2012 Ekim bebekleri büyüyor

Cimeka konu cok guzel olmuş canım eline SAGLIK :)
Evet kızlar bende artık aranızdayim :)) Cumartesi gunu dogum yaptım pazar sabahı evdeydikb bizim şimdilik probelmimiz süt yetmedi sutun azlığı gibiydi fakat düzeldi oğlum doyuyor. Fakat tas gibi şimdi de ağrıyor sagiyorum benim sahla makinem lansinoh ciftli elektirikli cok memnun kaldim ben. bu arada göğüs uçlarım küçük diye mı akmıyor acaba ? ve uçları yara oldu aynı zamanda cok acıyor susam yağı zeytin yağı bebanten lansinoh ki 8 . Ayda baslamistim surup duruyorum ya geçer mı bi yaralar ne zaman geçer ?

Sonunda dogurup geldin sende,bdt ayniydi ikimizin:)emdikten sonra gogsunu sikip kendi sutunu sur,bir de hametan var sarisi,ben hem oglusun popoya kullaniyorum hem de en basta gogsume surdum(annem soyledi:)tabi silmek gerektigi icin cok suremedim ama o iyi geldi sanirim gecti su an iyiyim:nazar:

Bende doyup doymadigini nasil anliyacagim bilmiyorum mesela gece az emiyor 3 gundur,5 dk emip uyuyo,sarilik degerine daha dun bakti dr,sorun yok,..doymasa uyumaz di mi kaka da yapiyor surekli????

Kilolar ben +18 le girdim;11 gitti daha 10. Ginde ama 10 gindur kalan 7 benimdir yani:)))gitmesi icin su an biseyde yapamiyorum:KK43:(((

Sevcanyk ortinmemeyi denedin mi yani pike alip onu ortebilirsin ben pikeyle yatiyorum onu da bogazima kadar cekiyorum:)))en azindan terletmiyor!obur turlu atleti birak gece 3 kere tum kiyafetlerimi degistiriyordum...

Evet kızlar bende artık aranızdayim :)) Cumartesi gunu dogum yaptım pazar sabahı evdeydikb bizim şimdilik probelmimiz süt yetmedi sutun azlığı gibiydi fakat düzeldi oğlum doyuyor. Fakat tas gibi şimdi de ağrıyor sagiyorum benim sahla makinem lansinoh ciftli elektirikli cok memnun kaldim ben. bu arada göğüs uçlarım küçük diye mı akmıyor acaba ? ve uçları yara oldu aynı zamanda cok acıyor susam yağı zeytin yağı bebanten lansinoh ki 8 . Ayda baslamistim surup duruyorum ya geçer mı bi yaralar ne zaman geçer ?

dilfezammm geçmiş olsun canım...bebeğinde hayırlı olsun :KK48:

canım ben Garmastan kullandım 2 gün içinde geçti tekrar sürmedim bile tavsiye ederim

benımde goguslerım yara olmustu cok acıyordu sımdı oglum 2 haftalık ıyılestı bende lansınoh kullanıyorum gercı gebelıkte baslamıstım ama yıne yara oldu,bır de kantaron yagı dedıler arada onuda suruyorum sadece sag memede az bır agrı kaldı,bırde meme verırken kahverengı alanı komple agzına vermelıymıs...

Sut artmasi icin mlupa still tea ve hipp bitkisel caylar iciyorum..iyi gibi ama humana still tea daha iyi diyorlar.bir de tahin helva aldik.az yiyorum abartmadan baya ise yaradi bende. Bu arada aldigim15 kilonun 10u gitti.cok sevindim.sizde nasil durumlar. Doktorumu izleyin bugun bebisler konusu...

benımde 10 kılo gıttı ,humana stıl bendede ıse yaradı,tahın helvası yerıne tahın ı sade yesek olmaz mı acaba boşuna şeker almayayım ???

kızlar bızım doktor bebege mamayı bıberonla verme kasıkla ver demıstı bende 1 kere denedım bıberon kolayıma geldıgı ıcın bır daha denemedım ama alışırsa memeyı almaz cunku bıberondan akıs daha guclu dedı.son 3-4 gundur oğlum mememle ask yasıyor sankı :KK3::KK3:agzına alıyor laf sayıyor alttan tekme atıyor resmen konusuyor memeyle,sonra agzından cıkıyor sinirden basıyor cıglıgı,bıraz once arkadasımla konustum kızı 1 yasında o da dedıkı mamayı kasıkla ver ben vermedım kasıkla, benım kızım ne guzel emıyor dedım 4.aydan sonra almadı memeyı sadece bıberonu aldı dedı ,kafam karsıtı valla bu gece kasıkla verecem bakalım,ya bırde kendılerıde mama takvıyesı yaptıkları halde mama vermemeye calıs dıyorlar ya sankı keyfımden verıyorum,insana kendını kötu hıssettırıyorlar,gunduzlerı vermıyorum mamayı kestım sadece gece veıyorum yoksa az uyuyor mama verınce en az 3 saat uyuyor ama gunduzlerı sadece memeyle 3 saat uyuyor cözemedım arkadas ben bu işi sütüm yetiyor mu yetmıyor mu ???:26::26::26::26: dun gece önce meme verdım ardından mama verdım herzaman kı gıbı gazını aldım yatırdım 10 dakıka sonra kustu neden acaba sütüm yettide mama fazla gelmıs olabılır mi??:26::26::26:

bır de kızlar kendıme sağma makınesı alacağım hangı markayı kullanıyorsunuz? elektrıklı mı manuel mı? tavsıyelerınızı beklıyorum...

kızlar bızım doktor bebege mamayı bıberonla verme kasıkla ver demıstı bende 1 kere denedım bıberon kolayıma geldıgı ıcın bır daha denemedım ama alışırsa memeyı almaz cunku bıberondan akıs daha guclu dedı.son 3-4 gundur oğlum mememle ask yasıyor sankı :KK3::KK3:agzına alıyor laf sayıyor alttan tekme atıyor resmen konusuyor memeyle,sonra agzından cıkıyor sinirden basıyor cıglıgı,bıraz once arkadasımla konustum kızı 1 yasında o da dedıkı mamayı kasıkla ver ben vermedım kasıkla, benım kızım ne guzel emıyor dedım 4.aydan sonra almadı memeyı sadece bıberonu aldı dedı ,kafam karsıtı valla bu gece kasıkla verecem bakalım,ya bırde kendılerıde mama takvıyesı yaptıkları halde mama vermemeye calıs dıyorlar ya sankı keyfımden verıyorum,insana kendını kötu hıssettırıyorlar,gunduzlerı vermıyorum mamayı kestım sadece gece veıyorum yoksa az uyuyor mama verınce en az 3 saat uyuyor ama gunduzlerı sadece memeyle 3 saat uyuyor cözemedım arkadas ben bu işi sütüm yetiyor mu yetmıyor mu ???:26::26::26::26: dun gece önce meme verdım ardından mama verdım herzaman kı gıbı gazını aldım yatırdım 10 dakıka sonra kustu neden acaba sütüm yettide mama fazla gelmıs olabılır mi??:26::26::26:

canım gece süt üretimi artıyor ve sabaha göğüs dolu olduğu için yetiyor.. geceye tekrar bosalıyor ve yetmiyor bebeklerimize.. o yüzden bende takviye yapmak zorunda kalıyorum yoksa dediğin gibi kimse keyfinden vermez heralde el kadar bebeklere mamayı..

kasıkla zor oluyor ben de denedim o kadar uzun sürüyor ki.. insallah biberona alışmaz ilerde,napıp ne edip sütümüzü arttırmalıyız canımm.. ben de hipp natal içiyorum bol su,sütlaç,komposto dakkada bir wc ye ama artmıyor cok fazla işte.. napalım elimizden geleni yapalım da artar inşallah..

bu arada medelayı kullandım baslarda göğsüm yara olduğu için,iyi bence.. ama şimdi emzirmeye calışıyorum kullanmıyorum cok zorda kalmadıkça..

Son düzenleme:

canım gece süt üretimi artıyor ve sabaha göğüs dolu olduğu için yetiyor.. geceye tekrar bosalıyor ve yetmiyor bebeklerimize.. o yüzden bende takviye yapmak zorunda kalıyorum yoksa dediğin gibi kimse keyfinden vermez heralde el kadar bebeklere mamayı..

kasıkla zor oluyor ben de denedim o kadar uzun sürüyor ki.. insallah biberona alışmaz ilerde,napıp ne edip sütümüzü arttırmalıyız canımm.. ben de hipp natal içiyorum bol su,sütlaç,komposto dakkada bir wc ye ama artmıyor cok fazla işte.. napalım elimizden geleni yapalım da artar inşallah..

bu arada süt makinesi olarak medelayı kullandım başlarda,şimdi ise bıraktım emzirmeye calışıyorum bol bol..

Cogu kisi de ayni dert sutum yetmiyor valla benimde yetmiyor :KK50: gece mama veriyorum uykusuz halimle meme mucadelesine giremiyorum icim geciyor resmen odum kopuyor uyuyup kalicam diye :KK50: cunku memede sut cabuk bitiyor kiz da hirslaniyor bos memecek cek gelmiyor tabi bir basiyor yaygarayi kipkirmizi oluyor sonra tabi mama yapip veriyorum hemen rahatliyor bir sure sonrada uyuyor yavrum. Sabah sut sagdim iki memeden 50 cc cikti ki bu ikinci haftamiz mama da 90 cc ye cikarin diyor olcegi eee memeden sagdigim yetmedi yine mama verdim ne olucak halimiz hic bilmiyorum cok canim sikiliyor bu duruma :KK43::KK43::KK43:

Artistcim ben phillips avent elektrikli kullaniyorum cok da memnunum goguslerimi acitmiyor sagarken

Sonunda dogurup geldin sende,bdt ayniydi ikimizin:)emdikten sonra gogsunu sikip kendi sutunu sur,bir de hametan var sarisi,ben hem oglusun popoya kullaniyorum hem de en basta gogsume surdum(annem soyledi:)tabi silmek gerektigi icin cok suremedim ama o iyi geldi sanirim gecti su an iyiyim:nazar:

Bende doyup doymadigini nasil anliyacagim bilmiyorum mesela gece az emiyor 3 gundur,5 dk emip uyuyo,sarilik degerine daha dun bakti dr,sorun yok,..doymasa uyumaz di mi kaka da yapiyor surekli????

Kilolar ben +18 le girdim;11 gitti daha 10. Ginde ama 10 gindur kalan 7 benimdir yani:)))gitmesi icin su an biseyde yapamiyorum:KK43:(((

Sevcanyk ortinmemeyi denedin mi yani pike alip onu ortebilirsin ben pikeyle yatiyorum onu da bogazima kadar cekiyorum:)))en azindan terletmiyor!obur turlu atleti birak gece 3 kere tum kiyafetlerimi degistiriyordum...

canım ben yorganı az cekmeyi denedim ama gece kalktımki yine bürünmüşüm :)) ve terlemişim bugün dediğin gibi pikeyle yatıcam hep annemin yüzünden :KK52: lohusasın üşütme diye diye terletti beni.. bu arada 10 kg almıştım hepsi gitti bendeeeee:KK9:

canım ben yorganı az cekmeyi denedim ama gece kalktımki yine bürünmüşüm :)) ve terlemişim bugün dediğin gibi pikeyle yatıcam hep annemin yüzünden :KK52: lohusasın üşütme diye diye terletti beni.. bu arada 10 kg almıştım hepsi gitti bendeeeee:KK9:

Ne guzel butun kilolar gitmis:nazar:

Masum,artist;

Sabah doktorum u izleseydiniz iyice uyuz olurdunuz,kadin resmen isteyen herkesin sutu gelir dedi,nasil yani dedim biz o kadar ugrasiyoruz olsun diye gelmeyince bizim elimizde mi,bi de guya bilgi veriyor annelere...esimin babasi bile aman sakin mama vermeyin dedi,simdiye kadar vermedik Allah a sukur ama sanane be adam sutum yetmezse ac mi kalsin cocuk,hersey karsidan cok kolay,dedigin gibi artist cim bana akil vericegine sen vermeseydin bebegine mama....oyyy sinirlendim yine sut konusuna...

Ne guzel butun kilolar gitmis:nazar:

Masum,artist;

Sabah doktorum u izleseydiniz iyice uyuz olurdunuz,kadin resmen isteyen herkesin sutu gelir dedi,nasil yani dedim biz o kadar ugrasiyoruz olsun diye gelmeyince bizim elimizde mi,bi de guya bilgi veriyor annelere...esimin babasi bile aman sakin mama vermeyin dedi,simdiye kadar vermedik Allah a sukur ama sanane be adam sutum yetmezse ac mi kalsin cocuk,hersey karsidan cok kolay,dedigin gibi artist cim bana akil vericegine sen vermeseydin bebegine mama....oyyy sinirlendim yine sut konusuna...

slm kızçemi uyuttum geldım kızım uyanıkken onunla aşk yasıyorum uyuyuncada eşimle
kızlar sızdede durum aynımı kızım 11.30 da uyuyor tam uykum gelıyor yatıyorum esım uyutmuyor busefer 4 e kadar oturuyoruz 6 da kızım kalkıyor 2 saat anca uyuyorum ve bu saat oluyor tekrar ayaktayım çok şükür bunyem şimdilik kaldırıyor ama ya sonrası uykusuzluk kafama vurmaz ınsallah :)))

bu arada kılom 58.500 aynıyım ama boyum oldugu ıçın hıç göstermıyor bu halımden çok memnunum ve göbuşumde hıç kalmadı dumduz oldu ben bıle sasırdım bukadar cabuk gıtmesıne

günaydınlar yorgun ve mutlu anneler:))
sizlere bi sorum olacak..bayramın 3. günü mevlüt yapmayı düşünüyoruz ve evden çıkamadığım için şeker işini netten halledebilir miyim diye düşüyorum..bebek şekerlerini netten alıp memnun kalan ve bana site tavsiye edebilecek olan var mı acaba???

Slm anneler bende persembe gunu gelicem araniza insallah doktor dogumu baslayalim dedi suni sanci ve rahime hap konacak acilsin diye

Ben mevlut sekerlerini gitti gidiyor dan aldim memnun kaldim hemen geldi kirilir diye korkmustum ama cok guzel paketleyip gondermisler tanesini 1.40 a aldim ciciler 110. Sayfadada resmi var

kizlar suyum, nisanim geldi bugun.sanirim yarin dogumum gerceklesebilir, suan kasiklarimda agrim var 5 dk.da bir gelen, dayanilmicak gibi degil ama zorluyor yinede. bana dua edin kizlar insallah en kisa zamanda bebisi aliyim kucagima:emir_bebek: en kisa zamanda bende geliyim araniza:KK1:

Kizlar korse kullaniyor musunuz gobuslerimizin kuculmesi icin? Ben giyiyorum ama bir kac saat sonra cikariyorum cok bunaltan bisey

X