2011 Ekim Anneleri

kızlar size son bişey sorabilirmiyim .....içinizde çalışıpta doğum iznine çıkan varmı?..doğum raporu alınca ssknız ödenmiyormu?..merak ettim ben bunu bugün bi arkadaş dedi topikte..öyle olursa sskyla anlaşmalı hastanede doğum yapmam zor olmazmı?ssk olmazsa...:44:

bızde geldık dr dann..

dr beye sordum kakasını yapamamasını...rengını kıvamını..bol bol mok muhabbetı yaptık adamcıgızla :)

kakasının sulu yapıskanlı olması ve yapamaması normalmıs..bılıyodum zatenn bole dıcegını...ebemızde 3 4 gun yapamazsa ancak ılac la yaptırılabılır dedı...dedım hıc 3 4gun falan olmadı 1 gun bıle olmadı ee o zaman yapıyomus ıste dedı dedım yok nerdeee ıkın ıkın bebenın halı kalmıyo zaten ben yaptırıyorum bacaklarını karnına bastırarak dedım..gecıcı bır durummusss..pöff ben bunuda bılıyodum..

aslında ası ıcın gıtmıstık ama ası henuz taze bıttıgınden yarına kaldı..neyseee ebemız hazır gelmısken kılosuna boyuna falan bakalım dedı...kafasını kol boyunu gogus cevresını ölctu 90*60*90 cıktı :KK1:sonra kısa bı öpüşme koklaşma gectı kızımla ebemız arasındaa...:KK16:

boyumuz 53 cm dı 56 cm olmus:nazar:kılomuz 3.300 gr dı 4710 gr olmus:nazar gelısımı cok ıyı dedı :nazar:bızde esımle ıddıaya tutusmustuk gıderken acaba kac kılo almıstır dıye..ve ben kazandım noktalama atısıyla :KK1:gelırken annemle konusuyordum telde dedım kılosu bu olmuss..ne dese begenırsınız ben orda olsaydım sımdıye coktann 6 7 kıloyu bulmustu gülfem rana..nıye dedımm senmı emzırcektın ..cotan çaya çorbaya peynire yumurtaya baslamıstı yavrum dedı..:KK37:daha 3 5 gunlukken az bak dıye kucagına verdımde döndugumde cay ıcırıyodu bebege..:KK53:dusunun 1 aylık halını artıkın ..

ıste bole ordan sonrada markete gıttık alısverısten sonra esımle kızımı asansore bındırıp ben pazara gıttım gunler sonra hatta 1 ay sonra pazara bıle olsa dısarı cıkmak ıyı geldı cıdden..alısverısımıde yapıp evımıze geldımm..cayımızı yudumlarken kızım uyurken kocam totoyu devırmıs yatarkenn bende buraya bakıyım dedımmm...

neyse kocıs sıra beklıyo ısı varmsss..ben kacar..

:KK60::KK60:....cnm ben bi soru sormak için geldim yine aranıza ama annen çok komikmiş yaaa..:KK9:.bi aylık bebeğe ay içirilirmi....özellikle kız bebeklere asla şekerli şeyler içirmeyin ilerleyen zamanda selülitleri olması çok muhtemelmiş...helede emen bebeğe şekerli bişey vermek emmekten soğutabilir bebeği..aman dikkat edin...ama çok güldüm yaaa annen harika.....:KK60:....

kızlar size son bişey sorabilirmiyim .....içinizde çalışıpta doğum iznine çıkan varmı?..doğum raporu alınca ssknız ödenmiyormu?..merak ettim ben bunu bugün bi arkadaş dedi topikte..öyle olursa sskyla anlaşmalı hastanede doğum yapmam zor olmazmı?ssk olmazsa...:44:

Ben doğum iznindeyim. raporlu oluyorsun, işten çıkışın yapılmıyor. bu yüzden de anlaşmalı yerlerde doğum yapabilirsin.

yaa şeyi biliyodum zaten prolaktin ve östörojen hormonlarına bağlı kuruluk vs olup acı hissi dağrısuyulabilceğini..bu normal veya sezaryana bakmadan yaşanan bişe ama çok ağrılı oluo die düşünmedim ben yaaa..off offf... ne zor şey kadın olmak yaaa...:KK31:
gerçekten zor kadın olmak.sen takma kafana sonuçta doğum sancısı kadar zor olmaz demi sen normal doğum yaptın biliirsin ağrısını.
benimde acıdı..ama öle çok diil..o kadar korkma canım ,çok acıyınca dur beee:KK57:!..dersin olur biterr...
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

bızde geldık dr dann..

dr beye sordum kakasını yapamamasını...rengını kıvamını..bol bol mok muhabbetı yaptık adamcıgızla :)

kakasının sulu yapıskanlı olması ve yapamaması normalmıs..bılıyodum zatenn bole dıcegını...ebemızde 3 4 gun yapamazsa ancak ılac la yaptırılabılır dedı...dedım hıc 3 4gun falan olmadı 1 gun bıle olmadı ee o zaman yapıyomus ıste dedı dedım yok nerdeee ıkın ıkın bebenın halı kalmıyo zaten ben yaptırıyorum bacaklarını karnına bastırarak dedım..gecıcı bır durummusss..pöff ben bunuda bılıyodum..

aslında ası ıcın gıtmıstık ama ası henuz taze bıttıgınden yarına kaldı..neyseee ebemız hazır gelmısken kılosuna boyuna falan bakalım dedı...kafasını kol boyunu gogus cevresını ölctu 90*60*90 cıktı :KK1:sonra kısa bı öpüşme koklaşma gectı kızımla ebemız arasındaa...:KK16:

boyumuz 53 cm dı 56 cm olmus:nazar:kılomuz 3.300 gr dı 4710 gr olmus:nazar: gelısımı cok ıyı dedı :nazar:bızde esımle ıddıaya tutusmustuk gıderken acaba kac kılo almıstır dıye..ve ben kazandım noktalama atısıyla :KK1:gelırken annemle konusuyordum telde dedım kılosu bu olmuss..ne dese begenırsınız ben orda olsaydım sımdıye coktann 6 7 kıloyu bulmustu gülfem rana..nıye dedımm senmı emzırcektın ..cotan çaya çorbaya peynire yumurtaya baslamıstı yavrum dedı..:KK37:daha 3 5 gunlukken az bak dıye kucagına verdımde döndugumde cay ıcırıyodu bebege..:KK53:dusunun 1 aylık halını artıkın ..

ıste bole ordan sonrada markete gıttık alısverısten sonra esımle kızımı asansore bındırıp ben pazara gıttım gunler sonra hatta 1 ay sonra pazara bıle olsa dısarı cıkmak ıyı geldı cıdden..alısverısımıde yapıp evımıze geldımm..cayımızı yudumlarken kızım uyurken kocam totoyu devırmıs yatarkenn bende buraya bakıyım dedımmm...

maaşallah gülfem rana ya:nazar::nazar::nazar:

kübracım ben bu dosya küçültmeyi denedim ama yapamadım sanırım. akşam eşim bi denesin bakim. yine de sağol canım.

cnm ben calışıyodum dogum ıznıne 32 haftalıkken cıktım aralık1 de bıtıyo 4 aylık raporluyum yanı sskm odenıyo yanı sırketım odemıyo otomatık odenıyo rapor bıtınce toplu paramı alıcam ınşallah normalde ne kadar yatıyosa 4 aylık alıyosun ıste ayrıca ben özelde dohum yaptım ssk anlaşmalı bı hastanede normal dogum sadece 150 lıra odedım yardımcı olduysam sevınırım

bızde geldık dr dann..

boyumuz 53 cm dı 56 cm olmus:nazar:kılomuz 3.300 gr dı 4710 gr olmus:nazar: gelısımı cok ıyı dedı :nazar:bızde esımle ıddıaya tutusmustuk gıderken acaba kac kılo almıstır dıye..ve ben kazandım noktalama atısıyla :KK1:gelırken annemle konusuyordum telde dedım kılosu bu olmuss..ne dese begenırsınız ben orda olsaydım sımdıye coktann 6 7 kıloyu bulmustu gülfem rana..nıye dedımm senmı emzırcektın ..cotan çaya çorbaya peynire yumurtaya baslamıstı yavrum dedı..:KK37:daha 3 5 gunlukken az bak dıye kucagına verdımde döndugumde cay ıcırıyodu bebege..:KK53:dusunun 1 aylık halını artıkın ..

maşallah gülfemine meltem. kuzuna sen bakmaya devam et, annen sevmeye gelsin sadece :)

merak edenlere soyle solım ılk dogumumda normaldı buda ılkınde fıkfıkde cok acım oldu korkuyodum cunku kastım kendımı ılkgece seysı gıbıydı ama bunda serbest bıraktım bısıcık olmadı koskoca cocuk cıkıyoda alttarafı fıfıkmı olmuyoo sıkın dısınızı gecerrr:KK34::26:

cnm ben calışıyodum dogum ıznıne 32 haftalıkken cıktım aralık1 de bıtıyo 4 aylık raporluyum yanı sskm odenıyo yanı sırketım odemıyo otomatık odenıyo rapor bıtınce toplu paramı alıcam ınşallah normalde ne kadar yatıyosa 4 aylık alıyosun ıste ayrıca ben özelde dohum yaptım ssk anlaşmalı bı hastanede normal dogum sadece 150 lıra odedım yardımcı olduysam sevınırım

sağ ol cnm yaa bi arkadaş ödenmiyo dedi allah bullak oldum ben..çünkü ödenirse ki ben öyle biliyodum raporlu olduğum 4 ayıda sayarsam işsizlik maaşınada günümden dolayı hak kazanıyorum rapor bitimi çıkırcaklar çünkü ondan kafama takıldı bi an..inş bi sorun olmaz bende inş aralıkta vercem raporumu 32 de...allahım evladlarınızı korusun :KK16:çalışanlar için çok zor olmalı..ben çok şükür çalışmicm.....

sağ ol cnm yaa bi arkadaş ödenmiyo dedi allah bullak oldum ben..çünkü ödenirse ki ben öyle biliyodum raporlu olduğum 4 ayıda sayarsam işsizlik maaşınada günümden dolayı hak kazanıyorum rapor bitimi çıkırcaklar çünkü ondan kafama takıldı bi an..inş bi sorun olmaz bende inş aralıkta vercem raporumu 32 de...allahım evladlarınızı korusun :KK16:çalışanlar için çok zor olmalı..ben çok şükür çalışmicm.....

bende calışmıcam kızımı bırakamamm ama ıssızlık parasına gunum yetmıyo cunku bu 4 ay sayılmıyomus dıye bılıyorum muhasebecımız oyle soyledı raporlu oldugum ıcın neyse toplu alalımda gerısını bosverdım tek derdım kızım sımdılık allah hepımızın yardımcısı olsun darısı senın basına ıns

slm kızlar ben geldim .. ya kızlar benim bebeğim hep terliyo bilemiyorum ki çok mu sıcak yapıyorum odayı bir çıtçıtlı birde uzun kollu badi giydiriyorum ikide pijama doğalgaz var bütün gün yanıyo arada bi elektrikli sobayıda açıyorum altını açtığımda özellikle oda ısındığında kapatıyorumyanlış mı yapıyorum birde şapka takıyo musunuz ben takamıyorum kızım istemiyo ..yavrum terliyo saçlar su içnde tekrar kuruyo heep burnu tıkalı ne yapıcağımı şaşırdım akıl verin:KK43::KK43::KK43:

duygu bitanede doğum hikayeleri topiği açsana hikayelerimizi yazalım
Bu akşam açabilirsem açarım ama açılış olarak oraya bi hikaye yazmam lazım ne yazıcam Balığımı yedim sonra da beni kesti biçti kızımı aldılar bitti
Şaka bi yana bende bulurum elbet yazıcak bişey hiç bişey yapamazsam birazcık hayal gücümü kullanırım Bu arada ben hala keşke o hastaneye gitmeseydim diyorum belki başka bi yere gitsem normal doğum olurdu Kısmet ikinciye inşallahhhhhhhhhh
arkadaşlar,

26 eylülde sezeryan oldum, şimdi kontrolüm var,
ağda yaptırmam laızm, sezeryandna sonra ağda yaptıran var mı,
sakıncası var mı?
Ben yaptım hemde 2 kere sakıncasını bilemem ama dikişe yakın yerlerin acısı yok çünkü hala uyuşuk bişey anlamadım
Meltemcim (İremguzum)

Sana sormak istediğim birşey var canım Arhan Emir de senin kız gibi kaka yapamıyo bende senin söylediğin usulde yaptırıyorum kakasını fakat kakası böyle ilk doğduğundaki gibi yapışkan rengi normal sarı acaba senin kızında böylemi ona göre dr arayacağım canım eskiden kendi yaparken yapışkanlık yoktu renk aynıydı fakat pütürlü sulu yapıyordu.
Allaha emanet olun inşallah

Mevlütümüzüde okuttuk Allahım kabul eylesin inşallah

Eki Görüntüle 292392 :nazar::nazar:
Eki Görüntüle 292393 :nazar::nazar:
Eki Görüntüle 292394 :nazar::nazar:
Eki Görüntüle 292395 :nazar::nazar:

Ooooo kimler teşrif etmiş Beni gelicem diye kandırdın :KK14::KK14: sizi ilk görüşümü böyle hayal etmemiştim canlı olucaktı
allah kabul etsin Çokda hoşsunuz ana oğul maşallah büyüyünce boylu poslu olucak galiba şimdiden öyle gözüküyo :nazar::nazar:

slm kızlar ben geldim .. ya kızlar benim bebeğim hep terliyo bilemiyorum ki çok mu sıcak yapıyorum odayı bir çıtçıtlı birde uzun kollu badi giydiriyorum ikide pijama doğalgaz var bütün gün yanıyo arada bi elektrikli sobayıda açıyorum altını açtığımda özellikle oda ısındığında kapatıyorumyanlış mı yapıyorum birde şapka takıyo musunuz ben takamıyorum kızım istemiyo ..yavrum terliyo saçlar su içnde tekrar kuruyo heep burnu tıkalı ne yapıcağımı şaşırdım akıl verin:KK43::KK43::KK43:

bnmkıde sapka taktırmıyo fazla gıydırme yada dogazın ayarını kapat bıraz fazla terledıgı ıcın ustunde sogur ondan burnu tıkanır

benmkıde dun aksam 4 te yapmıstı en son..gece yatırmadan once 11 gıbı tekrar ugrastım ama yapmadı...sabah kalktı saat 10 gıbı yıne ugrastım ama yıne yapmadı..ve daha yarım saat once derecenın ucuna vazelın koydum ve hafıfce poposundan ıcerı yolladım..anında fıskırttı...bıktım yaaa üfff..yavrum kus gıbı agular yapmaya basladı ypar yapmazz..

canım mudahale en son deneyecegın sey olmalı..ben hep bacaklarını bastırarark yaptırıyodum ama son 1 2 gundur alıstı mı nedır yapmakta cok zorlanıyor..ya resmenn kıçından işiyor kız o derece sulu kakası buna ragmen ıkın ıkın cıkartamıyor..

ana saglıga gıdıcez 3 gıbı ası ya..sorucam yınede bakalım dr ne dıcekk

Meltem dikkatimi çekti bir gün dahi geçmedimi kakasını yapmayalı kızın? eğer öyleyse ıkınsada müdahele etme karnına poposuna, nettende baktım 1 haftaya kadar normal diyor eğer cıvık ve sarı renkte ise bu kabızlık değilmiş biriktirip yapıyormuş bebek 3 günde yada 5 günde bir gibi.. Ama eğer katı ise macun kıvamı daha kıvamlı gibi o zaman kabız oluyormuş ben zorlada olsa uğraşıp gazını çıkarttırıyorum her zaman olmasada gaz çıkınca azda olsa rahatlıyo bırakıyorum. Bide nejlanın dediği gibi gün kurusu kaynatıcam bakalım.. Bence kızın poposuna elleme daha melten akışına bırak bakalım kaç gün yapamıcak önce bi yapamasın sonra gerekirse müdahele edersin. Yoksa alışçak hep öle olmaz canım...

8-9 gün yapmamıştı benim kızım da;2.ayda birden kesildi.Denemediğim şey kalmamıştı.Fitil vermektense bir haftayı bulduğunda zeytinyağlı kulak çöpü ile müdahale daha uygun.Zeytinyağı içirmek de fayda etmemişti.Rezene çayı içirin ve siz de için.4.ayda doğal seyrine dönmeye başlıyor.Çok üzmeyin kendinizi.Benim uykularım kaçmıştı.Ama düzeliyor.

Sağolasın netten baktım evet 1 hafta normal diyor beklicem bakalım geçicek bunlar ama sancılı süreçler işte yavrular kıvranınca üzülüyoruz haliyle rahatlasınlar istiyoruz çok sağol canım..

Meltemcim (İremguzum)

Sana sormak istediğim birşey var canım Arhan Emir de senin kız gibi kaka yapamıyo bende senin söylediğin usulde yaptırıyorum kakasını fakat kakası böyle ilk doğduğundaki gibi yapışkan rengi normal sarı acaba senin kızında böylemi ona göre dr arayacağım canım eskiden kendi yaparken yapışkanlık yoktu renk aynıydı fakat pütürlü sulu yapıyordu.
Allaha emanet olun inşallah

Mevlütümüzüde okuttuk Allahım kabul eylesin inşallah

Eki Görüntüle 292392 :nazar::nazar:
Eki Görüntüle 292393 :nazar::nazar:
Eki Görüntüle 292394 :nazar::nazar:
Eki Görüntüle 292395 :nazar::nazar:

Oy maşallah arhan emir'e de sanada canım özlem çok zayıflamışsın sanki son doğuma girdiğin gün bayağı tombiştin hepimiz gibi tabi :)) bayağı inmiş yüzünün şişi maşallah canım ikinizede :)

cnm dra gitmeden önce iyice araştırıyoruz çünkü benim drda bana bişey anlatırken sen zaten biliyorsundurda ben gene söyleyeyim diyordu çoğu zaman :KK1: bize hastanedeyaptıkları fitil oydu çok iyi geldi 10 15 dak. hemen yapmıştı uykusu, kakası, maması, gazı allahın izniye bi düzene girselerdi :KK31::KK31::KK31:

Ne fitiliymiş bende arayıp sorayım doktorumu bakim normal diye bekliyorum zeytinyağı verdim sadece ayh yaa gewrçekten bi düzene girseler 40 lar çıktı ortalık iycene karıştı yaa hani düzelcekti yalançılar yaaa :))))
slm kızlar..öncelikle Rabbim bebeklerinizi size bağışlasın ve sağ sağlim sağlıklı bi şekilde büyümelerini nasip etsin...arhan yusuf kerem elif eylül gördüğüm bebekler ve diğerleri çok çok tatlılar....:KK16:..inş bizde bu günleri sağ sağlim görürüz zira benimde oğlum olcak şubatta inş...sizlerden tecrübe olarak çok şey öğreniyorum...özellikle kabızlık gaz uykusuzluk gibi sorunlarınızın çözümünüde paylaşmanız bizim gibi daha bunu bilmeyenler için çok çok öğretici oluyo..çok teşekkür ederim.....:KK54::KK54:..benim sizlere bi kaç sorum olcak..bizler daha tecrübesiziz ve ben açıkcası doğum çantamda eksik varmı daha ne almam lazım diye sizin geçtiğiniz yollardan daha yeni geçiyorum..benim sorum göğüs pedi göğüs pompası alan varmı gerçekten gerekli bişeymi..bide doğum çantanızı nasıl hazırladınız anneyle bebeğin şeyleri bir arada olsa sorun olurmu? ben iki ayrı çanta yapmak istemiyorum ama bu konuda kafam karışık....birde ben kapalı bi bayanım içinizde kapalı varsa hastanede başıma ne bağlamalıyım şalmı almalıyım karar veremedim...bana bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.....:26:...güzel fikirleriniz için çok teşekkürler:KK9::KK9: şimdiden....tosuncuklarınızı gıdılarından öpüyorum:KK54::KK54::KK54:...bizede dua edin nolur kurtulup sağ sağlim alalım bebeklerimizi kucağımıza inş...:KK16::KK16::KK16:

Amin canım darısı başına inşallah... Göğüs pedini mutlaka al canım, pompayıda forumdaki arkadaşlarımızın bende dahil çoğu kullandık. Çok lazım oldu özellikle sezeryan olucaksan mutlaka ama mutlaka bulundur. Sütün gelmiyo, sağmak zorundasın bebek hemen ememiyo vs. Bir çoğumuz kullandık... Hiç deilse el pompası manuel bişi al yada duruma göre hemen birini gönderip aldıradabilrisin gerçi ama o zaman istediğin ve randımanlı bişi olurmu olmazmı bilemicem ona sen karar verirsin, en azından model olarak bak ve kafanda belirle alacağın yerde belli olsun gönderir aldırırsın..... Ben tek çanta kullandım bebeğinkiler poşet içindeydi benimkileri valize poşetsiz koymuştum. Yanlız bebek bezi pet hasta bezi ve göğüs pedini ayrı bir karton poşete koydum yer kalmamıştı.. Ben bir tane tülbent gibi ince bir iğne oyası ve bide pullu oyalı şık bişi yaptırdım ikisinide kulandım ama bende erkek geldikçe aldım yoksa hep açıktı saçım zaten çok sıcak oluyor lohusa teri de cabası sular içinde kalıyosun.. Atleti bol koy çok terliyo insan ben en çok onun eksikliğini yaşadım 4 tane koymama rağmen, bide iki pijama bir gecelik takımı koydum hepsi terledi.. Üstüme yedek pijama getirttim evden çok lazım oldu çok terleniyo. Sırtına koymaya havluda alabilirsin yanına...

Ne bileyim Elifcim ya annem farketti, haftasonu kuzenim burdaydi anneme demis ki "Elif ablam niye alip sevmiyor kizini kucagina ben bile daha fazla seviyorum Nil´i" demis, üzüldüm ben de... Ama benim huyumdur birazda sevdigimi baskalarinin yaninda belli edememek. Hic kizimla yalniz kalmadim, hep annem vardi, bir ara kayinvalidemde kaldim sonra yine annem geldi. Öyle iste... Belki kizimla yalniz kaldigimizda daha farkli olur... Seviyorum ben kizimi yaa :KK16:

Kız delimisin sen seversin tabi yavrunu ama daha küçükler nesine sarılcan öle sımsıkı tabi emzirdikçe kucaklıyo insan o başka hem sen daha yanlız kalmadın onunda etkisi vr birbirinize tam aşina olmadınız hele bi başbaşa kalın koklaşırsınız :)

kübracığım o şehir efsanesi doğru çıktı bende.:KK17::KK37:

Yaa :KK53: demek ölee napsam ki benim daha kanama bitmedi adet oldum sanırsam :KK52:

Son düzenleme:

Canım çok sıcak yapma evi ılık yap ama yavaş yavaş alıştır ayarı ufaktan düşür şimdi o sıcağa alıştırdınsa birden kesersen üşütür ufak ufak azalt ısıyı ve hep aynı derecede tut. Çocuğu bi sıcak bi soğuk yapıyosun ondan da tıkanır elektirk sobasını açma evdeki ısıya alışsın hem her yer snein evin gibi olmıcak başka yerede elektrik sobası taşıyamıcana göre en iyisi ideal ısıda kalsın bi artırıp bi indirme :) Benimkide terliyo şapka takmıyorum ben sadece yıkanınca takıyorım bide ilk doğduğunda çok hassas diye 20 gün taktım şimdi takmıyorum ancak dışarı çıkarsak evde açık..

Sanseee naaptın canım verdinmi kayısı hoşafı iyi geldimi? Yaptımı? Bide bi video var du bulimde paylaşçam bizimkiler kabız değilmiş aslında bazı bebekler biriktirip yapıyomuş gazını doğru çıkartırsak kakası sıkıntı yapmazmış o yüzdne rahatlaıdm biraz beklicem. Saat 10 gibi yıkıcam güzelce öyle yatırıcam bu gece uyumak istiyorum ya.. inşallah yatana kadar yapar..

kızlar merhaba.
oğlum 20 günlük oldu iki gündür kakası yeşil , bi de çok ağlayarak pırt yapıyo kuzucuumm. başına gelen var mı yaaa.. anne sütüyle beslenen bebeklerin kakası sarı olur diye biliyorum,bizimki yeşile döndü.. bu hafta doktorumuz da izne ayrılmış size sorayım dedim.

kızlar merhaba.
oğlum 20 günlük oldu iki gündür kakası yeşil , bi de çok ağlayarak pırt yapıyo kuzucuumm. başına gelen var mı yaaa.. anne sütüyle beslenen bebeklerin kakası sarı olur diye biliyorum,bizimki yeşile döndü.. bu hafta doktorumuz da izne ayrılmış size sorayım dedim.

Canım anne üşütünce kakası yeşil olurmuş diye okudum bri kaç yerde forumda ama emin değilim pırt yaparken acıyosa belki makatat ufak yırtık olabiliyo yada gaz sancısından olabiliyo.. acil çıkıyorum kız ağlıyoooooo

X