Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri olanlar, burada paylaşalım

doktorla gorustum icime de sindi sali gunu hemen ameliyata alacaklar. ardindan radyoterapi, kemoterapi ve ilac tedavisi olacakmisim. siz ne diyorsunuz. neredeyse 10 kisi gittik doktora cok rahat soramadim birseyleri gucluyum takmiyorum gorunmek icin? sizce durum nasil
hormon a duyarlı deyil erb 2 negatif çıkmış bu iyi dr göğsün tamamını alçak tahminimce tedavi normal ama hangi ilaçları vercek onu solemis olması gerek birde lenf bezleri için ne dedi Dr sıçrama çok mu varmış bunlar önemli

hormon a duyarlı deyil erb 2 negatif çıkmış bu iyi dr göğsün tamamını alçak tahminimce tedavi normal ama hangi ilaçları vercek onu solemis olması gerek birde lenf bezleri için ne dedi Dr sıçrama çok mu varmış bunlar önemli
meme koruyucu cerrahi yapcam dedi. 1kitleyi ve birazcik cevre dokuyu alicam dedi. bir de lenflerin ne kadar etkilendihine bakcaz 10 taneden fazlasini almam bu durumda dedi. o cikan parcalarin sonucuna gore diger tedavilerini detaylandiralim dedi tamam dedim. hormon etkilenmis ama ilac kullancakmisim o ilaclar hormonlari baskiliyormus ve 5 yil gebelik yok. sonrasini konusalim dedi.

meme koruyucu cerrahi yapcam dedi. 1kitleyi ve birazcik cevre dokuyu alicam dedi. bir de lenflerin ne kadar etkilendihine bakcaz 10 taneden fazlasini almam bu durumda dedi. o cikan parcalarin sonucuna gore diger tedavilerini detaylandiralim dedi tamam dedim. hormon etkilenmis ama ilac kullancakmisim o ilaclar hormonlari baskiliyormus ve 5 yil gebelik yok. sonrasini konusalim dedi.
meme koruyucu olcaksan iyi tedavilerini aksatma güçlü ol saçın uzunsa kısa kestir peruk yaptır kendi saçından kemoterapide 15 gün sonra dökülecek

meme koruyucu olcaksan iyi tedavilerini aksatma güçlü ol saçın uzunsa kısa kestir peruk yaptır kendi saçından kemoterapide 15 gün sonra dökülecek
duyduguma gore yurtdisindan ilac getiriyolarmis kemo icin ve o sac dokulmesi yapmiyormus. sen duydun mu ya da duyan var mi.
bu arada senin nasil gidiyor. en zorlandigin seyler neydi? ne zaman basladi? hangi evredesin?

duyduguma gore yurtdisindan ilac getiriyolarmis kemo icin ve o sac dokulmesi yapmiyormus. sen duydun mu ya da duyan var mi.
bu arada senin nasil gidiyor. en zorlandigin seyler neydi? ne zaman basladi? hangi evredesin?
ben 2b evresindeyim gogus koruyucu amaliyat yaptılar dikişlerim iyileşti bile 3.kemoterapi aldım ankarada yaşıyorum özel hastanede tedavi oluyorum ben saç dökmeyen kemoterapi görmedim ama o dedikleri şey akıllı molekul herceptin isimli kanser ilaci bana da vercekler ondan ama kemoterapi o deyil kemoterapiyi ayrıca alıyorsun ilk başta amaliyatin çok önemli eğer koltuk altı lenflerin den çok alirlarsa kolunda ağrı sis ve güç kaybı olabilir net söylüyorum saçların kesin dökülecek amaliyattan aldıkları parçayı tekrar patoloji de inceliycekler kesin olarak o sonuçlar geçerli olcak birde sana tavsiyem amaliyattan sonra amaliyat olduğun hastaneden alınan parçayı iste başka hastanede tekrar inceletcem diye veriyorlar tüp içinde oluyor onu al ankara hacettepe hastanesinde tekrar incelettirin bu çok önemli sonucu alınca da iki sonuçla karşılaştırıp doktorunuza goturun

ben 2b evresindeyim gogus koruyucu amaliyat yaptılar dikişlerim iyileşti bile 3.kemoterapi aldım ankarada yaşıyorum özel hastanede tedavi oluyorum ben saç dökmeyen kemoterapi görmedim ama o dedikleri şey akıllı molekul herceptin isimli kanser ilaci bana da vercekler ondan ama kemoterapi o deyil kemoterapiyi ayrıca alıyorsun ilk başta amaliyatin çok önemli eğer koltuk altı lenflerin den çok alirlarsa kolunda ağrı sis ve güç kaybı olabilir net söylüyorum saçların kesin dökülecek amaliyattan aldıkları parçayı tekrar patoloji de inceliycekler kesin olarak o sonuçlar geçerli olcak birde sana tavsiyem amaliyattan sonra amaliyat olduğun hastaneden alınan parçayı iste başka hastanede tekrar inceletcem diye veriyorlar tüp içinde oluyor onu al ankara hacettepe hastanesinde tekrar incelettirin bu çok önemli sonucu alınca da iki sonuçla karşılaştırıp doktorunuza goturun
bu arada nerde yaşıyorsun sen nerelisin

arkadaslar hepinize cok gecmis olsun. bende malesef bu hastalikla tokat gibi yuzlestim 2 gun once. yasim 27 olacak bu ay. nisan ayinda sol mememde elime gelen buyuk bir kitle farkettim. reglim bitince tekrar kontrol ederim dedim. regl sonrasi da kuculmeyince dr a gittim. elle muayene etti. usg icin neredeyse 1 ay sonra gun verdi. usg de fibroadenom cikti. ama 3 cm ye yakin ve cok agrili oldugundan alinmasi gerekli dedi. ama once biopsi olsun sonra alalim onemli degil dedi. teyzem meme ca bu arada omu da tum dr. lara belirttim. icime sinmedi 1 dr a daha gittim. ayni usg sonucuna bakarak ayni seyleri soyledi. yine icime sinmedi daha iyi bir uzman buldum ona gittim. 3. dr a ayni usg sonucuna bakarak ve elle muayene etti. fibroadenom degil. kireclenme gibi dusun tumorumsu bi yapi dedi. agnucaston diye bi ilac verdi. 2 kutu kullan konusalim. ama her turlu alinacak dedi. ben bu doktorun yaklasimini hic begenmedim. muayenede cok canim yandi ve cok anlayissiz davrandi bana. ilaca basladim 1 bucuk kutu kullandim neredeyse ama daha da buyudu agrilar kabusum oldu. meme cerrahi buldum bu sefer yeniden usg istedi yaptirdim. sonuc birads 5 cikti. hemen biyopsi yaptilar. sonucum bugun yarin gelecek. lenflarimde de 1 bucuk 2 cm lik kitle goruldu.lenfe metastaz yapmis dedi. baska yere de sicramis olabilir mi? meme deki kitle 3 cm civarinda. biyopsi buyuk olasılıkla kotu gelecek kendimi buna hazırlıyorum. sonraki sureclerle ilgili buradan fikir edinmeye calistim ancak ameliyat sirasinda 2 memeyi de aldirip silikon yaptirabilir miyim? yeni evliyim bebek dusunurken basima bu geldi. belki kizacaksiniz ama estetik olmazsa iyice etkilenecegim bu durumda moral olaral
yaptiran varmi bu sekilde? yada yapilmaz mi? memenin ucunuda mi aliyorlar? ne olur bisey diyin. yazinin uzunluğu icin ozur dilerim...
Merhaba yavrum. Raporlarına baktım lenfte metastaz görünmüyor. Ben göremediysem nerede yazıyor gösterir misin. Ayrıca hormonların negatif. Bu durumda tedavi sonrası ilaç verilmez. Üçlü negatifsin. Ama henüz ameliyat olmamışsın krsin sonuç ameliyat sonrası patolojide çıkacak. Menopoza sokmalarına gerek yok. Yani sendeki meme ca hormona dıyarlı değil birtanem. Korkma yavrum. İyi durumdasın. Benden sana tavsiye koruyucu yaptırma sonra yine nüks ediyor. 2 memeyi de boşalttır ve silikon taktır. Ben öyle yaptım. Memede nüks ortadan kalkıyor. Koruyucu olanların çoğunda tekrar nüks ediyor.

izmirde yasiyorum. ege unu. docent dr larla da gorustum. ama ozelde olmaya karar verdim. sali gunu oldum ameliyatimi. meme koruyucu oldum. lenflerin de 10 civarinda aldilar. gelen sonuc onemli olacak. 3lu negatif diye geciyor benimkisi. en saldirgan olani dedi doktorum. pozitif olsaydi hormon ilaclariyla baskilardik ama suanda seninki nereye dalacagini bilmeyen serseri bir mayin gibi dedi. tum memeyi almamasi moral oldu benim icin. ilk etapta radyoterapiyla basliycam sanirim. kemoterapi ise tac diye ilac varmis oyle olacakmis. ama hersey tekrar patolojiden gelen sonuclarla netlesicek. moral olaraj ne oldu bilmiyorum ama bomba gibiyim. cok iyi hissediyorum kendimi. zaten hasta gibi hissetmiyorum. sizin de oyle mi. kemo mu gucsuzlestiriyor? iyilesecegime olan inancim 100%. bununla ilgili surekli konusup paylasabilecegimi bir platform var mi? yada olustursak mi? cunku en iyi bizi bizler anlariz

izmirde yasiyorum. ege unu. docent dr larla da gorustum. ama ozelde olmaya karar verdim. sali gunu oldum ameliyatimi. meme koruyucu oldum. lenflerin de 10 civarinda aldilar. gelen sonuc onemli olacak. 3lu negatif diye geciyor benimkisi. en saldirgan olani dedi doktorum. pozitif olsaydi hormon ilaclariyla baskilardik ama suanda seninki nereye dalacagini bilmeyen serseri bir mayin gibi dedi. tum memeyi almamasi moral oldu benim icin. ilk etapta radyoterapiyla basliycam sanirim. kemoterapi ise tac diye ilac varmis oyle olacakmis. ama hersey tekrar patolojiden gelen sonuclarla netlesicek. moral olaraj ne oldu bilmiyorum ama bomba gibiyim. cok iyi hissediyorum kendimi. zaten hasta gibi hissetmiyorum. sizin de oyle mi. kemo mu gucsuzlestiriyor? iyilesecegime olan inancim 100%. bununla ilgili surekli konusup paylasabilecegimi bir platform var mi? yada olustursak mi? cunku en iyi bizi bizler anlariz
Sana harika bir paylaşım yeri tavsiye ediyorum. Oraya üye ol. Yalnız olmadığını bizim gibi yüzlerce kişi olduğunu gör. Facebook meme kanseri bilgilendirme grubu. Onkolog genel cerrah binlerce üye var.

Screenshot_20170714-145427.png

İşte yavrucum burası. Oraya gel senin gibi 27 li yaşlarda yüzlerce kız var. 20 hatta 30 yıl sağlıkla yaşayanları gör
cok tesekkur ederim simdi davet yolladim. 3 lu negatifle ilgili arastirma yapiyorum ama meme kanserinin en kotusu olarak karsima cikiyor. hedefe yonelik bir tedavisi yokmus. insallah bilgi alabilecegim birilerini bulabilirimmm

cok tesekkur ederim simdi davet yolladim. 3 lu negatifle ilgili arastirma yapiyorum ama meme kanserinin en kotusu olarak karsima cikiyor. hedefe yonelik bir tedavisi yokmus. insallah bilgi alabilecegim birilerini bulabilirimmm
Ben sana bilgi vereyim canım. Senin ca hormon duyarlı değil. Agresif konusuna gelince ben sana gönderdiğim meme kanseri grubunda onlarca üçlü negarif gördüm. Yıllardır hiç metastaz yok. Doktora bakma. Bu doktorların bazıları gerçekten tüccar. Göz korkutup kendine bağlayıp kemoterapiyi basıyor. Evet 3 lü negatifte ilaç yok. Diğer türlere göre saldorgan olduğu deniliyor. Ama hormon duyarlı olanlarda benim gördüğüm inan metastaz çok daha fazla. Yani evladım sana tavsiyem triple negatif olayına hiiiç takma. Hatta olumlu düşün. İlaç almak zorunda değilsin. Bu gencecik yaşta menopoza sokulmayacaksın. Hormonun pozitif olsa menopoza sokacaklardı. Evlenince dr kontrolünde bebeğin olacak. Bak güzel kızım bunlar 3lü negatifin olumlu yönleri. Bana meme kanseri grubuna üye olunca oradaki adını yaz. Orada buluşuruz.

canım kardeşim moralini daima yüksek tut doktorların söylediklerine bakma onkolog lar çok acımasız oluyorlar daha önce konuştuğumuz gibi yencez bu hastalığı beslenme ne çok dikkat et özelden istediğin kadar yazabilirsin hastalikla alakalı olmayabilir sohbet de ederiz bizi biz anlarız sadece

Merhaba,

beni de facebooktaki gruba ekleyebilir misiniz?
benim annem de üçlü negatif meme kanseri.
çok geçmiş olsun ayrıntılı bilgi verebilirsen hastalikla ilgili bildiklerimizi paylaşabiliriz patoloji sonucu amaliyati ve lenf modlarinda metasiz var mı bunlar çok önemli noktalar.dediğine gelecek olursak buradan üye olamıyorsun o guruba facebook sayfası burayla alakalı deyil gurubu açan kişiler onayliyor

çok geçmiş olsun ayrıntılı bilgi verebilirsen hastalikla ilgili bildiklerimizi paylaşabiliriz patoloji sonucu amaliyati ve lenf modlarinda metasiz var mı bunlar çok önemli noktalar.dediğine gelecek olursak buradan üye olamıyorsun o guruba facebook sayfası burayla alakalı deyil gurubu açan kişiler onayliyor

merhaba,

facebook grubuna katılma isteği gönderdim fb ta bekliyorum inşallah kabul ederler.

Annemin 2 cm tümör alındı. lenflerde yok. pet çekildi sonucu yarın gelicek onu bekliyoruz.
ama işte üçlü negatif kanseri. internette hep kötü şeyler yazıyor üçlü negatif için.

Kemoterapi 4 seans 3 haftada bir alıcak, sonra 4 hafta boyunca haftada 1 kemoterapi alıcak sonra da 1 ay ışın.

Reseptörlerin negatif çıkması iyi bir şey sanmıştık. Genel cerrah 5 yıl ilaç kullanmıcaksınız iyi bir şey demişti ama değilmiş. Çok üzgünüm sürekli interneti okuyorum.

Lenfte yok diye sevinirken üçlü negatif olduğunu öğrendik. Bazı sitelerde lenfte olmasından daha kötü demişler.

X