Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Evet , beni en çok bunaltan konulardan biri kilo 😂 en sonuncuda emzirme döneminde aşırı kilo almıştım . Şuan yaklaşık 12 kilo aldım ama eski kilolarımı verememiştim 😂 hızlıca gitsin kilolar , bol bol sütler olsun 😂
Emzirme döneminde süt olsun diye yemeyi abartmazsak kilolar gidiyor sanırım 😂

Önden gidiyorsa aynı sayılırız 38+5 bitiyor benim de 🥲 doulam doğum belirtilerini sorarken ishalin mide bulantın var mı diye sormuştu doğuma yakın oluyormuş bunlar 😍
Ahanda doğuracam ben en geç bir haftaya 😍😍üşüttüm mü acaba dedim ama yarın dikkat edeceğim aynı olursa randevuyu öne çekerim. Ama bebek hala göbek kısmında aşağı dönmedi belli çok net

4 çocuklu biri olarak söylüyorum tek çocuk daha zor 😂😂ben ilk kızımda çok zorlanmıştım , hâlâ beni zorlayan ilk kızım 😂
🤣🤣🤣🤣
Cnm sezeryanin etkileri ne zaman geçti ? Benim 3 günüm eşimin desteği olmadan halen uzanip kalkamiyorum .
Allah Allah sen niye öyle zorlandın ki acaba canım ? Doğumdan önce demirini vitaminlerini bırakmadın değil mi? Ben o kadar zorlanmadım ertesi gün tek başıma yürüdüm kalktım hatta evde yatak sermişler kızdım kaldırttırdım ben hasta değilim diye. Senin niye böyle oldu ki acaba bebeği görüp emzirmek ten teması kurmak seni hızlı toparlatır mı acaba canım bilemedim inşallah tez zamanda ayağa kalkarsın eskisi gibi 🙏🏻🙏🏻
Aynısıı evet ağlasın ciğerleri açılır da dendi. Annem de ağlatma demişti çünkü göbek fıtığı oluyor bebekler çok ağladığında dışına firtiyor göbek. Ben de göbeği dışına çıkacak dedim oylelikle artık aglatmiyor. Kucağa alma alışır falan dedi annem de yavrucak ağlayınca ne yapayım yani daha çok küçük dış dünyayı bilmiyor hala anne karnında sanıyor kendini alıyorum da kucağıma. Bezine yapınca hemen almaya alistirmissiniz dedi kv. Çocuk ilk doğduğundan beri b.klu bezi varsa asla uyumuyor zaten. Kendi yapısı böyle yani biz bir şeye alıştırmadik. Pis mi dursun. Valla ben de aynen diyip bildiğimi yapıyorum😅
Sakın b.k varsa dursun deme öyle bir pişik oluyor ki al başına belayı canım . Ben üşeniyorum aman daha yeni değiştirdim diyordum annem kızıyordu en ufak gazında bile değiştir pişik oluyor dedi dinlemedim pişik oldu şimdi bepantolle rahatlıyor. Bebeği ağlatmak dinen de uygun değil sanırım al kucağına anneyi hissetsin sen boşver milleti o bebeğin annesi sensin en iyisini sen bilirsin canım . Demin bize misafir geldi bir saat emzikle ilgili konuştular hepsi bana emzik profesörü kesildi. Ben doğurmadan önce araştırdım herşeyi inceledim bebeğim için en uygun olan emziği aldım yani yorum yapma hakları yok görsen herkes yeni doğan uzmanı prof 🤣 boşvereceğiz golden yoksa ona cevap ver buna cevap ver kime yetişeceğiz bacım 🤣🤣
Emzirme döneminde süt olsun diye yemeyi abartmazsak kilolar gidiyor sanırım 😂
ben 9 ay boyunca tatlıdan tiksiniyordum canım ekşi severdim kilolarca limon tuzladım yedim🤣 bebek doğduğundan beri Nutella kaşıklıyorum ay nasıl canım çekiyor sanırım emzirince enerji gerekiyor ama şimdiden 14 kilo gitti ondan çok problem etmiyorum 40 ım çıkınca da spor düşünüyorum doktorum izin verirse 😍🥰
Kızlar oğlumu kucağıma aldım çok şükür, anca yazabiliyorum. Bende bebişde iyiyiz şükür. Ağrılarım var evet hala gazımı da çıkartamadım sütümde gelmedi hala ama bebişin yüzünü görünce herşey bitiyor🥹
Oy kıyamam canım gazını çıkarman çok zor olacak maalesef:KK43: ama yapabilirsin hastanede en son ben çıkarabilmiştim gazımı . Herkes taburcu oldu bana en son lavman yapılacaktı çok şükür gerek kalmadı. Ben bol bol kayısı suyu içtim 2 tane bir litrelik kayısı suyunu tek başıma ertesi güne kadar içtim bol bol hastanede yürüdüm ha bire tuvalete girdim in kalk yaptım o şekilde ertesi gün 10-11 gibi sabah çıktı😀😀 inşallah sen benim kadar zorlanmazsın canım 🙏🏻 bebeğin de hayırlı olsun inşallah 🙏🏻 🧿😍😍😍 sütün için kesinlikle bestlak denemediysen bir deme canım 😍🙏🏻
Aay ben de bugün yanlarına geldim tam bebişin altını değiştirmis çok miniksin o yuzdn böyle oluyor diyodu çocuğa yine 🤣 hemen çocuğuma yeltendim aldim kucağıma babanne sana minik mi diyor yavrum dedim minik misin sen dedim. Eşim de göster oğlum babanneye gobusunu kocaman gobusu var benim oğlumun minik değil dedi. Ben de eveet kocaman oldu benim oğlum dedim. Anlamıştır inşallah 🤣 eşimi bı daha sevdim djdjdjd
ay bu kadın da taktı minik de minik kız tabiki minik olacak bunlar yeni doğan benimki iri bebek olmasına rağmen o ödemi attı görsen ufacık kaldı elime almaya korkuyorum ne bekliyor bu kadın senden 20 kilo buzağı doğurmanı mı bekliyordu 🤣🤣🤣

Kızlar oğlumu kucağıma aldım çok şükür, anca yazabiliyorum. Bende bebişde iyiyiz şükür. Ağrılarım var evet hala gazımı da çıkartamadım sütümde gelmedi hala ama bebişin yüzünü görünce herşey bitiyor🥹
Hayırlı olsun canım Allâh analı babalı büyütmeyi nasip etsin darısı başımıza 🥰

Kizlar memelerim taş gibi oldu. Bebek emiyor ama bosaltamiyor ya da cikmiyor süt çünkü enjektorle 20 cc mama aliyor ustune mecbur. Sagiyorum 5 cc bile cikmiyor iki memeden. Ama cok cok sert canim acimaya basladi. Oneriniz var mi?

Kizlar memelerim taş gibi oldu. Bebek emiyor ama bosaltamiyor ya da cikmiyor süt çünkü enjektorle 20 cc mama aliyor ustune mecbur. Sagiyorum 5 cc bile cikmiyor iki memeden. Ama cok cok sert canim acimaya basladi. Oneriniz var mi?
Memeyi dinlendirerek sağım yapabilirsiniz. İlk önce bir memeyi 12 dk sağın sonra diğerine geçin 12 dk sağın. Sonra ilk memeye dönün 8 dk sağın sonra diğerine geçin bu döngü bir kere daha tekrarlanacak. Toplamda 12+8+8 28 dk sağım yapmış olacaksınız. Ayrıca pompanın ucunun memenize uygun olup olmadığına bakın boyut olarak küçük geliyorsa ya da yanlış yerleştiriyorsanız ucunu süt birikmesine rağmen çıkmıyor. Bebek küçük olduğu için boşaltamıyor olabilir pompayla rahatlarsınız inşallah. Bu yöntemi günde 2 kez yapabilirsiniz sütüde arttırıyor.

Memeyi dinlendirerek sağım yapabilirsiniz. İlk önce bir memeyi 12 dk sağın sonra diğerine geçin 12 dk sağın. Sonra ilk memeye dönün 8 dk sağın sonra diğerine geçin bu döngü bir kere daha tekrarlanacak. Toplamda 12+8+8 28 dk sağım yapmış olacaksınız. Ayrıca pompanın ucunun memenize uygun olup olmadığına bakın boyut olarak küçük geliyorsa ya da yanlış yerleştiriyorsanız ucunu süt birikmesine rağmen çıkmıyor. Bebek küçük olduğu için boşaltamıyor olabilir pompayla rahatlarsınız inşallah. Bu yöntemi günde 2 kez yapabilirsiniz sütüde arttırıyor.
Memem aslinda buyuk degil benim boyutu. Ama meme basim cidden büyük. Bende ondandir diye düşünüyodum ama elle saginca da damla damla akiyor. Bosaltmanin baska yolunu bulmam gerekecek cunku makinede de sagiyorum 5 cc anca sut yok madem neden şişiyor bu kadar ☹️

X