görüyorsak zaten gidilmez
Ama muhtelifin dediği gibi siz zaten direkt görmemek istiyorsunuz

Yaşanmışlık farklıdır belki
Kardeş gelince eşlerden birinin evden gitmesi bana göre gelme demek gelen kişiye
Yengen senle rahat edemez gelme demek daha da kötü
Temelli değil ya sonuçta
Dünyanın en kötüsü de olsa idare edilebilir eş hatrına

Gerçi belki sizin eş ve kardeşi sizin evden gitmenizi yanlış anlamayacak düşüncede insanlardır
O zaman zaten sorun yok
Ben yanlış anlardım bana yapılsa
Bende aksine onun da daha rahat olacağını düşündüm 😅 yani gelmesin diye de düşünmedim . Hatta iki gün duracaktı bunalmış birkaç gün takılın dedim .
Belki yetiştirilme şekli bilmiyorum . Kapalı biri de değilim bu düşüncem doğru da demiyorum ama cidden rahat edemem . Yani misafir olarak görmüyorum bu arada eşimin kardesi sonuçta yemekleri hazırlayıp buzluğa attım . Takilsinlar diye düşündüm . Eşi olsa mesela bırakmam tabi ki .

Konudaki durum zaten apayrı şahsen kabul etmem mümkün değil . Benim için ayrılma sebebi .

Eşi de olsa bu sefer eşin de gitsin evden
Karı koca tek kalsınlar
Hepten rahat etsinler 😜
Ahahaha Tobe estağfurullah 🤣 kız herkes evine gitsin ne yaparsa yapsın . Yok o zaman peşlerinden ayrılmam ahahhah misafir var diye ben bir şeyler yapamiyorsam kimseyi rahat bırakmam giggles 😈

Hayir tabiki.

Peki ne diyerek neyi gerekçe göstererek hayir denilebilir? Benim kastettiğim şey onu biseyle itham etmek değil, en basit örnek suan bu cocuk bizde kaliyor ve ben bu sicakta evde sortla sutyenle dolasan insanim esofmanlarin içinde piştim. İste bakin yengesi rahat edemiyor o varken durum bu. Veya sere serpe uzanamıyorum her an gelebilir odaya diye. Veya ben işimi bitirince normalde cocugumla girer dus alirim ama alamıyorum o uyuyunca aliyorum vs vs. Kötü bisey yapacagindan degil varlığı rahatsiz ediyor çünkü bi kızla ayni evde kalmakla yetiskin bi erkekle ayni evde kalmak farklı şeyler. Karsidaki erkek olunca aşırı kisitlaniyorum
Ben olsam giyerim şortu. Eşin olacak ….. düşünsün. Madem çok kıskanç bu eş, Bakalım ne oluyormuş.

Bende olayı yengeni taciz edersin gibi düşünenlerden değilim ama . Açıkçası ben sizin eşinizi de çok tuhaf buluyorum . Bu kadar rahat olması rahatsız edici . Esi kaç defa rahatsızligini dile getirmiş insan birazcık umuesar ya . Yani kardeşi zaten çok rahat. Dediğim gibi ben yapamam . Evde duracak dellenirim yani .
Öyle düşünenlerden de fikir bekliyoruz o zaman ne sekilde söylemeliyiz bunu? Karşıdaki asla anlamiyor çünkü.
Onun pc de oturduğu oda benim çamaşır vs astığım oda. Balkonum yok o odayi kullaniyorum. Bugun camasir topladim askıdan sepeti bi süreliğine orda bırakıp başka işe gittim sonra sepeti alip yatak odama geçip camasirlari katlicaktim. Sepetin üstüne kendi camasirlarini atmis bi baktim elime iç çamaşırı geldi. Ogluma verdim götür ver amcana diye. Ben kendim vermeye utandım gidip. Bunlari çekmek zorunda degilim.

Öyle düşünenlerden de fikir bekliyoruz o zaman ne sekilde söylemeliyiz bunu? Karşıdaki asla anlamiyor çünkü.
Onun pc de oturduğu oda benim çamaşır vs astığım oda. Balkonum yok o odayi kullaniyorum. Bugun camasir topladim askıdan sepeti bi süreliğine orda bırakıp başka işe gittim sonra sepeti alip yatak odama geçip camasirlari katlicaktim. Sepetin üstüne kendi camasirlarini atmis bi baktim elime iç çamaşırı geldi. Ogluma verdim götür ver amcana diye. Ben kendim vermeye utandım gidip. Bunlari çekmek zorunda degilim.
Kirli çamaşırlarını temiz sepetine mi atmış doğru mu anladım ??

Eşiniz bu şekilde alıştırdığı için ellerini eteklerini çekmeleri yıllar alır ama illa ki çekerler, sadece eşiniz hayır demeyi önceliği size yani ailesine vermeyi öğrenecek ya da siz kavga gürültü öğreteceksiniz. Benim bir yılımı aldı mesela, beş yıldır evliyim bir yılım ufaktan mesafe koyarak, her dediklerine hıhı evet demeyi bırakarak, aramayı sormayı kesip her aradıklarında açmayarak geçti. Sonuç kolay kolay bulaşan kalmadı çok şükür, aramada adlarını görünce dahi sinir katsayim arşa çıkıyordu şimdi telim çalmıyor ya Rabbim çok şükür. Şu an benden kötüsü yok, arkamdan gırla dedikodu dönüyor ama umrum değil kafam rahatladı. İnşallah siz de bir çare bulursunuz

Yani ne gerek varmış bilmiyorum ama ev sahibi gibi olmuş adam . Çözüm olarak ne yapmayı düşünüyorsunuz ? Eşinizle konuştunuz mu m

Her dakika darlıyorum onu haklısın diyip duruyor baska laf yok. Bidaha bu şekilde aynı evde kalmayi kabul etmiyorum dedim.
Kv ye yokmu?
Onunla konuşun
O söylesin
Abin yokken orda ne işin var desin
Kv kp hepsi birbirinin aynisi asla oyle demezler daha beter sen kimsin ki orası oğlumun evi abisinin evi derler.
Eşiniz bu şekilde alıştırdığı için ellerini eteklerini çekmeleri yıllar alır ama illa ki çekerler, sadece eşiniz hayır demeyi önceliği size yani ailesine vermeyi öğrenecek ya da siz kavga gürültü öğreteceksiniz. Benim bir yılımı aldı mesela, beş yıldır evliyim bir yılım ufaktan mesafe koyarak, her dediklerine hıhı evet demeyi bırakarak, aramayı sormayı kesip her aradıklarında açmayarak geçti. Sonuç kolay kolay bulaşan kalmadı çok şükür, aramada adlarını görünce dahi sinir katsayim arşa çıkıyordu şimdi telim çalmıyor ya Rabbim çok şükür. Şu an benden kötüsü yok, arkamdan gırla dedikodu dönüyor ama umrum değil kafam rahatladı. İnşallah siz de bir çare bulursunuz

Bende ayni sekilde hepsiyle o kadar mesafeliyim ki. Aramazlar artik hicbiri ben de aramam. Ama esimle konuştukları sürece böyle seyler yapiyolar. Bu kaynimla da hic muhatapligimiz yok ama gelip kaliyor rahat rahat yanimda. Bunlara o da işlemiyor yani. Abimin evi sen kimsinki demeye getiriyor aklinca.

Buraya baya zamandır hiç konu açmıyordum, uzun zaman sonra ilk kez yazıyorum.
Belki hatırlayanlar vardır beni, eşimin ailesiyle baya problemler yaşadım hicbir sekilde iyi bir ilişkimiz yok hicbiriyle. Neyse biz onlara yakın olduğumuz şehirden taşındık çok şükür baya da uzak bi şehre gittik. Hafta sonları cagirmalarindan laflarindan sözlerinden uzaklaştım şükür ki ama yine burda da rahat bi nefes alamadım.

Eşimin kardeşi bu geldigimiz şehirde üniversite okuyor 2 senedir burdaydi zaten o. Ama onun aramızda bu kadar problem olacağını düşünmemiştim.

Eşime baştan söyledim ara sıra davet ediyorsan olur ama zırt pırt cagirmani istemiyorum dedim. Bu adamın bu lafimdan çıkardığı sonuç 2 haftada bir. Bi hafta gelmiyorsa diğer hafta boynunun borcuymus gibi mutlaka çağırıyor.

Hadi yemeğe çağırıyorsun hic sorun değil ben ne yemek esirgerim ne baska bisey asla sorun bu değil, ama kızlar bu çocuk gelince gitmek bilmiyor o kadar rahat ki tepemizde gün boyu oturuyor gecesine yatılı kalıyor yani bi yemeğe cagiriyorsun bütün haftasonun gidiyor.

Başta cumartesi çağırdık o gün kaldı pazar günü kaldı pazartesi günü ta aksama doğru gitti ki benim eşim sabah 6 da kalkip işe gidiyor, abisi bile evde olmuyor pazartesi günü, senin benle ne işin var da tepemde oturuyorsun yani hadi illa kalmak mi istiyorsun kaldın tamam pazar aksami kalkta gitsene abin evdeyken. Yok illa abisinden sonra çıkmalı bu evden.

Ve cok rahat bi cocuk rahatsiz edici hareketleri var fazlaca. Güya cok muhafazakar bi aileler ama evde yarı çıplak tişörtsüz dolaşır, üstünü giyinirken kapısını kapatmaz, bacaklarını ayırarak yatar bacağının biri yerde biri gökte. Aşırı rahatsiz oluyorum size anlatamam. Zaten ailece bi huylari var banyodan havluyla öylece çıkmaktan hic cekinmezler.

O varken zaten ben aşırı kısıtlanıyorum rahat oturamiyosun rahat giyinemiyosun havalar ısındı istedigini yapamiyosun salonu gaspediyor.

Ben rahatsiz oldukca o aşırı rahat davranıyor. Onun rahatlığı hele ki o pazartesi sabahı uyandigimda eşim evde yok onu salonda yatarken görünce sinir tepeme çıkıyor.

Şimdi buraya kadar ayrı bi konu, bir de eşimin saçma sapan beklentileri var. Çocuğun ismi atıyorum ali olsun, sürekli "acıktın mı ali? Susadin mi ali?" Gece saat 12 olmus yatma vakti gelmiş "aciktiysan liona sana biseyler hazirlasin ali" "ali ye su getir" "aliye neden cay getirmedin neden çerez getirmedin?"

Sürekli arkasında dönüyor bu şekilde. Hizmet görmesini istiyorsan kendin et o zaman hizmetini değil mi hem istemediğim halde 2 haftada bir başıma getiriyor hem de daha hizmet ettirmek istiyor. Sürekli bi pofpoflama yaranma çabasında bizden 10 yaş küçük çocuğa. Neymis o misafirmis 5 yasinda cocuk bile olsa hizmet edilmeliymis. Et o zaman beni sal ya.
Aşırı doluyum zaten onun ailesiyle ilişkisine falan hep ama hep bi yaranma çabaları onlara. (Ailesi de yaralı parmağımıza iş*mez afedersiniz de bir zor günümüzde maddi yi geçtim manevi desteklerini bile görmedim)

Ha bu arada kardesi evdeyken de odaya sokulur bilgisayar oyunu oynar ben otururum çocukla anca.

Ben de bugün büyük kavga ettim ama saatlerce tartıştık çok çok büyüdü uzadı olay.

En sonunda 3 haftada ya da ayda bir çağırmakta karar kıldık ve geldiğinde de cumartesi gününden gelip pazar akşamı geri götürüp birakmasindan yana karar kıldık. Kendisi evde yokken benle kalmasını asla kabul etmedigimi sonunda anladı.

Ama olay çözülmüş gibi görünse de gelin görün ki ben bu aileden de aile ilişkilerinden de kiz kardesinden erkek kardesinden abisinden bıktım artık. Uzaga gittim diye seviniyordum yine rahat huzur vermediler. En başta suçlu da benim kocam zaten.

Bütün günümüz kavgayla huzursuzlukla geçti o kadar canım sıkıldı ki yüzlerini göresim gelmiyor.
Ben boşanırdım bu kadar net söylememin sebebi insanların değişmediğini artık hepimiz bildiğimiz için o da bu huyundan vazgeçmeyecektir. Bi bahane bulup kardeşini erkenden yine çağıracak bence umarım olmaz ama şuda çok aşırı rahatsız edici ayda bir gelecek dese bile istemem niye ya niye yani? :KK70: Benimde erkek kız kardeşlerim gelsin haftalık o zaman kutlama yapalım evde her gün öyle bi ortam oluyor çünkü. Özel hayat diye bi şey kalmamış ki. Ben evimde şortumla hatta yarım atletimle geziyorum açıkçası yorulduğumda şöyle koltuğuma geçip uzanıyorum bunu evde bi erkek varken yapamıyorsun. Bende aynısını dayımda yaşamıştım artık yasak getirdim anneme her zaman telefonlarını açmayacaksın diye arsız biridir dayım böyle yüzsüz arsız demek bile yanında o kadar hafif kalıyor ki. Gelmesinden ziyade geceye kadar oturup kendini babama bıraktırması rahatsız ederdi beni adamın şoförlüğünü yapıyorduk resmen. Kalması ayrı dertti. Susmak bilmez terbiyesiz biridir saysam sayfalar yetmez :KK70: Telefonunu açma dedim adam eve gelmiş ya. Bi gün çarşıda açtı annem güne gidecekti bende geleyim demiş asdfghjk düşün beterleri var :KK70: Ama ben böyle durumlarda anne baba eş dinlemem bana saygı duymayan insanları uzaklaştırırım. Sizinde gidişat maalesef iyi görünmüyor o yüzden ama inşallah iyi olur ki ayda bir bile kabul etmek zorunda değilsiniz.

Kirli değildi büyük ihtimal kendi cantasindan çıkarmış ne alakaysa çamaşır sepetime koymuş edep mahrem gizlilik sıfır

e sen niye oğlunla gönderiyorsun?
sepetle getirip iç çamaşırını neden buraya attın çamaşırları katlayacağım alırmısın
bir daha lütfen benim çamaşırlarımın üstüne iç çamaşırlarını koyma çantanda dursunlar diyecektin.
hem rahatsızsın hem sürekli pasif direniş halindesin.

X