Erkek İnfertilitesi sperm azlığı ve hareketsizliği nedeniyle hamile kalamayanları buraya alayım anacım :)

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba arkadaşlar,
Sizlere bu yazıyı yazmak istedim çünkü aynı duyguları bizde yaşadık.
1 yıl deneme sonunda doktora gittik, bana çeşitli testler yapıldı genel kontrol vs, sonuçlar normal gibiydi.
Sonra eşime geçildi ve ilk sperm testi sonucumuz 2500 çıktı, hareketli "0" olarak , yıkıldık ne yapacağımızı şaşırdık
çeşitli uzman doktorlara gittik , bu sonuca göre ilk görüşmemizde tüp bebek başka çare yok gibi dediler.
Eşim 35 ben ise 32 yaşındayım. (Eşim alkol sigara vs kullanmaz )
Sonra başka bir profa gittik o da aynısını söyledi ,kendinizi bu sürece hazır hissedince maddi manevi, gelin başlayalım dedi ama bu testi bir kez daha yapın sonuçta daha az da çıkabilir hatta 0 bie olabilir o durumda farklı işlemler gerekir dedi.
Tabi biz bu sefer iyice yıkıldık ya daha kötü çıkarsa diye bu arada bir vitamin verdiler sadece GNC nin , yükselltir umudu ile değil sadece takviye olsun diye bir müddet sonra tekrar yapıldı başka bir merkezde 7 milyona çıkmıştı sonuç, bu arada eşim ürolog tarafından muayene edildi varikosel vs çıkmadı, genetik testi yapıldı bir şey çıkmadı. Daha sonra iyi bir ürolağa daha gitti, proceed plus verdi doktorumuz , sizin değerleriniz artabilir , 6 ay bir tedavi edelim umudunuzu kaybetmeyin dedi , ardından 2-3 ay bu ilacı kullandı eşim başka bir testinde sonuç 21 milyondu sevindik , en son yapılan testte yeniden 10 milyona inmişti ben artık kabullendim Temmuz ayında kardeşimin düğününden sonra tüp bebek için iyi bir doktor ve de merkez arayacaktık...
Geçen haftalarda öğrendim ki hamileyim, bu bana göre bir mucizeydi, koşturmadan vs en düşünemediğim ve de yanlızca 1 yada 2 kez denediğim bir ayda hamile kalmıştım.
Rabbim isterse ve ol derse her şey oluyor. Bu süreçte zaman zaman umutsuzluğa kapılsam da istediğim şey en hayırlısının olmasıydı hep. Allah isterse olacaktı sadece ve sadece bu bilinçle dua ettim ,ettik , bir şekilde kabul oldu çok şükür.
Ancak biraz riskli olduğu için tam da sevinemiyorum 3 ay olmadan..
Bu kadar detay verdim sizde umudunuzu kaybetmeyin diye zaman zaman gerginlikler tartışmalar olsa da bir birinize sarılın zamanı gelince olacak inşallah.
Allah bana da sizlere de en sağlıklı şekilde bebeklerimizi kucağımıza aldığımız günleri göstersin inşallah..
Dualarım hepimiz için...

Arkadaşlar şuan bu konuyu benim durumumda olan herkese yardımcı olmak amacıyla açıyorum.Eşimin sperm sayısı çok düşük ve hareketliliği yok denecek kadar az olduğu için hamile kalamazsın dedi doktorlar kısırlık teşhisi bile konuldu. İlaçlar ameliyatlar önerildi ben bunların hepsinden önce bitkisel ürünleri araştırmaya başladım ve Ahmet Marankinin bir kürünü bulup uyguladım. 1 ay kullandıktan sonra sperm tahlili için hastaneye gitmeden hamile kaldığımı öğrendim ALLAHım tüm isteyen herkese nasip etsin inşallahh. ALLAHın izniyle şifalarda ALLAHın yarattıklarında neden değerlendirmeyelim deil mi :) aşağıya yazıyorum tarifi dularım sizinle :*

* 3 kg organik bal,
* 100 gr keçiboynuzu (harnup) pekmezi,
* 100 gr zencefil,
* 100 gr zerdeçal,
** 100 gr çakşır kökü,
* 100 gr çam fıstığı,
* 100 gr çoban çökerten,
* 100 gr üzüm çekirdeği,
* 100 gr polen,
* 100 gr ceviz,
* 100 gr fıstık,
Hazırlanışı ve Kullanım Şekli : Balın İçerisine, Tüm malzemeleri karıştırın. Her gün sabah ve akşam, 1 er çorba kaşığı yiyin. (taze taze tüketilsin diye biz bunun 3te 1ini yaptırdık )
Mrb sizle aynı durumdaymısız esimin sperm sayısı 10 milyon hareketlilik sıfır doktor normal yolla olmaz tüp bebek sart demişti çakşır suyu içti esim tekrar test yaptırmadan hamile oldgumu öğrendim mucize bence allahın hediyesi bize

Mrb sizle aynı durumdaymısız esimin sperm sayısı 10 milyon hareketlilik sıfır doktor normal yolla olmaz tüp bebek sart demişti çakşır suyu içti esim tekrar test yaptırmadan hamile oldgumu öğrendim mucize bence allahın hediyesi bize

Kesinlikle mucize Allaha şükürler olsun sizin ne kadarlık

Kizlar ben ilk bebemi kaybettim oncelikle rabbim saglikla sihhatle almayı nasip etsin öncelikle bir cok testlerden geçtikt şükür elhamdülillah bisi cikmadi.bi kadin dogumucuya cok iyi dediler neyse gttim testlere felan bakti ilk bebegini kaybetmeninde nedeni dedi esindeki hareketsizlik dedi sasirdim kaldim kadin aklimi aldi zaten dedi bu sonuclarla hamile kalirsan dedi ya ölur yada duser dedi urologa gittim git dr.unu deistir oyle seymi olurmus dedi bi oh dedim kizlar çakşır iyi diolar ve biz kullanıyoruz bakalim inseallah saglikla sihhatle alirim bebegimi tum hamile kalmak isteyenlere hep dua ediyorum dualarda bulusalim arkadaslar

Önce kültür baktırın eşinde iltihap varmı yokmu çünkü buradan okuduklarım oldu iltihap varsa oda etkili oluyor. fsh baktırın yüksek veya düşük olabiliyor.

Sperm düşüklüğü ve sperm morfoloji diğer adıyla şekil bozukluğu rahatsızlığının düzelmesi normal olması için,

– Keçi Boynuzu Pekmezi (soğuk pres veya doğal olanı kaynatılacaktır.) rengi koyu kahve olanın kaynatılması önerilir. Küçük küçük kırıp 7 – 8 dk kaynatılmalıdır.

– Doğal E Vitamini (Eczaneye danişılabilir)

– Propolis Arı sütü ve bal karışımları 1 tatlı kaşığı sabah alınıcak (kahvaltıdan sonra önerilir)

– Kırkkilit Otu

Not: Kişinin dar pantolon giymemesi önerilir. Acı baharat ve turşu da fazla tüketilmemelidir. Hatta gece yatarken kilot giymesin sadece pijama ile yatsın Onu da buradan okumuştum.

Morfoloji için İbrahim saraçoğlu Doğal E Vitamini 200 lük olanından 2 kutu bitirsinler diyor bir de soğuk pres keçi boynuzu pekmezini sabah akşam.

merhaba arkadaşlar sperm sonuçlarını paylaşıyorum
ileri hareket hızı: %6
ileri hareketli yavaş:%13
hareketsiz : %63
yerinde hareket :%18
sayı : 135
milyon :15
lökosit :0,4
yardımcı olabilirmisinz lütfen ? doktor hareketi düşük dedi .. ilaç verdi proxceed diye eşimde pek içme taraftarı değil başka doktora gitcem diyo :)

napcam kızlar benimde bebeğim bu değerlerle olupta düşermi yoksa yorumları okuyunca korkmaya başladım yaaa ne olur bişeyler diyin :KK12:

Arkadaşlar şuan bu konuyu benim durumumda olan herkese yardımcı olmak amacıyla açıyorum.Eşimin sperm sayısı çok düşük ve hareketliliği yok denecek kadar az olduğu için hamile kalamazsın dedi doktorlar kısırlık teşhisi bile konuldu. İlaçlar ameliyatlar önerildi ben bunların hepsinden önce bitkisel ürünleri araştırmaya başladım ve Ahmet Marankinin bir kürünü bulup uyguladım. 1 ay kullandıktan sonra sperm tahlili için hastaneye gitmeden hamile kaldığımı öğrendim ALLAHım tüm isteyen herkese nasip etsin inşallahh. ALLAHın izniyle şifalarda ALLAHın yarattıklarında neden değerlendirmeyelim deil mi :) aşağıya yazıyorum tarifi dularım sizinle :*

* 3 kg organik bal,
* 100 gr zencefil,
* 100 gr zerdeçal,
** 100 gr çakşır kökü,
* 100 gr çam fıstığı,
* 100 gr çoban çökerten,
* 100 gr üzüm çekirdeği,
* 100 gr polen,
* 100 gr ceviz,
* 100 gr fıstık,
Hazırlanışı ve Kullanım Şekli : Balın İçerisine, Tüm malzemeleri karıştırın. Her gün sabah ve akşam, 1 er çorba kaşığı yiyin. (taze taze tüketilsin diye biz bunun 3te 1ini yaptırdık )

bu macunu nerede yaptırdınız yardımcı olabilir misiniz şehir olarak:)

* 3 kg organik bal,
* 100 gr zencefil,
* 100 gr zerdeçal,
** 100 gr çakşır kökü,
* 100 gr çam fıstığı,
* 100 gr çoban çökerten,
* 100 gr üzüm çekirdeği,
* 100 gr polen,
* 100 gr ceviz,
* 100 gr fıstık,

hayırlı olsun...gerçekten mi...bizde de aynı durum var..ben eşime maranki nin söylediği üzere çoban çökerten otunu her sabah kaynatıp içirdim...şimdide çakşır kökünü balla karıştırdık sabah akşam bi tatlı kaşığı yiyor.ayrıca keçiboynuzu pekmezinide sabah akşam alıyor...ama daha gebelik yok...:KK43:

Sizinde denemenizi tavsiye ederim zararlı birşety değil sonuçta denemekte fayda var inşallah yakın zamanda güzel haberi alırsınız sizde

inşallah..allahım isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın....teşekkür ederim.şimdi ayağım kırık iyilrşir iyileşmez deniycem...

iyi geceler arkadaşlar 3 haftalık hamileyim şükür rabbime .. biz herhangi bir kür yapmadık sadece 2 aydır karı koca tahin pekmezi aşırı miktarda tükettik sabah kahvaltıda bir kaseyi yedik akşam yemeklerden sonra yedik bayabi 4 kilo tahinle 3 kilo pekmezi bitirdik bu ay hamile kaldım .. tahinin yararlarınıda okuyunca kanaat getirdim .en kısa zamanda sizlerde o mutlu haberi alırsınız inşallah:)

Merhabalar biz de eylülde ikinci yılımızı tamamlayan inşallah...bebiş düşünmeye 3 ay önce başladık...Ben doktora gitmek istedim bi sorun varsa boşuna beklemeyelim diye...eşimin değerleri hız toplam %60 sperm sayısı ise toplamda 16 milyon gibi...doktor bi daha test yapalım dedi aynı çıkarsa aşılama dedi...Biz de Çakşır suyu ve keçiboynuzu kürü uyguluyoruz Ağustos 10 da gitcez tekrar test için...inşallah tez zamanda hayırlısı ile bi bebişim olur..cok korkuyorum...burada okuduğum yazılarla umudum inancım artıyor Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah...

X