Yoruldum …

O babası, tabiki çocuğa bakacak, orada kesinlikle haklısınız. Ama neden bu kadar dert ettiniz anlamadım. 2 çocuğum var, babaları olmadığı zamanlarda da çok yoruldum, çalıştım, kimsem yok benimde, çok çok yoruldum ama siz sürekli şikayet etmişsiniz. Çocuğun babası öldü mesela nasıl bakacaksınız? Üstelik bütün gün kreşte akşam 2-3 saatiniz var beraber, 9 da uyusa gece 12 ye kadar çay içip TV izlersiniz.
Sanırım bebek öncesi yorgunluklar ve eşimden umduğumu asla bulamayacağım ümitsizliğinin yorgunluğu …
Üstüne bebek temposu gelince yıkıldım gibi bişey ama yavrumun varlığına bin şükür iyi ki var iyi ki

Sanırım bebek öncesi yorgunluklar ve eşimden umduğumu asla bulamayacağım ümitsizliğinin yorgunluğu …
Üstüne bebek temposu gelince yıkıldım gibi bişey ama yavrumun varlığına bin şükür iyi ki var iyi ki
Sizi kesinlikle anlıyorum, ama bebekli hayat bizim hayat tempomuz artık. Babalari işin içine dahil etmek gerek ama olmuyorsa ayrılmak en doğrusu ama bebeğin temposuna ayak uydurmak şart. Oyun ablası bulmuşsunuz ne kadar güzel, gündüzde işyerinde olabildiğince sosyal olun.

10 yıllık evliyim
İki yaşında evladım var
Defalarca düşük kürtaj tüp bebek vs derken sahip oldum yavrum a
Yıllarıdır süren anlaşmazlıklarımız var eşimle
Cinsel ailesel anlaşılamama gibi bir çok sorun ve sürmekle huzursuzluk halindeyiz …
Ben aşırı gergin oldum artık adama dayanamıyorum sürekli birşeylerin nasıl olması gerektiği ile ilgili direktif verirken buluyorum kendimi ve tükendim
En önemlisi cinsel sorun benim için elbette ,çözülmesi için o kadar uğraştım ki ara ara Terapi aldık ama gel yarım kaldı, böyle böyle yıllar yılları kovaladı , Artık bana dokunduğunda cinnet geliyo biliyorum çünkü asla istediğim gibi olmayacak olmuyor da , sadece görev gibi yapmaya çalışıyor artık
Yani kısaca çok çok çok çok soğudum vs yoruldum.
Tüm bunların üstüne yavruma sahip oldum ve çalışıyorum
Eş sık sık şehir dışına çıktı bu süreçte çoğunlukla yavrum tek baktım , öylesi yoruldumki tarifi yok
Yorgun bir evliliğin üstüne çocuk bakımı ve bırakabileceğim tek bir kişi bile olmaması , beş aydır kreşe gidiyor artık ama evden çıkmak okula bırakmak hep eziyet artık dayanamıyorum uyutmak banyosu hep eziyet ve ben bir yandan iş hayatımı yürütmeye çalışıyorum bir yandan evi bk götürüyor , bir yandan oğlum sürekli hastalanıuor kreşe gittiği için , yıllık izin saatlik izin vs kullanarak ateşli bebekle uykusuz gergin tek başım a mücadele ediyorum
Eş kişisi şehir dışından geldiğinde genelde evden çalışıyor ve oğlum hastalanınca evde birlikte kalıyorlar gündüz , beni hayata motive edecek bu evliliğe motive edecek şey 100 de birdir ,..
diyorum ya çok yorulduğum bir evlilik yaşadım ve en son işte geldiğimde 15 -20 dk kitap okuyun oyala dedim ve oğlumun beni istedi sürekli, ikisini tek bırakabilmek 1 saatimi aldı ve kitap okumaya başladılar , ben de diğer odaya geçtim oturdum çayımı elime aldım ve eş kişis sakin çocuğun yanında geldi arkamdan , yorgunluktan iliklerim çekiliyor du, bu ne ya hep böyle mi olacak diye söylendi bana , ben den ne istiyorsun sen ya diye çıkıştım ben de ne istiyorsun yorgunum anlamıyor musun dedim bağırdım , beni sinirlendirince rahatladı beyefendi ve döndü gitti kitap okumaya , her işi böyle her
Öyle yordu ki beni
Ben de arkasından söylendim sktr git hayatımı mahvettin dedim
Duymuş ki duymasını önemsemedim ..
Ertesi sabah da hala çok çok çok sinirliydim … git bu evden ya da ben dedim bıktım artık sürekli gerginlik dedim
Ve çıktım işe gittim çocuğu o kreşe bırakacaktı , o gün hiç görüşmedik ve ertesi gün sordu kararından emin misin vs evet eminim dedim git sevmiyorum seni dedim bıktım hep hırgür dedim ve sonrasında o memleketine gitti hem iş bahanesi ile hem kalacak yeri olmaması sebebi ile ..
ve çocukla tamamen yaşnzınkaşdım onca tükenmişliğin üstüne ve çok yorgunum kızlar
Oyun anladı buldum haftada üç defa geliyor dört saat kalıyor her gelişinde ve aylık 1250 TL istiyor , kreşte de ablalık yapıyor ,
Eş olacak kişiye sürekli beddua ediyorum böyle bir tükenmişiliğim varken çekip gitmesine ve beni bu hale getirmiş olmasına , git deme seviyesine beni nasıl getirdiğini sorgulamadan sktiri basmadan önceydi o diyo bana , kal bu evde birbiriniz ile görüşmeyelim çocuğa bak nöbetleşe iliklerim ağrıyor artık dememe rağmen ben o evde kalmam diyor
İnsanı delirtip sonra da aaaaa bakın bu deli diyen yaratıklardan
Yetişemiyorum kızlar eve işe çocuğa yorgun evliliğin psikolojisine …
Yetişemiyorum
Bakıcı parası ver o halde dedim param yok dedi
Ayrı ev tutacakmış parası olunca ki tutsun artık beni çon yordu bir an önce tutsun da çocuğu bir kaç gün aksın benden
Yarın sabah işe gideceğim am a dökülüyorum yorgunluktan ve ev hala dağınık
Mutsuzum kimsem yok elimden tutacak şu çocuğa birkaç saat vakayım diyecek kimsem yok
İyi de, madem bu kadar sorunluydu evliliğiniz, neden bu kadar ugrasla çocuk sahibi oldunuz? Bu kadar büyük sorunları olan bir evlilikte " çocuğu olmuyor" damgası yememek için miydi bu uğraş?

Çocukta oldu tamam yük kalktı üzerimden eski sorunlara devam gibisiniz?

Yazık değil mi?

İyi de, madem bu kadar sorunluydu evliliğiniz, neden bu kadar ugrasla çocuk sahibi oldunuz? Bu kadar büyük sorunları olan bir evlilikte " çocuğu olmuyor" damgası yememek için miydi bu uğraş?

Çocukta oldu tamam yük kalktı üzerimden eski sorunlara devam gibisiniz?

Yazık değil mi?
damga ne ya
ne saçmalık
ne kadar umursuyorsun milletin damgasını

Sizi kesinlikle anlıyorum, ama bebekli hayat bizim hayat tempomuz artık. Babalari işin içine dahil etmek gerek ama olmuyorsa ayrılmak en doğrusu ama bebeğin temposuna ayak uydurmak şart. Oyun ablası bulmuşsunuz ne kadar güzel, gündüzde işyerinde olabildiğince sosyal olun.
oyun ablası ayak uyduramadı
zamanında gelmedi erken çıkmak istedi
geleceği gün gelmeyip haber etmedi falan
ayrıldık

damga ne ya
ne saçmalık
ne kadar umursuyorsun milletin damgasını
Umursayan siz olmasaniz, 10 senelik garabet gudubet evliliğinize, onca tedavi alıp, uğraşıp, didinip, o çocuğu da ortak etmezdiniz. Madem mutsuzdunuz, niye mutsuzlugunuza bir ortak daha getirdiniz? O çocuğun suçu neydi? Diyorum ama kime diyorum...

Damgayı da hemen başka yöne çekmeyin. El konuşur. El çocuğu olana da niye devamı yok diye konuşur. Laf ebeligi yapacağınıza, yaptığınız hatanın büyüklüğüne kafa yorun. Hak vermeyince, hatanizi soyleyince niye cirkinlesiyorsunuz?

X