Araba kullanmak bu kadar mı zordur?

Eski tarihli konulara yorum yazamıyor muyuz? Ben bu sorunla yeni karşılaştım ve paylaşmak istedim. Sizi niye zor duruma düşürdüğü mü anlayamadım Mine hanım.,

Eski tarihli konulara yorum yazamıyor muyuz? Ben bu sorunla yeni karşılaştım ve paylaşmak istedim. Sizi niye zor duruma düşürdüğü mü anlayamadım Mine hanım.,
Eski tarihli konulara tabiki de yazabilirsiniz. Hī nolur çok buyuk bir gelişme olmiştur okey. Ben değil başkası da yazsa 6 senelik konuya aynı şeyi söylerdi.

Araba kullanmanın bu kadar zor olduğunu bilmiyordum :KK43: bu kadar insan nasıl becerebiliyor araba kullanmayı!? Bugün sürücü kursundaki ilk direksiyon dersimdi. Çok kötü geçti. Ben hiç direksiyon koltuğuna oturmadım dememe karşın sadece komut verdi ve hepsini kendi yaptı ben hiç bişey anlamadım. Bana sağ sinyal ver diyor ama nasıl diyorum eğilip kendi yapıyor vitesi al bire diyor ama nasıl diyorum hemen kendi yapıveriyor ben hiç bişey anlamadım :KK43: yarın kursla konuşup hocamı değiştirmek istiyorum çok üzgünüm ben bu işi beceremiycem galiba
zamanla alışırsınız üzülmeyin

Hiç stres yapma bende kursa başladığımda hayatımda ilk defa direksiyon basına oturmuştum uygulama dersinden snra eve gelir ağlardım yapamıcam olmayacak diye şimdi makas atıyorum ama zamanla alışıyosun sinyal vites vs gibi şeyler pratik yaptıkca öğrenilecek şeyler vites için araç sana diyo zaten tak beni ikiye üçeeee sonrası yapıştıııırrr :)) illaki vites zorluyorsada otomatik kullanırsın

Hiç stres yapma bende kursa başladığımda hayatımda ilk defa direksiyon basına oturmuştum uygulama dersinden snra eve gelir ağlardım yapamıcam olmayacak diye şimdi makas atıyorum ama zamanla alışıyosun sinyal vites vs gibi şeyler pratik yaptıkca öğrenilecek şeyler vites için araç sana diyo zaten tak beni ikiye üçeeee sonrası yapıştıııırrr :)) illaki vites zorluyorsada otomatik kullanırsın
hahaha yapıştır mı şuan çok güldüm ya eşimi bugün işe bıraktım arkamdan diyor ki yapıştırrr aklıma onu getirdin:KK53:

kızlar bu konuda çok konu açıldı bunu bilerek kusura bakmazsanız dertleşmek istiyorum:KK43:
5 yıl önce ehliyetimi aldım..ama hiç kullanma hevesinde olmadım mecbur bir işmiş gibi aldım o zamanlar..
bu sıralarda içimde çok heves var illa öğrenmek istiyorum işime arabayla gidebilmek istiyorum..adana da oturuyorum ve buranın trafiği çok fena..öncelikle çok korkuyorum..
eşim iki haftadır akşamları sakin sokaklarda çalıştırıyor beni..ama halen hatalarım var hızımı kontrol edemiyorum seri değilim vs:KK14::KK14:
sürücü kurslarından 10 saatlik ders alıyım diyorum sen bu halde sürücü kursuna başlarsan ondan da fayda alamazsın diyor..durumumu çok vahim görüyor..,
ne yapmalıyım nasıl öğrendiniz siz bayanlar ne yaptınız?En Büyük KKEn Büyük KK
Direk trafiğe çıkardı beni eşim ehliyet aldıktan 1,5 yıl sonra hemen kullanmaya başladım

Bı hafta deneme sürüşü bı hafta sonrada çocuklarını okula götürüp getiriyorum kendi başına trafiğe çıkmadan olmuyor dur kalk çalış ondan sonra at kendini trafiğe anca öyle olur

3 hafta önce direksiyon sınavından geçtim. Ehliyetimi elime almadım henüz. Manuel araba ile trafiğe çıkamayacağımı anladım. Sınavı geçmek bile zordu benim için.
Fazladan ders aldım. Yakında otomatik vites araç alıp, onunla ders alıp trafiğe çıkacağım inşallah.

3 hafta önce direksiyon sınavından geçtim. Ehliyetimi elime almadım henüz. Manuel araba ile trafiğe çıkamayacağımı anladım. Sınavı geçmek bile zordu benim için.
Fazladan ders aldım. Yakında otomatik vites araç alıp, onunla ders alıp trafiğe çıkacağım inşallah.
Manuel se ehliyetini devam et açılır alışırsın ben manuel eski bı araç kullanıyorum insan kullandıkça ustalasiyor..
Otomatik araçları al sat zor oluyormuş öyle duydum

Manuel se ehliyetini devam et açılır alışırsın ben manuel eski bı araç kullanıyorum insan kullandıkça ustalasiyor..
Otomatik araçları al sat zor oluyormuş öyle duydum

İstanbul trafiğinde manuel araç kullanmak sıkıntı, hele benim gibi sürekli stop ettirince :KK17: :kızgın:
Eşimle çalıştık birkaç kez, yok olmuyor. eşim otomatiği kullanırsın diyor, inşallah öyle olur. Alınca 2-3 ders daha çalışıp, trafiğe çıkabilecek kıvama gelirim inşallah

Konu eski ama sorun hala aynı bende ehliyet alalı 5 yıl oldu ama ozaman arabamız yoktu ve kullanamadım.Sonrasında araba aldık hemde ben kullanabileyim diye otomatik vites ama eşimle 1 kez çıktım yok problem adam olmuyor bende bu hafta özel derse kayıt oldum 10 saat ders alıcam inşallah hayırlısı ile kullanabilirim.Artık bende rahatça istediğim yere gidebilirim.
Trafiğe çıkıcak kıvama gelsem birdha devam etirebilirim inşallah işe yarar özel ders.
Konuyu açan arkadaş uzun zaman olmuş sen artık usta sürücü olmuşsundur.

Konu eski ama sorun hala aynı bende ehliyet alalı 5 yıl oldu ama ozaman arabamız yoktu ve kullanamadım.Sonrasında araba aldık hemde ben kullanabileyim diye otomatik vites ama eşimle 1 kez çıktım yok problem adam olmuyor bende bu hafta özel derse kayıt oldum 10 saat ders alıcam inşallah hayırlısı ile kullanabilirim.Artık bende rahatça istediğim yere gidebilirim.
Trafiğe çıkıcak kıvama gelsem birdha devam etirebilirim inşallah işe yarar özel ders.
Konuyu açan arkadaş uzun zaman olmuş sen artık usta sürücü olmuşsundur.

Merhaba, ne durumdasınız, dersler işe yaradı mı? Heryere gidebiliyormusunuz? Ben hala ilk kez kullandığım yollarda bocaliyorum:KK43:dün küçük oğlumu aldım okuldan, büyük oğlumun okuluna giderken yolda kaza olmuş yol kapalı, başka yoldan gitmem gerekti. Arabanın altını sürttüm kasiste:kızgın:illaki alıştığım bildiğim yollardan gidip geleceğim. Yoksa çok stres yaşıyorum :KK43: bu durum ne zaman düzelir acaba yaa... hâlâ dar sokaklarda karşımdan araç gelince panik oluyorum. Ya o durup yol verecek ya ben. Ben beceremiyorum. Adamlar sellektör yapıyor geç diye yada camı açıp abla biraz sağ yap sol yap neyse işte geçersin diyor yardımcı oluyor:olamaz:bu durumlardan çok sıkılıyorum. Neden rahat olamıyorum...

X