Sizlerinde başına geliyor mu?

Of of kızım samsun 2001 mi içiyorsun ne içiyorsun bu nasıl bir bağlantı bari kalitelisini iç akcigere gideceğine yukarı gitmiş:KK14: Yurtdisinda nefes alanları da gördün mü ? Allah Allah ne kadar garip. Bak sevaptır yine anlatıyorum ben dedimki henim yaşadığım bölgede sigara içilen alanlar var publar dışında herkes rahat dedim ne istiyorsun insanların ağzına üflemeden içemiyor musun napıyorsun ne kadar taktın bu olaya ya aman.
En büyük zevkimdir :cry:

HAlka açık yerde icmedi tam bebegin önündeicti sizyardim alin benim aklim çok şükür bana yetiyor teshis koyma yetkisini de Bi źahmet doktorlara bırakın birde doktor konussun bnle yardim alıp alamayacagima o karar verir😀
Kardeşim al çocuğunu o zaman niye tuttun sigara icenin yanında ay çok değişik bir insansın gerçekten dünyada bir tek senin çocuğun yok tek doğurma potansiyeli olan yüce ulu ana bizene ki senin çocuğundan hayır ne istediğini de anlamadım sigarayı mi bırakalım senin çocuğun var diye kendi çocuklarımizi mi öldürelim senin ki ne alan açılsın istihdam sağlansın

Kardeşim al çocuğunu o zaman niye tuttun sigara icenin yanında ay çok değişik bir insansın gerçekten dünyada bir tek senin çocuğun yok tek doğurma potansiyeli olan yüce ulu ana bizene ki senin çocuğundan hayır ne istediğini de anlamadım sigarayı mi bırakalım senin çocuğun var diye kendi çocuklarımizi mi öldürelim senin ki ne alan açılsın istihdam sağlansın
Bn otobüsteydim cocukla inemedim baska alanida vardi geldi direk önüne alan genişti yani onun için aman kime ne anlatiyosam

Geçen gün haberlerde izledim yabancı ülkede olmuş olay. Annenin kucağında bebeği var yanında babası. Bebek kanguru da degil kucagında annenin. Yoldan karşıya geçerken bir adam arkalarından geliyor hızlıca annenin kucagından bebegi çalmaya calısıyor, baba anında durumu farkedip adamı engellemeye calısıyor ve adam kacıyor. Babada pesinden kosuyor tabi.. Bunu izleyince sok oldum. Kendi kendime demekki bebek arabası daha güvenli diye düşündüm. Bu olayda eğer baba olmasaydı kadın panik olacaktı ve o adama güç yetiremediği icin belkide o pislik adam amacına ulasacaktı. Allah boyle kansızlardan tüm evlatlarımızı korusun.
Konu sahibi kesinlikle tanımadığınız hiç kimseye saniyelik dahi bebeginizi kimseye emanet etmeyin. Mama hazırlama icin vs kapalı alanda dahi kimsenin kucagına vermeyin.
Bazı anneler o kadar rahatki otobuste bebeklerini cocuklarını tanımadığı insanların kucagına veriyor. Bu bile o kdr tehlikeli ki..Allah akıl fikir versin boylelerine de
Yok bnm psikolojik problemim var veririm rahat olmaliyim çok takıntılı insanmisim burda bazı kadinlarin yaptığı yorumlardan sigarayı uflesinler cocuguma evde tiklmasinlar Bn onlara izin verirsem bnden sagliklisi olmaz 😊

Olması gereken o zaten madem cocuklarimiz biz disinda kimsenin umurunda değil o zaman dokunma zahmetinde de bulunmucaklar
Otrera pardon sen tanımadığın insanlara sevdirceksin önüne gelene gibi geliyor beğenmedim yorumuna Allah yardımcın olsun inş cocugunu kacirmazlar

Yok bnm psikolojik problemim var veririm rahat olmaliyim çok takıntılı insanmisim burda bazı kadinlarin yaptığı yorumlardan sigarayı uflesinler cocuguma evde tiklmasinlar Bn onlara izin verirsem bnden sagliklisi olmaz 😊

Aslında sen de bi sigara yaksan herşey düzelecek gibi duruyor 🤷🏻‍♀️

Sigara içmek için sizden izin belgesi mi almamız gerekiyordu? E ben almadım ya la 😱 ceza yemem işalla.

Bir de niye sürekli kendinizi alıntılayıp kendi kendinize konuşuyorsunuz?

İki çocuk büyüttüm bunlar başıma gelmedi.

Kimse çocuğumu kaçırır diye korkmadım. Ay çok şeker alıp gidelim bunu diye sağlık merkezinde rast gelince bize de "şaka" yaptılar tabi ki. Güldük geçtik masrafı çok siz bilirsiniz diye.😂

Sigara konusunda endişelenmedim. Direkt çocukların bulunduğu odada içmedi kimse.(eşim ve ben kullanıyoruz o dönem sadece eşim kullanıyordu.)Yada çocuk parkında rastgelmedim. Dükkanlarda yada cafe- restaurantta böyle bir durum olursa masa değişikliği yaptık. Ben nasıl ki yemek yemeye sosyalleşmeye gittiysem o insanda orada aynı şekilde bulunuyor ve benim çocuğumun sağlığı onun değil benim sorumluluğum altında.

Kızlarım kocaman oldular sizin gibi restaurantta küçük çocuklu ebeveynleri görünce duman çocuğa gelmeyecek şekilde ters tarafa üflemeye çalışırım 5 içeceksem 3 içerim gerisi beni değil çocuğun ailesini ilgilendirir.

Herkesin günlük derdi kafa yorgunluğu var kantinde kafamda binbir dert varken kahveyi sağdan sola alayımda kadının çocuğuna dökülmesin diye düşünemem. Düşünmem değil bakın düşünemem çünkü zihnim hiç tanımadığım kadının bebeğinin derdinde değil haliyle kendi derdimde işimde gücümde olur.

X