Bir Eş Düşünün..

bence icinizden gelmese de erkek arkadas edinin bunu da ona hissettirin. mesela sen cocuklara bakar misin ben erkek arkadasimla sinemaya vs gideceğim seklinde.
boylelikle evdeki bulgur olmaktan çıkarsınız en azindan.

İçimden gelmeyen ,inanmadığım bir hissi nasıl zorlayabilirim ki.Hiç bir erkeğe ayıracak vaktim yok ruhumun ihtiyacı da yok çünkü .
Bir gün olursa da gözüke soka soka ben erkek arkadaşımın yanına gidiyorum demem yani nereye gittiğim onu hic ilgilendirmez .”Kıskan beni hadi “der gibi erkek arkadaşımla sinemaya gidiyorum demek 😅Fikir üretmişsiniz yine de teşekkür ederim 🌸

İçimden gelmeyen ,inanmadığım bir hissi nasıl zorlayabilirim ki.Hiç bir erkeğe ayıracak vaktim yok ruhumun ihtiyacı da yok çünkü .
Bir gün olursa da gözüke soka soka ben erkek arkadaşımın yanına gidiyorum demem yani nereye gittiğim onu hic ilgilendirmez .”Kıskan beni hadi “der gibi erkek arkadaşımla sinemaya gidiyorum demek 😅Fikir üretmişsiniz yine de teşekkür ederim 🌸
kiskan
degil.
ben evdeki bulgur degilim benden umudu kes olacak mesaj.
kendi hayatiniz tabii ne yapacağınıza kendiniz karar verirsiniz ama iflah olmaz bi zamparanin disarda gozunun doyup size geri donmesini beklemek icin cok gencsiniz.

kiskan
degil.
ben evdeki bulgur degilim benden umudu kes olacak mesaj.
kendi hayatiniz tabii ne yapacağınıza kendiniz karar verirsiniz ama iflah olmaz bi zamparanin disarda gozunun doyup size geri donmesini beklemek icin cok gencsiniz.
Çok haklısınız.En azından onu kendi alanımdan çıkarttığım zaman (eve almamak gibi)zaten bu dertlerle uğraşmayada gerek kalmayacak adam anlayacakta biraz boşvermişliğw de vurmuştum hakkımda ne düşünürse düşün diye ama olmuyormuş .

Her şeyden ziyade kaleminiz harika, çok kitap okur musunuz, ya da eğitiminiz nedir?
Konuya gelince net kırmızı çizgilerinizi koyma vakti geldiyi bırakın, geçiyor.

Hata tamamen sende....Zaten coktan bosanman gereken adama yıllarca taviz vermişsin...Şimdi hala vermeye devam ediyorsun...Bağımlısın çünkü hala istemiyorsun senden tamamen kopmasını...cocuk falan bahane...

Bir eş düşünün 10 yılınıza mal olmuş ve dibine kadar değersizlik, hiçlik hissettiğiniz ..

Sizi anneliğinizle, aşçılığınızla,temizliğinizle eşliğinizle kendinize devamlı yetersiz hissettiren..
Yatakta size şişme bebek muamelesi yapan ,ruhunuzu bedeninizi kirlenmiş hissettiren..

Gözü devamlı sağa sola oynayan..
Reelde ,sosyal medyada kadın kız süzen; fırsatını bulduğu an erotik içeriklerden kendini alamayan güzelliğe ,kadına zaafı olan ..

Çocuklar uyumadan önce tv ile vakit geçirip çocuklar uyuduktan sonra elinde telefonla gece 1 lere kadar kulagında kulaklık telde oyun oynayan bir eş..(Oyunda kadınalrın olması bile etkiliyordur onu eminim.Pubg)

Ruhunuzu bedeninizi doyurmayan ..Gözlerinize baktığında sevildiğinizi hissettirmeyen.. Size özel vakit ayırmaktan sıkılan..
Gelecek kaygısı olmayan, sadece bugünü yaşayan bir kuruş biriktirmek bir yana;kredi kartı borçlarınızı bile kredi çekip çekip ödeyen..

Çocuklarını sözde çok seven ama kaba saba davranıp,ruhlarını inciten ..Çocuklarınızı eğitmek için zerre gayreti olmayıp sizin çabalarınızı boşa çıkartan,kurallarınızı ezip ezip geçen..
Trafikte sağa sola höyküren ..Çocuklarına hoşgörüsüzlüğü öğreten ..
Toplum içinde sizi incitmekten çekinmeyen..
Kendisini el üstünde tutmalarına rağmen ailenizi de sevmeyen size onları devamlı eleştiren..Hani neresinden tutarsanız tutun elinizde kalan bir eş..

Vurdumduymaz, duyarsız, sizi anlamayan ,duymayan duymak istemeyen bir eş sizi hırçınlaştırıyor.
Kendinize olan güveninizi kaybediyorsunuz .Hatta inandığınız tüm değerleri ..Aşka ,sevgiye insanlıga olan inancınızı yitiyorsunuz .

Evliyken işi vasıtası ile telefonda tanıştığı kadın ile sohbet ettiklerini telde yakaladığım da bana ”Affet beni” diye yalvarmak şöyle dursun;”ilgisizleşmiştin ,çocuklardan sonra” diye suçlamıştı .

Ben olayı unutamıyorum neden diye gece yarısı onu uyandırmak istediğimde ;”Kafayı yemişsin “diye onu uykusundan ettiğim için hakaret küfür edip yastığını alıp salona koyup gitmişti beni gözü yaşlı yatağımda bırakarak..

Hiç bir günün güneşi bana doğmuyordu.Aidiyet güven hissetmediğim bi hayatı yaşıyordum.

Öyle bir de kandırmışım ki kendimi asla ondan kopamayacagımı düşünüyordum .Stockholm sendromu..1-3 yaş..Acizlik...Bagımlıllık..Tanısı ,tanımı açılımı her ne ise işte ,uygundur o etiket yapışmaya üstüne .Ama zifiri olan bu karanlık hayatı da istemiyordum.

Yıllllarca kendimde aradım .Meme,popo burun ameliyatlarım...Tipim,giyimim ,kadınlığım,davranışlarım ;her şeyim de kusur aradım hep..Bir cisimden ibarettim sanki hep güncellenmesi gereken.Bunu kendime zorunlu kılan yine kendim idim.

Öyle inanıyordum ki koskoca bir aşk var asla ayrılamayız biz..

Her şey çığırından çıkmıştı benim ona tutumlarım onun bana karşı arsızlıkları .Bana sağır bir adama avaz avaz bağırarak ,hakaret ederek bir şeyleri düzelteceğime inanıyordum kendimce. Zaman zaman fiziksel şiddetle son buluyordu tartışmamız .

O kadınla telde görüşmüş olması. .İzlediği kadın kız videoları ..Sosyal medyada arattığı kadın profilleri..Farklı tartışma konularının bile nihai varacagı yerler buralar oluyordu..

Ben ağzımdan tükmüklerim saçıla saçıla ortalığa savuruyordum bu yaşattıklarını .
Kendime hakim olamıyordum ona en basit olayda bile hakaret edip aşagılıyordum.

Acı cekiyordum hep içimde ;her dakika aklımda eşimin ilgisizliği,sadakatsizlikleri ile boğuşurken fırsat bulduğum anda kusuyorudum içimdekileri ..

Oda çenemi kapamam ,kendisini rahat bırakmam çabasındaydı sadece .Hissettiklerimin hiç bi hükmü yoktu onun için.

Bir gün bi tartışma çıktı arabada, o 1 metrelik alanda çocukların o utanılası anlara tanıklık etmelerinden sonra geçte olsa idrak edebilmiştim .
Uzaktan gördüklerini sandıgım şey oysa ne kadarda yakındı ..Oğlum yaşanları görmemek için yüzünü kapatıyordu kısık kısık ağlayarak . Küçük oğlum kulaklarını.. Ve ikisinde de büyük bir korku yüzlerinde yalvarış .

Neyin mücadelesi idi ki bu..Neyin?Bitti....
Ben bu adamı o gün terk ettim.

Ve biz boşandık ..

Kendime yıllarca bu zulmü reva görmüştüm ben.En güzel yıllarım ..22 yaşımdan 33 yaşıma kadar bir hiç uğruna giden güzelliğim..Ömrüm .. Çok öfkeliydim kendime.Aylarca ağladım ..Dagıldım..Zayıfladım..

Ben tüm bunları yaşarken o heybetlendi kilo aldı,çocukların babalarının ardından döktüktükleri gözyaşlarını silerken bu adam ;arkadaşlık sitelerinde sohbet edecek yatıp kalkacak kadınları kızları aramakla,arkadaşından yattığı kızın cıplak resmîni istemekle meşguldü .
Sanırım istediği başarıyı sağlayamıyordu ki diş beyazlatma saç ektirme fiyatlarını araştırmakla da meşguldü ..

Ve uzun zamandır düzen şu;
adam evime hafta da 2 gün çocukları görmeye geliyor .
Çocuklarım biri 7 biri 4 yasında .
Kendi evine götürmek istemedi ;evi 1+0 ,çocuklarla tek bi odanın içinde tek yatakla yatıya kalamazlardı ,vakitte geçiremezlerdi .
Yumuşak bir geçiş olsun istedim babasız hayata adım atışları..Boşanma gercegini bu kadar net olarak bilmelerini çok başka bi evde 1 gün de olsa kalarak yaşamalarını istemedim.

Ekstra başka sebeplerden de (büyük oğlumun çiş sorunu var)bu düzeni boyle kurmasına müsade etmiş oldum yani.

Ogullarım henüz daha babalarının bi evi olduğunu bilmiyorlar, büyük oğlum ayrılığımızı ve artık böyle yaşayacağımızı biliyor ama babasının nerede kaldığını sorgulamıyor . Küçük pek bir şeylerin farkında değil işten artık geç geldiğini sabahta erken gittiğini düşünüyor .

1 gün çocuklarla kalıyor o gelince ben çıkıyorum ertesi gün geliyorum bazen gece 3 de 4 de girip salonda uyuyorum .

Sabah sanki karısıymışım gibi davrandığı,evden akşama doğru gittiği oluyor .Sarılmaya öpmeye kalkıyor bu pişkinliiği midemi bulandırıyor.Sanıyor ki ondan vazgeçmedim.

“ Ben karımı biliyorum unutamaz beni “diyor haklı olarak sanırım çünkü ona boşanmanın sonuçlarını yaşatmamıştım .Ona bunun sonuçlarını yaşatamamıs olmakta nefsime ağır geliyor .

Gittikçe hiçleşebilir miydi bir zamanlar her şeyim olan bi insan ..

İçimi huzursuz eden bir şeyler var..Tam adını koyamadığım.Bana kendimi kötü hissettiren. Hiç görmesem çok huzurlu olacağıma inanıyorum .

Çocuklarıma sabırla şefkatle yaklaşmayıp, azarlayıp bağırıp dursa da çocuklarım yine de mutlu oluyorlar onunla görüştüklerinde .

2 gün bana da iyi oluyor.Geziyorum ,nefes alıyorum .Cunku diğer günler çocuklarımla özel ilgileniyorum.
Ders oyun eğitim çok özverili bi anneyim.6 ay sonra işimle ilgili çok önemli bi sınavım var ama bunun için bile hiç vaktim kalmıyor.
Cocuklarımı bırakabileceğim kimsem yok.

Demem o ki kızlar onu babalığı ile cezalandırmadım ki bu çocuklarıma da haksızlık olurdu, diye düşünüyorum .
Zaten evlenecek bir gün ,ahte vefası olmayan bir insan bu adam ,kendini cezalandırıp bekar kalmaz.
Belki de hiç evlenmemiş biri ile evlenip bir gün bu hayatı sanki hiç olmamış gibi hiç bir bedel ödemeden mutlu mesut yaşayıp gidecek..

Alabildikeleri kadar iyi kötü baba sevgisi alsınlar yoksunluk hissetmesinler diye düşünüyorum.Bu yoksunluğun sonucunu ergenlik zamanlarında farklı tepkimelerle göstersinler istemiyorum.

Suanı baz alırsak her şey iyi gibi görünse de yaptıgım fedakarlıkta kendim örseleniyorum ve kimse bu gerçekle yüzleşmemiş, yalan bi hayatı yaşar gibi ..

Burası benim 2008 den beri içimi açtığım tek yer..

Şimdilik gidebildiği yere kadar böyle gitse..
İlla ki her boşanma birbirleri ile aynı ölçülere mi sahip olmalı ?Cocuklar doyumunda gayette masum değil mi bu durum ?

Olumlu ya da olumsuz farklı bakış açıları ve yorumlar almaya ihtiyacım var.
Tam bir hayvan mış gerçekten. Boşanmak la en doğru kararı vermişsin ama şundan emin ol hiçbirşey için geç değil. Hala gençsin. Böyle olacağı varmış bunlar yaşanacakmış son raddeye kadar. Üzme kendini. Geçmişle oyalama kendini boşuna. Geleceğe bak. İş bul oyalanacak şeyler bul. Kısmet de olursa sana layık birini bulursun. Ama geçmişi düşünüp kalbini karartma. Artık özgürsün

Mantık dışı evet ama ben yüzü yumuşak biriyim .Kin tutamıyorum çok net tepkiler versem de arkasında duramıyorum .Yabancı bir erkek gibi gelmiyor kocam gibi de bi his yok sadece ailemden biri gibi seçme şansım olmadığı.Cok rahatsız olmuyorum dokunuşlarından çünkü bir şey hissetmiyorum zaten kadınsal olarak ama bi iğrenti felan da yok sadece onurumu kıran onun gözünde hala evde ki bulgur gibi görüp beni zerre ayrılığın dokunmaması .Yani insan kendini değersiz hissediyor hiç bi işime yaramasa da benim sevgime ihtiyaç duymuş ayrılık acısı yüreğine vurmuş gözü yaşlı bi erkek bi kere de olsa görmek isterdim sonrası yine mutlu olsun .Çünkü boşadım adamı ona rağmen hala kendini değersiz hisseden tatmin olamayan benim .O ise çok mutlu hayatından cocukslrın özlemi hariç .Kilo bile aldı ayrılık sürecinde .
Değersiz hissetmenizin adamla bir alakası yok, siz kendinizi değersizleştirmişsiniz, devam da ediyorsunuz. Adamı eve almaya, bedavadan çocukları görmesine, size sarılmasına...sanki boşanmadan etkilenmesin diye adama her kolaylığı sunmuşsunuz resmen.

Hakkınızda hayırlısı olsun sizin adınıza çok üzüldüm. Ama boşanarak çok iyi yapmışsınız ve çocuklarınıza da bian önce söylemelisiniz

Çok üzülerek okudum yaşadıklarınızı ...Kesinlikle o adam olamadık kişiyi evinizden içeri dahi almayın çocuklarınız için bile olsa artık onu beslemeyi sırtınızda taşımayı bırakın lütfen ...Bu arada kendinizi unutmayın

Konuyu taa ocak2020de acmamis olsan üzerine konuscak cok sey olurdu muazzam yazmissin ama su an muhtemelen konuşasin gecmistir. Adam seni yazar yapmış bilmem farkinda misin yani biraz daha evli kalsan şair olur çıkarmışsın. Çünkü kronik mutsuzluk güzel yazmaya neden olur, güzel şiir yazmak icin ise tam bir delirmeye ihtiyaç vardır :) neyseki orda durmussun.
İşte tam da böyle hissedilen aşklar asıl bitmesi gerekenlerdir. Tabi bu donk edene kadar 30 a geliosun..
İçimi huzursuz eden bir şeyler var..Tam adını koyamadığım.Bana kendimi kötü hissettiren. Hiç görmesem çok huzurlu olacağıma inanıyorum .
Icini huzursuz eden seyi aslinda kendin de cok net biliyosun. Adama ayriligin acisini ve zorluklarini yaşaması icin firsat vermemissin. Adam evli olmaktan bekar olmaya smooth bi gecis yapmış sayende. Yani hem evli olmamanin nimetlerinden faydalaniyor baskalariyla oluyor kendi ortami oluyor hem de minimum zararla bunlara sahip; seni görüyor cocuklari goruyor . İçini rahatsiz eden sey çocukların icin bu duruma katlanıo olmak.

Her hissettigini cok guzel yansıtarak yazmissin ya senin gibi derdini anlatabilen kadinlar icin duruyorum su sitede resmen teşekkür ederim :) insani farkli farkli hayatlara surukleyebiliosunuz çünkü.

Bir arkadas erkek arkadasin oldugunu hissettir yazmis yani boyle biseyi cocuksu bulmuşsun bana kizmazsan eger senin tum sorunlarinin bu noktada basladigini soylemek istiyorum.

İçinde hiç mi hiç artistlik yok senin =) aklina bile gelmiyor düşün

Ve boyle bi insan ozguveni uzerinden yerlebir edilip cok rahat bastirilabilir somurulebilir. Yani sen maalesef narsist adamlara aşık olmak üzere yaratilmissin. 35ten sonra insan mantığıyla yol almaya baslar. İleriki hayatin içinde bu konuda kendini değiştirirsen daha rahat edersin. Yani senin dis görünüşte makyajda suste puste kendinde aramis oldugun onca seyin cevabi aslinda cok basitti. O adama hakaret edip sinirlendirmeden köpek muamelesi yapacaktin senden iyisi olmazdi. Ha oyle biriyle olma zaten bi daha hic ama kendini degistirmedikce o tarz adamlari çekmen de muhtemel.

Öncelikle geçmiş olsun. Bu ruhsal eziyetten kendinizi resmi olarak siyirmissiniz.
Ama bence bu yaptığınız hem çocukların kafasını karıştırıp sürece alışmalarıni zorlaştırıyor hem de sizi kötü etkiliyor. Adam pişkin ve umursamaz biri, o eve girebildiği sürece de bence onun aklı bende diye sisinip duracak ve size acı vermeye devam edecek.
Pedagog değilim ama çocuklar açısından da bence bu tuhaf, kafa karistirici bir şey. Bir biriniz varsınız, bir eski eşiniz. Biri varken diğeri yok falan. Bence kalmasalar bile babalarının evini görüp ayrı bir hayatı olduğunu idrak etsinler. ayrı olsanız bile onların hayatında olacağınızi böylelikle kabul edebilirler. babalık gorevleri noktası babalarının problemi.

Siz çocuklarına değer veren güzel bir annesiniz. Ama yavaş yavaş eşinizden ayrıldığınızı çocuklara söylemelisiniz. O nun her zaman onların babası olacağını, onlar için hiç bir şeyin değişmediğini, sadece artık sizin kocanız olmadığını, artık yaşadığı, uyuduğu ayrı bir evi olduğunu anlatmalısınız. Yapamam diyorsanız bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Öyle güzel anlatıyorlar ki bu konuyu, bazı çocuklar artık iki evimiz mi olacak yaşasın şeklinde seviniyorlar bile bu duruma. O adamı artık eve almayın bence doğrusu bu. Haftada iki günse alsın götürsün gezdirsin çocuklarını doya doya. Evi tek odaysa ne fark eder orada da oyunlar oynasın çocuklarıyla. Akşam uyku saatlerine doğru da getirsin bıraksın ve gitsin. Sizin için de, çocuklarınızın bir an önce durumu kabullenip kendilerini kandırılmış hissetmemeleri için, özellikle size güvenlerini kaybetmemeleri için de bu gerekli.

Bir eş düşünün 10 yılınıza mal olmuş ve dibine kadar değersizlik, hiçlik hissettiğiniz ..

Sizi anneliğinizle, aşçılığınızla,temizliğinizle eşliğinizle kendinize devamlı yetersiz hissettiren..
Yatakta size şişme bebek muamelesi yapan ,ruhunuzu bedeninizi kirlenmiş hissettiren..

Gözü devamlı sağa sola oynayan..
Reelde ,sosyal medyada kadın kız süzen; fırsatını bulduğu an erotik içeriklerden kendini alamayan güzelliğe ,kadına zaafı olan ..

Çocuklar uyumadan önce tv ile vakit geçirip çocuklar uyuduktan sonra elinde telefonla gece 1 lere kadar kulagında kulaklık telde oyun oynayan bir eş..(Oyunda kadınalrın olması bile etkiliyordur onu eminim.Pubg)

Ruhunuzu bedeninizi doyurmayan ..Gözlerinize baktığında sevildiğinizi hissettirmeyen.. Size özel vakit ayırmaktan sıkılan..
Gelecek kaygısı olmayan, sadece bugünü yaşayan bir kuruş biriktirmek bir yana;kredi kartı borçlarınızı bile kredi çekip çekip ödeyen..

Çocuklarını sözde çok seven ama kaba saba davranıp,ruhlarını inciten ..Çocuklarınızı eğitmek için zerre gayreti olmayıp sizin çabalarınızı boşa çıkartan,kurallarınızı ezip ezip geçen..
Trafikte sağa sola höyküren ..Çocuklarına hoşgörüsüzlüğü öğreten ..
Toplum içinde sizi incitmekten çekinmeyen..
Kendisini el üstünde tutmalarına rağmen ailenizi de sevmeyen size onları devamlı eleştiren..Hani neresinden tutarsanız tutun elinizde kalan bir eş..

Vurdumduymaz, duyarsız, sizi anlamayan ,duymayan duymak istemeyen bir eş sizi hırçınlaştırıyor.
Kendinize olan güveninizi kaybediyorsunuz .Hatta inandığınız tüm değerleri ..Aşka ,sevgiye insanlıga olan inancınızı yitiyorsunuz .

Evliyken işi vasıtası ile telefonda tanıştığı kadın ile sohbet ettiklerini telde yakaladığım da bana ”Affet beni” diye yalvarmak şöyle dursun;”ilgisizleşmiştin ,çocuklardan sonra” diye suçlamıştı .

Ben olayı unutamıyorum neden diye gece yarısı onu uyandırmak istediğimde ;”Kafayı yemişsin “diye onu uykusundan ettiğim için hakaret küfür edip yastığını alıp salona koyup gitmişti beni gözü yaşlı yatağımda bırakarak..

Hiç bir günün güneşi bana doğmuyordu.Aidiyet güven hissetmediğim bi hayatı yaşıyordum.

Öyle bir de kandırmışım ki kendimi asla ondan kopamayacagımı düşünüyordum .Stockholm sendromu..1-3 yaş..Acizlik...Bagımlıllık..Tanısı ,tanımı açılımı her ne ise işte ,uygundur o etiket yapışmaya üstüne .Ama zifiri olan bu karanlık hayatı da istemiyordum.

Yıllllarca kendimde aradım .Meme,popo burun ameliyatlarım...Tipim,giyimim ,kadınlığım,davranışlarım ;her şeyim de kusur aradım hep..Bir cisimden ibarettim sanki hep güncellenmesi gereken.Bunu kendime zorunlu kılan yine kendim idim.

Her şey çığırından çıkmıştı benim ona tutumlarım onun bana karşı arsızlıkları .Bana sağır bir adama avaz avaz bağırarak ,hakaret ederek bir şeyleri düzelteceğime inanıyordum kendimce. Zaman zaman fiziksel şiddetle son buluyordu tartışmamız .

O kadınla telde görüşmüş olması. .İzlediği kadın kız videoları ..Sosyal medyada arattığı kadın profilleri..Farklı tartışma konularının bile nihai varacagı yerler buralar oluyordu..

Ben ağzımdan tükmüklerim saçıla saçıla ortalığa savuruyordum bu yaşattıklarını .
Kendime hakim olamıyordum ona en basit olayda bile hakaret edip aşagılıyordum.

Acı cekiyordum hep içimde ;her dakika aklımda eşimin ilgisizliği,sadakatsizlikleri ile boğuşurken fırsat bulduğum anda kusuyorudum içimdekileri ..

Oda çenemi kapamam ,kendisini rahat bırakmam çabasındaydı sadece .Hissettiklerimin hiç bi hükmü yoktu onun için.

Bir gün bi tartışma çıktı arabada, o 1 metrelik alanda çocukların o utanılası anlara tanıklık etmelerinden sonra geçte olsa idrak edebilmiştim .
Uzaktan gördüklerini sandıgım şey oysa ne kadarda yakındı ..Oğlum yaşanları görmemek için yüzünü kapatıyordu kısık kısık ağlayarak . Küçük oğlum kulaklarını.. Ve ikisinde de büyük bir korku yüzlerinde yalvarış .

Neyin mücadelesi idi ki bu..Neyin?Bitti....
Ben bu adamı o gün terk ettim.

Ve biz boşandık ..

Kendime yıllarca bu zulmü reva görmüştüm ben.En güzel yıllarım ..22 yaşımdan 33 yaşıma kadar bir hiç uğruna giden güzelliğim..Ömrüm .. Çok öfkeliydim kendime.Aylarca ağladım ..Dagıldım..Zayıfladım..

Ben tüm bunları yaşarken o heybetlendi kilo aldı,çocukların babalarının ardından döktüktükleri gözyaşlarını silerken bu adam ;arkadaşlık sitelerinde sohbet edecek yatıp kalkacak kadınları kızları aramakla,arkadaşından yattığı kızın cıplak resmîni istemekle meşguldü .
Sanırım istediği başarıyı sağlayamıyordu ki diş beyazlatma saç ektirme fiyatlarını araştırmakla da meşguldü ..

Ve uzun zamandır düzen şu;
adam evime hafta da 2 gün çocukları görmeye geliyor .
Çocuklarım biri 7 biri 4 yasında .
Kendi evine götürmek istemedi ;evi 1+0 ,çocuklarla tek bi odanın içinde tek yatakla yatıya kalamazlardı ,vakitte geçiremezlerdi .
Yumuşak bir geçiş olsun istedim babasız hayata adım atışları..Boşanma gercegini bu kadar net olarak bilmelerini çok başka bi evde 1 gün de olsa kalarak yaşamalarını istemedim.

Ekstra başka sebeplerden de (büyük oğlumun çiş sorunu var)bu düzeni boyle kurmasına müsade etmiş oldum yani.

Ogullarım henüz daha babalarının bi evi olduğunu bilmiyorlar, büyük oğlum ayrılığımızı ve artık böyle yaşayacağımızı biliyor ama babasının nerede kaldığını sorgulamıyor . Küçük pek bir şeylerin farkında değil işten artık geç geldiğini sabahta erken gittiğini düşünüyor .

1 gün çocuklarla kalıyor o gelince ben çıkıyorum ertesi gün geliyorum bazen gece 3 de 4 de girip salonda uyuyorum .

Sabah sanki karısıymışım gibi davrandığı,evden akşama doğru gittiği oluyor .Sarılmaya öpmeye kalkıyor bu pişkinliiği midemi bulandırıyor.Sanıyor ki ondan vazgeçmedim.

“ Ben karımı biliyorum unutamaz beni “diyor haklı olarak sanırım çünkü ona boşanmanın sonuçlarını yaşatmamıştım .Ona bunun sonuçlarını yaşatamamıs olmakta nefsime ağır geliyor .

Gittikçe hiçleşebilir miydi bir zamanlar her şeyim olan bi insan ..

Çocuklarıma sabırla şefkatle yaklaşmayıp, azarlayıp bağırıp dursa da çocuklarım yine de mutlu oluyorlar onunla görüştüklerinde .

2 gün bana da iyi oluyor.Geziyorum ,nefes alıyorum .Cunku diğer günler çocuklarımla özel ilgileniyorum.
Ders oyun eğitim çok özverili bi anneyim.6 ay sonra işimle ilgili çok önemli bi sınavım var ama bunun için bile hiç vaktim kalmıyor.
Cocuklarımı bırakabileceğim kimsem yok.

Demem o ki kızlar onu babalığı ile cezalandırmadım ki bu çocuklarıma da haksızlık olurdu, diye düşünüyorum .
Zaten evlenecek bir gün ,ahte vefası olmayan bir insan bu adam ,kendini cezalandırıp bekar kalmaz.
Belki de hiç evlenmemiş biri ile evlenip bir gün bu hayatı sanki hiç olmamış gibi hiç bir bedel ödemeden mutlu mesut yaşayıp gidecek..

Alabildikeleri kadar iyi kötü baba sevgisi alsınlar yoksunluk hissetmesinler diye düşünüyorum.Bu yoksunluğun sonucunu ergenlik zamanlarında farklı tepkimelerle göstersinler istemiyorum.

Suanı baz alırsak her şey iyi gibi görünse de yaptıgım fedakarlıkta kendim örseleniyorum ve kimse bu gerçekle yüzleşmemiş, yalan bi hayatı yaşar gibi ..

Burası benim 2008 den beri içimi açtığım tek yer..

Şimdilik gidebildiği yere kadar böyle gitse..
İlla ki her boşanma birbirleri ile aynı ölçülere mi sahip olmalı ?Cocuklar doyumunda gayette masum değil mi bu durum ?

Olumlu ya da olumsuz farklı bakış açıları ve yorumlar almaya ihtiyacım var.
Boşanma çocukları sandığınız kadar etkilemiyor. Çocukları asıl kötü etkileyen mutsuz, sorunlu anne babalar. Bırakın boşandığınızı iyice kavrasınlar, siz ruh sağlığınızı koruyun. İnanın çocuklar boşanmadan sandığınız kadar etkilenmeyecek ama psikolojisi bozulmuş mutsuz bir anne onlarıda yıkabilir. Babaları zaten allahın belası bir tip babalarından korumakta size düşüyor güçlü olun.

Boşanma çocukları sandığınız kadar etkilemiyor. Çocukları asıl kötü etkileyen mutsuz, sorunlu anne babalar. Bırakın boşandığınızı iyice kavrasınlar, siz ruh sağlığınızı koruyun. İnanın çocuklar boşanmadan sandığınız kadar etkilenmeyecek ama psikolojisi bozulmuş mutsuz bir anne onlarıda yıkabilir. Babaları zaten allahın belası bir tip babalarından korumakta size düşüyor güçlü olun.
Keşke şunu biri de ablama anlatsa
Ben anlaTınca ikna olmuyor çünkü

Çocuklarla çalışan bir uzman olarak kurduğunuz düzenin ve boşandığınızı çocuklarınıza anlatmayışınızın yanlış olduğunu ve ilerde daha büyük sorunlara yol açacağını söylemekte fayda görüyorum.
Lütfen bir çocuk/ergen psikoloğundan profesyonel yardım alın.

Geçmiş konu ancak okuyunca kalbim sıkıştı. Bu adamın size cinsel saldırıda bulunma ihtimalinden çok korktum. Umuyorum ki artık almıyorsunuzdur evinize :KK43:

Her şeyden ziyade kaleminiz harika, çok kitap okur musunuz, ya da eğitiminiz nedir?
Konuya gelince net kırmızı çizgilerinizi koyma vakti geldiyi bırakın, geçiyor.
Çok teşekkür ederim .
Evet kitap okurum,eğitimim de var ama kendimi ifade etme gücüm ;çocukken hiç duyulmamış olmamın geliştirdiği aksi tesir.
Şöyle ki anlaşılmaya o kadar ihtiyaç duyuyormuşum ki sadece günlük tutarak rahatlayabildiğimi hatırlıyorum .
Evlenene kadar günlük tutmuş biriyim .
Evlendikten sonra ise bir nebze buralarda rahatladım .Bazen buralarda da anlaşılmayınca kendime tamamen küsmüştüm .

Geçmiş konu ancak okuyunca kalbim sıkıştı. Bu adamın size cinsel saldırıda bulunma ihtimalinden çok korktum. Umuyorum ki artık almıyorsunuzdur evinize :KK43:
Cinsel saldırı da bulunacak kadar bana yoğun duyguları olmadı hiç bi zaman :)O konu da eminiyette olduğuma emindim .🌚

Hata tamamen sende....Zaten coktan bosanman gereken adama yıllarca taviz vermişsin...Şimdi hala vermeye devam ediyorsun...Bağımlısın çünkü hala istemiyorsun senden tamamen kopmasını...cocuk falan bahane...
Gerçekten öyle degildi.Bilinçaltımda sadece çocuklarım kısmını halledememiştim .
Gerçekle yüzleşmeye cesaretim ve enerjim yoktu.Yoğun duygusallık yaşıyordum.

X