Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri olanlar, burada paylaşalım

Sizinle karşılaşmak cok iyi oldu benim icin Gizyy duydugum kadariyla sigorta icin 12 ay taksit secenekleri varmis pek bilemerim ama yetersiz mi gelir acaba ?paket olayini arastiricam mutlaka. Hangisi en uygunsa benim icin o olmasi harika olurdu

Sizinle karşılaşmak cok iyi oldu benim icin Gizyy duydugum kadariyla sigorta icin 12 ay taksit secenekleri varmis pek bilemerim ama yetersiz mi gelir acaba ?paket olayini arastiricam mutlaka. Hangisi en uygunsa benim icin o olmasi harika olurdu

Sigortalarda evet taksitlendirme oluyordu en son.
Sigorta araştırırken senelik hediyeleri de oluyor canım.
Hediye check up ve meme sağlığı işlemleri onları da sorarsın.
Bana kalırsa çok zaman kaybetmeden hastaneye gitmen canım.
Güzel sonuçlar alırsın inşallah.

:oops:
Oyy. Cok cok tesekkur ediyroum gercekten. Arastiricam. İnsallah iyi birseyler bulurum ve sonucalrim umarim temiz cikar. Peki aklima takilan birsey olursa size sorabilir miyim? Tekrar tesekkur ediyorum

mrb ha
Merhaba ben 34 yaşındayım bekarım.21011 Ağustos ayında meme kanseri teşhisi ile ameliyat oldum.İki ayrı odaklı biri 7 mm diğeri 1.5 cm iki kitle alındı meme koruyucu cerrahi uygulandı.Koltuk altı lenflerimde birinde 3 mm atma olduğu için 14 lenfte alındı.Okmeydanı Araştırma Hastahanesin Onkoloji servisinde tedavim devam ediyor.Bugun 5.kemoterapimi aldım 30 Aralıkta da 6.yı alıcam bitecek kemotarapiler.Sonrasında ise radyo terapi başlayacak.Ama asıl aklımı kurcalayan menapoza girmemi tavsiye etmesi doktorun.Bu yaşta bekar biri olarak menapoza girme fikrini kabul edemiyorum.Ama ne yapmam lazım emin değilim.Başka bir onkolog başka görüşlerde almak istiyorum.Menapoza girmem için iğne vuracaklar sanırım ve bunun geri dönüşü varmı bilmiyorum.Her gün tıp ilerliyor yeni yeni tedaviler çıkıyo geri dönüşü olmayan bir yola girmek hemen menapoz kabullenmek istemiyoru.Zaten 5 yıl tamoxifen diye bir ilaç alacağım hormon tedavisi için.ve birde menapoz...bilemiyorum.Bunları daha önceden yaşan bayanlar varsa bana bir yol gösterebilirler mi?Kendileri neler yaşadı bana neler tavsiye ederler inanın çok ihtiyacım var kafam çok karışık.Bana tavsiye edebileceğiniz,görüşlerini alabileceğim bir onkolog ismi verirseniz çok sevinirim.Ne yemem ne yememem nasıl davranmam gerek tam bilmiyorum.İnternetten yadda bunu daha önce yaşayanlardan fikir alıyorum ama kesin birşeyler duymak istiyorum.Ama bu hastalıkta kesin hiç birşey yok sanırım...Bayanlar yardımlarınızı,görüş ve önerilerinizi yazarsanız çok sevinirim
staliginiza dair uzun bir dönem paylaşımınız olmamış şu an ki durumunuzu ve yakın dönemi yazar mısınız esinde aynı durumda

Merhaba. Bu forumu uzun zamandır takip ederdim ama ilk kez yazıyorum. Ben de sağ göğsümde kitle ve göğüs başının içe çökmesi nedeniyle 2010 yılının Temmuz ayında doktora gittim. Yapılan biyopsinin sonucunda meme kanseri olduğumu öğrendim. Kemoterapiye başlandı. 3 kür aldıktan sonra doktorum beklediği kadar küçülme olmadığını, ameliyat olmam gerektiğini, tümörün meme koruyucu cerrahi için uygun olduğunu söyledi. Bulunduğumuz ilde meme koruyucu cerrahisi olmadığından Ankara'da 2010 yılının Eylül ayında ameliyat oldum. Sonra 6 kür daha k.t. aldım. K.t. bitince radyoterapi aldım. Radyoterapi alacaklara tavsiyem ışın tutulan yeri kuru ve mümkün olduğunca açıkta tutmaları. Çünkü ben yanıklardan dolayı biraz eziyet çektim. Derim kızardı ve güneş yanığı gibi soyuldu. Tedavi süresince beni en çok üzen şey saçlarımın, hatta ondan daha çok kaşlarımın ve kirpiklerimin dökülmesiydi. Ama hepsi geçti. Şuan saçlarım eskisinden daha güzel. Eskiden düz olan saçlarım şuan kıvırcık. Söylediğiniz ilaçlardan ben de kullanıyorum. 3 ayda bir iğne ve hergün aksatmadan aldığım hap var. 5 yıl devam edecekmiş. Ama doktorum 5 yılın sonunda ilaçları kesince eskisi gibi adet görebileceğimi söyledi. Bu arada yaşım 38. Doktor tedavi sonrasında adet görebilmenin yaşla ilgili olduğunu söyledi. Ama henüz erken olduğu için çocuk doğurmamızın sakıncası olur mu diye sormadım. Hepimize geçmiş olsun.
mrb hastalığınız in son durumu nedir yakın dönemde değişiklik oldu mu hastalığı atlatmış olmanızı umudu ediyorum bilgi verir misiniz eşimde şu an 2.kemoterapi aldi

Canım merhaba bende 32 yaşındayım senin geçirdiğin evreleri 29 yaşında aynısını geçirdim. Bir göğsümde ufak birkitle oluşmuştu doktor kitleyi aldı kötü huylu çıkınca meme koruyucu ameliyat yaptı yani koltuk altımı temizledi lenf bezlerimden 21 tnesini aldı şükür daha başındaymışım doktorun dediğine göre yoksa göğsüm tam anlamıyla gidebilirmiş lenflerden bitanesinde sıçrama olduğu için doktorum işi garanti yapmak istediğinden 21 tanesinide aldı onlarda bişi yoktu. Neyse senin gibi 6 seans kemoterapi arkasından ışın yaklaşık 8-9 ay civarı toplam tedavi gördüm. Tabi bu dönemlerde adetim kendiliğinden kesildi gelmedi. Işın tedavim bitince doktorum adetimi sordu bende gelmediğini söyledim birgün kendiliğinden çktı geldi tabi hemen doktoruma telefon açtım oda luksindepot diye bir iğne var 3 ayda bir vuruluyor onunla adetimi kesiceğini kesmeksek bunun bana büyük bir tehlike yaratacağını söyledi. 2 sene boyunda adetm kesildi ilaçla şimdi eylülde ilaçı bıraktım vurulmuyorum. Çünkü iki sene kullanmamız gerekiyormuş. Tamoksifene devam onun süresi 5 yıl.Doktoruma çocuk sahibi olmak istediğimi söyleyince tabiyki olabilirsin bu iğnenin ona bir yan etkisi yok hatta iğne vuruluyorum diye sakın korunmamazlık yapma çünkü iğnenin koruma özelliği yok dedi bana. (Bu arada evliyim ve bitane oğlum var.) Şimdi iki senem kaldı allah nasip ederse ilacımın bitmesine tamoksifeni bitirince ikinci çocuğu düşünüyoruz doktorumun onayıyla yani bu iğnenin herhangibir yan etkisi yokmuş çocuk sahibmi olman için. Ama yinede en önemlisi senin sağlığın bence nolursa olsun prosedür neyse o uyğulansın çünkü bu hastalık çoksinsi ve hormonlarla ilgili büyük ihtimalle senin östorejen hormundaki seviye yüksek olduğu için adet kesmeyi öneriyor doktorun eğer kesilmesse tekrarlama şansı çok anlıyormusun. Yani sana tavsiyem bütün bunları geçirmiş biri olarak doktorunu dinle nolursa olsun Senin sağlığın herşeyden önemli. Çok geçmiş olsun. Sormak istediğin kafana takılan bişeyler olursa yazabilirsin canım ....
mrb geçmiş olsun hastaliginizin şu anki durumu nedir bilgi verir misiniz lütfen eşim de aynı durumda 2. kemoterapi aldı tedavi devam ediyor

öncelikle herkese geçmiş olsun ben 30 yaşındayım ve 1.5 yaşında dünyalar tatlısı oğlum var yaklaşık 2 ay önce gömleğimi giyerken allah tarafından elime gelen sertlikte şüpheleniyorum hastaneye gittim Dr ilk muayenede anladı ama bana söylemedi memografi ultrason biyopsi yapıldı kötü huylu kanser tesisi koydular 2 gün içerisinde amaliyat oldum 3 tane lenf bezi alındı 1 tanesinde 0.3 mm çıktı gogus teki kitle 2.5 cm pat sonuçlarım hercb+++ tümör grand3 hormonlarla %60 %30 pozitif Dr um 4 kur kemoterapi 21 günde bir ardından 4 kemoterapi daha ama bu ilkinden farklı herceptin akıllı molekul denilen ilaçla birlikte verilecek onlardan sonra 9 kur herceptin sade verilecek Allahtan onun yan etkisi yokmuş 1 yıl bu şekilde ardından 10 yıl boyunca hormon hapı kullancakmisim şu an 2.kemoterapi alcak bıkar gün sonra saçlar dökülmeye başladı biraz akıllılık yapıp uzun olan saçlarımı kısacık kestirip kendi saçımdan peruk yaptırmistim ilaçlara başlamadan şu an durum böyle bakalım ilerisi ne olacak

arkadaslar hepinize cok gecmis olsun. bende malesef bu hastalikla tokat gibi yuzlestim 2 gun once. yasim 27 olacak bu ay. nisan ayinda sol mememde elime gelen buyuk bir kitle farkettim. reglim bitince tekrar kontrol ederim dedim. regl sonrasi da kuculmeyince dr a gittim. elle muayene etti. usg icin neredeyse 1 ay sonra gun verdi. usg de fibroadenom cikti. ama 3 cm ye yakin ve cok agrili oldugundan alinmasi gerekli dedi. ama once biopsi olsun sonra alalim onemli degil dedi. teyzem meme ca bu arada omu da tum dr. lara belirttim. icime sinmedi 1 dr a daha gittim. ayni usg sonucuna bakarak ayni seyleri soyledi. yine icime sinmedi daha iyi bir uzman buldum ona gittim. 3. dr a ayni usg sonucuna bakarak ve elle muayene etti. fibroadenom degil. kireclenme gibi dusun tumorumsu bi yapi dedi. agnucaston diye bi ilac verdi. 2 kutu kullan konusalim. ama her turlu alinacak dedi. ben bu doktorun yaklasimini hic begenmedim. muayenede cok canim yandi ve cok anlayissiz davrandi bana. ilaca basladim 1 bucuk kutu kullandim neredeyse ama daha da buyudu agrilar kabusum oldu. meme cerrahi buldum bu sefer yeniden usg istedi yaptirdim. sonuc birads 5 cikti. hemen biyopsi yaptilar. sonucum bugun yarin gelecek. lenflarimde de 1 bucuk 2 cm lik kitle goruldu.lenfe metastaz yapmis dedi. baska yere de sicramis olabilir mi? meme deki kitle 3 cm civarinda. biyopsi buyuk olasılıkla kotu gelecek kendimi buna hazırlıyorum. sonraki sureclerle ilgili buradan fikir edinmeye calistim ancak ameliyat sirasinda 2 memeyi de aldirip silikon yaptirabilir miyim? yeni evliyim bebek dusunurken basima bu geldi. belki kizacaksiniz ama estetik olmazsa iyice etkilenecegim bu durumda moral olaral
yaptiran varmi bu sekilde? yada yapilmaz mi? memenin ucunuda mi aliyorlar? ne olur bisey diyin. yazinin uzunluğu icin ozur dilerim...

arkadaslar hepinize cok gecmis olsun. bende malesef bu hastalikla tokat gibi yuzlestim 2 gun once. yasim 27 olacak bu ay. nisan ayinda sol mememde elime gelen buyuk bir kitle farkettim. reglim bitince tekrar kontrol ederim dedim. regl sonrasi da kuculmeyince dr a gittim. elle muayene etti. usg icin neredeyse 1 ay sonra gun verdi. usg de fibroadenom cikti. ama 3 cm ye yakin ve cok agrili oldugundan alinmasi gerekli dedi. ama once biopsi olsun sonra alalim onemli degil dedi. teyzem meme ca bu arada omu da tum dr. lara belirttim. icime sinmedi 1 dr a daha gittim. ayni usg sonucuna bakarak ayni seyleri soyledi. yine icime sinmedi daha iyi bir uzman buldum ona gittim. 3. dr a ayni usg sonucuna bakarak ve elle muayene etti. fibroadenom degil. kireclenme gibi dusun tumorumsu bi yapi dedi. agnucaston diye bi ilac verdi. 2 kutu kullan konusalim. ama her turlu alinacak dedi. ben bu doktorun yaklasimini hic begenmedim. muayenede cok canim yandi ve cok anlayissiz davrandi bana. ilaca basladim 1 bucuk kutu kullandim neredeyse ama daha da buyudu agrilar kabusum oldu. meme cerrahi buldum bu sefer yeniden usg istedi yaptirdim. sonuc birads 5 cikti. hemen biyopsi yaptilar. sonucum bugun yarin gelecek. lenflarimde de 1 bucuk 2 cm lik kitle goruldu.lenfe metastaz yapmis dedi. baska yere de sicramis olabilir mi? meme deki kitle 3 cm civarinda. biyopsi buyuk olasılıkla kotu gelecek kendimi buna hazırlıyorum. sonraki sureclerle ilgili buradan fikir edinmeye calistim ancak ameliyat sirasinda 2 memeyi de aldirip silikon yaptirabilir miyim? yeni evliyim bebek dusunurken basima bu geldi. belki kizacaksiniz ama estetik olmazsa iyice etkilenecegim bu durumda moral olaral
yaptiran varmi bu sekilde? yada yapilmaz mi? memenin ucunuda mi aliyorlar? ne olur bisey diyin. yazinin uzunluğu icin ozur dilerim...
oncelıkle gecmıs olsun teyzeniz de görüldügu için genetik olarak sizde görülmesi çok enteresan bir durum deyil benim kafama takılan şey o gittiğin şerefsiz doktor musfettelerei nasıl olur da anlamadı biyopsi veya memeg rafı istemedi farkettiginizde 3 cm mis şimdi ise 5 cm olmuş bir insanın hayatı bukadar mi ucuz biyopsi sonucunu aldığın zaman bana yazarsan sana daha ayrıntılı bilgi verebilirim şimdilik yeni evli olduğunu falan düşünme sorduğun soruya gelecek olursak eğer kitle derinde deyil gogus üst kısmında ve süt kanalında deyilse ayrıca memenin boyut olarak müsaitse gogus koruyucu amaliyat yapılabilir fakat kitle 5 cm çok büyük muhtemelen alırlar göğsü kitle 1 göğsünde varsa ikincisini de aldırmaya çok gerek yok silikon gogus meselesine gelecek olursak o çok basit iş yapıyorlar yasin ve kötü doktorlara rastlamandan dolayı çok üzüldüm çocuk konusunu kesinlikle doktoruna görüş seni üzmek incitmek istemem ama büyük olasılıkla menopoza sokarlar seni tabi bu patoloji sonucuna göre belli olur sana tavsiyem kendinden başka kimseyi düşünme yok eşim üzülür şöyle olur böyle olur moralini yüksek tut bu illet hastalık herkesin başına bela çok fazlalasti tedavisi var bak ben şu an 3. kemoterapi mi aldım merak ettiğin bişey olursa yazarsın allah şifa versin

eğer kitle 3 cm ise ve gogus gogus koruyucu amaliyat a müsait se gogus alınmadan kurtulursun ama lenf bezleri durumu biraz sıkıntılı muhtemelen pet yani ayrıntılı vücut taraması yapıp yayılan lenf bezlerini alçaklar umarım çok deyil dır şu andan itibaren şerbetli tatlı aburcubur işlenmiş gıdalar pastırma sucuk salam sosis yemiceksin kesinlikle kendine çok dikkat etmelisin hafife alınır bir hastalık deyil sonraki aşamalarda yazarsan bana yardımcı olmaya çalışırım güçlü ol ve her sabah uyandığında ben bu hastalığı yeneceğim de

eğer kitle 3 cm ise ve gogus gogus koruyucu amaliyat a müsait se gogus alınmadan kurtulursun ama lenf bezleri durumu biraz sıkıntılı muhtemelen pet yani ayrıntılı vücut taraması yapıp yayılan lenf bezlerini alçaklar umarım çok deyil dır şu andan itibaren şerbetli tatlı aburcubur işlenmiş gıdalar pastırma sucuk salam sosis yemiceksin kesinlikle kendine çok dikkat etmelisin hafife alınır bir hastalık deyil sonraki aşamalarda yazarsan bana yardımcı olmaya çalışırım güçlü ol ve her sabah uyandığında ben bu hastalığı yeneceğim de
cevapladigin icin cok tesekkur ederim ekreusg sonucum var. doktorum biopsi sonucundan once yorum yapmak istemedi ama bekleyemiyorum. bu sonuca gore bir yorum yapabilir misin? bir de memenin gogus koruyucuyausaot olup olmamasi nasil oluyor. bu arada size de cok gecmis olsun. hep derdim anne olmadan ölmeyeyim diye... hayat iste nasip degilmis

Eklentiler

• IMG-20170703-WA0010.jpeg
    IMG-20170703-WA0010.jpeg
    28,8 KB · Görüntüleme: 495
cevapladigin icin cok tesekkur ederim ekreusg sonucum var. doktorum biopsi sonucundan once yorum yapmak istemedi ama bekleyemiyorum. bu sonuca gore bir yorum yapabilir misin? bir de memenin gogus koruyucuyausaot olup olmamasi nasil oluyor. bu arada size de cok gecmis olsun. hep derdim anne olmadan ölmeyeyim diye... hayat iste nasip degilmis
sağ memede sıkıntı yok solda var 3 cm demiştin sanki gogus koruyucu dediğim şey gogus alınmadan gogus teki kitlenin alınması ve etrafının temizlenmesidir eğer bu amaliyat a uyarsa kitleniz göğsü almalarına gerek kalmaz silikon da gerek kalmaz yani okadar karamsar olma sana çocuğun olmayacak demiyorum doktorla görüş tahmin ettiğim gibi menopoza girmen gerekli derse tedavilerde önce yumurtanı dondurursun ilerde çocuk sahibi olabilirsin allahım izniyle

sağ memede sıkıntı yok solda var 3 cm demiştin sanki gogus koruyucu dediğim şey gogus alınmadan gogus teki kitlenin alınması ve etrafının temizlenmesidir eğer bu amaliyat a uyarsa kitleniz göğsü almalarına gerek kalmaz silikon da gerek kalmaz yani okadar karamsar olma sana çocuğun olmayacak demiyorum doktorla görüş tahmin ettiğim gibi menopoza girmen gerekli derse tedavilerde önce yumurtanı dondurursun ilerde çocuk sahibi olabilirsin allahım izniyle
sakın bunalıma falan girme tedaviye başlamadan önce dr la görüş çocuk için yumurta dondurma yöntemiyle çocuk sahibi olabilirsin zor ve sikintili bir dönem seni bekliyor sakın umutsuzluğa kapılma bu arada eşinin de desteği çok önemli onunda bilinçli hareket etmesi gerek sağdan soldan laflar duyup moralinizi bozmayın güzel bir gogus cerrahi bulup zaman kaybetmeden amaliyat ol zaman çok önemli bu hastalıkta koltuk altı lenf bezlerini de alıyorlar vücutta kanser kalmıyor ama aşama aşama herşey hepsini bir anda solemek istemiyorum kafan karışır diye ilaçlar çok etkili ama inan bana allahım izniyle ikimiz ve bütün hasta kişiler kurtülur iyisallah

sakın bunalıma falan girme tedaviye başlamadan önce dr la görüş çocuk için yumurta dondurma yöntemiyle çocuk sahibi olabilirsin zor ve sikintili bir dönem seni bekliyor sakın umutsuzluğa kapılma bu arada eşinin de desteği çok önemli onunda bilinçli hareket etmesi gerek sağdan soldan laflar duyup moralinizi bozmayın güzel bir gogus cerrahi bulup zaman kaybetmeden amaliyat ol zaman çok önemli bu hastalıkta koltuk altı lenf bezlerini de alıyorlar vücutta kanser kalmıyor ama aşama aşama herşey hepsini bir anda solemek istemiyorum kafan karışır diye ilaçlar çok etkili ama inan bana allahım izniyle ikimiz ve bütün hasta kişiler kurtülur iyisallah
ben ilk dudugumda şok yasadim ama sonra ne olcak canim kitleyi alacaklar sadece sonra gececek cok abarttigimi dusundum. ama arastirinca aslinda durumun cok zor bir surec oldugunu gordum ve odum patlıyor. yasadigim durumun en buyuk sebebi STRES. basima bu kadar sikinti yuzunden kesin bisi gelecek diyordum ama cok cabuk oldu. artik kemoterapide saclar dokulmuyormus dogru mu? peki radyoterapi de memeyi mi yakiyolar iz mi kaliyor o nasil birsey? yumurta dondurmayi duymustum ama cok mu maliyetli? zaten girtlaga kadar borc icindeyim. eger tedaviyi istemezsem ne kadar sure yasarim. lutfen sorularimi mazur gorunun cok ama cok bilgisizimmm

ben ilk dudugumda şok yasadim ama sonra ne olcak canim kitleyi alacaklar sadece sonra gececek cok abarttigimi dusundum. ama arastirinca aslinda durumun cok zor bir surec oldugunu gordum ve odum patlıyor. yasadigim durumun en buyuk sebebi STRES. basima bu kadar sikinti yuzunden kesin bisi gelecek diyordum ama cok cabuk oldu. artik kemoterapide saclar dokulmuyormus dogru mu? peki radyoterapi de memeyi mi yakiyolar iz mi kaliyor o nasil birsey? yumurta dondurmayi duymustum ama cok mu maliyetli? zaten girtlaga kadar borc icindeyim. eger tedaviyi istemezsem ne kadar sure yasarim. lutfen sorularimi mazur gorunun cok ama cok bilgisizimmm
karamsar olma stres de yapma para pul borç geçim hiçbir şey senin sağlığından önemli deyil tedavi olmasam demek nedir yani nerde yaşıyorsun sen hayatinin baharında genç yaşta böyle pes etmek olur mu hiç mi seni seven düşünen değer veren kimse yok mu çevrende konu sağlık olduğu zaman para bulunur yumurta dondurma maliyetli bişey ama kanser tedavisi çok para gerektiren bişey deyil kemoterapi saçları döküyor ben kemoterapi almadan saçlarımı dibinden kestirip peruk yaptırdım hiç belli olmuyor radyoterapi de gogus biraz kızarıyor okadar eğer tedavi olmazsan ölmek için hergün dua edersin ve cok cekersin sevdiklerinin gözü önünde erir gidersin

karamsar olma stres de yapma para pul borç geçim hiçbir şey senin sağlığından önemli deyil tedavi olmasam demek nedir yani nerde yaşıyorsun sen hayatinin baharında genç yaşta böyle pes etmek olur mu hiç mi seni seven düşünen değer veren kimse yok mu çevrende konu sağlık olduğu zaman para bulunur yumurta dondurma maliyetli bişey ama kanser tedavisi çok para gerektiren bişey deyil kemoterapi saçları döküyor ben kemoterapi almadan saçlarımı dibinden kestirip peruk yaptırdım hiç belli olmuyor radyoterapi de gogus biraz kızarıyor okadar eğer tedavi olmazsan ölmek için hergün dua edersin ve cok cekersin sevdiklerinin gözü önünde erir gidersin
doktorla gorustum icime de sindi sali gunu hemen ameliyata alacaklar. ardindan radyoterapi, kemoterapi ve ilac tedavisi olacakmisim. siz ne diyorsunuz. neredeyse 10 kisi gittik doktora cok rahat soramadim birseyleri gucluyum takmiyorum gorunmek icin? sizce durum nasil

Eklentiler

• 20170707_165952.jpg
    20170707_165952.jpg
    373 KB · Görüntüleme: 652
  • 20170707_165952.jpg
    20170707_165952.jpg
    373 KB · Görüntüleme: 428
X