Ben hiç kendi ailemi kuramayacağım sanırım

Bazı insanlar pembe gözlük takıyorlar yada ütopik süper insanlarla birlikteler başka açıklaması olamaz😂ya daha yeni boşanan arkadaş 40lı yaşlarda 25lik kız yakışır bana diyor ee bunun 30 yaşındaki versiyonu 20lik kız bakıyor.kesinlikle var böyle birşey erkek kendinden küçük bakıyor.kadınlarında 30 yaş altı olanı cazip geliyor.arada istisnalar vardır tabi ama genelde bende aynı şeyi gözlemliyorum.
20,25 yaşında evlenen kadın mı kaldı Allah aşkına? Hepsi mi 45, 50 yaşındaki amcalarla evleniyor.ne yapmaya çalışıyorsunuz anlayamadım.tamam ben de karamsar bir insanım ama ben bile böyle olmadığını biliyorum siz düşünün.psikolojiniz bozulmuş.iki kendini bilmez asosyal, pişkin adamin lafı mı şimdi kıstas?

Son düzenleme:
Son açtığın konular hep eğitim kariyer üzerine eğitim gibi hayata bu konuda da geç kaldığımı düşünüyorum. Bugün bir arkadaşımla ona düğünü için gelinlik baktık o 23 yaşında sonra kendimi onun yerine koydum bir gün ben de bunları yaşayacak mıyım acaba diye ama çok uzak geldi ben 27’yim bu arada. Şimdi zaten 30’dan önce evlenmek iyi değil falan yazılacak belki şöyle söyleyeyim bugüne dek hiç tam manasıyla bir erkek arkadaşım olmadı. Kimseden doğru düzgün etkilenemiyorum tam birisini gerçekten sever gibi olmuştum sağolsun beni tüm erkeklerden soğuttu. Günün birinde gerçekten karşılıklı sevip sevileceğime olan inancımı yok etti. Bana artık çok imkansız geliyor dünyada bilmem kaç milyar erkek içerisinden birisini seçip ve karşı tarafın da beni seçmesi ile evlenmek üzerine annelik yaşamak… Ne bileyim hala okul kariyer derdindeyim çevrem de pek geniş değil açıkçası mesleki anlamda her şeyimi tamamlayayım derken bir aile kurma ihtimalini de yok mu edeceğim acaba? Belki annelik nasıl bir duygu hiç bilemeyeceğim. Dediğim gibi yaşım 27 artık 30’un sınır kapısındayım çevremdekiler, akrabalar artık akşam pazarına kalanlar karşına çıkar diyip moralimi bozuyorlar. Ne bileyim bence erkekler tam manasıyla 32-33 yaşlarında evliliğe hazır oluyorlar sanki ama o zaman da daha küçüklere mi bakıyorlar? Çevremdekiler doğru mu söylüyorlar yoksa 30’dan sonra evlenilecek “o kişi” ile karşılaşan kimseler gördünüz mü hiç?
akrabalarınız ne de terbiyesizmiş öyle akşam kalanlar ne ya sen artığa layıksın demek istiyorlar.Siz de onları bozun bence susmayın bu ne böyle isteyen istediği zaman moralinizi bozamasın.Ayrıca evlenmek marifet değil ama bence toplumdaki çoğu evli sizin gibi ince eleyip sık dokuyup tüm şartların uymasınıı büyük bir tutkuyu falan beklemiyorlar.Yani ben öyle düşünmüyorm yüzde 70 falan böyledir.Umutsuzluğa da kapılmayın ne zaman ne olacağı belli olmaz akışına bırakın yanlış evlilik yapıp boşanmaktansa daha iyi seçenekleri beklemek gayet olağan bence.Ayrıca yaşınız geçmiş falan değil benim bir öğretmenim var kadın 47 yaşında ama cildi kendisi falan çok güzel öyle müthiş kendisine bakan birisi de değil ve taş çatlasın 40 gösterir.Bu kadın bu sene evlendi mesela.

akrabalarınız ne de terbiyesizmiş öyle akşam kalanlar ne ya sen artığa layıksın demek istiyorlar.Siz de onları bozun bence susmayın bu ne böyle isteyen istediği zaman moralinizi bozamasın.Ayrıca evlenmek marifet değil ama bence toplumdaki çoğu evli sizin gibi ince eleyip sık dokuyup tüm şartların uymasınıı büyük bir tutkuyu falan beklemiyorlar.Yani ben öyle düşünmüyorm yüzde 70 falan böyledir.Umutsuzluğa da kapılmayın ne zaman ne olacağı belli olmaz akışına bırakın yanlış evlilik yapıp boşanmaktansa daha iyi seçenekleri beklemek gayet olağan bence.Ayrıca yaşınız geçmiş falan değil benim bir öğretmenim var kadın 47 yaşında ama cildi kendisi falan çok güzel öyle müthiş kendisine bakan birisi de değil ve taş çatlasın 40 gösterir.Bu kadın bu sene evlendi mesela.
Bu yorum dolayısıyla yazıyorum ama bir şey dikkatimi çekti benim de, bu tarz örneklerdeki kadınlar yaşlarına göre hep çekici/güzel olan kadınlar nedense. Eğer bahsettiğiniz bu kadın çok güzel olmasa o yaşta evlenir miydi mesela? Veya nasıl biriyle evlendiği de o güzelliğine göre değişmiyor mu? Ve güzellik de -genetikten şanslı değilseniz ya da estetikle ugraşmazsanız- 30 lardan itibaren yavaş yavaş pik döneminden düşüşe geçen bir şey. Hatta bir şey daha söylemek istiyorum, akademik kariyer insanı o kadar yıpratıyor ki bu fiziksel olarak çökmeyi de hızlandırıyor. Ve işin iğrenç tarafı karşı cinsin kadın algısı artık mide bulandırır olmuş, doktorundan kasiyerine evlenmek isteyenler eşlerini sadece güzel bir büst gibi görmek isteyip güzel/toy olan adayları değerlendiriyorlar. Muhafazakar kesim genç, doğurgan evinin kadını olsun der diğerleri dişil/eril dengesi yok elektrik kablosu... Benzer şeyler gibi geliyor artık. Evet bunlar zaten erkeklerin matah bölümü değil bu kabulümüz ama herkes birbirinden etkilenir gibi aynı şeyleri düşünmeye/talep etmeye başlamış son zamanlarda bence de, twitterdaki olayla sınırlı değil ki. Oradaki gibi düşünmeyen insanlar ise samanlıkta iğne

Bu yorum dolayısıyla yazıyorum ama bir şey dikkatimi çekti benim de, bu tarz örneklerdeki kadınlar yaşlarına göre hep çekici/güzel olan kadınlar nedense. Eğer bahsettiğiniz bu kadın çok güzel olmasa o yaşta evlenir miydi mesela? Veya nasıl biriyle evlendiği de o güzelliğine göre değişmiyor mu? Ve güzellik de -genetikten şanslı değilseniz ya da estetikle ugraşmazsanız- 30 lardan itibaren yavaş yavaş pik döneminden düşüşe geçen bir şey. Hatta bir şey daha söylemek istiyorum, akademik kariyer insanı o kadar yıpratıyor ki bu fiziksel olarak çökmeyi de hızlandırıyor. Ve işin iğrenç tarafı karşı cinsin kadın algısı artık mide bulandırır olmuş, doktorundan kasiyerine evlenmek isteyenler eşlerini sadece güzel bir büst gibi görmek isteyip güzel/toy olan adayları değerlendiriyorlar. Muhafazakar kesim genç, doğurgan evinin kadını olsun der diğerleri dişil/eril dengesi yok elektrik kablosu... Benzer şeyler gibi geliyor artık. Evet bunlar zaten erkeklerin matah bölümü değil bu kabulümüz ama herkes birbirinden etkilenir gibi aynı şeyleri düşünmeye/talep etmeye başlamış son zamanlarda bence de, twitterdaki olayla sınırlı değil ki. Oradaki gibi düşünmeyen insanlar ise samanlıkta iğne
Anlatmak istediğimi çok net bir şekilde anlatmışsınız. Bu matah bölümü ben de istemiyorum ama dediğiniz gibi geride kalanı da samanlıkta iğne misali karşımıza öylesi çıkacak da ohoo

Erkeklerin genç kadın istediği doğru fakat genç kadınlara yönelmelerinin asıl nedeni genç kızların da bu erkekleri özelikle istemesi.
Şuan çalıştığım yerde 23 yaşında genç bir asistan 42 yaşındaki bir doktorla nişanlandı. Özelikle kız adamın peşinden koştu. Adam kıza bakmıyordu bile.
Ay yuh. Nesiller arası farkın bu kafar hızlı açıldığı bir zamanda 23 yaşında bi kız koca adamda ne bulmuş? Heralde para. Üzücü bence.

O öğretmenim bana çok güzel ve çekici gelirdi ama güzellik göreceli bir şey ve diğer insanlar belkide benim baktığım gibi görmüyordur.Orta güzellikte ama alımlı bir kadın diyelim.Alımlı olmasa bile 47 yaşında da olsa anlaştığı onu seven birisi olsa yine evlenirdi niye olmasın.Benim bi kuzenim var valla kız hiç güzel değil allah yaratmış ama yani gerçek bu ve o kızın kapısında sabahlayan bi çocuk vardı çok koştu peşinden ve birbirlerini sevdiler şimdi gayet mutlular.Çocuk o kıza göre yakışıklıydı ama işte çirkin şansi diye de bir şey var.Mesela son yaz dizisindeki funda eryiğiti çok alımlı görüyorum ben ve kendisi 39 yaşında ve 2023 te evlenmiş.Geç mi oluyor yani hayır .Evlenip boşanmış birisi de olabilirdi o yaşlarda bahsettiğim bu insanlar, daha mı harika olacaktı her şey hayır.Toplumun boşanmış kadın bakışıyla yaşayacaklardı sadece.Ki her güzel kadın da evlenemiyor ki,nasip kısmet işi bunlar hayatının aşkının ne zaman çıkacağını bilemezsin.Mantık evliliği yapıp evlenen de çok insan var.Mesela benim teyzem öğretmen ve 32 yaşında şu an ,inançları gereği görücü usülü islami kurallara uygun ,sevgililik dönemi yaşamadan sadece mesajla konuşarak sonrasında yanında birisiyle görüşme yaparak taliplerine baktı.Herkes sürekli evlensin diye gözünün içine baktı baskı baskı baskı.En sonunda avukat birisi çıktı ve allah affetsin ama adam hiç yakışıklı değil.Teyzeme yakışmıyor bile ama sözde birbirlerini beğenmişler ,ben sevdiğini hiç sanmıyorum aralarında aşk falan yok.Her şey dış dörünüş değil ama adamı adam akıllı tanımamıştı zaten şartlara baktı maddiyat olarak ailesine kendi yaşantısına baktı o kadar.Kişiliğiyle ilgilenmedi bile.Evlendiği gibi de pat diye çocuk yaptı şimdi ikinciye hamile evde koca parası yiyip bebek bakıyor.Yani tüm bunlar olurken birbirlerine aşık mıydı bu çift hiç sanmıyorum açıkçası.Aşkı arayan da kaldı mı bu devirde onu da bilmiyorum ama bende sizin düşüncenizdeyim.Sevmediğim şartların uyuşmadığı birisiyle evlenmem.Arada tutku aşk bunlar olmalı bence yoksa elin adamına neden katlanayım ...hiç çekilecek şey değil ama sırf para için çekenler var.

Konuda bir sürü yorum var 30 yaşından sonra kadınlar fiziksel olarak geri gidiyor, yok yaşlanmaya başlıyor bilmem ne. Baya abartılı geldi bu yorumlar bana. Kadının fiziksel görünümünü etkileyen en önemli faktör çocuk bence yaştan bağımsız. Kaldı ki 35 yaşında çocuklu ve bekar gibi görünen bi sürü kadin var çevremde.
30 üstü adamlari da görüyoruz ayrıca. Saçlar gitmiş, göbek önde. Öyle bir konuşuluyor ki sanki zaman sadece kadınlar için geçiyor. Erkekler için donmuş kalmış.
Her iki cins için de genetik olarak şanslı veya şansız fiziksel özellikler var. Sadece mükemmel görünüme sahip insanlar sevilip, mutlu olmuyor. Fiziksel görünüm tamamen önemsiz değil ama herşey de değil.
Erkeklerin kadınları yaşlarına göre kategorize edip aşağılamaya çalışmalarını, onlar tarafından sözde 'evlenilmeye layık' görülüp görülmemeyi kendisine saygısı olan hiçbir kadın ciddiye almaz.

Anlatmak istediğimi çok net bir şekilde anlatmışsınız. Bu matah bölümü ben de istemiyorum ama dediğiniz gibi geride kalanı da samanlıkta iğne misali karşımıza öylesi çıkacak da ohoo
Evet şahsen ben de istemem Allah korusun. Ama bazı kişilerin anlamadığı şey bu nadirlik meselesi. Eskiden belki dağ ayıları boyle düşünürdü şimdi tanıyıp saygı duyduğum insanlar bile böyleleşti. Yani ümitsizliğe iten bu.
Yine de güzel ruhlar bir gün yansımasını bulabilir, zaten bizi yaşatan da mutlu eden de genelde güzel istisnalar oluyor, umarım her şey gönlünüzce olur.

Konuda bir sürü yorum var 30 yaşından sonra kadınlar fiziksel olarak geri gidiyor, yok yaşlanmaya başlıyor bilmem ne. Baya abartılı geldi bu yorumlar bana. Kadının fiziksel görünümünü etkileyen en önemli faktör çocuk bence yaştan bağımsız. Kaldı ki 35 yaşında çocuklu ve bekar gibi görünen bi sürü kadin var çevremde.
30 üstü adamlari da görüyoruz ayrıca. Saçlar gitmiş, göbek önde. Öyle bir konuşuluyor ki sanki zaman sadece kadınlar için geçiyor. Erkekler için donmuş kalmış.
Her iki cins için de genetik olarak şanslı veya şansız fiziksel özellikler var. Sadece mükemmel görünüme sahip insanlar sevilip, mutlu olmuyor. Fiziksel görünüm tamamen önemsiz değil ama herşey de değil.
Erkeklerin kadınları yaşlarına göre kategorize edip aşağılamaya çalışmalarını, onlar tarafından sözde 'evlenilmeye layık' görülüp görülmemeyi kendisine saygısı olan hiçbir kadın ciddiye almaz.
30 yaşlı bir yaş değil o kadar. Hanımefendinin bahsettiği örnekten yola çıktıgım için yalnızca kadınlar 30 yasında yaslanır gibi bir anlam çıkmışsa eğer böyle düşünmüyorum elbette 30 yaşında erkek de 20 ye göre yaş almıştır aynı şekilde. Ama 30 yaşında adam 20 yaşında birine teklif etmeyi normal görüyor halbuki kadınlar normal görmez kolay kolay (toplum baskısı da cabası olur). Erkeklerin bu düşüncelerini ciddiye almıyor ve kabul etmiyoruz. Sadece bu saçmalıklarını dayatmakla nasıl anlamsız bir şekilde başarılı olabildiklerini sorguluyor ve hayattaki gerçek yansımalarını dile getiriyoruz. Umarım konu sahibesi de bu tarz eril düşüncelere sahip olmayan ve kadını meta olarak görmeyen akıl sahibi biri tarafından sevilip sever.

Hayır aksine kadınların en güzel olduğu yaşlar 30’lu yaşlar çünkü bir şeyler oturmuş oluyor ki artık bakım, estetik vs gibi etkenler kadınların çok daha geç yaşlanmasına yardımcı oluyor bence. Fakat erkeklerin zihniyeti bozuk 40’a yaklaşmış adam kendisine biraz daha büyük olsan babam yaşındasın dedim diye bozuldu erkekler kendi tiplerine bakmadan gereksiz bir özgüven ile kendilerine genç kızların layık olduğunu düşünüyorlar genel olarak. Yoksa 30 yaşını geçmiş çoğu erkek 30 yaşını geçmiş kadınların yanında 5-10 yaş büyük duruyor bu devirde ama kendileri kabul etmiyor bunu.

30 yaşlı bir yaş değil o kadar. Hanımefendinin bahsettiği örnekten yola çıktıgım için yalnızca kadınlar 30 yasında yaslanır gibi bir anlam çıkmışsa eğer böyle düşünmüyorum elbette 30 yaşında erkek de 20 ye göre yaş almıştır aynı şekilde. Ama 30 yaşında adam 20 yaşında birine teklif etmeyi normal görüyor halbuki kadınlar normal görmez kolay kolay (toplum baskısı da cabası olur). Erkeklerin bu düşüncelerini ciddiye almıyor ve kabul etmiyoruz. Sadece bu saçmalıklarını dayatmakla nasıl anlamsız bir şekilde başarılı olabildiklerini sorguluyor ve hayattaki gerçek yansımalarını dile getiriyoruz. Umarım konu sahibesi de bu tarz eril düşüncelere sahip olmayan ve kadını meta olarak görmeyen akıl sahibi biri tarafından sevilip sever.
Bir de bu saçmalıklara Redpill diye bir akım icat etmişler. Ve bu akımın görüşlerine katılan birçok erkek, genellikle eğitimli ve deneyimli kitleden oluşuyor ki zaten kırsal kesimde oldukça eril kültürle yetişen dayılar nereden bilsin redpilli medpilli…

Bir de bu saçmalıklara Redpill diye bir akım icat etmişler. Ve bu akımın görüşlerine katılan birçok erkek, genellikle eğitimli ve deneyimli kitleden oluşuyor ki zaten kırsal kesimde oldukça eril kültürle yetişen dayılar nereden bilsin redpilli medpilli…
Yaa sormayın yazacaktım onu da ama yazmamıştım. Youtube'da dinledim ben de. Adam diyor ki erkeğin pazar değeri ve kadının pazar değeri şu yaşlardır. Bize göre mezar değeri olan adam rp yasasına göre halen değerliymiş. Dediğiniz gibi çoğu da eğitimli, habire bunu anlatan kişi zaten doktor. İyi niyetli bir yaklaşım değil. Erkek sorumluluk alandır diye büyük olsa deseler yine yaşla alakası yok karakter meselesi

Yaa sormayın yazacaktım onu da ama yazmamıştım. Youtube'da dinledim ben de. Adam diyor ki erkeğin pazar değeri ve kadının pazar değeri şu yaşlardır. Bize göre mezar değeri olan adam rp yasasına göre halen değerliymiş. Dediğiniz gibi çoğu da eğitimli, habire bunu anlatan kişi zaten doktor. İyi niyetli bir yaklaşım değil. Erkek sorumluluk alandır diye büyük olsa deseler yine yaşla alakası yok karakter meselesi
Adamın estetik doktoru olmasıda çok düşündürücü 😂😂

Adamın estetik doktoru olmasıda çok düşündürücü 😂😂
Hangi doktor bu?

Kimse kusura bakmasin ama zaman hem erkek hem de kadin icin ayni isliyor. Burdaki bazi ablalar sanki zaman bir tek kadinlari yaslandiriyormus gibi konusmus. Gencle evlenen erkeklerin maddiyatlari iyi oldugu icin genc kadin tarafindan tercih ediliyor. Yoksa 40 50 yasinda parasiz birine 20 yaslarinda birisi niye baksin. 40 yasinda bir erkegin performansi bile dusuk oluyor. Simdi maddiyati olan kadinlar da genc erkeklerle evleniyor, mesela Seda sayan :KK70:
Kadini mal olarak goren erkekler sana her zaman degersiz hissettir zaten. "18 - 20 yasinda olup da boyle biriyle evlensen nolucak. Sen yaslandiginda yine daha gencine bakicak, ya da aa suren soyle aa memelerin , popon soyle diycek, cinku bu tip erkekler kendilerini Brad pitt sandiklari icin karsilarinda Adriana lima gormek istiyorlar yaslari 50 bile olsa. Boyle insanlar uzak olsun daha iyi ,yasinda filtreler bu ayilari iste.

20,25 yaşında evlenen kadın mı kaldı Allah aşkına? Hepsi mi 45, 50 yaşındaki amcalarla evleniyor.ne yapmaya çalışıyorsunuz anlayamadım.tamam ben de karamsar bir insanım ama ben bile böyle olmadığını biliyorum siz düşünün.psikolojiniz bozulmuş.iki kendini bilmez asosyal, pişkin adamin lafı mı şimdi kıstas?
Türkiye'de kadınlar için ortalama ilk evlilik yaşı 25. (erkekler 28)

Üstüne üniveriste okuyup kariyer yapan çoğu kadının da 25+ yaşta evlendiğini düşünürsek 22-23 yaşında evlenen epeyce bir kadın var ki ortalama 25 çıkmış.

18 yaş altı, imam nikahlı vs vs olanlar zaten resmi kayda girmediği için ortalamaya dahil bile değil bunu da düşünürsek epey epey bir kadının 20-25 yaşında evlendiğini anlarız hemen hemen ülkenin yarısı mesela...

X