Araba kullanmak bu kadar mı zordur?

sen yine iiyisin adanadan beter ıstanbul trafigi...bnmde ehlıyetımı 2 yıl oldu alalı eşim hep manuel kullandıgından alışır gibi oldum ama vites değiştirmeye korkuodum yanı bakarak değiştiriodum falan tecribesizdim...o zaman 307ımız vardı serı bır arabaydı yokuşta kalmak en kötü şeydı benm ıcın ama 307 çıkıodu hemen ...sora eşim yaris aldı felaket derecede yukarıda kavrıodu kaç defa alışveriş merkezlerınde yokuşta kaldıgımda başkalarına çıkarttım bılemezsınız...buarada hep mınıbus ve sahıl yolunu kullandım manuel vites zor gelıodu cunku serı değildim...en sonunda dayanamadık ve eşim saolsun otomatık vıtes araba aldı suan çok daha serıyım solluorum 100le gidiorum ama otobana,e 5 trafıgıne çıkamıyorum gecen kadıkköyden taaa tuzlaya sahıl yolunu kullanarak gıttım 40 tl yaktı...yanı ben serı olduguma ınanıyorum ama e 5e ve otobana cıkmaya korkuorum...ınsanlarımız o kadr anlayışsızkı ne yazıkkı bayanlara daha kötu davranılıor trafıkte...bnmde en yakın zamanda e 5 fobımı yenmem gerek ...:KK43:

ay arkadaşlar yarama parmak bastınız ya:-((( bizimde araba var benim6 yıllık ehliyetim var,ama gel gör ki normalde kullanabiliyorum sorunsuz bir şekilde ama eşim sağolsun sürekli ben kullanırken mızmızlık yapa yapa beni eleştire eleştire bıktırdı beni:-(((
artık hiç geçmiyorum direksiyona,üstelik şimdiye kadar hiç kaza yapmadım:-((( sanki arabayı benim elime vermek istemiyor...bende çok gıcık oluyorum bu duruma,sonuçta o tam gün çalışıyor ve 2 yaşında çocuğum var,nereye gidersem gideyim dolmuşla gitmek zorunda kalıyorum...araba evin önünde ama ben dolmuş bekliyorum..normalde o kadar kıskanç olan adam bak dolmuş dolu yarım saattir bekliyoruz durakta diyorum telde,diyorki az daha bekle boş gelir şimdi,yada eve git bi ara beraber çıkarız...doğru düzgün kuaföre bile gidemiyorum o evde yokken,düşünsenize kucağınızda 2 yaşında çocuk dolmuşta föne gidip makyaj yaptıracaksınız yada ne bbileyim hastaneye gideceksiniz....ya desen arabanın fiyatıda ucuz 16-17 milyar,40 50 milyarlık bişey olsa anlayacam...kasko yaptıralım diyom onada yok, çok pahalıymış:-((( inanın gidip bir reno brodway alasım var 6-7 mmilyarlık:-((( bu ne ya o kahveye arabayla ben hastaneye dolmuşla:-((((ikimizde çalışıp aynı maası aldığımız halde:-((((

merhaba,daha evvelde yazmıştım ,ehliyetimi 2009 da aldım,bu sene artık kullanayım dedim ,temmuz başında eşimle kavga dövüş kullanmaya başladık,dün öğlen artık dolmuş canıma tak etti ve arabayla gidicem dedim,ilk defa tek başıma trafiğe çıkıp işe geldim,ışıkta söndürdüm defalarca,ecel teri döke döke geldim,akşam da aynı şekilde döndüm ama bugün öğlen iş yerinde park ederken ön ızgaranın altını refüje sürttüm ,park ederken,arabayı bu sene aldık,böylece sıfır arabaya ilk hasarı verdim,moralim bozuldu,birde bomboş yerde nasıl başardıysam ,keyfim kaçtı:KK43:( ışıklarda panikliyorum arkadaşlar off off çok hata yapıyorum,ışıkta sönüyor,korna sesleri beni daha beter panik yapıyor:KK43:(

merhaba,daha evvelde yazmıştım ,ehliyetimi 2009 da aldım,bu sene artık kullanayım dedim ,temmuz başında eşimle kavga dövüş kullanmaya başladık,dün öğlen artık dolmuş canıma tak etti ve arabayla gidicem dedim,ilk defa tek başıma trafiğe çıkıp işe geldim,ışıkta söndürdüm defalarca,ecel teri döke döke geldim,akşam da aynı şekilde döndüm ama bugün öğlen iş yerinde park ederken ön ızgaranın altını refüje sürttüm ,park ederken,arabayı bu sene aldık,böylece sıfır arabaya ilk hasarı verdim,moralim bozuldu,birde bomboş yerde nasıl başardıysam ,keyfim kaçtı:KK43:( ışıklarda panikliyorum arkadaşlar off off çok hata yapıyorum,ışıkta sönüyor,korna sesleri beni daha beter panik yapıyor:KK43:(

sakın yılma...cesaret edip çıkmışsın..elbette hatalar kazalar olacak...ne yapalım yanii..böyle böyle yapacağız bu işi...ben ilk tek çıktığımda okumadığım dua kalmamıştı işe varana kadar:):26:
eşine de bu durumunu hissettirme yapacağım de..sizin azimli olduğunuza ve yapabileceğinize inansın..yoksa o da üzerinize gider...daha beter moraliniz bozulur..aman amann:):18:

sakın yılma...cesaret edip çıkmışsın..elbette hatalar kazalar olacak...ne yapalım yanii..böyle böyle yapacağız bu işi...ben ilk tek çıktığımda okumadığım dua kalmamıştı işe varana kadar:):26:
eşine de bu durumunu hissettirme yapacağım de..sizin azimli olduğunuza ve yapabileceğinize inansın..yoksa o da üzerinize gider...daha beter moraliniz bozulur..aman amann:):18:

ayy hala moralim bozuk,saçmaladım resmen,hiç yapılmayacak bişeydi yaptığım:))neyse geçti gitti,teşekkür ederim yüreklendirdiğin için,ben de çok korktum,dün ilk defa kullandığımda ,hatta işe vardığımda inanamadım kendime:)) bir deli tarafıma denk geldi çıktım işte,yoksa hayatta cesaret edemezdim

ay arkadaşlar yarama parmak bastınız ya:-((( bizimde araba var benim6 yıllık ehliyetim var,ama gel gör ki normalde kullanabiliyorum sorunsuz bir şekilde ama eşim sağolsun sürekli ben kullanırken mızmızlık yapa yapa beni eleştire eleştire bıktırdı beni:-(((
artık hiç geçmiyorum direksiyona,üstelik şimdiye kadar hiç kaza yapmadım:-((( sanki arabayı benim elime vermek istemiyor...bende çok gıcık oluyorum bu duruma,sonuçta o tam gün çalışıyor ve 2 yaşında çocuğum var,nereye gidersem gideyim dolmuşla gitmek zorunda kalıyorum...araba evin önünde ama ben dolmuş bekliyorum..normalde o kadar kıskanç olan adam bak dolmuş dolu yarım saattir bekliyoruz durakta diyorum telde,diyorki az daha bekle boş gelir şimdi,yada eve git bi ara beraber çıkarız...doğru düzgün kuaföre bile gidemiyorum o evde yokken,düşünsenize kucağınızda 2 yaşında çocuk dolmuşta föne gidip makyaj yaptıracaksınız yada ne bbileyim hastaneye gideceksiniz....ya desen arabanın fiyatıda ucuz 16-17 milyar,40 50 milyarlık bişey olsa anlayacam...kasko yaptıralım diyom onada yok, çok pahalıymış:-((( inanın gidip bir reno brodway alasım var 6-7 mmilyarlık:-((( bu ne ya o kahveye arabayla ben hastaneye dolmuşla:-((((ikimizde çalışıp aynı maası aldığımız halde:-((((

aha aynı bizz
bende de 2 velet var ve artık çekilmiyor
sizde hazırda araba varmış ne güzel
bizde oda yoktu daha doğrusu kendine göre almıştı 1 sene sonra sattı
7 ay yırttım kendimi ama sonunda muradıma erdim:KK9:
yılmak yok yola devam:KK34:

bu konu ilk açıldığı zamanlarda bende yeni araba alıp provalar yapıyodum,
sonra burdaki arkadaşlarla paylaşımlarda bulunduk,
tecrübelerimizi hatalarımızı yaşadıklarımızı anlattık,
+herkesten çıkan tek söz "özgüven"di
ilk okuduğumda çok boş gelmişti bu kelime,
araba kullanmak yetenek işi,ben beceremiyorum,özgüvenim bile olsa yapamam diyip duruyodum,
sonra beni yeteneksiz yapan şeyleri görmeye başladım gene bu topic sayesinde,
+bunun başında babam geliyordu,
babamla trafiğe çıkmaya son verip daha sakin olan kardeşimle çıkmaya başladım,
+aynı yerde dönüp durmanın bişe öğretmekten çok ezbercilik yaptığını fark edip,hergün
bi sokak yukarı çıkarak kullanmaya başladım,
+etraftakiler ne düşünüyor acaba,acemi olduğum çok belli oluyormu düşüncesini geri ittim,etrafta insan yokmuş gibi
düşünmeye başladım,
+yavaş gittiğim için arkadan korna çalan araçları umursamadım,hafif sağa kayarak onların geçmesine müsade ettim,
kendi şeridimde yavaş yavaş ama emin ilerlemeyi öğrendim,
+hatalar bizim için , yaptığım hatada ayıplayan oldumu diye düşünmektense,bi sonrakinde bu hatayı yapmıycam demeyi öğrendim,
+ve kilit nokta...özgüven..
ben bu işi başarıcam,annem yaşındaki teyzeler kullanırken ben neden yapamayayım,yılmıycam yapıcam diyerek kendimi motive ettim,
derken başardım..
+2 ay olmasına rağmen trafiğe yalnız çıkıyorum,etrafımdakilerin beğenerek bakışlarına şahit oluyorum,gururlanıyorum,daha bi motive oluyorum,
arabadan inmeden saatlerce sürmek istiyorum,ailem gurur duyuyor,annem her haftasonu beni şuraya götür diyip onurlanarak yan koltuğuma oturuyor,
babam balkonda arabayı çıkarışımı izleyip,başarıyla çıkardığımda gülümseyrek alkış yapıyor,kardeşim maça gideceği vakit beni halı sahaya bırakırmısın diyor,
arkadaşlarına gururla ablam getirdi diyor,
normalde bunları kimseye anlatamam kızlar,amacım sizi birazcık motive etmek..yanlış anlaşılmak istemem..ama emin olun sürüyosunuz hemde hiç hatasız..
yeterki bıkmayın ve yüzünüzü düşürmeyin..

esine höyytt cek ya da hakikaten al 6-7 binlik araba.. sende 6 7 binlik arabada alma kasko yaptir.. hatta yaptirmadan anahtari cal , cik :))

benim esim kac kere anahtari birakip gitti,bana bisey demeden..belki cikarim diye ama garibimm cok güclü oldugunu sandigi karisinin gururunu bilmiyor,kendi arabam olsa hic düsünmemm..ama artik da düsünmemem lazim sonucta bebisle zor olacak..

benim esimde arabayi degistiremiyor yeni arabayi hasarlarsin bununla oyna diyor.. ama ben cesaret edip cikamadim tek basima..
genelde hep aile soruyor o ise övüyor erkek gibi diyor.. ama benim derdim ne e5 ne otoban ne sahil sadece anayola cikana kadar karsima cikan o igrenc darliktaki mahalle aralari..

ben persembe dr a giderken arabayi kullanip ,hastaneye kadar panik halde olmazsam esimi ise birakip dönmeyi düsünüyorum..aksamda almayi..
dua edin kizlar .. yüzüm düsmesin yere..
gerci midem bugünde kötü böyle olursa zor amaaa ..... iste bu gebelik girmeyeydi iyi olurdu..tam alistim tek basima cikacaktim bebis kondu göbüse..

kizlar birbirimize cesaret verelim ve en kisa anda cözelim bu isi...

Son düzenleme:
kızlar bu konuda çok konu açıldı bunu bilerek kusura bakmazsanız dertleşmek istiyorum:KK43:
5 yıl önce ehliyetimi aldım..ama hiç kullanma hevesinde olmadım mecbur bir işmiş gibi aldım o zamanlar..
bu sıralarda içimde çok heves var illa öğrenmek istiyorum işime arabayla gidebilmek istiyorum..adana da oturuyorum ve buranın trafiği çok fena..öncelikle çok korkuyorum..
eşim iki haftadır akşamları sakin sokaklarda çalıştırıyor beni..ama halen hatalarım var hızımı kontrol edemiyorum seri değilim vs:KK14::KK14:
sürücü kurslarından 10 saatlik ders alıyım diyorum sen bu halde sürücü kursuna başlarsan ondan da fayda alamazsın diyor..durumumu çok vahim görüyor..,
ne yapmalıyım nasıl öğrendiniz siz bayanlar ne yaptınız?En Büyük KKEn Büyük KK

aaa bu konu senin miydi kuzum?
Ne var araba kullanmakta, senin kullananlardan ne eksiğin var :KK12::KK12:
Tabi zamanla oturuyor her şey o ayrı mesele :)
İstanbula dönsem de tem'de eşimle kapışsam :KK52:
Dünyanın en çılgın kadın şoförü olabilirim :KK52:

araba kullanmak sadece cesaret isteyen bişe arkadaşlar.cesaretiniz varsa usta şofor gibi kullanırsın.yoksa 40 yılda uğraşsan acemisin

aaa bu konu senin miydi kuzum?
Ne var araba kullanmakta, senin kullananlardan ne eksiğin var :KK12::KK12:
Tabi zamanla oturuyor her şey o ayrı mesele :)
İstanbula dönsem de tem'de eşimle kapışsam :KK52:
Dünyanın en çılgın kadın şoförü olabilirim :KK52:

canım sen zaten çılgının önde gelenlerindensin:KK52::)
öğrendim araba kullanmayı ben::)
amaa parkta halen sorunluyum cemre ya:) bir el at bakalım bana:KK34:

kizlar ben tek basima ciktim..
ilkten heyecanlandim..sonra kendime geldim..

simdi ramazanda esimle planimiz bazi günler bizim burada güzel bir park var orada iftar yapacagiz, esim sabahlari birakirsin ise beni aksamda yemegi hazirlarsin beni de alirsin is yerinden parkta yapariz iftarimizi diyor...

ayy cok mutluyum.. gerci dün alamadim arabayi midem yine kötüydü :KK43:(

ama bu haftasonu hep ben kullanacagim , iyi olursamm :))

yeni ehliyet aldım. daha emniyette basılmasını beliyorum. araba yok ewde tek ehliyet benim var araba alıncak benim için .sıfır tecrübe ve panik atak korkan bi baba evet benim isim çoookk zorr:KK50::KK50::KK50:

Ah arkdaşlar ah. Benimde 2004 den beri ehliyetim var. Direksiyon derside almadan eşimle bir kaç sefer yaparak sınavı da birgüzel verdim. Ehliyeti aldım araba kullanmak istiyorum eşim vermiyor. Yok freni iyi değil yok cartı var yok curtu var bana arabayı vermedi. Ama haklıydı arabamız ozaman şahindi direksiyon kazık gibi dönmüyo. Neyse onu sattı. 1,5 yıldır Opel Corsa mızvar. Ben dedim kullanıcam. Eşim özel ders al kullan dedei beni çok teşviketti sonradan. Ben 8 saat ders aldım beni en kalabalık yerlere attı hoca.Ama genede onların gözünde mükemmel olmuyorsunuz. Ben pek memnun kalmadım hocadan.Ders aldığımın ikinci günü kaza yaptım şahin önüme çıktı arkadan çarptım ama hiç cesaretim kırılmadı nedense. Hocaya anlattım afferin tam şöför olmuşsun dedi. Normalde kazadan sonra korkup direksiyon başına oturulamazmış.Ankarada Keçiörende oturuyorum burası Ankaranın en yokuşlu ve kalabalık trafiği ılan bir yeri Evin önünde koca bir yokuş var ve ben onu çıkmaktan değil ama inmekten çok korkuyorum. Eşim çok cesaret veriyor.Yaparsın neyin eksik milletten diyor. Ben bu işi yapıcam kendime çok güvenim geldi. 2 tane çocuğum var taksi dolmuşla bir yere gitmekten bıktım.
Çok uzun oldu kusurabakmayın. Sakın cesaretinizide kırmayın.Pratik yaptıkça çok kolay gelecek.

selam bayanlar ben de ilk defa dün sürdüm arabayı :KK16:
yanımda babam vardı tabi kendisi gibi zannediyor beni ben ilk gün bu kadar gidemem bile derdim :26:
gittim bayağı ya tabi direksiyonu babam tuttu o yönlendirdi falan:KK17:
bugün yine sürdüm direksiyon bendeydi babamdan bir aferin aldım yani:KK9:
diyor ki direksiyon hakimiyetin iyi de kalkışlarda debriyajdan ayağımı hızlı çekiyormuşum:KK55:
tabi stop ediyor,yani ben bu kadar sürdüysem herkes sürer ya:KK53::KK53:

kizlar haftasonu tek basima cikamadim cünkü esimle ramazan dolayisiyla slkl alisveris yaptik bir de bulantim coktu esim tek birakmadi beni..
esimleyken zaten iyiydi yine olagan bir tecrübe yasadim..ama carsamba hastaneye test yaptirmaya götürecegim kendimi :))
ins gecen haftaki gibi iyi bir deneyim olur.. korkum gitti aksine bütün gün kullanmak istiyorum ama mideme güvenemiyorum..
biraz daha gecsin bulantilarimm evde durmayacagim :))
esim lpg taktirmak zorunda kalabilir :)) o kadar gaza geldim :))

kızlar korkmadan bol bol kullanın.ancak o zaman iyi bir sürücü olursunuz.ben ilk ehliyet aldığımda kaza yapmıştım o yüzden birkaç sene kullanmadım korkudan.Sonra baktım korkunun ecele faydası yok.Önce araba aldım ama ilk aldığımda kullanamıyordum.1 haftada başladım.Başlayış o başlayış.4 senedir bir fiil sürekli trafikdeyim.
İşin ilginci geçen sene evlendim.Eşim kullanamıyor.bir kaç kez bana öğret dedi ama bende pek oralı olmadım.Bakalım ne zamana kadar böyle sürecek.Bunun hamileliği de var değil mi?Onun da kullanması şart

X