Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Toplamda 3 kilo ya aldım ya almadım. Nasıl bu kadar çok kilo alıyor cevabı yok. Bebekte mi sorun var diye sorguluyorum fetal dna yaptırdım tüm testler normal geldi. Geçen hafta 37 de alacak gibi konuştu bu hafta olmaz ciğerleri ile ilgili farklı riskler anlattı. Şimdi yaklaşık 10 gün hastanede yaticam sadece gozlem için. Umarım bebek iyidir bir sağlık sorunu yoktur. 🙏
Offf ya kilo alsa dert oluyor almasa ayrı.. Benim de benzer durumdu çok zayıfladım bebek sürekli aldı korkuyorum yarın kontrolüm var bakalım.
Dualarım seninle 🙏belki kilosu da ölçtüğü gibi çıkmaz genelde ileride ölçüyorlar. Sağlıklı olsun da o da dert değil süreçle ilgili fırsat buldukça yaz canım. Olumlu düşün lütfen

Bilmiyorum tabi doktor daha iyi bilir ama 5 kg az uz bi kg değil yerinde olsam başka bir dr görüşü daha alırdım canım. Hakkınızda hayırlısı olsun sıkıntısız şekilde kavuşmayı nasip etsin Rabbim
Hacettepe deyim kadın doğum perinatoloji yarın görüşüp karar verecekler.
Amin cnm.

Mesela ya yeterince açılma olmadan ıkınasım gelirse 😂😂 süreci yönetememekten çok korkuyorum ya ben hep bi senaryo buluyo beynim😂🤭
Yok canım öyle olmuyor.
Vucut ne zaman ıkınma hissi gelecegini iyi biliyor.
Sen orayı tamamen doğal sürecine bırakmalısın.
Birde doktor zaten 10 cm açılma oldugunda doğuma alıyor.
O dakikadan sonra Her sancı girişinde vücut coçugu atmaya calışıyor.
Misal ben iki sancıda doğum yaptım.
İlk ıkınmada kafası cıkmak üzereydi.
Doktor gayret edersen son bir sancıyla hallolacak dedi.

Doktorun yönlendirmesine uymak çok önemli.

Zaten o masaya yatınca hersey kendiliğinden oluyor.

Son kez acı çekip bebis cıktıgında hic bir şeyin kalmıyor.
Sanki hiç sancı çekmemis gibi oluyorsun.
Birde bebegini sana yaklaştırdıklarinda oh değme keyfine.
Bebek çıktıgında derin bir Elhamdulillahhhhh dedim. Süper bir rahatlama geliyor insana.

Hiçbirşey yaşanmamış gibi oluverdi.

Yok canım öyle olmuyor.
Vucut ne zaman ıkınma hissi gelecegini iyi biliyor.
Sen orayı tamamen doğal sürecine bırakmalısın.
Birde doktor zaten 10 cm açılma oldugunda doğuma alıyor.
O dakikadan sonra Her sancı girişinde vücut coçugu atmaya calışıyor.
Misal ben iki sancıda doğum yaptım.
İlk ıkınmada kafası cıkmak üzereydi.
Doktor gayret edersen son bir sancıyla hallolacak dedi.

Doktorun yönlendirmesine uymak çok önemli.

Zaten o masaya yatınca hersey kendiliğinden oluyor.

Son kez acı çekip bebis cıktıgında hic bir şeyin kalmıyor.
Sanki hiç sancı çekmemis gibi oluyorsun.
Birde bebegini sana yaklaştırdıklarinda oh değme keyfine.
Bebek çıktıgında derin bir Elhamdulillahhhhh dedim. Süper bir rahatlama geliyor insana.

Hiçbirşey yaşanmamış gibi oluverdi.
Allahhıımmmm 😍😍😍 az kaldı inşaAllah Rabbim bizede Elhamdulillahhhhh demeyi nasip etsin sağlıkla sıhhatle kolaylıklaaa 😍😍🤲🏻

Offf ya kilo alsa dert oluyor almasa ayrı.. Benim de benzer durumdu çok zayıfladım bebek sürekli aldı korkuyorum yarın kontrolüm var bakalım.
Dualarım seninle 🙏belki kilosu da ölçtüğü gibi çıkmaz genelde ileride ölçüyorlar. Sağlıklı olsun da o da dert değil süreçle ilgili fırsat buldukça yaz canım. Olumlu düşün lütfen
Teşekkür ederim umarım sağlıkla dogumlarimuz olur. Senin de bebeğin inşallah olması gereken kilodadir, üzmez seni 🙏🙏

Allahhıımmmm 😍😍😍 az kaldı inşaAllah Rabbim bizede Elhamdulillahhhhh demeyi nasip etsin sağlıkla sıhhatle kolaylıklaaa 😍😍🤲🏻
Amin amin inşallah canım gercekten o rahatlamadaki an öyle güzelki.
Ömrümde hiç öyle bir huzur gelmemişti içime.
Resmen üzerine bir sekîne iniyor.
RAbbim sizlerede sonu güzel olan dogumlar yaşatsın .
Evet zor ama günahlarınin döküldüğünü düşününce, ve dogumdan sonra tertemiz bir insan olduğunu düşününce cok güzel oluyor.
Dogum yapan anneler öyle sâfî oluyorlar ki. Yüzlerinden belli oluyor. :))

Şeker ile ilgili yaptirmadigim test işlem kalmadı cnm ayrıca endokrin doktoruna da gittim. Yaptığı tüm tetkikler sonucunda gebelik sekerin yok dedi.
Benimde bebegim cok onden gidiyor ama kilosu normal pazartesi gunu 37+2 de sezaryen olacagim 3200 falan dogar dedi. Ama 35 haftalikken kafa capi 39 hafta çıkıyordu. Yüzüde cok tontiş. Ben sekerim ust sınıra yakin cikmisti belki ondandir. Ama fetal dna vs yaptirmadim. Rabbim saglikl aldirsin kucaklarimiza inşallah

Kızlar iyi akşamlar, bugün kontrolum vardı. 36+5 bebek bu haftada aşırı kilo almış ve 5 kiloyu geçmiş. Kafasida çok büyük. 37+2 de doğuma alin dedim riskli 38+ yi görmek istiyorum dedi. Gözlem altında olman gerekiyor dedi ve doğuma kadar yatış verdi. Yarın perinatoloji ile görüşecek. Ortak karar verecekler. Bir de ciğerleri için bir test varmis karından sıvı alınarak bakılıyor. Ama testi yapan yer yokmuş. Yapan yeri bulursa o testi yapacak çıkan sonuca göre erken doğuma alacak ya da almayacak.
Moralim çok bozuk, çok mutsuzum.
Doktordan daha iyi bilemem ben ama 36 haftada zaten ciğerleri yeterince gelişmiş oluyo yani o hafta doğanlar çoğu kuveze girmiyo ki senin bebeğin kilosu yeterince yerinde garip yani denek olma sakın... İyi karar ver başka doktora vs git

Hacettepe deyim kadın doğum perinatoloji yarın görüşüp karar verecekler.
Amin cnm.

Şeker ile ilgili yaptirmadigim test işlem kalmadı cnm ayrıca endokrin doktoruna da gittim. Yaptığı tüm tetkikler sonucunda gebelik sekerin yok dedi.

Doktordan daha iyi bilemem ben ama 36 haftada zaten ciğerleri yeterince gelişmiş oluyo yani o hafta doğanlar çoğu kuveze girmiyo ki senin bebeğin kilosu yeterince yerinde garip yani denek olma sakın... İyi karar ver başka doktora vs git
Ben de cesursavascı gibi düşünüyorum. Hem üç kilo aldım diyosun hem şekerim yok diyosun. Üniv hastanesi diyosun bence sebebini bulmak için oyalıyorlar sanki seni çünkü haftan gayet iyi. Ben ilk kızomı 35 te doğurdum hem gebelik şekerim vardı anı geldi üstelik kilosu da 3100 dü. Bunlar araştırma yapıyorlar sanki çünkü benim kızın 35 haftada bile ciğerleri olmuştu bir hafta sadece gözetim de kaldı. Başka doktora git

Ben de cesursavascı gibi düşünüyorum. Hem üç kilo aldım diyosun hem şekerim yok diyosun. Üniv hastanesi diyosun bence sebebini bulmak için oyalıyorlar sanki seni çünkü haftan gayet iyi. Ben ilk kızomı 35 te doğurdum hem gebelik şekerim vardı anı geldi üstelik kilosu da 3100 dü. Bunlar araştırma yapıyorlar sanki çünkü benim kızın 35 haftada bile ciğerleri olmuştu bir hafta sadece gözetim de kaldı. Başka doktora git
ayse vera ayse vera zaten ünideki perinatolojide yazdığı tez veya deney yaptığı bir şey varsa bu konu hakkında dosyasına ekleyecek.. benim bebekte bir şey yoktu yok kafasında su miktarı işte şu kadar şu kadar olması gerekiyor vs bi gözetim altında tutalım vs dediler.. sonra kendi doktoruma gittim bir şeyi yok dedi kisacasi sen şuan denek olabilirsin onlar için bu yüzden üni dışında başka bir yere git canım mutlaka 5 kilo olunca onlar için bulunmaz hint kumasisin

ayse vera ayse vera zaten ünideki perinatolojide yazdığı tez veya deney yaptığı bir şey varsa bu konu hakkında dosyasına ekleyecek.. benim bebekte bir şey yoktu yok kafasında su miktarı işte şu kadar şu kadar olması gerekiyor vs bi gözetim altında tutalım vs dediler.. sonra kendi doktoruma gittim bir şeyi yok dedi kisacasi sen şuan denek olabilirsin onlar için bu yüzden üni dışında başka bir yere git canım mutlaka 5 kilo olunca onlar için bulunmaz hint kumasisin
Aynen öyle işte ben de bu kastettim

X