Kardeşime- Aileme Ayıp Mı Ettim? Maddi Meseleler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
El oğluna para mı yedireceğiz diye düşünüyor olabilirler
Oğlanın olanı kendilerinin görüyorlar sanırım

Teşekkür ederim.
Seni düşünmüyoruz kızım ondan bişey vermiyoruz diyorlar da (bu konuda değil genel olarak 7 yıldır 1 liralarını görmedim) afedersiniz ben de eşim de hayvan gibi çalışıyoruz e bi zahmet iyi olalım dimi ama..

Çok haklısın. Dün bir konu vardı mesela kendi yurtdışında yaşıyor ablası babasının evinde oturuyor ihtiyaç sahibi. Ablam kira versin diyordu. Bak o aşırı saçma. Ama burda kardeş ihtiyaç sahibi değil bekar. Ev araba alınmış takılar yapılmış. Bir ömürlük mal verilmiş. 2 çocuğum var 10 liram varsa 5 er 5 er paylaştırırım. Biri ihtiyaç sahibi ise onu biraz farklı desteklerim hepsi bu

Ben olsam benimde çok zoruma giderdi. Bu resmen evlat ayrımı.
Koskoca mirastan size 1000 tl mi düşmüş.
Ben sizin yerinizde olsam bu kadar sessiz olmazdım ,ayıp etmemişsiniz aksine size ayıp edilmiş🥲

Sağolun mesajınız için, O 1000 tlyi alırken eşimle göz göze geldik alma der gibi baktı. Ben arsızlığımdan aldım. 😀

Ya çoluk çocuk yok bizim kısmet olmadı, işimiz de kendimizin ya gel koyugri git koyugriyim resmen. 😀😀

Vallahi yüzümü güldürdünüz. Bence bizim kantarı çalmışlar. 😀😀😀
Çok aileyle arayı bozan biri gibi oldum da yani ne bileyim aileyle bazı bağları kesmek gerekiyor bazen . Bunu çok ailede görüyorum bazen bir çocuğu hep verici diğerini alıcı olarak görüyorlar. Denge önemli . Kendinizden vermeyin kimseye

Çok sağolun.
Gerçekten kırılma noktası bu oldu, neler neler olmuştur bugüne kadar ağzımı açmak aklıma bile gelmemişti. Herhalde artık birikti.

İhtiyacı olsa ben zaten ne göz dikerim ne laf ederim. Keyfe keder ellerindeki parayı veriyorlar ona çok kızıyorum. Babam bugün işi bıraksa 2 emekliyle doktora gitseler çıkamazlar yine biz gireceğiz devreye. Anamdır babamdır tabi girerim başımla beraber ama eldeki böyle havaya civaya savurulunca insan noluyor diyor.
Ya benimkinin herseyi var herseyi. Yani almaktan biriktirmekten bıkmış. Bunu söykesenbenim zaten var der. Ama aklı fikri felanca yerdeki evde gitse de tatil yapsa. Ver paranı git istediğin yere ya da komple kendine ev al. Tr de ev kalmamış o yarım evin derdine düştü. O jadar sinir oluyorum ki.

Okul bitince doktoraya basladım. Kadrom olmadıgı için zorluk yasadım bir süre. Babam da doktora yapmama karsıydı. Neyse o ara gecim sıkıntısı yasadım ama ögrenim kredisi çıktı sonra. Bu söz konusu abim. O para cok sen bana yolla da degerlendireyim demişti🙄yani bazısı parayla pulla kafayı bozmuş.

Değerlendirse kendine harcamaz bana saklardı bundan eminim ama simdi öğrenimden gelecek karı hesaplayan adam bir ay önce hiç daralma kardesim ben sana borc veririm dememişti. Ya o kadar iğrenc ki bana öğrenciyken para yollardı. Ama babama derdi ki ben peynire su su kadar para yolladım haberin olsun. Bu durumda babam da tam o jadar kesinti yapardı🤣 yani bir miktar para var. Abim o parayı bana yollayıp benden minnet duymamı bekliyor bir yandan da babamın gözüne giriyor vay be iyi evlat diye. Ben de her ikisine borclu kalıyorum bogazıma diziliyor.
Şunları birine anlatsan olur böyle sey der gecer ama ben bunları toplayıp hesap yaptıgında abimin kötü bir insan oldugunu düşünüyorum ve de ondan soğuyorum.

Çok haklısın. Dün bir konu vardı mesela kendi yurtdışında yaşıyor ablası babasının evinde oturuyor ihtiyaç sahibi. Ablam kira versin diyordu. Bak o aşırı saçma. Ama burda kardeş ihtiyaç sahibi değil bekar. Ev araba alınmış takılar yapılmış. Bir ömürlük mal verilmiş. 2 çocuğum var 10 liram varsa 5 er 5 er paylaştırırım. Biri ihtiyaç sahibi ise onu biraz farklı desteklerim hepsi bu

Sağolun mesaj için. Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki ihtiyaç yok. Evde araba olmasa ben yine ağzımı açmazdım lazım tabi alınacak diye. Ama bu tamamen şahsa alınacak bişey.

Çok aileyle arayı bozan biri gibi oldum da yani ne bileyim aileyle bazı bağları kesmek gerekiyor bazen . Bunu çok ailede görüyorum bazen bir çocuğu hep verici diğerini alıcı olarak görüyorlar. Denge önemli . Kendinizden vermeyin kimseye

Yok estağfurullah olur mu hiç öyle. Gerçekten biraz geri çekilmenin vakti gelmiş. Hani sen değer vermezsen kendine, kimse vermez denir ya. Öyle oldum galiba.

Merhaba arkadaşlar.

Babam ve kardeşim ortak para biriktirmişler yaklaşık 500 bin kadar. Aman kızım ölümlü kalımlı dünya bu paranın yarısını kardeşin kattı diye annem söylemişti. Bu sabah duydum ki 500 binin hepsiyle kardeşime araba alınacakmış. Beyfendi bakınmış etmiş 500 e araba bulamamış. Babama babasından miras kalmıştı 400 bin tl kadar onu da kardeşime vereceklermiş araba alması için. Ben ne yalan söyleyeyim mirasın ona verileceğini duyunca bozuldum. Hadi ortak paranın hepsini alıyorsun bari mirasa elleme, ben burada neciyim falan diye şaka yollu laflar söyledim. Annemin memlekette tarlası varsa onu da al belki 900 bine araba bulamazsın ne de olsa babamın bi çocuğu sensin falan diye yüklendim yarı şaka yarı gerçek. Bugüne kadar aramızda asla para mevzusu olmamıştı.

Tamam kardeşim yıllardır çalışıyor ailemden parasını da esirgemedi hakkını yiyemem. Ama babam ona sıfır ev aldı. Düğünde takılacak bütün takıları alındı. Aklınıza öyle az buz takı da gelmesin; trabzon hasır set, 1mt köstekli zincir, kaburga kelepçe, 10 bilezik falan yani koftiden takılar değil. Kasada bekliyor evlenirken takılacak. 18 yaş hediyesi araba almıştı babam ona. Kardeşim de şimdi bana araba borçları var arabamı sattırdılar diyor. Oğlum sana ev almak için sattılar bana mı sattılar diyorum, anlatamıyorum. İyice b*ka sardık yani afedersiniz. (Ha bu arada ev için kredi falan çekilmedi, babam borçsuz aldı -- ev 500 binse araba 80 bin kalan 420 bini babam verdi--kardeşim borç falan ödemedi.)

Bu miras paranın geldiği gün babam bin tl verdi bana, crocs alacaktın bununla al diye. 7 yıllık evliliğimde ilk kez para aldım ailemden. Annem de bana çocuğun arabasında gözün mü kaldı sana da para vermedik mi dedi, çok ağrıma gitti. Para verdik dediği "bin tl". ---Sanane! benim çocuğum benim param dese bu kadar gücüme gitmezdi.---

Annem şimdi aradı biz onu borç verecektik falan diye iyice tüy dikti. Kendimi salak gibi hissettim. "Beni ilgilendiren mesele yok, bugün yarın baban çalışma hayatını bitirecek emeklilerle zor geçiniriz kenara ne koyarsak kardır diyordun" şimdi kalkmış hepsini oğluna yediriyorsun biraz garip geldi sadece dedim. Ben hata mı yapmışım? Haddimi mi aşmışım? Pek düşünmeden konuşmam ama sanırım bu biraz fazla geldi.

Ayıp mı etmişim?

2 kardeşiz.
Ayıp ettiğiniz düşünmüyorum. Üzülerek söylüyorum ki her ailede evlat ayrımı oluyor. Anne ve baba eşit sevmiyor. En azından ben hiç rastlamadım.anne ve baba evlatlarina eşit olabilse kardeşler arasında bu tip problemler olmaz. Size haksızlık etmişler. İnşallah anlarlar.

Ayıp ettiğiniz düşünmüyorum. Üzülerek söylüyorum ki her ailede evlat ayrımı oluyor. Anne ve baba eşit sevmiyor. En azından ben hiç rastlamadım.anne ve baba evlatlarina eşit olabilse kardeşler arasında bu tip problemler olmaz. Size haksızlık etmişler. İnşallah anlarlar.

Teşekkür ederim. Pek anlayacak gibi durmuyor şuan annem ama bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek. ☹️

Ya benimkinin herseyi var herseyi. Yani almaktan biriktirmekten bıkmış. Bunu söykesenbenim zaten var der. Ama aklı fikri felanca yerdeki evde gitse de tatil yapsa. Ver paranı git istediğin yere ya da komple kendine ev al. Tr de ev kalmamış o yarım evin derdine düştü. O jadar sinir oluyorum ki.

Okul bitince doktoraya basladım. Kadrom olmadıgı için zorluk yasadım bir süre. Babam da doktora yapmama karsıydı. Neyse o ara gecim sıkıntısı yasadım ama ögrenim kredisi çıktı sonra. Bu söz konusu abim. O para cok sen bana yolla da degerlendireyim demişti🙄yani bazısı parayla pulla kafayı bozmuş.

Değerlendirse kendine harcamaz bana saklardı bundan eminim ama simdi öğrenimden gelecek karı hesaplayan adam bir ay önce hiç daralma kardesim ben sana borc veririm dememişti. Ya o kadar iğrenc ki bana öğrenciyken para yollardı. Ama babama derdi ki ben peynire su su kadar para yolladım haberin olsun. Bu durumda babam da tam o jadar kesinti yapardı🤣 yani bir miktar para var. Abim o parayı bana yollayıp benden minnet duymamı bekliyor bir yandan da babamın gözüne giriyor vay be iyi evlat diye. Ben de her ikisine borclu kalıyorum bogazıma diziliyor.
Şunları birine anlatsan olur böyle sey der gecer ama ben bunları toplayıp hesap yaptıgında abimin kötü bir insan oldugunu düşünüyorum ve de ondan soğuyorum.

2 kere okudum şu mesajı. Vallahi yazık Allah gözlerini doyursun. ☹️

2 kere okudum şu mesajı. Vallahi yazık Allah gözlerini doyursun. ☹️
En son memlekete gittiğimizde babamın evindeyken bu anlattığım abim eşime saygısızlık yaptı. Yani herkese davrandığı gibi gelişigüzelliğiyle eşime de davtandı. Babam da oğlum sen ne yapıyorsun demedi bile. (Dese abim çok sinirlidir olay büyür)
Esim babamın evine gecen yıl bi gün geldi. Bir tek o gece kaldı. Evde toplam 15 16 saat gecirdi.
Bu yıl da hiç gitmedik.
Abim öyle bir kendini birsey zannediyor öyle bir destursuz ki etrafında kim be demiş ne hissetmiş kac yasına gelmişiz hiç bakmaz. Kırıldık diye anlatsak da üç gün pişman olur üzülür. Ama ben de geldim kac yasına. Yapıp yapıp pişman oluykr artık görmek konuşmak bile istemiyorum. Abim bile olsa düzgün davranmıyorsa görüşemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X