Ben Biraz Mutsuzum.

Eski konunuzu da okudum , kendinizi o kadar güzel ifade etmişsiniz ki bir öğretmen olarak sizin çok zeki , akıllı ve ne istediğini bilen bir birey olduğunuzu hemen anladım , maalesef ailenin sana yüklediği misyon ve kodlar seni bu hale getirmiş, kendini rahat bırak, kimseyi dinleme , okulu da çok kafaya takma , sakince çalış ve sonucu bekle , depresyon ve anksiyete problemleri için de her zaman destek al , maalesef günümüzde bazı ailelerin çocuklarından beklentisi çok yüksek, bu beklentiler karşılanmayınca çocuklarını adeta boğuyorlar ama farkına bile varmıyorlar, herşey düzelir önemli olan sağlık, bu dediğim şeyi ileride daha iyi anlayacaksın, lütfen kendine iyi davran küçüğüm 🙃
Çok teşekkür ederim öğretmenim ❤️

Ailenle ilgili birşey demek istemiyorum. Benzeri söylemler yüzünden yakınımı kaybettim ben bu sebeple çok girmek istemiyorum ama sana diyebileceklerim var.
Bu hayatı sadece 1 kez yaşıyoruz, ilerde bunu anlaman,şu an yasadıklarına gülüp geçmen çok olası ama şu an bunu idrak edemiyorsun zira çok gençsin,sana tavsiyem önce sağlığına odaklanman. Tabi ki bir hedefin var ne güzel ama bu sene olmazsa seneye deneyebilirsin,nefes aldığın sürece şansın var. Baktın tıp olmuyor sevebileceğin başka bir bölüme de cabalayabilirsin. Ailenden uzak bir tercih yaparsın ,iyi arkadaşlıklar kurup keyifli bir okul dönemi gecirebilirsin pekala, bu da bir seçenek. Tamamen daraltma seçeneklerini bence,bu da seni zorlar mental anlamda.
Henüz yolun başındasın. Intihar senin icin seçenek olmamalı kesinlikle. Muhakkak kendine bir çıkis yolu bulursun. Bir dolu şansın var hayatını şekillendirmek için. Güzel,iyi şeylere odaklanmaya çalış.

Gerçekten sınavla ilgili duygu ve düşüncelerim bunun birebir aynısı. Ben yazmışım gibi hissettim. Bu konuya yazdığın için çok ama çok teşekkür ederim çünkü şu an aynı yolda olduğumuz birinin düşünceleri ve desteği o kadar kıymetli ki ❤️ umarım başarılı ölürüz fakat olmazsa seneye de tekrar beraber hazırlanabiliriz 🥰
Rica ederim faydalı olmasına çok sevindim. Umarım başarırız, açıkçası eğitim hayatımda ilk defa tökezliyorum ve toparlaması kolay olacak gibi de durmuyor. Belki kendi oluşturduğum sınırlar yüzünden belki çevre baskısı yüzündendir bilmiyorum ama kendime başka bir yol da çizemiyorum. Bu yılın başlarında 3.kez hazırlanan biriyle tanışmıştım ve biraz saçma gelmişti. Hayat işte şimdi ben de düşünüyorum. :)
Umarım bunları düşünmemize gerek kalmaz ama birlikte hazırlanma fikri çok güzel. Şimdiden başarılar diliyorum

Anne babalarımız bizleri ne kadar sevseler de bazen mutlu olacağımız, hayatımızı garantiye alacağımız şeyin bizi mutsuz edeceğini asla görmüyorlar. Benim ailemde de vardı notlarım iyiyse iyi evlat kötüyse kötü evlat olurdum. Hangi mesleği yapacağıma tabii ki bu tıptan başkası asla olamazdı karar vermişlerdi. Ama ben kazanamadım mühendislik alanından bir mesleğim var okurken sürekli Lady Vega çalıştı çalıştı ama demek nasipsiz biraz dediler. Umursamamayı öğrenmelisin. Kötülüğünü istemiyorlar ama bazen yanlış yapıyorlar işte. Umursama. Kendi hayatına isteklerine odaklan. Herkes akademik olarak iyi olmak zorunda değil. Bir arkadaşım 3 sene barajı bile aşamadı çevremizdekiler kıza güldüler şuan çok iyi bir ticaret yapıyor kazancı hepimizden iyi. Demek ki akademik olarak zayıf ama iyi bir ticari zekası var. Benim notlarım hep iyiydi ama asla ticaret yapamam mesela demek ki o zeka bende yok. Kendini derslere bağlı tutma. Sen bir bireysin akademik hayat dışında da hayatın var. Tıp olmuyor mu canın sağ olsun nasibin başka bir meslekte demek ki. Hakkında hayırlısı böyle demek ki.

Anne babaya olan öfkenizi, EFT sistemiyle muhakkak beyninizden serbest bırakmalısınız. Artık sosyal medyada herkes öğretiyor çok da kolay bir yöntem.

Bu arada Yaşınıza çok özendim. Resmen bir baharsınız şu anda.

Vee Sizden değerli kimse yok. Ben bir mucizeyim deyin tekrar tekrar ki, frekansınız yükselsin. Frekansınız yükselirse hep güzel olaylar önünüze çıkar. Sevgiler♥️
Merhaba yorumunuzu okudum ilgimi çekti. Gerçekten bilinçaltı temizliği ya da frekans yükseltme olumlu oluyor, işe yarıyor mu? 🍀

Merhaba yorumunuzu okudum ilgimi çekti. Gerçekten bilinçaltı temizliği ya da frekans yükseltme olumlu oluyor, işe yarıyor mu? 🍀
Olmaz mı? 2 senedir bu konuların içindeyim. Bakış açım o kadar değişti ki, öfke duyduğum kimse yok mesela, hepsini temizledim. Daha çok şey var da tek tek yazmayayım. En iyi versiyonuma doğru gidiyorum öyle söyleyeyim.

Olmaz mı? 2 senedir bu konuların içindeyim. Bakış açım o kadar değişti ki, öfke duyduğum kimse yok mesela, hepsini temizledim. Daha çok şey var da tek tek yazmayayım. En iyi versiyonuma doğru gidiyorum öyle söyleyeyim.
Bir uzmandan mı destek aldınız? Yoksa kendiniz video izleyerek mi ilerlrdiniz? Benim de böyle ruhumu rahatlatmak adına ihtiyacım var. Bol bol dua ediyorum şuan için.

Bir uzmandan mı destek aldınız? Yoksa kendiniz video izleyerek mi ilerlrdiniz? Benim de böyle ruhumu rahatlatmak adına ihtiyacım var. Bol bol dua ediyorum şuan için.
Ben pandemi döneminde videolar ve instagram canlı yayınlarla başladım. Sonra kitaplar sonra eğitimlere katılmaya başladım. Çok geniş bir yelpaze.

Öncelikle anksiyete için tedaviye başlamalısınız. Bende de ara sıra nüksediyor stresliyken. Bu hastalık kontrol altına alınabilen bir şey bu konunun üzerine eğilim lütfen.

İkincisi doktorların haline bakarsanız tıp tıp diye tutturmayı bırakırsınız. Hayalinizmiş, anlıyorum ama tıp olmazsa hayatınız bitti demek değil bu. Ben hayalimdeki bölümü okudum da noldu şu an çalışmıyorum bile dedim konuyu okurken kendi kendime :)
Hakkınızda hayırlısı olsun

Öncelikle anksiyete için tedaviye başlamalısınız. Bende de ara sıra nüksediyor stresliyken. Bu hastalık kontrol altına alınabilen bir şey bu konunun üzerine eğilim lütfen.

İkincisi doktorların haline bakarsanız tıp tıp diye tutturmayı bırakırsınız. Hayalinizmiş, anlıyorum ama tıp olmazsa hayatınız bitti demek değil bu. Ben hayalimdeki bölümü okudum da noldu şu an çalışmıyorum bile dedim konuyu okurken kendi kendime :)
Hakkınızda hayırlısı olsun
Anksiyete için yıllardır tedavi alıyor ve bu konuda elimden geleni yapıyorum, teşekkürler.

sevgili Merida, umarım mesajımı görürsün :)
senden bir yaş küçüğüm, Izmir'in en iyi 3 lisesine giren bir okuldan bu sene mezun oldum. obsesif kompülsif bozukluk yüzünden 11. sınıfta hiç ders çalışamadım ve durumumu ailem dışında kimseyle paylaşamadım, benim için ölüm gibi bir seneydi. seni çok iyi anlayabiliyorum. ben de sağlık alanında diş hekimliği veya eczacılık istiyordum ama sınav stresim galiba benim önüme geçti. 11. sınıfta babaannemin de kanser olması ve bizimle hastalığı ve ameliyatı sürecinde bizde kaldığı ve aynı sene deprem yaşayan birisi olduğum için tamamiyle anlayamasam da hedefi olup çalışamamanın nasıl olduğunu çok iyi biliyorum. yalnız değilsin, lütfen bu sene olmasa dahi -yani temennim bu sene olması yönünde- seneye iyi sonuçlarını -inşallah istediğin tıp fakültesini kazandığını- bizlerle paylaşırsın. umarım sorunların bir an önce geçer, sevgiler.

sevgili Merida, umarım mesajımı görürsün :)
senden bir yaş küçüğüm, Izmir'in en iyi 3 lisesine giren bir okuldan bu sene mezun oldum. obsesif kompülsif bozukluk yüzünden 11. sınıfta hiç ders çalışamadım ve durumumu ailem dışında kimseyle paylaşamadım, benim için ölüm gibi bir seneydi. seni çok iyi anlayabiliyorum. ben de sağlık alanında diş hekimliği veya eczacılık istiyordum ama sınav stresim galiba benim önüme geçti. 11. sınıfta babaannemin de kanser olması ve bizimle hastalığı ve ameliyatı sürecinde bizde kaldığı ve aynı sene deprem yaşayan birisi olduğum için tamamiyle anlayamasam da hedefi olup çalışamamanın nasıl olduğunu çok iyi biliyorum. yalnız değilsin, lütfen bu sene olmasa dahi -yani temennim bu sene olması yönünde- seneye iyi sonuçlarını -inşallah istediğin tıp fakültesini kazandığını- bizlerle paylaşırsın. umarım sorunların bir an önce geçer, sevgiler.
Merhaba, hikayelerimiz çok benziyor. 11.sınıfın yaz tatilinde benim de dedem kanser oldu. Kanseri yendi bu yıl yeniden kanser oldu daha da kötüleşti. Seni çok iyi anlayabiliyorum ve senin de beni anladığını biliyorum. Ben maalesef bu yıl AYT'de çok hastalandım ve sınavım çok kötü geçti. Bu da sıralamayı bayağı aşağı çekti. Yeniden hazırlanacağım. Umarım senin sınavın harika geçmiştir. Desteğin için çok teşekkür ederim ❤️

Benim sınav stresim maalesef yıllardır geçmediği için ben de istediğim sonucu alamadım. Umarım seneye ikimiz de iyi sonuçlar alırız, ben de senin iyi dileklerin için çok teşekkür ederim. Bu hikayemi paylaşmayı aslında boynumun borcu olarak gördüm ve senin hikayeni okuyunca yalnız olmadığımı ve senin de yalnız olmadığını anladım. Dilerim ki bunca zorluktan sonra yüzümüz gülsün ikimizin de ❤️

X