Eşimin ailesi acil destek :(

meliksar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2012
35
0
Kızlar eşimin ailesi ile geçen Ramazan bayramında büyük bir tartışma yaşadık.sinir krizi geçirdim ve çok kötü bir şekilde Bayram ziyaretini sonlandırdım ve ailemin yanına geldim.eşim destek olmadı yanımda durmadı. Boşanmanın eşiğinden döndük ama şartlarımı kabul etti.şartım şuydu ben hazır hissedinceye kadar beni onlarla görüştürmeyecekti.şimdi gene Bayram geldi vd eşim gidelim diyor.ben gene aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum.ayrıca ailesi eşime de küstü.şimdi sebep ben oluyorum onların gözünde.eğer gitmezsem muhtemelen boşanıcaz ve 4 aylık hamileyim.ne yapmalıyım? Eşimin ailesi hiç adım atmadı ki? Beni hep mal gibi gördü.eşim de onların değişmeyeceğini ve bizim az görüşüp idare edicek kadar ilişkimiz olsun diyor.benim onları görmeye tahammülüm yok ki gene sinir krizi geçirebilirim.

Sadece bayram ziyareti olacak kadar,bayramin hürmetine gidebilirsiniz sanki.madem esiniz de boyle bir karar vermis.denemelisiniz bence. Bi de bebegin hatrina...

5dk ugrarsiniz el öpüp nazikce ayrilirsiniz ordan ins bi aksilik cikmaz bebegini dusun belki torunlarinin hatrina bu bayram farklı gecer takma kafana positiv düşün

Bence naptiklarini unutmaya calis bak sadece kendine zarra veriyorsun bosver git once Allah icin sonra esin icin asla yuvani onlar icin bozma

ne yaşadın canım bilmiyorum ama en azından bir yıl kadar eşin seni dinlemiş hiç goruşturmemiş bende cok kotu şeyler yaşadım ama arayı ne yazıkki acamadım eşim her fırsatta gıdelim dedi kavga ede ede gittim. hamileliğim lohusalığım hepsi burnumdan geldi.hala da oyle unutmaktan başka çaremiz yok düşündükce kendimize zarar veriyoruz bırak Allahından bulsunlar.en azından sen sınır kırızi gecırıp yuzlerine karşı söylemişsin ben onuda yapamadım yıllardır kımselere demeden içimde sakladım hamile kaldım dahada sabredemedim eşime şikayete başladım tabi inanmadı başta insan 6 yıl bişe duymayunca nasıl ınansın:) eşime dert yanmaya başlayalı 1 yıl oldu.şimdi beni anlıyor ama aradaki mesafeyi açamıyorum kaynanamlarla bırbırımıze laf sokuyoz geçinip gidiyoz gorumceelrlede :))aman salla bişe olmaz hamilesin ya ondanda oluyor korkuların.
zaten kocasıyla arasını düzeltmek için cocuk yapana şaşıyorum insanın hormonları alt üst oluyor kocaayıda boşayası gelıyor:KK1::KK1:

Oğluna 1 yıl küs kalan anne baba bana neler yapmaz ki? Kayın baba çok aksi.ya karşıma dikilip sövüp sayarsa vs eşim gene beni korumaz ise işte benim orada yuvam yıkılır.eşim bugüne kadar ailesine tek çift laf edememiş korkuyor

Oğluna 1 yıl küs kalan anne baba bana neler yapmaz ki? Kayın baba çok aksi.ya karşıma dikilip sövüp sayarsa vs eşim gene beni korumaz ise işte benim orada yuvam yıkılır.eşim bugüne kadar ailesine tek çift laf edememiş korkuyor

aynısından bende de var 6 yıldır arkamdan sövüp saymışlar tek bir laf bıle dememiş hep dinlemiş 4 tane gorumce var bende oturup eşimle beraber dedikodumu etmişler.ne diyim hakkım haram zıkkım olsun:KK47::KK47:
eşinle konuş bu korkularını ona da söyle eğer beni savunamıcaksan gıtmıyım de

ne yaşadın canım bilmiyorum ama en azından bir yıl kadar eşin seni dinlemiş hiç goruşturmemiş bende cok kotu şeyler yaşadım ama arayı ne yazıkki acamadım eşim her fırsatta gıdelim dedi kavga ede ede gittim. hamileliğim lohusalığım hepsi burnumdan geldi.hala da oyle unutmaktan başka çaremiz yok düşündükce kendimize zarar veriyoruz bırak Allahından bulsunlar.en azından sen sınır kırızi gecırıp yuzlerine karşı söylemişsin ben onuda yapamadım yıllardır kımselere demeden içimde sakladım hamile kaldım dahada sabredemedim eşime şikayete başladım tabi inanmadı başta insan 6 yıl bişe duymayunca nasıl ınansın:) eşime dert yanmaya başlayalı 1 yıl oldu.şimdi beni anlıyor ama aradaki mesafeyi açamıyorum kaynanamlarla bırbırımıze laf sokuyoz geçinip gidiyoz gorumceelrlede :))aman salla bişe olmaz hamilesin ya ondanda oluyor korkuların.
zaten kocasıyla arasını düzeltmek için cocuk yapana şaşıyorum insanın hormonları alt üst oluyor kocaayıda boşayası gelıyor:KK1::KK1:
.Hayal 114 arkadaşım Allah yardımcın olsun.nasıl kaldırabildin?ben kafayı yedim eşimin ailesinin umrunda olmadı.çekmek zorunda mıyız? Eşim hep gideriz diye plan yapıyormuş.şok oldu gelmiyorum deyince.1yıldır mutlu giden evlilik şimdi gözümüzde berbat katlanılası bir evlilik oldu.çocuk için katlanmak zorunda mıyız

Aferin, hicbir sey rayina oturmadan çocuk yapmaniz harika olmuş.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

aynısından bende de var 6 yıldır arkamdan sövüp saymışlar tek bir laf bıle dememiş hep dinlemiş 4 tane gorumce var bende oturup eşimle beraber dedikodumu etmişler.ne diyim hakkım haram zıkkım olsun:KK47::KK47:
eşinle konuş bu korkularını ona da söyle eğer beni savunamıcaksan gıtmıyım de
dedim diyor ki 'ban laf söylüyor sana neden söylemesin?' Korkuyorum bu sebeple çocuğumla tek kalmaktan onu yalnız büyütmekten.

Allah yardımcınız olsun, eşiniz ailesine kenara çekip hamile olduğunuzu ve hassas bir hamilelik geçirdiğinizi söylese korkudan biraz onları yumuşamazlar mı acaba

.Hayal 114 arkadaşım Allah yardımcın olsun.nasıl kaldırabildin?ben kafayı yedim eşimin ailesinin umrunda olmadı.çekmek zorunda mıyız? Eşim hep gideriz diye plan yapıyormuş.şok oldu gelmiyorum deyince.1yıldır mutlu giden evlilik şimdi gözümüzde berbat katlanılası bir evlilik oldu.çocuk için katlanmak zorunda mıyız

sanki biraz zorundayız gibi
gitmesek ne olcak? başka bir fikrin varmı? eşinin annesi babası karnındaki cocouğunun babannesi dedesi he çok samimi olma ol demiyorum ama bazen hayat bizi zorluyor işte.yuvayı bozacak değiliz ya he tutki boşandık cocuk ne olcak babannesini dedeini değiştırebılcezmi yok. o yüzden biraz ılımlı olmak gerek sen git de eğer sana kızar bağırılarsa terbıyesızlık onların terbıyesizliği
eşin de görür onların ne olduğunu birdaha seni zorlamaz ama eşini bir kere dinle derim ben

dedim diyor ki 'ban laf söylüyor sana neden söylemesin?' Korkuyorum bu sebeple çocuğumla tek kalmaktan onu yalnız büyütmekten.

yok canım olmaz inşallah öyle birşey eşine de öyle davranıyorlarmış o da görüyordur gerçekleri.
ya anasına babasına laf söyletmese babam ne derse o olucak dese bence sadece senin derdin değiller eşinle ortak derdiniz.siz bir olursanız herşeyin üstesinden gelirsiniz

bayramda az da olsa gidilmesi taraftarıyım ..
işlerimiz vardı bize müsade deyip kalkarsınız ..
saygı,mesafe .. onlar eşinizin anne babası ..
oluruna bırakın,saygı duyun ..
eşiniz mutsuzsa sizde mutsuzsunuz ..
mutluluğunuz için saygı diyorum ..

sanki biraz zorundayız gibi
gitmesek ne olcak? başka bir fikrin varmı? eşinin annesi babası karnındaki cocouğunun babannesi dedesi he çok samimi olma ol demiyorum ama bazen hayat bizi zorluyor işte.yuvayı bozacak değiliz ya he tutki boşandık cocuk ne olcak babannesini dedeini değiştırebılcezmi yok. o yüzden biraz ılımlı olmak gerek sen git de eğer sana kızar bağırılarsa terbıyesızlık onların terbıyesizliği
eşin de görür onların ne olduğunu birdaha seni zorlamaz ama eşini bir kere dinle derim ben
Aslında mantıklı geliyog şimdi.eşim diyor ki'biz görevimizi yapalım.elini verirse öpelim.bit gün sizinkilerde bir gün bizimkilerde kalıp tatilimize devam edelim.bağırıp çağırırsa tamam deyip çıkalım gelelim' amma zormuş. Sakın aynı memleketlinle evlenme.kendi ailenide göremiyorsun, bayramlar zehir oluyor.

Oturmuş sandık.istedik.mutluyduk.ama galiba yanıldık.bu çocuğun günahı neydi? 4 aylık karnımda.nasıl olacak bilmiyorum

çocuk için evliliğin rayına oturmuş olmasını beklemek zor bir mesele bizim 6 sene sonra oldu bebeğimiz hatta bebeklerimiz rayına oturan bir evlilikti hamile kaldım raydan çıktı. :KK37:
ya sen eşinle anlaşıyormusun sorun yok bence diğerleri dışarıdaki mesele evine gelip kapını kapatınca eşin ve sensin.onun anasını babasını ablasını dedesini nensesini sokarsan hiç bir evlilik yürümez

Aslında mantıklı geliyog şimdi.eşim diyor ki'biz görevimizi yapalım.elini verirse öpelim.bit gün sizinkilerde bir gün bizimkilerde kalıp tatilimize devam edelim.bağırıp çağırırsa tamam deyip çıkalım gelelim' amma zormuş. Sakın aynı memleketlinle evlenme.kendi ailenide göremiyorsun, bayramlar zehir oluyor.

bişe diyimii sana şanslısın iki ihtimalde güzel:) bağırıp çağırırlarsa en azından bir sene daha görmezsin:KK1::KK1: barışırlarsada iyimi olur sen düşün:KK1::KK1:

bu arada kendi memeleketimden değil ama evimin karşı sokağında oturuyorlar yani her hafta gitmek zorundayım:KK43::KK43::KK43: siz siz olun benim gibi iyi düşünüp dibdibe olmayın:KK37:

X