Nişanlandı

merhaba, çok sevdiğim aşık olduğum kendisininde aşık olduğuna inandığım ilişkimiz boyunca çok üzüldüğüm anlar olduğu ve kötü şekilde ayrıldığım ne yaparsam yapayım unutamadığım o şahıs bugün nişanlandı. ben hala onun yüzünden terapi alıyorum ilaç kullandım, onun fotoğrafına baktım o kadar mutlu ki nişan fotoğrafında. kendi köyünden ailecek görüştükleri bir kız ile nişanlanmış. kız çok güzel ve yaşı benden baya küçük. bu şahıs ile biz kötü şekilde ayrıldık benim canım çok çok yandı yemek yiyemediğim konuşup gülemediğim yaşayan ölüye döndüğüm günler yaşadım üzüntüden 8 kilo vermiştim annem endişenip eczaneye gitmişti vitaminler almıştı halimi görüp korkuyolardı babam ve annem, bu noktaya gelme sebebim ise ona çok güvenmiş ve çok sevmiş olmamdı. sonrasında öğrendimki eski sevgilisine de çektirmiş. bizlerle aynı anda görüştüğü zamnanlar olmuş (eski sevgilisi ben başka bir kız ve şuan nişanlandığı kız) ve şu an nişanlandığı kız bizleri öğrenmişti o dönem. böyle bir tip o kadar güven veren aptal gibi güvendiğim aşık sandığım o şahıs şimdi bambaşka biri olmuş tüm sosyal medya hesaplarını silmiş. sadık aşık bir erkek olmuş. ve çok güzel bir kızla nişanlanmış çok da mutlu. yani ben düşünüyorum çok sevdim inandım güvendim üzmedim, ama o üzüp canımı yakıp gidip mutlu oldu. bu nasıl bir adalet? hani eden bulurdu? alma mazlumun ahını çıkar aheste ahesteydi? o kadar acı yaşatan duyguları yaşananları hiçe sayan gözünün yaşına bakmayan insan gidip mutlu oluyor. ben eski sevgilisi ve diğer konuştuğu kız hepimiz çok etkilenmiştik o zaman o olaydan ve hiçbirimizde nişan gibi durumlar yok. bu kadar üzüp de gidip mutlu olması çok ağırıma gidiyor ben hala terapi alıyorum onun yüzünden oysa onun hayatına hiç var olmamışım gibi onun aklına bile gelmiyorum mutluluğu çok haketmişki mutlu oldu demekki kötü olan benmişim

en son bikaç hafta öncesine kadar arıyordu beni
Sen bu adamı tanıyamamışsın görüşürken. Tipine, elektriğine aşık olmuşsun. Bilseydin böyle bir karakter olduğunu, yüzüne tükürüp geçmen gerekirdi. Kimin önce nişanlanıp evlendiğinin önemi yok, erken davranana madalya takmıyorlar. Ne yaşayacaksınız henüz bilmiyorsun. Daha iyileri çıksın karşına inşallah

O kızın bir duruşu var muhtemelen, bir kekoyu kaybetmemek için kendinden, giyiminden, karakterinden ödün vermiyor. Kekoyu hayatının merkezine koymuyor. Adamlar gidince arkalarında yıllarca yas tutup depresyona girmiyor. Kendine değer verdiği için kekolar da ona değer veriyor. Kızı eleştirip üzülüp ağlayacağınıza örnek alın.
Buna çok katılıyorum. Erkekler kendine değer veren kizlara hiç bir şey yapamıyorlar. Ama ne zaman erkeklerin boyundurulugu altina girip, onları hayatınin merkezine aldın, artık sıkıcı bir kız oluyorsun.
Nisanlandigi kız muhtemelen güzel, bu çocuğu da hayatının merkezine koymuyor acik giyinmesine vs bakılınca, çocukta onu kaybetmekten korkuyor.
Dinsizin hakkindan imansız gelir gibi bir şey bence bu. Bazı insanlar karaktersiz insanlari bile kısmen yola getirebiliyorlar.

Şuan çok üzgünsünüz hayal kırıklığı yaşadınız... Böyle düşünmeniz çok normal... Biraz kendinize zaman verin... kendinizle ilgilenmeye çalışın... Özsevgi çalışın yürüyüşlere çıkın... Ve bence ilahi adalet gerçekleşmiş bile bunu görmemeniz beni üzdü... Sizi kaybetmiş bu şerefsiz... Sizin gibi güzel seven ilişkisi için fedakarlık yapan bedeller ödeyen iyi niyetli birini kaybetmiş... Bu ceza değil mi sizce... Sizi ömür boyu kaybetti Allah aşkına sevgi kaç gönüle yazılabilir ki... Parayla satılmayan... Pahabiçilmez bi duyguyla onu seven birini kaybetti... Emin olun dahası da vardır ama belki siz şuan göremiyorsunuzdur... Kendinize dönün onu da yüce makama havale edin. Tanrı sizin yerinize gerekeni yapacaktır... Sevgiler💜

Kendini üzme hayat devam ediyor karşına daha iyi insan çıksın inşallah öylelerinden ne bekliyorsun ne yaşadığını bilmiyoruz o ayrı elbette zor zaman geçiriyorsun kolay değil ama artık nişanlı bir erkek ve seni ilgilendirmemeli bu doğru değil ve saplantılı bir hale gelmiş durumda hiç iyi bişey yapmıyorsun kendine bir an evvel sirkelen kendine gel sağır değilsin topal değilsin seni de isteyen olur merak etme 😉

Canım psikolojiyi hiç karıştırma, ben 16 yıldır yineleyen depresyon tanısı aldım. Herkese kolay olan pek çok şey bana hep zor oldu. İsteyince oluyor yani, anlatabiliyor muyum?

Vücudunla ilgili ne durum var bilmiyorum da, ne olursa olsun bi tane keko tarafından hırpalanıp durmak hiçbir sıkıntının bahanesi olamaz. O adam öyle, hep yoklayacak, el alışkanlığı olmuş artık o, karısının koynunda mesajlar falan atacak. Sonra horul horul uyumaya devam edecek sarılıp. Hiçbir dezavantaj şuna takılıp kalmanın bahanesi olamaz.

Şimdi gir profilime, çocukluğuma kadar beğenmedim at. Gerçek budur, değişmeyecek. Artık ağlasan da zırlasan da önüne bakacaksın. İlahi adalet beklemeyeceksin, sen ilahi adalet olacaksın. Oturup birinin felaketini beklemek çok işe yaramaz bir eylem, enerjini kendine yönelttikçe zaten "Ben ne kaçırdım?" diyeceklerdir.

Hangi ilahi adaletten bahsediyor? Her evlenecegim diyene inanmak mi duygusallik oluyor. Ben konu sahibinin eski konusunu hatirladim. Konuda kimse kimseyi zorlamamis ilahi adalet boyle bir sey degil konu sahibi. Birilerini sorgulayacaksaniz once kendinizden baslayin. Iki tatli soze, evlenecegiz lafina inanmak icin fanusta yetismek lazim.

O işler öyle olmuyor şimdi dünya bitti sonuna geldim nefes alamıyorum sanıyorsunuz bu tarihi bir yere yazın çok sürmez elbet sevdiğiniz sevildiginiz günlerde gelecek hiç öyle şey olurmu acının içinde dönüp kalır mı zaman gün kararıp kalirmi öyle olsa delirir insanlar timarhaneler almaz yetmez kimseye sabır umut inanmak ne güzel hediyedir insana bazen unutmak bile büyük nimettir .....Unutacaksiniz ve siz bile inanamayacaksınız .....kimse zamanı ve hayatın getirdiklerini yenemez ....daha durun ne güzel günler gelir önce siz bir akışa teslim olun savaşmayı bırakın.....iyi olun kabullenin hayırlısı deyin
“önce siz bir akışa teslim olun savaşmayı bırakın.....iyi olun kabullenin hayırlısı deyin”

teşekkür ederim… öyle yapcam

Şuan çok üzgünsünüz hayal kırıklığı yaşadınız... Böyle düşünmeniz çok normal... Biraz kendinize zaman verin... kendinizle ilgilenmeye çalışın... Özsevgi çalışın yürüyüşlere çıkın... Ve bence ilahi adalet gerçekleşmiş bile bunu görmemeniz beni üzdü... Sizi kaybetmiş bu şerefsiz... Sizin gibi güzel seven ilişkisi için fedakarlık yapan bedeller ödeyen iyi niyetli birini kaybetmiş... Bu ceza değil mi sizce... Sizi ömür boyu kaybetti Allah aşkına sevgi kaç gönüle yazılabilir ki... Parayla satılmayan... Pahabiçilmez bi duyguyla onu seven birini kaybetti... Emin olun dahası da vardır ama belki siz şuan göremiyorsunuzdur... Kendinize dönün onu da yüce makama havale edin. Tanrı sizin yerinize gerekeni yapacaktır... Sevgiler💜
yorumunuz beni ağlattı 😭 çok teşekkür ederim sizi merak ettim keşke sizin gibi bir arkadaşım olsaydı. gerçekten ben çok seviyodum çok değer veriyodum zaten o yüzden geldi başıma bütün bunlar. şimdi hiç varolmamışım gibi o beni çoktan unuttu

Hangi ilahi adaletten bahsediyor? Her evlenecegim diyene inanmak mi duygusallik oluyor. Ben konu sahibinin eski konusunu hatirladim. Konuda kimse kimseyi zorlamamis ilahi adalet boyle bir sey degil konu sahibi. Birilerini sorgulayacaksaniz once kendinizden baslayin. Iki tatli soze, evlenecegiz lafina inanmak icin fanusta yetismek lazim.
durduk yere insan birinden nasıl şüphe eder? daha önce böyle kullanılıp atılmamıştım doğal olarak inandım inandırdı. zaten kocan ben olmayacak mıyım sen benle evlenmeyecek misin ailene söyle beni istycekler mi gibi sözler, ben sonu olmayacak bir ilişkiyse kendimi kaptırmak istemediğimi bişeyler yaşamak istemediğimi söylediğimde kendisinin evlenmek istediğini söylemesi, hayatında başka kız olmamış gibi davranması, aşık olduğunu hissettirmesi. bunlar için ben mi suçlu oldum şimdi? şizofren gibi adamın sözünün altında art niyet mi aramalıydım durduk yere? bir insan bişey söyler sende inanırsın olması gerekende budur. bu yaşadığımdan sonra güvenemem insanlara ama böyle şeyler yaşamadan insan niye şüphe duysun?? evliliğe beni inandırmış, ben inanmışken bana yalan söyleyip aldatmış aptal yerine koymuş, sonra duygusuzca çekip gitmiş geçmişi yaşananları verdiği sözleri yok saymış birine ilahi adalet işlemez öyle mi? ayrıca duyguları yoğun yaşayan ve duygularının hayatına yön verdiği insanlar duygusal değilde kim duygusal?

görüştüğünüzde birlikte oluyor muydunuz? mesela en son görüşmelerde
evet, cnsellik açısından hiç uzaklaşmadı hiç soğuma durumu olmadı yan yanayken ister istemez o noktaya geliniyodu. en son en fazla 1-2 ay olmuştur ve sonrasında sarılıp uzanırken huzur istiyorum çok yoruldum sen yorulmadın mı dedi, yaşadıklarımızdan konuşurken. o günden 1-2 hafta sonra annen hala beni seviyor mu sorsana falan dedi, ertesi gün telefonu niye açmıyosun dediğinde başka erkekleydim dedim bağırdı engelledi sonrada tüm günü elin adamıyla geçirdin engellemem çok normal ben evlencem falan dedi.

Öncelikle geçmiş olsun belli ki zor bir süreçle atlatmaya çalışıyorsunuz. Ancak şunu hiçbir zaman unutmayın sosyal medyada görünen hayatla reel hayat arasında gerçekten uçurum oluyor. Yani bir şekilde insanlar sosyal medya hesaplarında her şey çok iyiymiş gibi bir izlenim veriyorlar, bu sebeple ölçünüz sosyal medya paylaşımları olmamalı. Allahın bir adaleti gerçekten oluyor, bazen biz buna gözümüzle şahit olamasak bile bundan hiç şüphe duymayın. Kalp kıran ve ah alan insan gerçekten bunun cezasını çekiyor. Belki bunu hiç göremeyeceksiniz ama bu düşünceye hep güvenin derim. Ayrıca iyi kurtulmuşsunuz böyle toksik bir insandan. Bazen sonuçları bizi ağır yaralayan olaylar aslında bizim iyiliğimiz ve daha da yıpranmamamız için olabiliyor bunu da hep hatırlayın. O yüzden iyi kurtulmuşsunuz.

evet, cnsellik açısından hiç uzaklaşmadı hiç soğuma durumu olmadı yan yanayken ister istemez o noktaya geliniyodu. en son en fazla 1-2 ay olmuştur ve sonrasında sarılıp uzanırken huzur istiyorum çok yoruldum sen yorulmadın mı dedi, yaşadıklarımızdan konuşurken. o günden 1-2 hafta sonra annen hala beni seviyor mu sorsana falan dedi, ertesi gün telefonu niye açmıyosun dediğinde başka erkekleydim dedim bağırdı engelledi sonrada tüm günü elin adamıyla geçirdin engellemem çok normal ben evlencem falan dedi.
ya senın verdiğin cinselliği diger kız muhtemelen vermediği için kıymetli hatta ikinizi idare ediyo bile olabilir o sıralar, adamın bütün söyledikleri yalan istediği zaman seninle birlikte olabilmek için, hayatında başkası olursa sevişemezsiniz ondan siniri hepsi zincirleme adamın komple yalan olduğunu düşün ve ne yaşadıysan yaşadın sırtını dön kendini tamir et güzelleş, gez dolaş oku kendini toparla ahla vahla ömür geçmez

ya senın verdiğin cinselliği diger kız muhtemelen vermediği için kıymetli hatta ikinizi idare ediyo bile olabilir o sıralar, adamın bütün söyledikleri yalan istediği zaman seninle birlikte olabilmek için, hayatında başkası olursa sevişemezsiniz ondan siniri hepsi zincirleme adamın komple yalan olduğunu düşün ve ne yaşadıysan yaşadın sırtını dön kendini tamir et güzelleş, gez dolaş oku kendini toparla ahla vahla ömür geçmez
seviyo sanıyodum hep inandırıyodu. kullanılıp atılmış oldum o kızla gerdege girince adımı bile unutur. hazmetmekte zorlanıyorum

seviyo sanıyodum hep inandırıyodu. kullanılıp atılmış oldum o kızla gerdege girince adımı bile unutur. hazmetmekte zorlanıyorum
ikna yeteneği yüksek muhtemelen manipüle edilmişsin heryerden engelle hayatına devm et düşünerek geçmez ömrün

Bana "beni asla kaybetmeyeceksin. Seni seviyorum bla bla" diyen adam gidip baskasiyla evlendi. Hazmetmekte niye zorlaniyorsun biliyormusun? Herseyi oldugu gibi kabul edemediginden. Seni gercekten seven adam gitmezdi. Davranislarindan anlardin. Kalbin kirilmasi normal tabi. Ama zamanla gecer

neden sevdiği için konuşamaz mı hem insan sevmediğiyle cinsellk midesini bulandırır cinsel anlamdada soğur sevgisi bitince
Yahu erkekten bahsediyoruz kendinle bir tutma sen kadınsın duygusalsın erkek yapar geçer önüne bakar.
Senin gibi sevgi vs bunlara bakmaz sex için özellikle herşeyi söyler ...
Seviyor olsaydı şuan nişanlı olan sen olurdun o kız değil biraz gerçeklerle yüzleş

X