Anksiyete + Panik Atak anında yardım almak isteyenler

bende bir yıldır panik atak ve ankisiyete bozukluğu hastasıyım ocak ayında 1 buçuk ay hastanede yattım ilaç ve terpilerim devam ediyoru geçenki doktor görüşmemde çok kilo aldığım için ilaçlarımın azalmasını ve iyi olduğumu söyleyerek ilaçlarım azaltıldı.ancak şu bikaç gündür ankisiyetelerim geri döndü acaba ilaç dozlarının azalmasıylamı alakalı bilemedim doktorumu arayıp sorucam bu hastalık çok zor allah herkese yardımcı olsun.

slm kızlar..
cok zor gunler gecırdım hamılelıgım cok zor gectı..guatr var bırde bende 5 ay oncede sezryanla dogum yaptım..ve sonrasındada paranoyalık basladı daha oncelerde vardı fakat asırı derecede arttı ...hastalık haberlerını duyunca kendımı cok asırı dınlemeye basladım bu dusuncelerle yasıyorum sureklı...ya bebegıme bısey olursa ya bana ya anneme ya esıme ya babama ya bı yakınıma bısey olursa dusuncelerı sureklı beynımı yıyordu ...heryerımden bısey cıkarıyorum yuzume bakıyorum ellerıme bakıyorum bı leke bı sıslık varmı dıye sureklı arıyorum kendımde bı hastalık...ılk kez yemek yemeye basladıktan sonra brden tıkandım gozlerım kararır gıbı oldu sankı bı sıs perdesı ellerım ayaklarım karıncalandı olecegım sandım uzanıyorum olmuyor evın ıcınde delı dana gıbı gezınmeye basladım...sankı sarhos gıbı hıssedıyorum kendımı sersemledım elım ayagım tıtrıyordu sankı basım donmuyor ama beynımın ıcınde bıseyler olyordu asırı bır sersemlık yasıyordum ayaklarımda bır bosalma hıssettım tutmuyorlardı sankı..sımdıde bu belırtılere bakıp ya beynımde bısey varsa dıye yerımde zor oturuyorum...cok streslıyım .kollarım ayaklarım gucsuz hıssedıyorum suan beynım donuyo sankı..cok fena bıseydı bu panıkatakmıdır kızlar..?? lutfen bısey soyleyın:KK43:(...yarın da dr gıdıcem zaten :KK43::KK43:
[/Q
çok çok geçmiş olsun aynı hastalık bende var sürekli hastalık araştırıyorum ya oğluma bişey olacak düşüncesi beni delirtiyor bana panik atak ve ankisiyete bozukluğu teşhisi kondu 1.5 ay hastanede yattım şimdi tam iyileşmiş sayılmam tabi ama ilçalarım uzun süre devam edicek

arkadaşlar belki faydam dokunur diye yazıyorum eğer okb ile ilgili bir sorunuz varsa benden tavsiye psikoloğların uyguladığı nlp diye bi yöntem var ben bugün ilk seansa gittim ilk seansta etkisi oldu eğerki gitme durumunuz varsa bence bi deneyin derim.

merhabalar bu durumlar bende de var.. bazı durumlarda tetikliyor ve o yaşama bağımlılığımı yitiriyorum.. çözüm ölüm gibi geliyor... gelecekten çok korkuyorum dünyanın bütün yükü benm üstümde gibi.. midem bulanıyor ve yemek yiyemiyorum.. ne yapacam bilmiyorum.. bir de bu durumu tetikleyen sebeplerden biri de karşılıksız bir aşka tutulmam ama içimi çok yakıyor..yani bağırarak ağlamak istiyorum aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum... hiçbir aktivitem kalmadı bu durum yüzünden.. çok acı çekiyorum..

terapi bu hastalıkta gerçekten işe yarayan bir yöntem bende aynı rahatsızlıktan muzdaripim.her yılda aynı zamanlarda tekararlıyor da depresyonla birlikte.İlaç ve terapi iyi gelioyr.düşünce sistemini değştirmek gerekiyor.uzun bir süreç gerçekten ama en işe yarayanı bu .Kalıplaşmış ve oturmuş düşünce tarzını kökten değiştirmek gerekiyor.

Evlilik düşündüğüm insanda panik atak ve anksiyete varmış hiç haberim yoktu hatta anksiyete kelimesini ilk kez ondan duydum.Anlaşamadığımız birkaç nokta vardı bu sebepten bi atak geçirdi ve rahatsızlığından da böyle haberim oldu. Ben yanında olmak istedim o görüşmeyelim dedi. 3 hafta görüşmedik, sonunda da evlilik hayalleri kurarken bu iş olmayacak dedi.Oysa o atağa kadar herşey çok güzeldi. Hiç bişey anlayamadım, nasıl bişeydir bu anksiyete neler düşündürdü ona çok severken nasıl bu raddeye geldi lütfen yardımcı olun :KK59:

ben 17 yaşındayım sürekli aklımda yakınımdaki insanlar ölcekmiş korkusu var kalp çarpıntım var nefes darlığı çekiyorum farknda olmadan nefesimi tutuyorum en ufak şeyde panikliyorum herkez bna çok tedirginsin diyo gece uykuya dalamıyorum ellerim hep soğuk ve terli ve bundan 2 ay kadar bir süre önce okulda 2 kere sinir krizi geçirdim sürekli ağlama hissi var ileriyi düşününce tedirginlik duyuyorum bnde panik atak varmı acba bna yardmcı olurmusunuz lütfen bn dha çok küçüğüm ve napcgmı blmyorum r sizce psikolojk destek almalımıyım teşkkrler

sevgili bonib bende de aynı şey var her zaman olmuyor mesela hayatımda yeni gelişen bi şeyle karşılatıgımda oluyor..ben çocuk istiyorum ama sonra ya hamileykende aynı şeyleri yaşarsam diye ertilyordum,ama ertelemek istemiyorum,şimdi ya hamileysem diye düşündügümde aklıma hemen kötu seyler geliyor..uykusuz olsamda uyuyamıyorum yemek yiyemiyorum,seninde dedigin gibi yapmaktan zevk aldiğim seyleri bile yapmak istemiyorum,ve yine soyledigin gibi kimseye belli etmek istemiyorum,sen evli misin,çocuk var mı..hamileyken ilaç kullandin mi..bunları yazarken biraz rahatladim..

Son 1 aydır aşırı derecede korku başladı dünyanın sonu gelmiş gibi ölüm bana çok yaklaştığını heran ölicekmiş gibi hissediyorum yalnız kalmaktan korkuyorum gece olmasın istiyorum sürekli ölümle ilgili şeyler düşünüyorum normal hayatıma devam edemiyorum sürekli kötü şeylerin olucanı hayatın anlamsızlığını düşünüyorum ne kadar uykum olsada uyuyamıyorum bu düşünceleri kafamdan atamıyorum bu yüzden dudaklarımda hep uçuklar çıkıyor adetlerim düzensizleşti normal hayata geçemiyorum çıldırmak üzereyim kafamda büyük bir basınç var sanki sizce bana neler oluyor yardım edermisiniz

İnsanın yalnız olmadıgını bılmesı ne güzel :)
bende 5 yaşımdan beri anksiyete ve panik atakla yaşıyorum.
5-10 yaşları arasında; düşüp biyerimi yaraladığımda kan kaybından öleceğimi,
güneş altında oynadığımda beynimin sulanıp öleceğimi,
koştuğumda kalbim hızlı attıgı için kalp krizinden öleceğimi düşünürdüm.
ileriki yaşlarlarda korkularım katlanarak devam etti.
Filiz Akın meme kanseri oldugunda, meme kanseri,
Murat Göğebakan kan kanseri oldugunda, kan kanseri oldugumu düşünüp doktora koştum hep,
Hangi hastalıgı duysam onun belirtilerini arıyordum kendimde.
1 yıllık antidepresan tedavisini 3 ay once bitidim, sımdı eskıye oranla daha iyiyim, tamamen iyileşemeyeceğimi biliyorum.
Kendi kendimi telkin yöntemiyle sakinleştirmeye çalışıyorum, işi biraz kadere bıraktım açıkçası :)

Son 1 aydır aşırı derecede korku başladı dünyanın sonu gelmiş gibi ölüm bana çok yaklaştığını heran ölicekmiş gibi hissediyorum yalnız kalmaktan korkuyorum gece olmasın istiyorum sürekli ölümle ilgili şeyler düşünüyorum normal hayatıma devam edemiyorum sürekli kötü şeylerin olucanı hayatın anlamsızlığını düşünüyorum ne kadar uykum olsada uyuyamıyorum bu düşünceleri kafamdan atamıyorum bu yüzden dudaklarımda hep uçuklar çıkıyor adetlerim düzensizleşti normal hayata geçemiyorum çıldırmak üzereyim kafamda büyük bir basınç var sanki sizce bana neler oluyor yardım edermisiniz

geçmiş olsun canım. bun yaşadığın anksiyete boz. ve akut alevleri. bende çok zor durumdayım. ilaca başladım.
sana tavsiyem hemen bi psikiyatriste git tedavine başla. ilaçlarını kullanırken psikoterapide görebilirsin. ben bulunduğum yerde olmadığı için psikoterapiden faydalanamıyorum.
çıldırmak üzere değil çıldırdığımı bile düşünebiliyorum bazen. geceleri hiç sevmiyorum.
ama destek olmalıyız birbirimize burda yalnız değiliz rabbim şifa versin. hepimize. yazarsın burdan yine iyi haberlerini bekliyorum

bu akşam başım çok ciddi ağrıyor bi su bidonu gibi. çarpıntımda var uyuyabilirim inşallah :KK43:

Bu aralar gerçekten çok kötüyüm.. Gecem gündüzüme karıştı.. Ölmek istiyorum bazen ciddi ciddi.. Çok kötüyüm çok..

Bu aralar gerçekten çok kötüyüm.. Gecem gündüzüme karıştı.. Ölmek istiyorum bazen ciddi ciddi.. Çok kötüyüm çok..

panik atak mı yaşıyorsun canım?
ben de de vardı o.
ama bende agorafobiye dönüştü. bi de şu aralar yaşım gözümde.
hassasım. bi gün iyiysem diğer gün kötü olabiliyorum.

panik atak mı yaşıyorsun canım?
ben de de vardı o.
ama bende agorafobiye dönüştü. bi de şu aralar yaşım gözümde.
hassasım. bi gün iyiysem diğer gün kötü olabiliyorum.

Çok uzun zamandır ilaç kullanıyorum anksiyete yüzünden ama yine geliyor sanki herşeyi kafama takıyorum aşırı alınganım... Kafamda sürekli kötü senaryolar.. 6 senedir evliyim bu hastalık yüzünden çocuk sahibi bile olamıyorum hep korku hep korku.. İsyan etmek istemiyorum ama bıktım artık.. Ben beynimi değil beynim beni yönetiyor... Tükeniyor artık içim..

Kader arkadaşlarım benim.en son yaklaşık 3 ay önce bu duruma dayanamayıp psikiyatriste gittim.ilaç kullandım 2 ay.sonra randevu alamayınca ilacıda bıraktım.bıraktıktan sonra 1 hafta sarhoş gibiydim,sürekli başım dönüyordu.anksiyete bozukluğu teşhisi koymuştu doktor ama bence bununla sınırlı değil,sosyal fobide var.çalışma korkusuyla işe de giremiyorum.iyi bir doktor bulmam lazım.

Çok uzun zamandır ilaç kullanıyorum anksiyete yüzünden ama yine geliyor sanki herşeyi kafama takıyorum aşırı alınganım... Kafamda sürekli kötü senaryolar.. 6 senedir evliyim bu hastalık yüzünden çocuk sahibi bile olamıyorum hep korku hep korku.. İsyan etmek istemiyorum ama bıktım artık.. Ben beynimi değil beynim beni yönetiyor... Tükeniyor artık içim..

senin ilerlemiş herhalde canım.
bende panik atak geldiği ilk günler çok kötüydüm. o dönemler kuran okudum çok. yenmek için herşeyi denedim.
büyük orandada yendim. şimdi kriz gelmiyor.
ama manik depresiflik var bende. neşeliysem çok iyiyim yada çok kötüyüm dibe batıyorum.
sende açık havada yürüyüşler yapsan, komik filmler izlesen, eğlenceli kitaplar okusan, Kuran okusan nasıl olursun acaba?
bi de kötü olaylardan, dram içeren film ve dizilerden uzak dur.
Allah şifa versin inşallah canım.
sürekli evde oturan kişilerde daha çok görülüyor bu hastalıklar.

Kader arkadaşlarım benim.en son yaklaşık 3 ay önce bu duruma dayanamayıp psikiyatriste gittim.ilaç kullandım 2 ay.sonra randevu alamayınca ilacıda bıraktım.bıraktıktan sonra 1 hafta sarhoş gibiydim,sürekli başım dönüyordu.anksiyete bozukluğu teşhisi koymuştu doktor ama bence bununla sınırlı değil,sosyal fobide var.çalışma korkusuyla işe de giremiyorum.iyi bir doktor bulmam lazım.

merhaba canım...
ben de çalışmıyorum.
bi yere bağlanıp çalışma korkusu bende de var.
istemiyorum zaten çalışmayı. çünkü erken kalkınca psikolojim kötü oluyor. aklıma okul günlerim geliyor.
o yüzden geç yatıp geç kalkınca mutlu oluyorum. kapalı havalar daha çok hoşuma gidiyor.
tek başıma hiçbiyere gidemiyorum. kuaföre bile annemle gidiyorum.
çok üstüne gitsem belki yenerim bilmiyorum.
sen de inşallah bunu yenip hayatta istediklerini yapabilirsin.

senin ilerlemiş herhalde canım.
bende panik atak geldiği ilk günler çok kötüydüm. o dönemler kuran okudum çok. yenmek için herşeyi denedim.
büyük orandada yendim. şimdi kriz gelmiyor.
ama manik depresiflik var bende. neşeliysem çok iyiyim yada çok kötüyüm dibe batıyorum.
sende açık havada yürüyüşler yapsan, komik filmler izlesen, eğlenceli kitaplar okusan, Kuran okusan nasıl olursun acaba?
bi de kötü olaylardan, dram içeren film ve dizilerden uzak dur.
Allah şifa versin inşallah canım.
sürekli evde oturan kişilerde daha çok görülüyor bu hastalıklar.

Çalışıyorum zaten öğretmenlik yapıyorum ama 15 tatildeyiz evdeyim bu yüzden. bu hastalık en yoğun ve mutlu olduğum günlerde geldi.. Allahın takdiri diyorum hep.. kuran okumak çok iyi geliyor bende okurum sık sık.. Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim uygulamaya çalışıcam elimden geldiği kadar.. Normalde hayat dolu neşeli bir insanımdır.. Benimle konuşan biri hayatta demez bu psikolojik hastalık yaşıyor diye.. Ama çok zor günler geçirdim ilk zamanlar daha da kötü oluyordum Allah sanada acil şifalar versin canım.. Bu hastalığı kimselere vermesin..

X