Yine kv geliyor.

Güncellemeyi de okudum,misafirler gidince diyemediniz mi "anne haber vermeden geliyorsun zaten birde misafir çağırıyorsun,bir dahakine haber vermezsen kabul etmeyebilirim,hamileyim çalışıyorum kusura bakma"diye.
Siz sustukça tepenize binen çok olur.
Siz söyleyemiyorsanız eşiniz desin anne müsait değiliz diye. Ne geveliyor eşimi arayın falan diye yalandan,sanki bilmiyor annesinin huyunu. Gelme dememiş ki açık açık yada müsait değilim. Iyi olmuş servis yapmak zorunda kalmış belki bir dahakine gelmeyin müsait değiliz der.

Öyle düşünen bir kadın bahsettiğiniz gibi bir erkek yetiştirmiş ise bravo 👏 Genelde bu tarz düşünce yapısına sahip eş kişileri de aileleri gibi davranıyorlar. Bu arada haklı haksız ayrımına girmeyeceğim bile davranış biçimleri böyle bile olsa kimse hakkında mağaradan gelmiş, eski kafalı vs diye söylemeniz çok ayıp ve itici . Seversin ,sevmezsin o senin sorunun ama herkese açık bir platformda bunu ,bu üslup ile dile getirmen senin de çok medeni olmadığını gösteriyor
Beni yanlışlıkla alıntıladınız sanırım ben bu tarz şeyler yazmadm ki.... bu ifadeler bana ait değil..

Güncellemeyi de okudum,misafirler gidince diyemediniz mi "anne haber vermeden geliyorsun zaten birde misafir çağırıyorsun,bir dahakine haber vermezsen kabul etmeyebilirim,hamileyim çalışıyorum kusura bakma"diye.
Siz sustukça tepenize binen çok olur.
Siz söyleyemiyorsanız eşiniz desin anne müsait değiliz diye. Ne geveliyor eşimi arayın falan diye yalandan,sanki bilmiyor annesinin huyunu. Gelme dememiş ki açık açık yada müsait değilim. Iyi olmuş servis yapmak zorunda kalmış belki bir dahakine gelmeyin müsait değiliz der.
Misafir çağırdı diye annesiyle bayağı tartıştılar. Annesi ben çağırmadım geldiğmizi duyunca geldiler dedi oda duyurmasaydın o zaman ya da sen git vs. dedi. Bende karışmadım zaten dedi diyeceğini.

Daha önce sizi pasif bulduğum mesajım için özür dilerim ve sizi son olay için tebrik ederim 👏🏼💃👏🏼💃
o kadar haksız değilsiniz kv kp konusunda pasif kaldığım da çok oldu maalesef, eşime fazla güvenmekten dolayı bir çok şeye o ses çıkarır diye ses çıkarmadığım oldu. Ama şimdi oda benim kadar dolmuş sessiz kalamıyoruz. Çok şükür inşallah işler yoluna girer. Sağolun 😊

Öyle düşünen bir kadın bahsettiğiniz gibi bir erkek yetiştirmiş ise bravo 👏 Genelde bu tarz düşünce yapısına sahip eş kişileri de aileleri gibi davranıyorlar. Bu arada haklı haksız ayrımına girmeyeceğim bile davranış biçimleri böyle bile olsa kimse hakkında mağaradan gelmiş, eski kafalı vs diye söylemeniz çok ayıp ve itici . Seversin ,sevmezsin o senin sorunun ama herkese açık bir platformda bunu ,bu üslup ile dile getirmen senin de çok medeni olmadığını gösteriyor
ya Allah aşkına bir eve başka şehirden gidip haber vermemek, evlilik yıldönümünde biz diğer odada otururuz siz diğer odada kutlayın demek sadece keyfi olarak bunların yapılması burda anlatmadığım sonsuz şey! medeniyetsizliğin en önemli göstergeleridir. Yorumunuz sadece eleştiri için yapılmış istediğiniz gibi düşünmekte özgürsünüz.

o kadar haksız değilsiniz kv kp konusunda pasif kaldığım da çok oldu maalesef, eşime fazla güvenmekten dolayı bir çok şeye o ses çıkarır diye ses çıkarmadığım oldu. Ama şimdi oda benim kadar dolmuş sessiz kalamıyoruz. Çok şükür inşallah işler yoluna girer. Sağolun 😊
güncellemeyi de okudum sevindim açıkçası
taviz vermemeye devam edin

hee baktınız bikaç hafta sonra geleceğiz vs diye ararlarsa kabul edin ki asıl hatanın bu olduğunu anlasınlar
ve "iyi olur anne bayağı halsizim yemek falan da yaparsın" diyin :)

Konudaki eş bir banamı tuhaf geldi?
hem annesine müsait değiliz, başka zaman gelin diyememiş hem geldiklerinde geç gidelim bakalım yemek yapacaklarmı diye oyun çevirmiş hemde eee benim eşim hamile hizmet edemez tabii diye tartışma çıkarmış.
Eşinin hamile olduğunu annesi aradığında bilmiyormuş gibi tuhaf tuhaf işler bişeyler
Her iki tarafa yaranmak için uğraşmalar
Tam olarak ne yaptığı belli değil sade nabıza göre şerbet dağıtıyor gibi

Konudaki eş bir banamı tuhaf geldi?
hem annesine müsait değiliz, başka zaman gelin diyememiş hem geldiklerinde geç gidelim bakalım yemek yapacaklarmı diye oyun çevirmiş hemde eee benim eşim hamile hizmet edemez tabii diye tartışma çıkarmış.
Eşinin hamile olduğunu annesi aradığında bilmiyormuş gibi tuhaf tuhaf işler bişeyler
Her iki tarafa yaranmak için uğraşmalar
Tam olarak ne yaptığı belli değil sade nabıza göre şerbet dağıtıyor gibi
Annesi sormuyor ki müsait misiniz diye anahtarı var gelip giriyor istediği zaman açık açık gelme dediğinde bile geldi. Eski konumu gördüyseniz biliyorsunuzdur evlilik yıldönümümüz gelmeyin müsait değiliz sonra gelin dedi yine de geldiler. Laftan anlamıyorlar gelmeden anlamıyorlar maalesef.
Geliyorsunuz bari karımı arayın diyor ona da laf edilmiş eşlerin yaptığı her şey suç.

Son düzenleme:
Şu yazdıklarınız sinir bozucu ama eşinizin tavırlarına hayran kaldım açıkçası, takdir ediyorum eşinizi, hem anlayışlı, hem iyi, hem de gereken yerde gerektiği cevabı veriyor.
Bu hamile halinizle kendinize dert etmeyin üzmeyin kendinizi.
Teşekkür ederim çok sağolun düşünceniz için.

Annesi sormuyor ki müsait misiniz diye anahtarı var gelip giriyor istediği zaman açık açık gelme dediğinde bile geldi. Eski konumu gördüyseniz biliyorsunuzdur evlilik yıldönümümüz gelmeyin müsait değiliz sonra gelin dedi yine de geldiler. Laftan anlamıyorlar gelmeden anlamıyorlar maalesef.
Geliyorsunuz bari karımı arayın diyor ona da laf edilmiş eşlerin yaptığı her şey suç.
Sizin evin anahtari kv de neden varki?
Diğer konunuzu bilmiyorum

Orasi kvnin evi aslinda
Evlenince otursunlar diye tahsis etmis
O evde kendi yatak odasi var kvnin
Anahtar da var 2.evi gibi yani
Ee ozaman kadın ziyarete değil kendi evine geliyormuş?
Yine müsaitmisiniz diye sorması iyi olur ama kendi evine gelirken izinde istememesini anlayabilirim.
Tabii ozaman oğlununda gelme anne müsait değiliz deme lüksü yok bu durumda

Evvlilik yıldönümde dediğiniz halde gelmişlerdi yanlış hatırlamıyorsam ,geldin bari yemeği filan yap hamile ve çalışan kadından hizmet bekliyor.

Ee ozaman kadın ziyarete değil kendi evine geliyormuş?
Yine müsaitmisiniz diye sorması iyi olur ama kendi evine gelirken izinde istememesini anlayabilirim.
Tabii ozaman oğlununda gelme anne müsait değiliz deme lüksü yok bu durumda
Oglu gelmeyin evlilik yildonumumuz dedigi halde olsun oglum siz yan odada kutlarsiniz diyip gelen bi kv 🫠
Tek cozum tasinmak
Kadin orayi geliniyle oglunun evi olarak gormuyor cunku

Oglu gelmeyin evlilik yildonumumuz dedigi halde olsun oglum siz yan odada kutlarsiniz diyip gelen bi kv 🫠
Tek cozum tasinmak
Kadin orayi geliniyle oglunun evi olarak gormuyor cunku
Değil ama?
Kendi odasını bile kaldırmamasından belli değilmi?
Trip atmaya gerek yok yani kadının evi gelir gider çok normal
Konu sahibinin o evde oturması hata

Kv her gelişinde buraya konu açıyorum beni o kadar tetikliyor ki.
Tabi ki arayıp sorma falan yok müsait misiniz bilmem ne hak getire.
Bide hem hamileyim hem çalışıyorum, bu artık görgüsüzlük yani, mağaradan yeni çıkmış
gibi davranmalarının başka açıklaması olamaz. Bide eşim yanımda konuştu ben yanında değilmişim gibi
dedi ki "anne lily'i de ararsın olur mu" oda tabi annem aramadan olur mu vs. vs. bal şerbet konuşuyor.
1 hafta önceden belli olan gelme meselesinde asla aramadı ve bugün geliyor.
Kocasıyla gelip bir de sürekli hizmet beklemesi yok mu?
beni asla insan yerine koymuyor, hiç var olmamışım gibi davranıyor her geldiğinde yemek masasında bile sandalyesinin sırıtını çevirir bana oğluna ve kocasına dönük oturur ben konuşurken de asla biri konuşmuyormuş gibi davranır.
ama oğlu niye böyle yapıyorsun lily sana çok saygılı vs diyince kv hemen "o benim kızımdan
bile öte canımın içi benim" diye yağlıyor. Eşim inanmıyor biliyor huyunu neyse ki tek tesellim bu.
Lafta sokuyor açık açık da konuşuyor ama insan arsız olunca duymazdan gelmeyi çok iyi biliyor.
biliyorum bu yazdıklarımın çözümü vs. yokta içimi rahatlatayım diye yazıyorum.
Şimdi işten eve döncem yalandan şovlarını izlicem kriz geçiriyorum. Mide bulantılarım çoştu resmen,
bir insana ancak bu kadar gıcık olunur. Kp, Kv ikiside aynı tipler. Bana yani geline gelince dünyanın en eski kafalı insanları,
kendi oğlu kızlarına gelince her şeyin en moderni onlar olmalı... Ay valla sabaha kadar anlatasım var içim kaynıyor resmen.
Allah kimseyi muhtaç etmesin böylesine.

Güncelleme

Dün bizden önce geldiler eve yani eşimle biz bilerek geç gittik biraz evde bizim kendimize yaptığımız önceki günden kalan çorba vs. vardı. Eşimle karar verdik geç gidelim belki yemeği hazırlarlar vs. neyse gittik yemek falan hazırlamamışlar tabi ki. Dolaptaki çorbayı ısıtıp yemişler. Eşimde anne yanına bir pilav yapsan hep birlikte yerdik vs dedi kv saçma sapan geveledi bir şeyler neyse dışardan söyledik yedik. Sonra biraz durunca bunların akrabaları gelmeye başladı. Ben odaya geçtim eşime de söyledim yatıcam iyi hissetmiyorum diye. Geçtim yattım çayı koyup servisi eşim yapmış anneside kalkmış yardım etmiş eski kafalı akrabalar laf sokmuş eşime evin hanımı sen misin diye.. oda evet benim nolmuş demiş. Misafirler gidince kalktım ben çay içeyim bide içeriyi yoklıyım dedim. Kv hemen niye öyle dedin ayıp oldu diye oğlunu darlamaya başladı. Eşimde karım akşam 7 de geliyor eve bir de hamile asıl ona hizmet gördükmek ayıp dedi. Neyse sonra sesini çıkaramadı kv, ama kp kudurmuştu oğlu iş yaptı diye ataerkillik hat safhada olduğu için deliriyorlar iş yapmasına, ben yüz vermemeye devam ettikçe akşam 10 buçuğa geliyordu saat çıkıp gittiler. İlk kez bir şeyleri anlamaya başladılar. Çok şükür rahatladım.
Normal bir insan olsa gelinim hamile der yardımcı olur ama yok bunlar anca şeytanlıktan anlasınlar. Bende hamileyim kv yatılı geldi sözde yardımcı olması için çağırdı eşim annesini. O iki haftada yaşadığım stresi anlatamam çalışmasam başımı alıp annemin evine gidecektim o kadar tahammül edemedim. Hamileyim bulantılarım var kadın bana kızını övüyor her Allah'ın günü o kocasına şöyle yapar böyle yapar sabahın beşinde kalkıp iki çeşit yemek yapacakmışım kendime tavuklu kocama etli sonrada işe gidecekmişim😂 dedim valla hiç kusura bakma ben öyle bişey yapamam, sonra kadın dediğin kahvaltı hazırlar kocasına demeye başladı. Bende eşime sabah kahvaltıyı hazırlar mısın kendimi iyi hissetmiyorum dedim eve geldiğinde. Bu şekilde restleşme ile geçti günler ama bebeğime yaşattıgı stres için hala ona çok sinir oluyorum. Keşke iyi kalpli zararsız bir kv olsaydı ben iyi anlaşmayı o kadar çok isterdim ki. Tüm iyi niyetimi laf soka soka öldürdü sağolsun. Oğlunun yanında melek tek kalınca şeytan 😈

X