Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

Benm de 9 yaşını doldurmuş bi kuşum var. Canım ya çok yaşlandı. Ölmesinden korkuyorum. :KK43:

dün gece kaybettim bebeğimi. çırpına çırpına şoka girip kalp krizinden öldü. iki gün üstüste şoka girdi minicik bebeğim. en az 5 saat sürdü ikinci günkü krizi. bağıra bağıra kendini oradan oraya savurmaya çalışıyordu zor tutuyordum avucumun altında kendine zarar vermesin diye. Çok kötü bir ölüm oldu. dayanamıyorum onun o son halini hatırlamaya. son gününde bile hala tüneginde bana yaklasıp yanagımı öpüyordu.. şu son bir aydır aramadıgım götürmedigim veteriner kuşçu sormadığım kişi kalmadı. herkes para sevdasına düşmüş lanet olsun. o kadar iyi bakmaya çalışıyor o kadar cok ilgileniyorduk ki bebeğimle. astım olmuştu en son. bir veteriner şoka girip kalp krizi gecirir ölür ben öyle bir sürü kuşumu kaybettim demişti. bir baskası alın su ilacı kurtulur kuşunuz dedi. malesef kötü olan senaryo gercek oldu. cok güzel bir ormana gömdük bir agacın altına. sabah uyandım erkenden bir kefen diktim bebeğime en sevdiği oyuncagı kafesinin tepesindeki çıngıraklı topunu da tepesine diktim.
huzur içinde yatsın küçük bebeğim. bir canın sorumluluğu çok büyük oluyormus. keşke acı cekmeden ölseydi biricik kuşum. bu sitede yazanları gördükce ne kadar bahtsızmıs minik kuşum diyorum...

cnm çok üzüldüm inan.. senin de dediğin gibi keşke acı çekmeden ölseymiş..

konuyu geç olsada gördüm:kedi:
bizimde bir prensesimiz var evimizde:asigim:
kızımın doğum gününde arkadaşları almış ismini kızım jelibon koydu
erkek kuş diye alınmış ama zamanla dişi olduğunu öğrendik agasının üstü kırmızıya yakın kiremit rengi oldu başlarda erkek olmadığı için üzülmüştük akannehir
iyikide dişi kuş diyoruz şimdi zemuszemus
daha önce erkek kuşumuz olmuştu ama dişi kuş başkaymış jelibon sayesinde dişi kuşun nasıl meziyetler olduğunu öğrendik
tam bir kahkaha makinası kendisi kaprisli kendini beğenmiş halleri şımarıklığı ilgilenilince kıçını dönüşü
kafesine yaklaşanı sevmediklerini ısırışı öyle bir ısırmaki kanatınyaca kadar :roflol:
bu jelibon bizi öldürüyor

ailemizin neşe kaynağı kızım opuyorumnanaktan [/FOlNT]

Benim de bir tane cadılar cadısı muhabbet kuşum var inanılmaz yaramaz ve şımarık bir kuş daha bir ay bile olmadı yanımda olalı onu bilmem ama ben çok alıştım ona eve misafir geşlince ben konuşunca hiç susmuyor misafirler gidene kadarkaydirigubbakcemile3.. Çok seviyorum:asigim:
Ben birşey sormak istiyorum kuşumun cinsiyetini anlayamadım çünkü gagasınının rengi sanki mor gibi pembe desem değil mavi desem değil böyle tuhaf mor eflatun gibi birşeyfisfisfisCADIARZU
Bacaklarıda aynı renkte daha yavru ama şimcik bu bebişin cinsiyetini nasıl anlıyacam çok merak ediyorum çünkü severken kzım mı oğlummu ne diyeceğimi şaşırıyorum:roflol:
Birde internette bakınırken biryerde eflatun olunca rengi böbrek hastası oluyormuş bu doğrumu:çok üzgünüm:

hırçın deniz kuşun erkek bence
birinci neden gaga rengi ikinci en önemli nedende hiç susmuyor demişsin muhabbet kuşların da erkekler konuşkan oluyor a.s
dişi kuşlar daha az konuşuyor canım a.s

Benim de bir tane cadılar cadısı muhabbet kuşum var inanılmaz yaramaz ve şımarık bir kuş daha bir ay bile olmadı yanımda olalı onu bilmem ama ben çok alıştım ona eve misafir geşlince ben konuşunca hiç susmuyor misafirler gidene kadarkaydirigubbakcemile3.. Çok seviyorum:asigim:
Ben birşey sormak istiyorum kuşumun cinsiyetini anlayamadım çünkü gagasınının rengi sanki mor gibi pembe desem değil mavi desem değil böyle tuhaf mor eflatun gibi birşeyfisfisfisCADIARZU
Bacaklarıda aynı renkte daha yavru ama şimcik bu bebişin cinsiyetini nasıl anlıyacam çok merak ediyorum çünkü severken kzım mı oğlummu ne diyeceğimi şaşırıyorum:roflol:
Birde internette bakınırken biryerde eflatun olunca rengi böbrek hastası oluyormuş bu doğrumu:çok üzgünüm:

kuşta böbrek narasın kız :roflol::roflol: seninki kız deil herüf herüüüff :asigim:

Muhabbet kuşu erkek evet .
Bir de yanlışlığı düzelteyim görünce.
Kuşlarda böbrek vardır arkadaşlar.
Organların hepsi vardır tabi ki boyutları tahmin etmek kolaydır. Yutak, akciğer, bağırsak, böbrek, ciğer şuan aklıma gelen organlarından sadece bir kaçı. Aklınızda bulunsun yerimseniben

Muhabbet kuşu erkek evet .
Bir de yanlışlığı düzelteyim görünce.
Kuşlarda böbrek vardır arkadaşlar.
Organların hepsi vardır tabi ki boyutları tahmin etmek kolaydır. Yutak, akciğer, bağırsak, böbrek, ciğer şuan aklıma gelen organlarından sadece bir kaçı. Aklınızda bulunsun yerimseniben
böbrek değil başka bi sistem diye biliyorum.. çünkü böbrek ancak idrar üretebilir, ve kuşlarımız da idrar değil sadece dışkı yapıyor.. şimdi bakıyorum netten..

evet böbrek varmış :S ama bizimki gibi fasülye şeklinde falan deil..

kusorgan.jpg

uzuncana bişimiş... tşkler nevbahar.vereliniortak

Teşekkür ederim canlarım bana cevap yazdığınız içinopuyorumnanaktan:1hug:
Minişim şımarığım iyi olsun yaa hasta olmasına dayanamam:çok üzgünüm:
zıpır zıpır şımarığım yemini yiyor suyunu içiyor iyi gibi şimdi:asigim:

merhaba kızlar ben de geldim :eek:
benim de bi kuşum var nisanda almıştık muhabbet kuşu erkek zemuszemus henüz isim bulamadım cicikuşla yetiniyoruz akannehir cicikuş da demeye başladı artık ama çok net söylemiyor :eek:
09092011.jpg

siz şimdi buna bi isim bulursunuz dimi :jeyyar:

Son düzenleme:
fıstık koy çok güzel yakışır fıstık gibi maşallah

Son düzenleme:
Benimde çok tatlı bi kuşum var adı can çokta güzel değişik bi mavisi var allah nazarlardan saklasın acaipte konuşuyo bizle bizi her gün dahada şaşırtıyo nazar alcak diye çok korkuyoruz :s ... ablasının cici kuşudur o :)

Çok şeker bu yaa nasılda bakmış öylee poz vermiş:asigim:
Bence de çapkın yakışırvereliniortak
Bede resim ekleyim benim şımarığımıda görücüye çıkarayım azıcık:roflol:

Kızlar merhaba,
benimde bir kuşum var. Eşim sevgililer gününde almıştı hediye olarak. Yavruydu aldıgında daha 1aylıktı. Şimdi koskocaman oldu 8aylık olduuu :) beni cok seviyor sürekli tepemde hiiç aşağıya inmiyor. sürekli öpüyor ıslık calıyorum bana karsılık falan veriyor :)
ismi de Limonnn,cinsiyeti de erkek :KK66:
parmağım basta olmak üzere,sürekli kemirmek istiyor birseyleri normal mi acaba bu ?

bu 1aylık hali,ilk aldıgı gün annemde çekmiştimm oğluşumuuu kaydirigubbakcemile3

burda da 2 aylık falan :KK66:
eve gittigim de büyümüş halinide çekerim kızlar kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
Kızlar merhaba,
benimde bir kuşum var. Eşim sevgililer gününde almıştı hediye olarak. Yavruydu aldıgında daha 1aylıktı. Şimdi koskocaman oldu 8aylık olduuu :) beni cok seviyor sürekli tepemde hiiç aşağıya inmiyor. sürekli öpüyor ıslık calıyorum bana karsılık falan veriyor :)
ismi de Limonnn,cinsiyeti de erkek :KK66:
parmağım basta olmak üzere,sürekli kemirmek istiyor birseyleri normal mi acaba bu ?

bu 1aylık hali,ilk aldıgı gün annemde çekmiştimm oğluşumuuu kaydirigubbakcemile3

burda da 2 aylık falan :KK66:
eve gittigim de büyümüş halinide çekerim kızlar kaydirigubbakcemile3

ayy çok şeker benimkine benziyor ama benimki daha küçük ondan daha 6 aylık :eek:
benimki de sürekli kemirmek istiyor hatta parmağımı uzatınca azcık gagalıyor sonra da başını sürüyo parmağıma kendini sevdiriyo kaydirigubbakcemile2
ama hala ismi yok laelaelaelaelae

evet seninkinide gördüm canım masallah cok tatlıı :)))
dedigin gibi benimkisi deyapıyor. kafasını kasıtıyor resmen :))birde saga sola ceviriyor kafasını :))
bulamadın mı bi iisim ay bende cok dusunmustum sonunda karar vermiştim Limona :))

bizim de erkek muhabbet kuşumuz vardı ismi miniş yalnız diye dayanamadık ve geçenlerde eş aldık ismini de ciciş koyduk dişi diye aldık satan dişi dedi ama emin değiliz gagasının altı eflatun
sizce dişi midir erkek midir? eğer erkekse geri verelim mi?iki erkek yanyana durmaya devam mı etsinler?

X