bebeğinin odasını ayıran var mı???

odalarımız yanyana yanı kapılarımız aynı yone bakıyor
benım kendı odamdan onu gormem mumkun degıl
tatbıkat falan hakgetıre allah korusun da oyle bır durum olsa tatbıkat mı kalır akılda
annem ve esım daha kucuk oldugunu 1 yasına kadar aynı odada yatması gerektıgını soyluyor
hatta annem aksama kadar gormuyor cocuk senı bırak gece kokunu duysun dıyor
ben ayırmak ıstıyorum ama kıyamıyorum da
bakalım artık yenı evımızde nasıl bır duzen kurucaz

ben 10 aylıkken ayırdım oğlumun odasını en doğrusu bu zaman diye düşünüyorum oda kendi yatağını bilmeli
ayrıca bazı arkadaşlar hırsız deprem vs korkumdan dolayı ayıramam demiş arkadaşlar olcak bişey varsa dibinizden ayırmayın gene olur..allaha emanet olsunlar inş :Saruboceq:
ayrıca snra bu iş çok büyüyo çok geçmeden ayırın derim ben

ama inan bir yaş baya baya geç...

bide şuda var bebklerin zihinleri teyp gibidir...bi takım sesleri kaydeder:eek:

insan psikoloji okuyunca biraz sıyırabiliyo:))

tabi sen bilirsin ama zaten koyun koyuna yatılmadığı için öylede böylede farketmiyo..

bide ben yatağını göremeseydim ayırırmıydım tam emin değilim..

ama şuna eminin on yaşındada ayırsak şu andaki gibi zor gelecekyerimseniben

selamlar içinizde en tuhaf benim olayım sanırım ben de çocuğun kendi odasında yatması gerektiğini düşünenlerdenim önceden de hep öle derdim en azından ilk 40 günden sonra ayıracağım diye ama şimdi aynı odadayız ama bizimki biraz mecburiyet, çünkü evimiz sobalı, yatıığımız oda sıcak onun odası soğuk nasıl yatırayım şimdi onu orada mecbur aynı odada yatmak durumundayız, şimdilerde havalar güzelleşiyor ayırayım diyorum bu sefer önümüzdeki kış bu evde kalacak olursak tekrar birleşmemiz gerekecek çocuk oyuncağı gibi olacak kaloriferli bir eve taşınmakl istiyorum eğer taşınırsam ayırmayı planlıyorum ben de ama nesne sürekliliği kazanana kadar yanımda kalması gerek diye düşünüyorum şuan hem de çok alıştım zor olacak tabi ama kaloriferli yere taşıınırsam yapıcam annemler falan yok diyorlar küçücük çocuk ayrılır mı diyorlar ama ben özerk bir dünyası olması taraftarıyım ama benim de şartlar elvermiyor işte

ben oglumu odasında yatırmaya ıkı hafta once basladım. ılk gunler cok zor geldı. hıssedılebılecek tum endıselerı yasadım. ama bunu onun ıyılıgı ıcın yapmaya karar verdım. sonunda bu aylarda yatmaya alısmazsa daha zor oluyormus. yegenım 6 yasında olmasına ragmen hala annesının yanında olmasını ıstıyor. bende sabah uyandıgında yanıma alıyorum. hatta sankı artık bunu anlıyor ve kucagıma aldıgımda gulmeye ve cırpınmaya baslıyor. bu ıkımızınde cok hosuna gıdıyor.

slm kızlar bende oğlumun kendine ait bir dünyası olmasını isteyenlerdenim fakat yemek odam ve oturma odam ayrı ikisi bir odaya sığmayınca oğlşuma oda kalmıyor bende bizim odayı ikiye böldüm yarısı onun odası yarısı benim odam yanımda olması beni çok rahatlatıyor ama bir yandan da 3 nefes onu rahatsız eder mi die düşünüyorum şuan için yanımda ama biraz daha büyüsün mesela 1 yaşına kadar başka bir eve geçmeyi düşünüorum oda kendine ait bir kişilik ne de olsa benimde sizin gibi hırsız korkum var ama arkadaşımızın dediği gibi olucağı varsa dibinden ayırma yine olur hepimizin bebişleri allaha emanet

Selam. Ben doğduğu günden beri bebeğimi kendi odasında ve kendi beşiğinde yatırıyorum. Bunun bazı zorlukları oluyor ama gene de bu şekilde alışması en doğrusu bence. Çünkü biraz büyüdüğünde zaten anne baba yatağını paylaşmak istemeye başlıyorlar, özelliklede 1 yaşını geçtikten sonra ve bu durumla baş etmek gerçekten zor. Çünkü o zaman red edildiğinde yada karşı konduğunda çocuk bu yasağın nedenlerini merak ediyor, psikolojisi bozuluyor, mutsuz ve hırçın olmaya başlıyor ve uyumayı da red ediyor taki anne baba onu yanına alana kadar.....
Zorluklarına gelince bazı geceler uyumak istemediğinde yada rahatsızlıklarından dolayı (mesela diş çıkarma, ateşlenme...) sık sık uyanıyor ve ben her seferinde odasına gidip kontrol etmek zorunda kalıyorum. Ve çalışan bir anne olarak bu durum bayağı zor oluyor.

bana sannki bebek benim nefesimle daha ii uyuyo gibi geliyo.. yani ben odada olursam daha ii uyuyo ...
yazın ortasını bekliyorum bakalımmm

Orası kesindir. zaten hep anneye düşkün oluyorlar, kendilerini herhalde anne yanında daha güvende oluyorlar. Psikolog birinden öğrenmiştim. Bebek mutlaka uyandığında annesini karşısında görmeliymiş, bu sayede kendini daha güvende hissedermiş ama diğer türlü panikler ve korkarmış... Birde mesela bebeğin uyurken ağlayıp tekrar ağlayarak kendi kendine uyuya kalması, yada avrupalıların yaptığı usul kendi kendine ağlayarak uykuya alışması bebeklerin büyüdüklerinde vicdan duygusundan yoksun insanlar olmalarına sebep olurmuş. bunu da bir gelişim kitabında okumuştum.
Yani aslında okunan herşey biraz kafa karıştırsa da temel olan bebekle asla bağları koparmamak....

odaları ayırmayı sanki biraz bebekle bağları kesmek gibi anlatmışsınız..

ama odaları ayırmak demek bebeği kendi odasına atıp yanına uğramamak değilki..

aslında çok daha büyük bi fedakarlık istiyo..

sadece destek almak istemiştim..

hepinize tek tek teşekkürediyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
X