Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri olanlar, burada paylaşalım

Geçmiş olsun anuşka .Korkma sakın bu kontroller rutin olacak bu durumda.. Dediğin gibi her kisti önemsemeliyiz
Bende de var ve ihmal etmiyor, altı ayda bir veya yılda bir ( dr ne derse )gidip baktırıyorum. Biyopsi yapıldı bir kez, iğne ile parça aldılar, tetkilerde temiz çıktı ancak yinelerse diye tekrar tekrar gidilecek.
Çok çok geçmiş olsun neticelerin iyi çıkmasını diliyorum, haberlerini bekliyoruz

Teşekkür ederim Yeşilim. Umarım geçecek.
Biliyorsun insanın aklına her zaman kötü şeyler geliyor. Belki de kendimizi en kötüye hazırlamak adına yok yere üzülüyoruz.
Sonuçlar alınana kadar bana huzur yok. sositososito

geçmiş olsun kızlar inşallah kısa zamanda atlatırsınız
bu günlerde çok üstünde durulan bir konu kampanyalarla desteklenmesi çok güzel
inşallah tüm bayanlarımız bu konu hakkında bilinçlenirler

:çok üzgünüm:benimde göğsümde sertlik var ama doktora gitmedim ve cesaret edemiyorum..hatta ağrıda yapıyor ama korkuyorum..:nazar::nazar:

hemen şüpheye kapılmayınız...tahlil sonuçlarına göre doktorlarınız yeterli ve gereklı olan bilgileri verecektır..geçmiş olsun...

Öncelikle hepinize çok geçmiş olsun.selin_as arkadaşımızında dediği gibi elle muayene çok önemli sonuçta kendi sağlımız bizim için önemli.Ben kemoterapi hemşireliği yapıyorum kemoterapi görecekler endişeleri hakkında aydınlatabilirim elimden geldiğince yardımcı olmak isterim :teselli: tekrar geçmiş olsun a.s.

sim ben bu konuyu yeni okuyorum tarihlere bakınca sanırım bu aralar zor günlerin yani kemoterapi sürecin bitmiş veya bitmek üzere olması lazım umarı seni çok sarsmadan çok yıpratmadan geçmiştir radyo terapide ise hiç birşey yok üstelik kemoterapinin kötü etkileri tamamen geçmeye başladığı için kendini çok iyi hissediyorsun benim geçen hafta radyo terapide bitti bu hafta kontrollerim var umarım her şey yolundadır allah birdaha kimseye kemoterapi dönemini yaşatmasın yaşayanlarada kolaylık versin benimle paylaşmak istediğin bişi olursa burdan özelden mesaj atabilirsin çoooooooook geçmişler olsun bütün hastalıklar geçmişte kalsın sağlıklı günler olsun hoşçakal

hulya-unal: canım gerçekten çok büyük geçmiş olsun umarım şuan iyisindir ve toparlanmışsındır.. teyzemde aynı teşhisle aynı doktorda ameliyat oldu.. doktorumuzdan çok memenun kaldık Allah razı olsun çok zor günlerimizde yanımızda oldu herkes göğsün tamamı alınacak derken o sadece ucunu aldı ve bölgeyi çok güzel temizlemiş... teyzem şuan gayet iyi... Allah kimseye böyle bir dert vermesin ama izmirde olanlar eğer böyle bir sorunu olan yakınınız varsa (ki Allah vermesin) bu doktora baş vurmanızı şiddetle öneririm...

mrb hulya-unal çok geçmiş olsun caanım,benimde annemin 2,5 yıl önce sağ göğsü tamamen alındı.tabiki de MURAT KAPKAÇ a götürdüm harika bi dr.allah razı olsun ondan.kemoterapi gördü sadece uşakta annem gelip gitmek zor olur diye uşakta aldı kemoterapiyi.şimdilik iyi kontrollere gidiyorduk ama,ben evlendim balıkesirdeyim annem dün uşaktaki dr.una kontrolune gitmiş,sanki ultrasonda diğer göğüste kist görünüyo gibi demiş.izmire git dememiş,4 ayda bi kontrol edelim demiş.murat beyde bize bişey çıkarsa gelin çıkmazsa 1 sene de bir kontrole gelin demişti.ne yapalım bilemiyorum.annemden uzakta olduğum için kafama takılıyor annemde izmire git demedi 4 ayda bi kotrol ederiz gitmesemmi diyo.aklıma takıldı çünkü babam ben 7 yaşındayken vefat eeti ve annem benim herşeyimsenağlamasenağlama

2006 da sağ memem de bariz bir kitle ile doktora gittim daha dokunur dokunmaz kanser dedi. Yıkıldım, darmadağınık oldum. Her şeyden çok mememin alınacağı olayına takmıştım.Algılayamıyorudum çok korfkunç geliyordu bana. Doktorum ameliyattan önce beni bir estetikçiye gönderdi. Ankara Gazi üni hastanesinden Sühan Ayhan ile konuştuğum da çok tahatladım. Bana bir kadın için meme nin çok önemli olduğunu tedavi sürecinde depresyon yaşamamam için koşullar uygunsa aynı ameliyatla meme yapılabileceğini anlattı.
Ameliyaqtım 8 saate yakın sürdü sırttan alınan doku ve silikon ile meme yapıldı.Sonrasında 6 seans kemo ve 30 gün de radyoterapi gördüm. Bulantım çok oldu öyle ki su bile içemedim, ama herkes de bu kadar çok olmadığını biliyorum. Bazısı sorunsuz atlatabiliyor. TGedavi sürecinde normal hayata devam etmek önemli...Hasta psikoloisine girmemek için alışverişe gidebilir, açık havada yürüyüş, piknik vs yapabilirsiniz. Hatta ufak tefek ev işleri yapmak bile mümkün...Ancak insanın içinden bir şey kopuyor ve nedense asla eskisi gibi olamıyorsunuz. Ben şu anda iyiyim 6 ayda bir kontrole gidiyorum, döküleniri dalga kıvırcık saçlarım bonus kafa olarak geri uzadı.

merhaba hulya ben selime,almanyada yasiyorum,iki cocuk annesiyim,33yasinda ve ayni zamanda meme kanseriyim.tedavilerim bir yil once bitti.bir sikintin olursa her konuda yardima hazirim.Gecmis olsun

arkadaşlar başta herkese ALLAH şifa versin. Benim annemde bu hastalığı taşıyor şu an kemoteraspi bitti. Benim merak ettiğim meme kanseri olanların temel olarak alacağı besinler var mı? [genelde sebze yenilmesi gerektiğini biliyorum ama hangi sebzeleri tüketmeli veya ne tür çay içmeli(erkan topuz biberiye, yeşil çay içilmeli demiş ama bu hastalığı taşıyanlara sormak benim için daha yararlı) siz nasıl besleniyorsunuz]

Merhaba arkadaslar ,hepinize Allah sifa versin derdi veren Allah dermanini da vermis.Bu hastalikta en onemli sey kesinlikle stres yapmamak benim annemde malesef meme kanseri oldu ameliyatla sag gogsundeki kitleler alindi kemoterapi ve isin tedavisi gorecek tabi korkularimiz var Allah herkesin yardimcisi olsun bitkisel olarak fayda gordugunuz seyler varsa paylasirsaniz cok sevinirim tvde doktorun dedigine gore kara uzum cekirdegini mixerde cekip 3 yudumda 10 dk ara ile icmek cok iyiymis diye duydum zarari olmaz bitkisel sonucta.Lutfen bildiklerimizi burada paylasalim simdiden cok tesekkurler

umarım hepınız en yakın zamanda ıyılesırsınız en buyuk en onemlı sey moral umarım hayatınızda canınızı sıkacak seyler olmaz ve bu hastalıgı daha kolay yenersınız

selam hanımlar ben 38 yaşındayım 2 çocuk annesiyim 6 yıl önce akciğerlerde başlamış olan kanseri yendim 15 gün öncesine kadar iyiyidim ama 1 hafta önce meme kanseri teşhisi kondu şimdi bir ameliyat geçirmem gerekiyo ameliyattan tabiki korkuyorum ama benim merak ettiğim ameliyat sonrası tedevi dönemi bu konuda bilgisi olan hanımlar bana yardımcı olurmusunuz ? hepinize şimdiden teşekkür ederim:sm_confused:[/QUOTE

öncelikle herkese çok geçmiş olsun diliyorum.tedavisi süren ablalarımada acil şifalar dilerim.hülya-unal hn. akciğer ca atlattığınızı yazmışsınız.o dönemde neler yapyınız,ne yeyip içtiniz?babam akciğer ca maalesef.ameliyat oldu,kemo 4 kür aldıktan sonra çekilen torax ta bir adet lenf noduna rastlandığı içinde 13 gün radyoterapi gördü.geçen hafta hepsini bitirdik fakat kontrol tahlil ve röntgen için 3 ay beklememizi,şuan yaptırırsak vücuttaki ilaçların etkisiyle net sonuç alınamıycağı söylendi.ayrıca belirtmek isterimki babam ne radyoterapiden nede kemoterapiden hiç kötü etkilenmedi diyebilirim.saçı bile dökülmedi.sadece halsizlik ve yorgunluk oluyodu.dr her bünyenin farklı olduğunu söyledi.ama biz gıdasına moraline çok dikkat ettik.birde ca hastalarına hergün mutlaka KEFİR içmlerini tavsiye ederim.özellikle kemoterapi döneminde bağışıklık sistemi için günde enaz 2 bardak tüketin.birde bizim dr mide bulantıları için zencefil önermişti.kullanmamıza gerek olmadı hiç.hepinize acil şifalar dilerim.uzun oldu kusura bakmayın.

Çok geçmiş olsun.Benim 1.dereceden yakınım yaklaşık 10 yıl önce bu hastalığa yakalandı.Ameliyatını oldu .O dönem öncesi güçlü gıdalarla beslendi.Ardından kemoterapi ve ışın tedavisi gördü.Bu süreçte yemeklarden midesi bulandı .O yüzden hep değişik yemekler yapıldı.Saçları döküldü,ama tedavisi biter bitmez saçları eskisinden daha gür çıktı.Doktorunun bilgisi dahilinde şifalı otlardan da tüketti. Şu an eskisi gibi.Size önereceğim şey hiçbir zaman moralinizi bozmayın.Moralinizi sağlam tutun.Benim akrabam bir gün bile moralini bozmadı.Azimle o günleri atlattı.Birlikte gezdik,moral verdik bizler de ona.Etrafınızda negatif enerjisi olan insanlar varsa onlardan uzak durun bu süreçte.Meme kanseri artık korkulacak bir hastalık değil.O yüzden içinizi ferah tutun.Acil şifalar diliyorum.a.s.

canım hangi şifalı bitkileri kullanmıştınız acaba?

annemin göğsünde küçük bi cisim farkettik.çok ısrar ettim dr a gidelim diye ama önemsemedi.sonunda netten randevu aldım, dr a gitmek zorunda kaldı.mamografi,biyopsi vs yapıldı.burdaki dr izmire gidilmesi gerektiğini, daha iyi tedavi edileceğini söyledi.ama kanser oldğnu bilmiyordum.dün 9eylüldeki dr da kanser diyince tüm iyi çıkacak umutlarımız sona erdi.annem ve babam, kardşm ve bana söylemek istememiş ama bnm yanımda ağzından kaçırdı gelince.şok oldum ama bellide etmemeye çalıştım.(kardşm öss ye gireceği için össden sora söyleyeceğiz.kanser adı altında tedavi gördüğünü bilmeyecek.) 1haftadır yapmadığım araştırma kalmadı bu konuda.tedavisi var.uzun ve sıkıntılı bir tedavi ama var sonuçta.baktım annemin morali gayet yerinde,bende toparlandım hemen.sonuçta onun moralinin iyi olması herşeyden önemli. dr ameliyattan,göğsünün hepsinin alınma ihtimalinden,kemoterapi ve onun yan etkilerinden söz etmiş anneme.ve annemin sakin karşılamasına çok şaşırmış.annem 15 gündür ağlıyorum ama kanser dediğinde kılım kıpırdamadı,bende şaşırdım kndme diyo.sanırım 1 hafta içinde ameliyata alınacak.yanında ben kalacağım.annemin orda dikkatini hastaneden uzaklaştırmak için dijital fotoğraf mak(birbirimizi foto çekmeye bayılıoruz),makyaj malzmlerimiz,ve tabiki annem gibi bende pijamalarımı alıcam yanıma.bunun gibi aklıma gelen şeyler yapıcam.saolsun sözlümde yanımızda olacak tüm tedavi boyunca.babam sürekli yanımızda olmayabilir.kıyamam,babam bizden duygusal çıktı.hemen yaşarıyo gözleri.ameliyat kelimesini 4gün önce duyduk.başta çok üzüldük.bianda yıkıldık ama annemin yanında tek damla gözyaşı düşürmedik.bugün yarın burda yapılabilecek tüm tahliller yapılıp 9 eylüle gidilecek.moralimiz yüksek,umudumuz var.sağlığımıza kavuşalım herşeye razıyız şuanda. allah herkesin derdine çare versin.dermansız dert vermesin.öyle yada böyle hasta olan herkese acil şifalar diliyorum.umudunuzu kaybedip kndnizi üzmeyin.dimdik ayakta durun.inş burda annem artık iyileşti dediğim günleride görürüm.

X