Bir Eş Düşünün..

Sorun çözmeye çalışan bir çift yok ortada.Bizim sorunumuz ne nasıl halledebiliriz diye düşündüğü ettiği olaydı evli ilken konuşabilir bu noktaya gelmezdik . .Biz en basından anlaşamıyorduk olmayacağımız belliydi iki ayrı zıt kutup iki deli bir arada olmaz biri alttan alan tip olması lazım demişti zaten ayrılık sonrası kendisi ve bi çabası olmadı boşanma sonrası.Ne ben ne o bi beklenti içinde değiliz olmayacağımızı ikimizde kesin biliyoruz .
O zaman neden size dokunuyor ? Anlık zevk için mi e bu daha kötü

Bahane. Kendınıze durust olun. Esınızın eve gelmesını bence sız ıstıyorsunuz ıcten ıce. Adamın pişkınlıgıne de goz yumuyorsunuz. Bence olayı dramatıze etmeyın. Cunku burada dram yok burada öfke olmalı.
O adam sşzin yuzunuzu bı daha gormemelı.cocuk teslım alip eddrken dısında.
Ben ne sesımı duymasına ne benı gormesıne musaafe rtmem. Cocugu alır ve bırakır.bitti.
Adamın ısıne gelmiştir. Oh rahst bekar hayatı.hafrada bır hala karısı zannettiği kadında kalmalar.cocuk sorumlulıgu yok.evde gorsun ıynasın fefolup gitsin.
Cok yanlıs davrsnıyorsunux bence. Cocuklar bu durumda bence daha kotu etkılenıyor. Normal aile ortamının bu oldugunu zannedecekler.bosanmanın ne oldugunu idrak rttirmemişsiniz.kavram kargasası olacak ergenlıklerınde. Paikologa goturun cocuklarınıxı.yontemı size o belırlesn.
Oradan nasıl görünüyor diye açtım zaten konuyu genel olarak hak verdiğim şeyler yazmışsınız ancak kendim için değil çabam çünkü bana verebileceği hiç bir şey yok ,bomboş .

Evinize gelmesi dogru değil kim için olursa olsun..
Başka bir çözüm bulun ve kendiniz için bu adamla siz hiç muhatap olmayın

Canım benim ya sabah sabah sarılmak istedim boyle bir anneye bir kadına. ..kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz. .bence yumuşak gecis kısmı doğru ...ama sizi yine de yipratiyor. .hala size sarılmak istemedi bile taciz ve şiddet. .
Ben biraz kelime aralarında geçmiş için bunca değer verdiğiniz için kendinizi sucladiginizi hissettim doğru mu bilmem. ..oraya dokunmak istedim;asla suçlu degilsiniz değer verdiğiniz için. ..ama işte sıfıra ne kadar değer verip cogaltsan sonuç yine sıfır malum...insan olsaymis da kadir kıymet bilseymis ..onu matah birsry sanan çıkar o da gider o hayati yaşar arada çocukları görürse görür ..o da lutufen. ..Türkiyede babadan yara almamış çocuk var mı bir bakin etrafiniza. ..çok da üzülmeyin en iyisini onları o adamdan baba musveddesinden kurtararak yapmissiniz. .bence en zor kısmı geçmiş. ..çoktan. .sadece uzun süreli travmalarda insan kurtulsa bile bittiğini anlamak hazmetmek zaman alıyor ..e bu katilinle her köşebaşı karşılaşmak gibi ...inanin Nasır psikolojisi olacak bir süre sonra...o deri kalinlasacak çarpsa da acimayacak. . Sizi cok takdir ettim ben nacizane. ..su akar yolunu bulur. ..irdelemeyin geçmişi. ..irdeledikce haksızlık suçluluk inkar hersry içiçe geçer. ..gerek yok bu grifitiye..relax...biraz dinlenmek iyidir....huzur diliyorum evlatlariniz ile....sevgiler size Aydın dan ☺
Çok güzel yorumlamışsınız teşekkür ederim .Geçmişi irdelemem konusunda kendime engel olamıyorum .Hala bilinçaltı kendi davranışlarımdan kaynaklı hatalar bulmaya çalışıyorum .En basından sevilmediğimi düşündüğüm zamanlar kendimi kadın gibi bile hissetmiyorum .

Çocukları kurtarmam konusu en çok mutlu eden şey beni.Hafta da 1 gün 4 saat görüyor 1 kere de onlarla yatıyor bu kadar kısıtlı zaman varken hala onları o kadar çok incitecek şey yapıyor ki.Bazen de iyi ki bu yöntemi denemişim çocukları da artık eskisi gibi sormuyor babam ne zaman gelecek diye .Geldiğinde ev bayram havasında olmuyor ki .İlk bi yarım saat özlem oyun tahammül sonra koca sesi çağlıyor evde .Eskiden hemen çıkıp gitmiyordum şimdi kapıdan görmeye tahammülüm yok.

Ben de kendinize bile yalan söylediğinizi düşünüyorum. Yarım yamalak da olsa onula bı bağlantınız olması sizi rahatlatıyor. Nasıl 10 yıl boyunca bı şekilde kendinizi ikna edip bu evliliği devam ettirdiyseniz şimdi de çocukları bahane ederek bu düzeni devam ettiriyorsunuz. Çocukları ile görüşmek için şartlarını zorlaması gereken o. 1+1 olsa ne olur evi allah aşkına çok komik bir bahane bu. Asil çocukların psikolojilerini bu hastalıklı durumu devam ettirerek bozuyorsunuz. Bilinç altlarında bu durumu normallestirmelerine neden oluyorsunuz. Ayrıca kendinize acimaktan da vazgeçin. 30 yaşının başında bir kadın hayatının en güzel zamanlarını daha yaşamamıştır bile. Eski eşinin de mutlu olduğunu ve olacağını hiç sanmıyorum. Evlense de her gün dünyanın en guzel kızlarıyla sevisse de yaşadığı şey sadece dışarıdan güzel gözüken bir illüzyon. Belli ki sevgisiz bir ailede büyümüş . Ciddi baglanma ve tatmin olma problemleri var. Zaten ondan bu kadar arayışta.

Ben de kendinize bile yalan söylediğinizi düşünüyorum. Yarım yamalak da olsa onula bı bağlantınız olması sizi rahatlatıyor. Nasıl 10 yıl boyunca bı şekilde kendinizi ikna edip bu evliliği devam ettirdiyseniz şimdi de çocukları bahane ederek bu düzeni devam ettiriyorsunuz. Çocukları ile görüşmek için şartlarını zorlaması gereken o. 1+1 olsa ne olur evi allah aşkına çok komik bir bahane bu. Asil çocukların psikolojilerini bu hastalıklı durumu devam ettirerek bozuyorsunuz. Bilinç altlarında bu durumu normallestirmelerine neden oluyorsunuz. Ayrıca kendinize acimaktan da vazgeçin. 30 yaşının başında bir kadın hayatının en güzel zamanlarını daha yaşamamıştır bile. Eski eşinin de mutlu olduğunu ve olacağını hiç sanmıyorum. Evlense de her gün dünyanın en guzel kızlarıyla sevisse de yaşadığı şey sadece dışarıdan güzel gözüken bir illüzyon. Belli ki sevgisiz bir ailede büyümüş . Ciddi baglanma ve tatmin olma problemleri var. Zaten ondan bu kadar arayışta.
Samimi olarak sizi tebrik ediyorum ..
Yaptığınız tespitleriniz çok doğru özellikle bağlanma sorunu.
Bilinçaltımda boşanma gerçeğini olduğu gibi acı acı yaşamak kaygısı olabilir ama emin olduğum şu var çocuklarımın karanlık ortamlarında bu baba kelimesine çok anlam yükleyerek içten içe bi eziklik yaşamamaları.Boşanmamızı tüm çıplaklıgı ile yaşamamaları .Babaları ile hafta da bir de olsa kendin evlerinde görüşmeleri bana sanki bu gerçekle hiç yüzleşmemiş olmaları gibi bi iç rahatlık sağlıyor .Tam ifade edemediğim ancak bu konu da yoğun bi rahatsızlık hissettiğimi biliyorum .

Boşanma toplumumuzda bize korkunc bi olay gibi aksettirildi hep oysa bazen huzura eriş bazen hatadan dönüştür ancak toplum baskısı ile şekillenen düşüncelerimiz duygularımız iç huzursuzluk yaratıp bizi doğru kararlar almaya engel kılabiliyor .

Bir insan akıl sağlığını korumak zorundadır. Üzgünüm düzen bu şekilde gitmez.
Adamın size uyguladığı psikolojik şiddet maalesef hala devam ediyor kendinizi yetersiz hissettiriyor yılların etkisi ile.
O adamı çocuklar değil siz hayatınızdan çıkaracaksınız, kendinize özel zamanlar harcayacaksınız. Onsuz bir hayat kurabileceğiniz onsuz bir aşk hayatınız olacağını siz kabul edebilmelisiniz.
Aşk hayatımınon olacağına zerre inanmıyorum zaten öyle bi arzu kesinlikle uyanmıyor . Sevmeyi ilgilenmeyi cok seven bi kadındım. Cok anlamlar barındırırdı aşk sevgi benim için .Herşey sahte tüm erkekler namussuz geliyor .Yani elbette çok dürüst sadık sevmeyi becerebilen erkekler vardır ama bu adamdan sonra bakalım ondada hangi sürpriz çıkar gibi bi iç korku hissediyorum böyle şeyler düşününce .Tekrar evlenmeyeceğime zaten çok eminim.

Yazdıgınız gibi ,bana hala yetersizlik hissettirmesi sanırım kendime gelmeme engel olan.

Çok hatalı olduğunu biliyorsun dimi, özür dilerim asla kötü niyetle söylemiyorum bana fazla dramtikleştirilmiş geldi yazı. Yani seni bu derece değersizleşitiren adama bunları yapmasına müsade ediyorsun, hayatında ısrarla kalarak.

yazının yarısında içime oturan öküz eşliğinde okumayı bırakıp ' boşanmak için ne bekliyorsun be kadın ' yaazcaktım ki boşandım demişsiniz şükür.
ama sonrası ....
adam zaten boşanmadan önceki gibi yaşıyor sanki . hayatında pek bi değişiklik yok .
boşanan aile çocuğu sadece sizinkiler olmıycak bence bu saçma düzeni bozun artık .
umarım iyileşirsiniz.
şahsen ben boşandığım adamı uzaktan uzağa bile görseydim ne öfkem dinerdi sanırım nede başka şey ...

Sarılıp öpmesi saçma değilmi? Ben oraya takıldım eve girmesine,çocuklarla görüşmesine izin vermeniz tamam ama sizinle muhattap olma hatta daha fazlasına izin vermek hiç mantıklı değil

O bekar bi hayatı yaşıyor bu süreçte belki de hiç evlenmemiş biri ile evlenip bir gün bu hayatı sanki hiç olmamış gibi hiç bir bedel ödemeden mutlu mesut yaşayıp gidecek..

Ben oyle olacagina inanmiyorum. Mutlaka yasattiklarini yasayacak. Kimsenin ahi kimsede kalmaz. Gecmiste iki iliskim oldu. Ahimi cok aldilar, cok uzuldum.. Suan birisi bosandi, digeri de bosanmak uzere. Benim ise harika bir esim, mutlu bir evliligim var. Allah cektiginiz sikintilarin mukafatini versin en kisa surede insallah.

Bir de bence zaten boyle karaktersiz bir insan olarak bir yasam surdurmek bile bir nevi bedel sayilir. Kendisine saygisi yok. Igrenc bir hayat yasiyor.

Bence artik eve sokmayin cocuklarla disarida gorussun. Zaten suan cocuklar ayri yasama durumuna adapte olmustur. Bulusmalari disarida gorusme sekline cevirebilirsiniz.

Bir eş düşünün 10 yılınıza mal olmuş ve dibine kadar değersizlik, hiçlik hissettiğiniz ..

Sizi anneliğinizle, aşçılığınızla,temizliğinizle eşliğinizle kendinize devamlı yetersiz hissettiren..
Yatakta size şişme bebek muamelesi yapan ,ruhunuzu bedeninizi kirlenmiş hissettiren..

Gözü devamlı sağa sola oynayan..
Reelde ,sosyal medyada kadın kız süzen; fırsatını bulduğu an erotik içeriklerden kendini alamayan güzelliğe ,kadına zaafı olan ..

Evliyken işi vasıtası ile telefonda tanıştığı kadın ile sohbet ettiklerini telde yakaladığım da bana ”Affet beni” diye yalvarmak şöyle dursun;”ilgisizleşmiştin ,çocuklardan sonra” diye suçlamıştı .

Ben olayı unutamıyorum neden diye gece yarısı onu uyandırmak istediğimde ;”Kafayı yemişsin “diye onu uykusundan ettiğim için hakaret küfür edip yastığını alıp salona koyup gitmişti beni gözü yaşlı yatağımda bırakarak..

Ruhunuzu bedeninizi doyurmayan ..Gözlerinize baktığında sevildiğinizi hissettirmeyen.. Size özel vakit ayırmaktan sıkılan..
Çocuklar uyumadan önce tv ile vakit geçirip çocuklar uyuduktan sonra elinde telefonla gece 1 lere kadar ,kadınlarla kızlarla kulagında kulaklık telde oyun oynayan bir eş..

Çocuklarını sözde çok seven ama kaba saba davranıp,ruhlarını inciten ..
Trafikte sağa sola höyküren ..Çocuklarına hoşgörüsüzlüğü öğreten ..
Toplum içinde sizi de incitmekten çekinmeyen..
Kendisini el üstünde tutmalarına rağmen ailenizide sevmeyen size onları devamlı eleştiren..Hani neresinden tutarsınız elinizde kalan bir eş..

Çocuklarınızı eğitmek için zerre gayreti olmayıp sizin çabalarınızı boşa çıkartan,kurallarınızı ezip ezip geçen..
Gelecek kaygısı olmayan, sadece bugünü yaşayan bir kuruş biriktirmek bir yana;kredi kartı borçlarınızı bile kredi çekip çekip ödeyen..

Vurdumduymaz, duyarsız, sizi anlamayan ,duymayan duymak istemeyen bir eş sizi hırçınlaştırıyor.
Kendinize olan güveninizi kaybediyorsunuz .Hatta inandığınız tüm değerleri ..Aşka ,sevgiye insanlıga olan inancınızı yitiyorsunuz .

Hiç bir günün güneşi bana doğmuyordu.Her günün güneşi başkalarına doğuyordu sanki .Aidiyet güven hissetmediğim bi hayatı yaşıyordum.

Öyle bir de kandırmışım ki kendimi asla ondan kopamayacagımı düşünüyordum .Stockholm sendromu..1-3 yaş..Acizlik...Bagımlıllık..Tanısı ,tanımı açılımı her ne ise işte ,uygundur o etiket yapışmaya üstüne .Ama zifiri olan bu karanlık hayatı da istemiyordum.

Yıllllarca kendimde aradım .Meme,popo burun ameliyatlarım...Tipim,giyimim ,kadınlığım,davranışlarım ;her şeyim de kusur aradım hep..Bir cisimden ibarettim sanki hep güncellenmesi gereken.Bunu kendime zorunlu kılan yine kendim idim.

Öyle inanıyordum ki koskoca bir aşk var asla ayrılamayız biz;ne yaşatmış olursa olsun o beni asla bırakamaz ..

Her şey çığırından çıkmıştı benim ona tutumlarım onun bana karşı arsızlıkları .Bana sağır bir adama avaz avaz bağırarak ,hakaret ederek bir şeyleri düzelteceğime inanıyordum kendimce. Zaman zaman fiziksel şiddetle son buluyordu tartışmamız .

Bana ilgisiz davranırken telefonda görüşmesini yakaladığım kadına kendisini engellediği için 50 kez mesaj atıp 50 kez engeli kaldırmış mı diye telini aramasını.. Telinde gördüğüm kadın kız videolarını.. Facebook’ta aradığı kadınların profillerinin hesabını soruyordum.

Farklı tartışma konularının bile nihai varacagı yerler bunlar oluyordu.
Ben ağzımdan tükmüklerim saçıla saçıla ortalığa savuruyordum bu yaşattıklarını .
Kendime hakim olamıyordum ona en basit olayda bile hakaret edip aşagılıyordum.

Acı cekiyordum hep içimde ;her dakika aklımda eşimin ilgisizliği,sadakatsizlikleri ile boğuşurken fırsat bulduğum anda kusuyorudum içimdekileri ..

Oda çenemi kapamam ,kendisini rahat bırakmam çabasındaydı sadece .Hissettiklerimin hiç bi hükmü yoktu onun için.

Bir gün bi tartışma çıktı arabada, o 1 metrelik alanda çocukların o utanılası anlara tanıklık etmelerinden sonra geçte olsa idrak edebilmiştim .
Uzaktan gördüklerini sandıgım şey oysa ne kadarda yakındı ..Oğlum yaşanları görmemek için yüzünü kapatıyordu kısık kısık ağlayarak . Küçük oğlum kulaklarını.. Ve ikisinde de büyük bir korku yüzlerinde yalvarış .

Neyin mücadelesi idi ki bu..Neyin?Bitti....
Ben bu adamı o gün terk ettim.

Ve biz boşandık ..

Kendime yıllarca bu zulmü reva görmüştüm ben.En güzel yıllarım ..22 yaşımdan 33 yaşıma kadar bir hiç uğruna giden güzelliğim..Ömrüm .. Çok öfkeliydim kendime.Aylarca ağladım ..Zayıfladım ..Dagıldım..

Ben tüm bunları yaşarken ,çocukların babalarının ardından döktüktükleri gözyaşlarını silerken bu adam ,arkadaşlık sitelerinde sohbet edecek yatıp kalkacak kadınları kızları aramakla meşguldü ..
Diş beyazlatma saç ektirme fiyatları ile meşguldü ..Arkadaşının yattığı kızın cıplak resmini istemekle meşguldü ..

Ve uzun zamandır düzen şu;
adam evime hafta da 2 gün çocukları görmeye geliyor buna ben müsade ettim .
Çocuklarım biri 7 biri 4 yasında .Yumuşak bir geçiş olsun istedim babasız hayata adım atışları..

Kendi evine götüremiyor evi 1+0 ;çocuklarım çok hareketli, orada böyle bi baba ile nasıl güzel vakit geçirebilir ki diye düşünmüştüm.

Ogullarım henüz daha babalarının bi evi olduğunu bilmiyorlar, büyük oğlum ayrılığımızı ve artık böyle yaşayacağımızı biliyor ama babasının nerede kaldığını sorgulamıyor . Küçük pek bir şeylerin farkında değil işten artık geç geldiğini sabahta erken gittiğini düşünüyor .

1 gün çocuklarla kalıyor o gelince ben çıkıyorum ertesi gün geliyorum bazen gece 3 de 4 de girip salonda uyuyorum .

Sabah sanki karısıymışım gibi davrandığı,evden akşama doğru gittiği oluyor .Sarılmaya öpmeye kalkıyor bu pişkinliiği midemi bulandırıyor.Sanıyor ki ondan vazgeçmedim.

“ Ben karımı biliyorum unutamaz beni “diyor haklı olarak sanırım çünkü ona boşanmanın sonuçlarını yaşatmamıştım .Ona bunun sonuçlarını yaşatamamıs olmakta nefsime ağır geliyor .Oysa bu düzen hem merhametimin insanlığımın hem anneniliğimin fedakarlığı idi sadece .Bana yıllarca yeşermemiş bu kadar şey yaşatmış adamdan kendim için ne isteyebilirdim ki..

Gittikçe hiçleşebilir miydi bir zamanlar her şeyim olan bi insan ..

İçimi huzursuz eden bir şeyler var..Tam adını koyamadığım.Bana kendimi kötü hissettiren. Hiç görmesem çok huzurlu olacağıma inanıyorum .

Çocuklarıma sabırla şefkatle yaklaşmayıp, azarlayıp bağırıp dursa da çocuklarım yine de mutlu oluyorlar onunla görüştüklerinde .

2 gün bana da iyi oluyor.Geziyorum ,nefes alıyorum .Cunku diğer günler çocuklarımla özel ilgileniyorum.
Ders oyun eğitim çok özverili bi anneyim.6 ay sonra işimle ilgili çok önemli bi sınavım var ama bunun için bile hiç vaktim kalmıyor.
Cocuklarımı bırakabileceğim kimsem yok.

Demem o ki kızlar onu babalığı ile cezalandırmadım ki bu çocuklarıma da haksızlık olurdu, diye düşünüyorum .

Alabildikeleri kadar iyi kötü baba sevgisi alsınlar yoksunluk hissetmesinler diye düşünüyorum.Bu yoksunluğun sonucunu ergenlik zamanlarında farklı tepkimelerle göstersinler istemiyorum.Doysunlar babalarına küçükler çünkü.

Zaten evlenecek bir gün ,ahte vefası olmayan bir insan bu adam ,kendini cezalandırıp bekar kalmaz.Kendisi gelmeyecek zaten sonrası da kalmaya felan .

Suanı baz alırsak yaptıgım fedakarlıkta kendim örseleniyorum ve kimse bu gerçekle yüzleşmemiş yalan bi hayatı yaşar gibi ..

Burası benim 2008 den beri içimi açtığım tek yer..

O bekar bi hayatı yaşıyor bu süreçte belki de hiç evlenmemiş biri ile evlenip bir gün bu hayatı sanki hiç olmamış gibi hiç bir bedel ödemeden mutlu mesut yaşayıp gidecek..

Şimdilik gidebildiği yere kadar çocuklarım doymasınlar mı babaya bu düzende?
İlla ki her boşanma birbirleri ile aynı ölçülere mi sahip olmalı ?Gidebildiği yere çocuklar doyumunda gayette masum değil mi bu durum ?Farklı bakış açılar ve yorumlar almaya ihtiyacım var .

Bazı arkadaşlar kendim için göz yumdugumu yazmışlar sadece çocuklarım için gerçekten ..

Yazım uzun olmuş elime aldıkça teli güncelleyip kısaltıyorum .Sabah yorum yazarsınız diye eklemler yapmıştım ,kaldırdım. .Olumlu ya da olumsuz bir dış gözle yorumlarınıza ihtiyacım var ..
Diken üstünde okudum yazdıklarınızı. Allah yar ve yardımcınız olsun. Size dua edeceğim. Kendinize çok iyi bakın, çocuklarınıza da.

Ben oyle olacagina inanmiyorum. Mutlaka yasattiklarini yasayacak. Kimsenin ahi kimsede kalmaz. Gecmiste iki iliskim oldu. Ahimi cok aldilar, cok uzuldum.. Suan birisi bosandi, digeri de bosanmak uzere. Benim ise harika bir esim, mutlu bir evliligim var. Allah cektiginiz sikintilarin mukafatini versin en kisa surede insallah.

Bir de bence zaten boyle karaktersiz bir insan olarak bir yasam surdurmek bile bir nevi bedel sayilir. Kendisine saygisi yok. Igrenc bir hayat yasiyor.

Bence artik eve sokmayin cocuklarla disarida gorussun. Zaten suan cocuklar ayri yasama durumuna adapte olmustur. Bulusmalari disarida gorusme sekline cevirebilirsiniz.

Yani ah edilecek bi durum da söyle yok gibi ;ben değil başka kadın olsa da o kadına da pek bir şey vermeyecekti .Sen nasıl sevgi doluysan o da bi o kadar boş .Cocuklugunda yaşadıkları sevgiyi öğrenememiş olması kadına değer verilmesinden bi haber olması onun sucu değil ah etme bu adamı sen seçtin diye gönlümden onu af edip ah etmek istemiyorum .Mutlu olabilir ..Olsun da..Ben yıllar sonra onu tanımadığımı anladım beni sevemedi sanıyordum ama boşandıktan sonra tüm taşlar yerine oturdu .

Sarılıp öpmesi saçma değilmi? Ben oraya takıldım eve girmesine,çocuklarla görüşmesine izin vermeniz tamam ama sizinle muhattap olma hatta daha fazlasına izin vermek hiç mantıklı değil
Mantık dışı evet ama ben yüzü yumuşak biriyim .Kin tutamıyorum çok net tepkiler versem de arkasında duramıyorum .Yabancı bir erkek gibi gelmiyor kocam gibi de bi his yok sadece ailemden biri gibi seçme şansım olmadığı.Cok rahatsız olmuyorum dokunuşlarından çünkü bir şey hissetmiyorum zaten kadınsal olarak ama bi iğrenti felan da yok sadece onurumu kıran onun gözünde hala evde ki bulgur gibi görüp beni zerre ayrılığın dokunmaması .Yani insan kendini değersiz hissediyor hiç bi işime yaramasa da benim sevgime ihtiyaç duymuş ayrılık acısı yüreğine vurmuş gözü yaşlı bi erkek bi kere de olsa görmek isterdim sonrası yine mutlu olsun .Çünkü boşadım adamı ona rağmen hala kendini değersiz hisseden tatmin olamayan benim .O ise çok mutlu hayatından cocukslrın özlemi hariç .Kilo bile aldı ayrılık sürecinde .

yazının yarısında içime oturan öküz eşliğinde okumayı bırakıp ' boşanmak için ne bekliyorsun be kadın ' yaazcaktım ki boşandım demişsiniz şükür.
ama sonrası ....
adam zaten boşanmadan önceki gibi yaşıyor sanki . hayatında pek bi değişiklik yok .
boşanan aile çocuğu sadece sizinkiler olmıycak bence bu saçma düzeni bozun artık .
umarım iyileşirsiniz.
şahsen ben boşandığım adamı uzaktan uzağa bile görseydim ne öfkem dinerdi sanırım nede başka şey ...
Evet aynen hayatında pek bir değişiklik yok değil mükemmel bi değişiklik var .Bekarlıgın özgürlüğünü yasıyor öbür taraftan da evde ki bulguru ben ile çocukları var özledikçe gelip görüp gittiği .Dırdır eden bi kadından baş ağrıtan çocuklardan kurtuldu ama az da olsa ihtiyaç duyduğu babalık tatmini de yapıp vicdanımı rahatlayıp gidiyor

Gerçekten merak ettiğim bir şey var. Evlenirken bu adam saçınızı okşamadı mı hiç? Size güzel davranmadı mı? Saygılı değil miydi? Beğene bayıla alıyorlar, ayağında köpek oluyorlar, sonra neden bu hale geliyorlar?
Bu adam baştan böyle değil miydi? Sizi bu hale getiren ne oldu? Olan olmuş sorgulamanın faydası yok belki ama bir şeyleri değiştirmek için kendinizi değiştirmeye çalışın. Altında yatan sebep ne, sizin de mutlaka yanlışınız vardır. O eleştirdikçe siz de o konulara daha dikkat eder olmuşsanız kendini fazla değerli bulmaya başlamıştır. O başkalarına baktıkça siz güzelleşmeye çalıştınız, adam kendinize güveniniz olmadığını hissetmiştir. İnsan egosu, kendini bir halt sanmaya yer arar. Önce kendinize güvenin artık. Sonra olması gereken neyse onu yapmaya başlayın. Mahkemeler iki haftada bir gösteriyor babalarına genelde, bir kere oradan başlayın. Ayrı evi olduğunu söyleyin. Önce bunu düzene oturtun ki kendi yaşamınızı da kurmaya başlayın. Siz o boyunduruktan çıkamamışsınız bahanesi ne olursa olsun. Sadece sizi eleştiremesin diye uzaklaştırmış gibisiniz. Önce gerçek anlamda boşanın, gerisi gelecektir zaten.
Sevgililik döneminin en başları harikaydı nişana doğru duygusal anlamda doyurucu olsa da bazı konulardan soru işaretlerim hafiften belirmişti .Nişanlılığım düğüne 20 gün kala evliliğimi göstermişti aslında hatta burada da konum var atmış gibi bir şey olmuştum yüzüğü yasım 22 idi sağlıklı düşünemedim bazı baskıların altında kaldım ve lades dedim şimdi de hala finalin finalini oynuyorum saçma sapan bir şekilde .

Evet aynen hayatında pek bir değişiklik yok değil mükemmel bi değişiklik var .Bekarlıgın özgürlüğünü yasıyor öbür taraftan da evde ki bulguru ben ile çocukları var özledikçe gelip görüp gittiği .Dırdır eden bi kadından baş ağrıtan çocuklardan kurtuldu ama az da olsa ihtiyaç duyduğu babalık tatmini de yapıp vicdanımı rahatlayıp gidiyor
bence icinizden gelmese de erkek arkadas edinin bunu da ona hissettirin. mesela sen cocuklara bakar misin ben erkek arkadasimla sinemaya vs gideceğim seklinde.
boylelikle evdeki bulgur olmaktan çıkarsınız en azindan.

X