Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Günaydın kızlar gece hiç yatamadım yaklaştıkça korkum daha da artıyo nasıl bu süreci yönetecem hiç bilmiyorum bugün kontrolüm var 38+3 olduk bakalım ne diyecek 🥹

Hayırlı olsun canım tebrik ederim😍 medusaya sordum sana da sorayım sancılar mı daha kötüydü ıkınmak mı ben ıkınamam diye çok korkuyorum
Sağoll canımmm valla bence sancı daha zordu 9cm açılmasını bekliyorsun o sancılarda . Sancı geldiğinde nefes alıp veriyorsun.
Ama açılman tamamlandı diyelim o zaman sancı geldiğinde ıkınıyorsun. Öyle bir psikolojideyken öyle bi ıkınıyorsun ki merak etme vıjjttt diye alttan çıkıyor. Allah gücünü veriyor☺️

Amin inşallah. Bnm bebeğimin herseyi önde gidiyor aslında. Tüp bebek 3 senedir donmus bekliyordu. 37+2 ye olmaz dedi. Hepimiz sağlıkla alalım kucağımıza inşallah 🙏
Tup bebeklerde olabiliyor canim ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum acikcasi. Ama ultrason olcumlerine gore alsa iyi olacak gibi geldi bana

Herkese günaydın ☀️ biz de 38 olduk 🌸 O ozgeeeee1 sen benden önce mi sonra mı doğuracaksın acaba 😄 ben daha fazla kilo almadan doğursam iyi olacak yedikçe yiyesim geliyo son günlerde 🙈

Eklentiler

• IMG_8865.jpeg
    IMG_8865.jpeg
    752,1 KB · Görüntüleme: 87
Kızlar iyi akşamlar, bugün kontrolum vardı. 36+5 bebek bu haftada aşırı kilo almış ve 5 kiloyu geçmiş. Kafasida çok büyük. 37+2 de doğuma alin dedim riskli 38+ yi görmek istiyorum dedi. Gözlem altında olman gerekiyor dedi ve doğuma kadar yatış verdi. Yarın perinatoloji ile görüşecek. Ortak karar verecekler. Bir de ciğerleri için bir test varmis karından sıvı alınarak bakılıyor. Ama testi yapan yer yokmuş. Yapan yeri bulursa o testi yapacak çıkan sonuca göre erken doğuma alacak ya da almayacak.
Moralim çok bozuk, çok mutsuzum.
Ay biley olmaz kı kılosuyla alakalıysa mevzu benım kardesım 5600 dogdu cok saglıklıydı ve ciğeri çoktan gelişmiştir canım doktorlar herşeyi abartmayı sevıyorlar canını sıkma

Yok canım öyle olmuyor.
Vucut ne zaman ıkınma hissi gelecegini iyi biliyor.
Sen orayı tamamen doğal sürecine bırakmalısın.
Birde doktor zaten 10 cm açılma oldugunda doğuma alıyor.
O dakikadan sonra Her sancı girişinde vücut coçugu atmaya calışıyor.
Misal ben iki sancıda doğum yaptım.
İlk ıkınmada kafası cıkmak üzereydi.
Doktor gayret edersen son bir sancıyla hallolacak dedi.

Doktorun yönlendirmesine uymak çok önemli.

Zaten o masaya yatınca hersey kendiliğinden oluyor.

Son kez acı çekip bebis cıktıgında hic bir şeyin kalmıyor.
Sanki hiç sancı çekmemis gibi oluyorsun.
Birde bebegini sana yaklaştırdıklarinda oh değme keyfine.
Bebek çıktıgında derin bir Elhamdulillahhhhh dedim. Süper bir rahatlama geliyor insana.

Hiçbirşey yaşanmamış gibi oluverdi.
Ne güzel anlatmışsın canım içime bi ferahlık geldi 😍 inşallah ben de böyle güzel anlatırım doğumumu 🙏🏻

Sağoll canımmm valla bence sancı daha zordu 9cm açılmasını bekliyorsun o sancılarda . Sancı geldiğinde nefes alıp veriyorsun.
Ama açılman tamamlandı diyelim o zaman sancı geldiğinde ıkınıyorsun. Öyle bir psikolojideyken öyle bi ıkınıyorsun ki merak etme vıjjttt diye alttan çıkıyor. Allah gücünü veriyor☺️
Ayy hadi inşallah canımm çok sağol 😍

Herkese günaydın ☀️ biz de 38 olduk 🌸 O ozgeeeee1 sen benden önce mi sonra mı doğuracaksın acaba 😄 ben daha fazla kilo almadan doğursam iyi olacak yedikçe yiyesim geliyo son günlerde 🙈
38 olduk tık yok bende bu gidişle ben doğuramıcam beni bırak sen devam et🤣 son 1 haftan kaldı yiyebildiğini ye boşver en yadırganmadığımız dönemdeyiz ben 92 kilo oldum senden beterler de var😂

X