Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri olanlar, burada paylaşalım

çok geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum allah hiç kimsete korktuğuna uğratmasın çok zor yaşamayan bilmez çünküüü herkese acil şifalarrr

canım geçmiş olsun takma kafana bak benimde bir gögsümde kitle var...takmıyorum bile boşver ne takcam az sorunumuz varya birde o eklencek...tedavini ol ve bence tedavidende önemlisi kafana takma bak banahihoyyythihoyyyta.s.

canım geçmiş olsun takma kafana bak benimde bir gögsümde kitle var...takmıyorum bile boşver ne takcam az sorunumuz varya birde o eklencek...tedavini ol ve bence tedavidende önemlisi kafana takma bak banahihoyyythihoyyyta.s.

ben sadece bu hastalığa yeni yakalndığım için piskoloji durumum alt üst buraya girmemin nedenide sadece benim dururmda olan benim derdimden anlayan kişilerle msjlaşmak benden görüşlerinizi ve yardımlarınızı esirgemeyim sadece isteğim buu

Bende gecmis olsun dileklerimi iletmek istedim canim, cok güclü bir kadin oldugun belli mutlaka sifana kavusacaksin.

Daha fazla yazamicam cok üzüldüm bu lanet hastaliga neden kimse bir cözüm bulamiyor, kusura bakma canim allah yar ve yardimcin olsun.

Sevgiylea.s.

Herşeyden önce verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Ben zaten hastalığı öğrendimden bu yana hiç bir şekilde olumsuzluğa vede karamsarlığa kapılmadım.Allah'ıma çok şükür içime bu durumla ilgili olumsuz duygular yerleşmedi.Hep dediğim her şerde bir hayır vardır ya geç kalsaydık ya farkedemeseydik bunları düşündükçe dahada dayanıklı olmaya başladım inanın doktorum bile çok şaşırdı bu kadar sakin olabilmeme gerçi şunuda kabul etmek gerekiyor arada bir sulu gözlülük yapıyorum ama o kadarda olacak sanırım.İnsanı birazcık belirsizlik geriyor ancak ben herşeyden önce doktorlarıma güveniyorum inşallah en hafifi ile atlayacağım.

evet kardeşim gerçekten çok yüksek bi duyguların var yani direncin sağlam ne güzel aklından silmişin buna inanıyorumki inşll enyakın zamanda sen sağlığına kavuşacaksın zaten bu tür hastalıkta ilk önce kafadan silmek ben bunu başaramadım seni tekdir ediyorum ve aallahım hepimize vede saba da acil şifalar versin

cok gecmis olsun canim, Rabbim sana acil sifalar versin.
Böyle hastaliklarda moral önemlidir biliyorsun ki.
Beterin beteri vardir derler, insan herseye sükretmeli.
En kisa zamanda sagligina kavusacagina eminim canim, biz kadinlar neleri atlatmadik ki tey teeeeyy:))
tekrar gecmis olsun canim, öpüyorum seni.

Merhabalar ,
öncelikle çok geçmiş olsun. Benim 2003 yılında meme ca dolayısı ile sol memem alındı. Devamında Kemoterapi ve Radyoterapi gördüm. Bizi en iyi bizler anlarız, hani çeken bilir derlerya . Lütfen kemoterapiden korkmayın ben kimleri gördüm kemoterapi alıp işe bile gidiyorlardı. Birde lütfen tedavi sırasında diğer hastaların anlattığı kötü hikayelere hiç aldırış etmeyin herkesin hastalığı tedavisi farklı ben bunu yaşadığım için değindim . Bana en güzel moral bu hastalığı uzun yıllar önce yaşayanları duymak görmek moral verirdi. Benim memem , koltukaltından 26 adet lenf bezim alınmasına rağmen 5 yıldır sağlıklı bir şekilde ayaktayım birtanecik oğlumun yanındayım. Unutmayın tedavi bir süreç ve bu geçecek bakın zaman ne çabuk geçiyor , bir pazartesi gününü biliyoruz sonra bir bakmışız hafta sonu... Kesinlikle kemoterapiden korkmayın isterseniz çok rahat geçirebilirsiniz , hele radyoterapi onda inanın hiç yan etki yok.
Size acil şifalar diliyorum.

Selamlar ,
Bende 2003 yılında meme ca nedeni ile sol mememi aldırdım. Benimkide agresf tekrarlayabilecek türdeymiş. Ama allahıma çok şükür 5 yıldır hayattayım. Şimdilerde alınan mememin yerine yeni bir meme bile düşünüyorum. Daha önce meme onarımı yaptırmış olan varsa bilgi edinmek isterim.

Selam ,
Yalnız değisiniz bende 5 yıl önce yaşadım bu hastalığı memem ve koltuk altındaki lenflerim alındı. Şimdi gayet iyiyim hatta artık mememi yaptırmak istiyorum :-) Çok geçmiş olsun görreceksiniz zaten kısa bir süre sonra herşey geçmiş olacak zaten .

selam santa sanada çok geçmiş olsun şuan benim kemoterapim sürüyor ve sanki hiç bitmiycekmiş gibi geliyor ama sadece 2 kür kaldı ve bitecek bende bu yaşadığım sıkıntıları unutacağım ama sana bişi sormak istiyorum sen beş yıl önce ameliyat olmuşsun ve memeni yaptırmayı yeni düşünüyorsun ama ben memem alındığı günden beri bunu düşünüyorum mememi yeniden yaptırmak için o kadar uzun zaman beklemem gerekirmi? merak ettim aydınlatırsan sevinirim birde şu kemoterapinin verdiği sıkıntılar bittikten ne kadar zaman sonra tamamen geçiyor?:eek::eek:

Tekrar Merhaba ,
Kemoterapi bittikten sonra insan şöyle bir ohhh diyor ve dolayısı ile de sıkıntılar sona eriyor. meme onarımına gelince ben vücuduma silikon gibi yabancı bir madde girmesini istemedim karın yağlarından yapılan meme içinde bir türlü cesaretimi toplayamıyorum hiç bu tür ameliyat olan biri ile de karşılaşmadım bu ameliyat yaklaşık 11 saat sürüyormuş. Birde genel cerrahım meme ameliyattan sonra 2 yıl beklememi önerdi.
Sevgiler.

öncelile ilgine teşekkür ederim bu kadar kısa zamanda cevap beklemiyordum ben meme onarımı hakkında şimdiye kadar araştırma yapmadım karın yağlarından meme yapma operasyonunun bu kadar uzun sürüyor olması beni çok şaşarttı ama korkutmadı ne kadar beklemem konusunda genel cerrahım ne der bilmiyorum ama yaşamamımın bundan sonraki bölümünü bu şekilde yaşamak istemediğimi düşünüyorum en kısa zamnda ameliyat olmak istiyorum ama bende senin gibi vücudumda yabancı madde istemiyorum.şu kemoterapi biter bitmez ilk iş bu konuyu araştıracağım

yeliz demir ilgine teşekkür ederim şimdi bu konuyla ilgilencem çünkü perşembe günü yine kemoterapi alcam ve sonrası malum çektiğim sıkıntıları burda anlatarak kimseyi kötü etkilemek istemiyorum umarım bu sıkıntıları gidermeme yardımı olur çok ama çok teşekkür ederim

göğsümde 7.5 cm lik kitle çıktı momografide ve ultrasonda çıkmadı dr elle muyenede ve meme emarında çıktı emar raporunda malignite kuşkusu var biyopsi önerilir diye yazıyor çok korkuyorum iki çocuğum var çok ufaklar daha çok şeyler yazmak isterdim ama şu an ordamısın bilmiyorum birgün rastlarsam sana çok şeyler var anlatacağım
sende aynı şeyleri yaşadığın için bilgilerine ihtiyacım var mutlaka cavap yaz

sevgili sibel öncelikle geçmiş olsun korkularını çok iyi anlıyorum ama korkma artık herşeyin çaresi var ve her şeyden önce her kitle kanser değildir umarım seninkide değildir ama dr a gitmeyi sakın ihmal etme soracağın her türlü soruyu seve seve cevaplarım

sibelcim yine ben bu sitedeki özel mesaj bölümünü açarsan kişisel ayarlarından sana özel mesajla msn adresimi gönderirim aklındaki tüm soruları sorarsın böylece

santa cok gecmiş olsun...............

meme kanserinin belirteleri nelerdır?

canım oncelıkle herkeze çok geçmiş olsun.meme kanseri çok kolay belırtı verir onemlı olan bu belırtılerı yakalayabilmektır bunun basındada kendımızı 20 yasından sonra elle muayne etmek gerekır.ele gelen şişlik,kitle,göğüs ucunda akıntı,ağrı gibi şikayetlerı olan bayanların kesnlıkle bır cerrahiye görünmesı gerekır.ama ele gelen her kitle kanser değildir uzmanların soyledkilerine gore %90ı iyi huyludur.bu gibi durumlarda oncelıkle uzmana gorundukden sonra bır meme usg si yada 40 yasından sonra mammografi çekımı yapılmalıdr.ve en onemlısı aile oykusu 1.derece akrablarda meme kanseri varsa (anne,kızkardes,teyze)dahada dikkate alınmalı şikayeti yokken dahi yılık kontrollerini eksık etmemesi gerekir.yazacak çok şey var aslında kenndi kendıne elle muayneyi de anlatabilirm.

5-6 ay önce sol mememin üst kısmında bir sertlik farkettim. Bir süre izledim ve büyümekte olduğu hissine kapıldım.
Birkaç gün önce doktora gittim. Mamografi, ultrason ve kan tahlilleri istedi. Mamografim bayramdan hemen sonra çekilecek. Korkmalı mıyım, bilmiyorum; ama tedirginim. Yaşama ihtimalim olan şeyler beni endişelendiriyor. Bu konuda kaderci olmamak gerek. Elimden geldiğince gerçekçi olmaya çalışıyorum ama canım çok sıkkın. Sonuçları alınca burada paylaşacağım.
Sağlıklı günler dilerim.

Geçmiş olsun anuşka .Korkma sakın bu kontroller rutin olacak bu durumda.. Dediğin gibi her kisti önemsemeliyiz
Bende de var ve ihmal etmiyor, altı ayda bir veya yılda bir ( dr ne derse )gidip baktırıyorum. Biyopsi yapıldı bir kez, iğne ile parça aldılar, tetkilerde temiz çıktı ancak yinelerse diye tekrar tekrar gidilecek.
Çok çok geçmiş olsun neticelerin iyi çıkmasını diliyorum, haberlerini bekliyoruz

X