Bipolar bozukluk veya iki uçlu duygudurum bozukluğu

arkadaşalr benımde annem bıpolar hastası yaklaşık 11 senedır özel bı doktorda tedavı göruyor 1 senede devlet hastanesınde tedavı gördu annemle ben ılgılenıyordum şimdi evlıyım 2 de çocugum var halıyle hapları aksattı iyim dıyede içmemış şimdi manı donemınde yanı hareketlı şifreler dıyıp duruyo bazıları hastaneye yatırın dıyo bakırköy e sızce yatırmalımıyız nasıl bıyer ıyı davranırlarmı bne ıstemıyorum mesala gece kalkıyo sıgara ıçıyo orda içe bılecekmı döverlermı aklıma ıyı bişe gelmıyolutfen yardımcı olun

çok zor canım
allah yardımcınız olsun
bizim de bir tanıdıgımız bipolar
mani döneminde çok kötü oldu bir keresinde
şişlide özel bir hastane var Lape(yazılışı doğru mu bilmiyorum)oraya yatırdılar 1 hafta..ilaçları tekrar düzenlendi.
ancak biliyorsun ki bu ömür boyu süren bir rahatsızlık ve hasta sürekli doktor kontrolünde olmalı ilaçları duygu durum değişikliklerine göre düzenlenmeli

Ben de 3.5 senedir tedavi goruyorum. Bipolar bozukluk tesihisi kondu kızımı dogurduktan sonra... İlaclarımı hic aksatmam ve hala devam ediyorum. Fakat bende %90 iyileşme oldugunu saptadı doktorum ve ilaç azaltmaya gidiyoruz. Eger bir aksilik olmazsa 3 ay sonra ilaclarımı bırakacagım ama doktor gozetimim devam edecek ve bırakmayı da dusunmuyorum. Gercekten cok zor bir hastalık!!! 17 yasında baslamıs oyle tespit ettik ve ben 32 yasındayken teshis kondu. Gecen zaman icinde cok zor seyler yasamısım ama hasta oldugumu bilmiyordum.

Şimdi çok ama çok iyiyim:) Bana inanılmaz destek olan ve hala seven bir kocam ve 4 yasında kızım var. Arkasına bakmdan giden, yanlız bırakan, eski eş, eski yenge tabirlerini de hic tasvip etmiyor buradan ayıplıyorum sadece... Bu hastalıkta destek, sabır, sevgi, aşk, cok onemli... Ben her konuda cok sanslıyım bunu biliyorum.

Herkese Sevgiler...

Arkadaşlar benim kardeşim de bipolar hastasi. Şimdi bursada. Bursada bu konuda iyi olan bir doktor arıyoruz. Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardım edin:KK43:

bende anksiyete ve depresyon hastasıyım. rabbim yardımcımız olsun böyle yaşamaktan bıktım

uzaklarda aramayınız ben bipolarım misal. 7 yıldır değişik hastalıklar derken soluğu bu hastalıkta aldım. yarın ilaç düzenlemesi için doktoruma gidiytorum. artık cok daha güçlüyüm ve inanıyorum ki çok daha az ilaç ile yasamıma devam edebilicem.:KK17:

bende bibolar hastasıyım ve lityum ve antidepresan tedavisi görüyorum. bende ki ataklar genelde içe kapanma ve mutsuzluk, umutsuzluk, bıkkınlık, hiç birşeyden zevk almama ws. şeklinde oluyor. herşeyi çok fazla kafama takıp kuruntu yapıyorum ve kuruntularıma inanıp mutsuz oluyorum. :KK43:(

benim de eşimde bipolar hastalık teşhis edildi. lityum seviyesi sürekli düşük çıkıyor.0,32 lerde..günde 4 adet lithuril alıyor.
sizlerde durum nasıl.

Bursada eşim Uludağ üniv. Dç Dr Cengiz akkaya ya gidiyor,memunuz. ekt ( şok) tedavisi yapılacak.bilgisi ilan var mı acaba?

meraba...ben de bir manik depresifim..İlaçla tedaviyi 1 sene önce bıraktım. Zordu ama psikanaliz ve sürekli mücadele ile şimdilik çok daha iyiyim. Yaşadıklarımı blogumda yazıyorum. Bu bir reklam değil sadece birazcık faydası olursa çok sevinirim. adresim Uzun süredir bu savaşın içindeyim, sormak istediğiniz her konuda da burdayım. Kendinizi kötü hissetseniz bile sadece yazabilirsiniz. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış biliyorsunuz düzeltmek isterim bende bipolar hastasıyım ehliyetimde var mesleğimde bir hastalığın ancak bu kadar adı kirlenebilirdi heralde herkezde farklılık gösteren bir hastalık evet kiminle manik ataklar ağır kalıntılar bırakıyor kimimizde daha farklı atlatmaya çalışıyoruz tutunmaya çalışıyoruz sanırım banada bipolar olucaksın bi gün bi hastaneye yatıcaksın deselerdi inanmazdım gerçekten zor günlerdi hastalığı kabullendim ve atlattım şuan sadece akşamları 1 tb depakin kullanıyorum insanları dışlayamaz onların elinden gelmeyen geçmeyen hastalıkları yüzünden ötekileştiremezsiniz

sevgili sinem paylaşımın için teşekkürler.
bu rahatsızlık yakınında veya kendisinde görülen arkadaşlar var mı?
varsa bu hastalık hakkında paylaşım yapabilirler mi?
Merhaba;
Yaklaşık 1 ay önce bipolar tanısı konuldu şahsım için. Yapmış olduğum onca taşkınlık, bir anda çok neşelenip bir anda ağlar olmalarım. 34 yaşına rağmen, yaşımda olmayışım elimde olmayan bir şeymiş. Aslında rahatladım, kendimi daha çok seviyorum artık. Fakat ailem inanmadı da, yanımda da olmadılar. En büyük destek aile ama köstek oluyor iseler de kesip atacaksınız. Tedavim her şeyim durdu bu süreçte. Tekrara başa sarıyorsunuz, asla modunuzu düşürenlere izin vermeyin sakın. Çok zor gerçekten, içinizde bir ''hulk'' taşıyorsunuz. Farkında olup bu hastalıkla siz oynayacaksınız. İlçalara alışma sürecim çok zor oldu, ki çok dayanıklıyımdır. Ölmek bile istedim, çok şükür yanımda olan insanlar az da olsa var, sayelerinde ve eski eşimin desteğiyle...

X