Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Canım benim yatağım yüksek in çık yaparken dikişlerim ağrıdı o yüzden oturma odasında yattım 2 hafta kendimi zorlamak istemedim ama akşamdan akşama yattım gün içinde aktif olmaya çalıştım hızlı toparlanmak için.
Ayy bende belli bir süre yatak odasını sildim kafamdan in çık yapamam diye, hareketli olmak daha iyi tabiki inşallah bende öyle olurum😍

Sağolun kızlar, evim dubleks o yüzden yatak odasını ilk zamanlar eledim zaten yukarı in çık yapamam diye. Ama şimdi siz diyince mantıklı geldi salonun yanında boş bir odam var L koltuğum var oraya kurayım yatağı salonda neden yatayım sürekli😅
Ayy ne kadar basit bişey ama şunu düşünecek beyin kalmadı artık😂😂😂😅
evet kuzum hmde ay bırımı geldi o oldu bu oldu derdin olmaz odada istedgn gbi takılırsn

Kızlaaar tecrübenize ihtiyacım var 🥲
Canım ben hiç yatak serdirmedim iki çocuğumda da. Yalnız beşiği salona aldım akşamları annemle salonda yatıyoruz ozaman yatakları açıp sabah geri topluyoruz. Hiçte yatar pozisyonda değilim gün içinde çok belim ağrır birileri olursa gider yatakodasında uzanırım ama salonda yatak açık olursa psikolojik toparlanamam ben 😂😂

Kontrolden çıktım kızlar bu hafta 200 gr almış doktor iyi dedi. Suyu azalmış ama 1 hafta idare eder bol su iç dedi. Haftaya çatı muayenesi yapıcam dedi. Doğur artık dedi 😂😂
Hayirlisi olsun cnm kac kiloya kadar doktor normal yaptirabilir sana ? Cati için doktor niye okadar bekliyorki ? Boyun kac ?

Göbeğim bi aşağiya bi yukariya çikiyor . Ve artik ne yesem cikariyorum

Eklentiler

• C81DA57E-16A5-4622-A470-9313A16D737A.jpeg
    C81DA57E-16A5-4622-A470-9313A16D737A.jpeg
    162,1 KB · Görüntüleme: 70
Girmemiş ya yüzü bize dönük hala dedi 🥹 nst’de de hiçbi şey çıkmadı daha niyeti yok gelmeye heralde dedi. Suyu neden azalmış onu anlamadım ama fark edilen bi şey değil bi de heralde dimi çünkü akıntım olmadı öyle
Farkedilmiyor o su azalması evet havuç suyu içmek suyu artırıyor diye biliyorum. Benim de kanala girmemişti en son muayenede. Sen squata devam et 😄

Kızlar ya bu ilk süt son süt yok bilmem kaç dakika emzir muhabbetleri bizde yalan oldu. Bebiş memede uyuyor altını filan temizliyorum uyandırıyorum ama memeyi tamamen boşaltamıyor akıyor acıyor bu sefer göğüslerim. E şimdi son sütü almamış oluyor 🤔 bu memeler ne zaman terbiye olacak
Benimki daha yeni yeni boşaltabiliyor canım. Biraz zamana ihtiyac var sanirim.
Mideleride zamanla büyüyor.
Büyüdükçe daha cok süt içmek istiyorlar.

Biraz zaman alıyordu o sanırım 1-2 ay kadar sürebilir terbiyelenmesi. Sonra eski haline dönüyor ama içinde yine süt oluyor ama eskisi gibi acıma büyüme olmuyor memelerde emdikten sonra kalan sütü biraz sagsan kuzum belki rahatlatır
Sağıyorum günde 1 kez önce emzirip doyurup sonra sağıp onuda kızıma içiriyorum ama yine aşırı dolu aşırı akıyor çünkü boşaltamıyor. Şu 1-2 ay geçeydi de normale dönseydi inşallah
Bizde de o hic olmadi cunku daha ilk memede uyuya kaliyor ben de ne kadar icse kardir kafasindayim artik. Cunku denilene gore once en son verdigimiz memeyi 20 dakika verip sonra diger memeyi 20 dakika emmesi gerekiyormus ama benim bebegim bir memede max 15 dakika durup uyuyor. Elimden geldigince emzirmeye calisiyorum ama sariligi da 15e cikmis insallah pazartesiye kadar duser
valla bende bugün uyandırmakta baya zorlandım sanırım sarılık yükseliyor. 20 dk en son verdiğimizi sonra diğer meme filan mümkün değil. Seninki 15dk aktif emiyosa maşallah valla bizde max 7 dk filan sonra bırakıyor bekliyor yada uyuyor 🤦🏻‍♀️

Benimki daha yeni yeni boşaltabiliyor canım. Biraz zamana ihtiyac var sanirim.
Mideleride zamanla büyüyor.
Büyüdükçe daha cok süt içmek istiyorlar.
Ay bide benim derdim sarılık ya bi atlatsaydık riskli dönemi. 3.gün değeri 9.5 çıktı. Şimdide uyuyup emmeyince geriliyorum

X