Leslie sansone yürü ve incel programı(görsel paylasim)

Leslie sansone yürü ve incel programını denedim faydasını gördüm

• Ankete Katılan
    1.559
Agir sporlar icin katiliyorum bu sinirlamaya. Ancak normal aktivitelerde zarari olacagini düsünmüyorum. Ben yapi olarak da cok hareketli bir insanim. Her yere yillardir yürüyerek giderim, sporumu yapar ardindan cikar bahce bicerim, evimin her isini kendim yaparim. Gün icinde saatlerce hareket halindeyim. Simdiye kadar bir zarari olmadi bana, belki tek zarari zor kilo veriyorum cünkü zaten harekete aliskinim onun üzerine cikmam gerekiyor hep.

Güzel bir noktaya temas ettin arkadaşım.

Bir tıp dr.undan alıntıdır;

ZAYIFLAMA FORMÜLÜ ‘1 saat yoğun spor değil, güne yayılmış hareketlilik’

Bünye, yoğun spor yaparken, kendini korumaya alarak depolanmış enerjiyi yağa dönüştürüyor. Bu 10 binlerce yıl önceden genlerimize yazılmış olan bir program.
Vücut, özellikle koşma süreci başladığında “arkadan gelen bir vahşi hayvandan mı kaçıyorum, yoksa bir av mı kovalıyorum, herhalde çok enerjiye ihtiyacım olacak” düşüncesiyle sırasında kullanmak üzere yağa dönüşüm yapıyor.
Yoğun spordan sonra kendini ödüllendirmek ya da normalin üstündeki açlığı gidermek için gereğinden fazla yiyor.
Oysa... Düzenli sporun yanı sıra “spor” gibi algılanabilecek güne yayılmış hareketlilik de önemli.(evi işi yapmak, yürüyerek gidip gelmek,merdiven kullanmak v.b)
Günde 1 saatlik yoğun spor, damarlar, kalp, oksijen alımı, hafıza gibi sağlık eksenli olumlu katkılar yapıyor.
Ama... Bütün gün boyunca hareket, şişmanlığa karşı en etkin çözüm.

belki daha yorucu ve ağır sporlar için günde 1 saat kısıtlaması gelebilir, ama bizim gibi ufak ufak leslie veya yürüyüş, koşu tarzı sporlar için günde 1 saat az bile aslında.

Leslie hızlı 3mil, 5mil v.b. kardio çalışması sonuçta. Unutmalayım ki herşeyin azı karar fazlası zarardır arkadaşım. Sporun fazlası yaşlandırır ve prof. sporcularda oluşan bu ciddi deformasyonu aza indirebilmek için çeşitli araştırmalar yapılmaktadır.

Alıntırdır;

Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan sporu faydalı olmaktan çıkaran durumlardan kaçınmak gerekiyor.

Sporda normalden aşırıya geçişin tam olarak bir ölçüsü olmasa da, 1 saati aşan yoğun kardiyo egzersizi veya yoğun kardiyo yapılan iki gün arasında vücudun toparlanması için yeterince süre bırakılmaması örnek olarak verilebilir.

Aşırı yoğun spor yapmanın vücutta mekanik, hormonal, psikolojik ve kimyasal olumsuz etkileri vardır.
Kimyasal etkilerin başında oksidasyon gelir.

Yaşamak için muhtaç olunan oksijen, her nefes alıp verişimizde oksidasyon meydana getirmekte, zararlı serbest radikallerin oluşmasına neden olmaktadır.

Oksidasyon ile açığa çıkan serbest radikallere karşı koyan antioksidanlar, vücudunuzda yeterli seviyede değilse denge bozulmuş ve artık zararlı bölgeye girmişsiniz demektir. Oksidasyon ile savaş için antioksidan içeren gıdalar tüketin.

Serbest radikalleri sadece aşırı spor değil, güneş ışınları, radyasyon, sigara, alkol, gıdalardaki kimyasal kirlilik gibi çevresel etmenler de arttırır. Serbest radikallerin en önemli zararlı etkisi vücutta her şeyi düzenleyen DNA üzerine olmaktadır.

Serbest radikalleri ortaya çıkaran süreç oksidasyon ile doğrudan ilgili olduğundan, aşırıya kaçılıp kaçılmadığı kandaki hidrojen peroksit (H2O2) seviyesi ile ölçülebilir. H2O2 seviyesinin yüksekliği vücudun aşırı oksidatif stres altında olduğunu gösterir.

DNA’da meydana gelen hasar, kanser hücrenin ortaya çıkmasına sebep olur. Serbest radikaller ayrıca obezite, eklem iltihabı, şeker hastalığı, Parkinson, Alzheimer, damar sertliği, bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açar. Cilt altı kolajen dokuya hasar vererek cildin kırışmasına ve erken yaşlanma belirtilerinin çıkmasına neden olur.

ATROFİK DERİHenüz zamana bağlı yaşlanma sürecini durduran bir iksir bulunamadı ancak bu süreci yavaşlatmak elimizde. Sağlıklı bir vücut ve sağlıklı-geç bir yaşlanma için hayatımızın bir parçası olması gereken sporu düzenli ama kararında yapalım.

Kararında bir egzersiz planında birbirini takip eden günler şu şekilde planlanırsa, serbest radikallerle vücudunuzun başarıyla mücadele edebilmesine imkan tanımış olursunuz:

Birinci gün 20-30 dakika kardiyo, bir gün dinlenme, 3. gün ağırlık çalışması veya pilates, 4. gün kardiyo, ertesi gün dinlenme, 6. – 7. – 8. – 9. – 10. … durmak yok!

Yüzme, koşu, bisiklet gibi nabzınızı fırlatan, nefes nefese bırakan temel kardiyo egzersizlerini faydalı olabilmesi için 20 dakikadan kısa, 50 dakikadan uzun yapmayın. Bu egzersizi yaptığınız günün ertesine yeni bir kardiyo günü eklemeyin. Kardiyo günü arkasından mutlaka en az 1 gün dinlenin. Egzersiz öncesi, sırası, sonrası ve dinlenme günlerinde vücudunuzdan eksilen protein, karbonhidrat ve mineralleri yerine koyacak şekilde beslenin.

Aşırı yüklenme anlamına gelen sürantrene durumu kendini hormonal dengede bozulma, psikolojik rahatsızlık, halsizlik, uyku bozukluğu, performans düşüklüğü şeklinde gösterir. Bunun önüne geçilmezse yıpranmış, yaşlı görünümlü, kasları güçsüz sorunlu bir vücutla hayata devam edilir.

Amatör ve profesyonel sporcu terimleri arasındaki temel ayırım spordan para kazanıp kazanmamaktır. Profesyonel sporcu da, amatör sporcu da en nihayetinde insandır. Pek çoğumuz profesyonel ruh ile amatörce spor yapsa da, genetik ve dayanıklılık olarak farklılık gösteren metabolizmalarımız temelde aynıdır. Oksijen hayat verir ama yıpranmayı da beraberinde getirir.

Sağlıklı yaşamın formülü, her şeyi kararında ve dengeli yapmakta saklı.

Dr. Dinçer Sertkaya

Selam kizlar!!! Nasil gidiyor calismalar? Ben bugün ani bir kararla jillian michaels 30 day shred e basladim. Sonunu getirebilecek miyim bilmiyorum ama deneyecegim. Sonuclari paylasirim. Bu arada leslie ile ilgili sorularinizi yanitlamak ve motivasyon vermeye devam etmek icin tabii ki de basliga ugrayacagim.

kızlar hızlı 3 mil baya yodu beni ya.....bi yandanda hala bacak agrım gecmedi cok mu yükleniyorum acaba kendime...........

acayip terletiyo beni hemen duşa kosuyorum...hergün dusta su kuşu oldum cıktım:KK9: günde 2 defa yapan arkadaslar siz 2 defa dusa mı giriyosunuz? yorulmuyo musunuz yavvv:26:

hızlı 3 mil beni de sucuk gibi yapıyor :KK1: ben onu sadece günde 1 defa yapıyorum, o da gece.. sabah ve öğlenleri 2 mil olanı yapıyorum, o yormuyor. bazen 1 mil olanı yapıyorum sabahları. ne kadar zaman ayırabildiğime göre değişiyor.

Selam kizlar!!! Nasil gidiyor calismalar? Ben bugün ani bir kararla jillian michaels 30 day shred e basladim. Sonunu getirebilecek miyim bilmiyorum ama deneyecegim. Sonuclari paylasirim. Bu arada leslie ile ilgili sorularinizi yanitlamak ve motivasyon vermeye devam etmek icin tabii ki de basliga ugrayacagim.

vuhuuu :) kolay gelsin, onun hareketleri daha farklı tabi, bakmıştım ben de bir kaç kez.. ama o kadını izlemeye pek tahammül edemiyorum, çok erkeksi bir fiziği olduğu için, kollarını falan gördükçe içim böyle bir tuhaf oluyor. o nedenle izleye izleye hareket yapamam diye düşündüm.

ben de bu sabah bir değişiklik olsun diye, jane fonda bir kadından aynı leslie hareketlerini yaptım 1 milliğini, ama 30 dakika sürüyor, 20 dakika değil.

aynı hareketler de, bana sanki daha enerjik gibi geldi. sadece daha sıkıcı. kadın biraz soğuk

Dün hızlı 5 mil i yaptım ve tık yok. Ağır geleceğini düşünmüştüm. :KK53: Yalnız yine terledim, terledim ve terledim. :KK1: Vücudumda resmen yağmur yağdı. :)

Yalnız bu sabah ağır bi yorgunluk ve mide bulantısıyla uyandım. Sanırım buna bağlamalıyım. :44:

Jillian iyidir güzeldir de çok yorucudur yahu... Abartmadan söylüyorum bi kaç dakika yapıp ara vermeden devam etseydim kalp krizi geçirebilirdim. :KK1: Sen Leslie ile hazırlıklı olduğundan başaracaksındır tabi... :KK34:

kaç kiloyla başlamıştın?

63 kilo ile...

Bu arada leslie ile 3. günüm olacak. Bi haftadan uzun bir süredir yediklerime dikkat ediyorum. Bir de tibet yogası yapıyorum. O ne kadar etkilli olmuştur tartışılır tabi...

Son düzenleme:
Dün hızlı 5 mil i yaptım ve tık yok. Ağır geleceğini düşünmüştüm. :KK53: Yalnız yine terledim, terledim ve terledim. :KK1: Vücudumda resmen yağmur yağdı. :)

Yalnız bu sabah ağır bi yorgunluk ve mide bulantısıyla uyandım. Sanırım buna bağlamalıyım. :44:

Valla sen çok iyisin, ben hızlı 5 mili yapamam herhalde sonuna kadar. hızlı 3 milde bile biraz tıkanıyorum aralarda. Tebrikleeer :KK9:

Mide bulantısını bilemicem, ama yorgunluk nedeni muhtemelen bundandır :KK43: bence hızlı 3 mil olarak devam et. veya benim gibi günde bir kaç kereye böl.

Valla sen çok iyisin, ben hızlı 5 mili yapamam herhalde sonuna kadar. hızlı 3 milde bile biraz tıkanıyorum aralarda. Tebrikleeer :KK9:

Mide bulantısını bilemicem, ama yorgunluk nedeni muhtemelen bundandır :KK43: bence hızlı 3 mil olarak devam et. veya benim gibi günde bir kaç kereye böl.

Teşekkürler. :) Açıkçası şaşırdım çünkü son 2 yıldır oldukça hareketsizim bu kadar harekete alışık olmadığımdan tıkanırım yapamam diye düşünüyordum ama sonunu getirebildim. :) Yalnız sabahki durumum kötüydü umarım yarın yine aynı durumu yaşamam. Devam ederse mecburen 3 e geçeceğim.

Teşekkürler. :) Açıkçası şaşırdım çünkü son 2 yıldır oldukça hareketsizim bu kadar harekete alışık olmadığımdan tıkanırım yapamam diye düşünüyordum ama sonunu getirebildim. :) Yalnız sabahki durumum kötüydü umarım yarın yine aynı durumu yaşamam. Devam ederse mecburen 3 e geçeceğim.

benim de aralarda başım dönüyor, herhalde vücudumun 'beni besle' deme şekli de, pek oralı olmamaya çalışıyorum :KK1:

sigara içiyor musun? ben sigara kullanıyorum, ondan tıkanıyorumdur belki :44:

benim de aralarda başım dönüyor, herhalde vücudumun 'beni besle' deme şekli de, pek oralı olmamaya çalışıyorum :KK1:

sigara içiyor musun? ben sigara kullanıyorum, ondan tıkanıyorumdur belki :44:

Yok kullanmıyorum. Benden uzak olsun... :KK1:
Bu arada sen bahsettiğin diyete devam ediyorsun değil mi?

Söylemeden geçemicem, gözümü Leslie'nin basenlerinden alamıyorum cidden.. Bazı videolarda hele çok çok belirginler. Bu egzersizler basenlere pek faydalı değil herhalde, kadının üst ve bacak bölgesi ince olmasına rağmen, resmen sevimsiz bir çıkıntı var basenlerde.

Söylemeden geçemicem, gözümü Leslie'nin basenlerinden alamıyorum cidden.. Bazı videolarda hele çok çok belirginler. Bu egzersizler basenlere pek faydalı değil herhalde, kadının üst ve bacak bölgesi ince olmasına rağmen, resmen sevimsiz bir çıkıntı var basenlerde.

Aynen yaa... :KK1: Bu arada ben Jilliannında vücudunu beğenmem. Bu kadar spora bu mu oluyor yani? demekten kendimi alamıyorum. :KK1:

Sevgili chloen, leslie, gencliginde obezmis ve asiri kiloluymus. Hirs yapip spora baslamis ve su anda 60 li yaslarinda. Ama bana sorarsaniz 40 ile 50 arasi gösteriyor. Onlar profesyonel olarak sporla ugrastiklari icin sürekli sporla hasir nesirler. Leslie nin de bacaklarinin asiri kaslanmis olacagini tahmin ediyorum. Jillian icin de ayni durum gecerli. Onlar bu isi hayat sekli haline getirmisler. Sizin benim gibi siradan ev hanimlarinin yapacagi sporla bu kadar kas olacagini düsünemiyorum. 8 aydir bu tip sporlarla hasir nesirim ancak biraz kaslarimdaki sertligi hissedebiliyorum o da beni memnun edecek derecede bir sertlik. Bir de insanin vücut sekli var tabii dogustan olan. Leslie dogustan genis kalca yapisina sahipse üstüne bir de kaslanmissa öyle görünmesi normal.

Jillian iyidir güzeldir de çok yorucudur yahu... Abartmadan söylüyorum bi kaç dakika yapıp ara vermeden devam etseydim kalp krizi geçirebilirdim. :KK1: Sen Leslie ile hazırlıklı olduğundan başaracaksındır tabi... :KK34:

63 kilo ile...

Bu arada leslie ile 3. günüm olacak. Bi haftadan uzun bir süredir yediklerime dikkat ediyorum. Bir de tibet yogası yapıyorum. O ne kadar etkilli olmuştur tartışılır tabi...

Sevgili nurten ben 8 aydir bu tür sporlarla ugrasiyorum, brazil butt lift, xhit, shaun t denemedigim kalmadi. Aralik ve Ocakta jillian 6 week 6 pack denemistim agir gelmisti ancak bugün baktim 27 dk hafif bile geldi bu simdi yetecek mi dedim kendi kendime. Zamanla vücut o kadar güzel forma girip esneklik kazaniyor ki her programi yapabiliyorsun ama devamlilik önemli. Bakalim sonuclari sizlerle paylasirim sonunu getirebilirsem. Arada bir mesela yilda 2-3 kez öyle insanin sinirlarini zorlamasi iyi olur diye düsünüyorum. Böylece diger zamanlarda normal bir hareketle formda kalmayi basarir. Siz yeni basladiginiz icin leslie nin mutlaka faydasini göreceksiniz. Ben de hasimoto hastasiyim ve cok zor kilo veriyorum. Ona ragmen iyi gelmisti.

Kızlar bir şey soracağım, aklıma çok takıldı. Dün gece biraz sporla ilgili başlıklara, ve kilo verme deneyimlerine göz attım. Bir kaç farklı kişiden şöyle bir şey okudum : "kilo verilmek isteniyorsa, sporla diyet aynı anda yapılmazmış. çünkü o zaman yağlar kasa dönüşürmüş, ama kilo verme olmazmış. önce diyetle fazla kiloların büyük bölümünü vermek lazımmış, üstüne sporlar sıkılaştırmak lazımmış."

şimdi bu benim çok kafamı karıştırdı ve biraz da moralimi bozdu.. doğruluğu var mı bu söylenenin?

benim normal şartlarda 10 kilo vermem lazım aslında, o nedenle diyete başladım ve hem kilo vermememi hızlandırsın, hem de kilo verirken sıkılaştırsın düşüncesiyle de spor yapıyorum. ama kas yapmalıyım, düşüncem henüz yok. zaten lömbür lömbür her yerim. kilo vermek önceliğim benim.

yukarıda belirttiğim düşünceye göre yanlış yapıyor oluyorum, o fikir doğru mu acaba?

Kızlar bir şey soracağım, aklıma çok takıldı. Dün gece biraz sporla ilgili başlıklara, ve kilo verme deneyimlerine göz attım. Bir kaç farklı kişiden şöyle bir şey okudum : "kilo verilmek isteniyorsa, sporla diyet aynı anda yapılmazmış. çünkü o zaman yağlar kasa dönüşürmüş, ama kilo verme olmazmış. önce diyetle fazla kiloların büyük bölümünü vermek lazımmış, üstüne sporlar sıkılaştırmak lazımmış."

şimdi bu benim çok kafamı karıştırdı ve biraz da moralimi bozdu.. doğruluğu var mı bu söylenenin?

benim normal şartlarda 10 kilo vermem lazım aslında, o nedenle diyete başladım ve hem kilo vermememi hızlandırsın, hem de kilo verirken sıkılaştırsın düşüncesiyle de spor yapıyorum. ama kas yapmalıyım, düşüncem henüz yok. zaten lömbür lömbür her yerim. kilo vermek önceliğim benim.

yukarıda belirttiğim düşünceye göre yanlış yapıyor oluyorum, o fikir doğru mu acaba?

Aslında bu şekilde yapmak bana hep mantıklı gelmiştir. Hatta 2 ayda 6 kilo vermiştim bu süre içerisinde spor yapmadım sonrasında callan ile sıkılaşmayı planlıyordum. Zaten o ağır diyetle cardio falan çalışamazdım.

Burada seçilen çalışma önemli bence... Leslienin kasa dönüştüreceğini sanmıyorum. Programları diğer cardio çalışmaları gibi yormuyor. Yani bence... :KK1:

X