Erkek İnfertilitesi sperm azlığı ve hareketsizliği nedeniyle hamile kalamayanları buraya alayım anacım :)

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kızlar ümidinizi hiç bir zaman yitirmeyen . Ben başımdan geçenleri anlatayım size henüz 1 senelik evliyim bende hiç bir sorun yok Eşimde tek sorun hareketsizlikdi çok fazla spermi vardı ama ne yazıkki çoğu hareketsizdi . Toplam hareketli %12 -%18 arasındaydı. Doktorlar bu sonuçlarla doğal yolla gebe kalman imkansız dedi . Ardından 1 tüp bebek denemem oldu erken yaşta ha birde tüp bebek yaptirmadan önce proxeed plus kullandık ama bize ters tepki yaptı proxeed plus değerleri iyice düşürdü doktor kullanmayın dedi. Tüp bebek tutmadı 2. Kez yıkılmışdım ama hiç pes etmedim hareketliliği artıran kürler vitamin hapları testler hepsini araştırdım yapmam gereken herşeyi yaptım . En son özel bi doktora gittik bize l-arginine klomen evicap ve endol verdi 45 gün kullanın bunları sonra sperm testi yaptırın bir artış olursa 3 ay kadar kullanın bu yazdıklarımı dedi başladık ilaç tedavisine ama yanında cevizidir havuç suyudur incir kuru fıstık hiç eksik etmedim evden . Bu gün test günümüzdü bu kadar artış yapacağını hiç sanmiyodum henüz 45 gün oldu bu ilaçları kullanali bizim sonuçlar %18 den % 47 E çıkmış hareketlilik . Üstelik gittiğimiz doktorların çoğu bi faydası olmaz zaman kaybetmeyin tekrar deneyin tül bebek dediler. Şuan sonuçlar çok iyi ben benim gibi olanlara ümit olmak için yazdım bunu . Hiç bir zaman pes etmeyin Allah herkese nasip etsin inşallah

Arkadaşlar 1,5 yıldır korunmuyorduk ve çocuk sahibi olmak istiyorduk. eşimin sperm testleri hep düşük çıktı. En son yapılan testte 5 milyona kadar düştü. Sonra sayfalarda yaptığım araştırmada muhteşem üçlü (sıvı l-carnitin, zinco, pharmaton) ile tanıştık. Uyguladık 1,5 ay içerisinde sonuç aldık ve şu an 1 aylık hamileyim çok şükür. Rabbim olmayanlarada nasip etsin. Bu üçlüyü deneyin mutlaka.

Arkadaşlar 1,5 yıldır korunmuyorduk ve çocuk sahibi olmak istiyorduk. eşimin sperm testleri hep düşük çıktı. En son yapılan testte 5 milyona kadar düştü. Sonra sayfalarda yaptığım araştırmada muhteşem üçlü (sıvı l-carnitin, zinco, pharmaton) ile tanıştık. Uyguladık 1,5 ay içerisinde sonuç aldık ve şu an 1 aylık hamileyim çok şükür. Rabbim olmayanlarada nasip etsin. Bu üçlüyü deneyin mutlaka.
Rabbim kucağıniza almayi nasip etsin inşallah Peki ileri hız morfoloji nasıldi

Amin canım. İleri hız yüzde 10. Morfoloji yüzde 3.
Ya bizde de öyle sayı hız morfoloji hepsi kötü Kaan Aydos un tedavisindeyiz eşime promotil m Forte şase ve trental verdi bende muhteşem üçlü almak istiyorum siz daha önce başka ilaç falan kullandınız mı acaba

Ya bizde de öyle sayı hız morfoloji hepsi kötü Kaan Aydos un tedavisindeyiz eşime promotil m Forte şase ve trental verdi bende muhteşem üçlü almak istiyorum siz daha önce başka ilaç falan kullandınız mı acaba
Denemdigimiz ilaç kalmadı desem yalan olmaz. En son bunu denedim buda olmasaydı tek çare tüp bebek kalacaktı. Çok şükür ki gerek kalmadi.

Denemdigimiz ilaç kalmadı desem yalan olmaz. En son bunu denedim buda olmasaydı tek çare tüp bebek kalacaktı. Çok şükür ki gerek kalmadi.
Maşallah canım çok sevindim banada dua eder misin 4 yıllık evliyim inşallah Rabbim tez zamandan bizede nasip eder

Arkadaslar,
benim esimin sonuclari da iyi diil ama kendi bunu bilmiyor. 3 gunluk perhizle, mililitre basina 3.5 milyon sperm, normal morfoloji %7, hareketlilik ise biraz dusuk. ilk test yapildiginda (6 gunluk cinsel perhizle) sperm sayisi daha yuksekti, hareketlilik ve normallik(morfoloji) ayniydi, doktorumuz sperm sayisi fena olmadigi icin onemli bir sorun yok demisti, normal yolla bir sure deneyin dedi. fakat bunun uzerinden 1 sene gecti halen hamile kalmadim. sonra tekrar doktora gittik, ayni testleri tekrarladik, benim hersey gene normal, esimin ise sperm sonuclari dedigim gibi cikti.
esim sperm sonuclarini gordu, bir sorun var gibi oldugunu anladi panik yapti. esim is yogunlugundan dolayi doktora gelemiyor, ben doktordan cikinca esimi aradim fakat kotu haberi veremedim. "olurmus oyle normalmis, abartilacak birsey yokmus" dedim, ikna oldu. stres yapar sonra iktidarsizlik sorunu olur diye korktum.
sonucta tup bebek tedavisine basladik. esim 'gecen sefer doktor tup bebekten bahsetmemisti, neden simdi apar topar tup bebek" diyince, "artik 1.5 sene oldugu icin doktor zamani geldi dedi" dedim.
ben o kadar cok hormon aliyorum ki tup bebek icin ama esim her gun sigara ictikce icin ciz ediyo. "icmesen mi acaba" diyorum ama beni dinlemiyor. doktorun verdigi vitaminleri duzenli almiyor. ayrica herkes sorun kesin kadinda diye dusunuyorlar hemen, o yuzden hep bana "sunu yap, bunu ye" diye talimatlarda bulunuyorlar, hatta imalar yapiyorlar. hickimseye birsey soylemedim ama cok uzuluyorum.

Arkadaslar,
benim esimin sonuclari da iyi diil ama kendi bunu bilmiyor. 3 gunluk perhizle, mililitre basina 3.5 milyon sperm, normal morfoloji %7, hareketlilik ise biraz dusuk. ilk test yapildiginda (6 gunluk cinsel perhizle) sperm sayisi daha yuksekti, hareketlilik ve normallik(morfoloji) ayniydi, doktorumuz sperm sayisi fena olmadigi icin onemli bir sorun yok demisti, normal yolla bir sure deneyin dedi. fakat bunun uzerinden 1 sene gecti halen hamile kalmadim. sonra tekrar doktora gittik, ayni testleri tekrarladik, benim hersey gene normal, esimin ise sperm sonuclari dedigim gibi cikti.
esim sperm sonuclarini gordu, bir sorun var gibi oldugunu anladi panik yapti. esim is yogunlugundan dolayi doktora gelemiyor, ben doktordan cikinca esimi aradim fakat kotu haberi veremedim. "olurmus oyle normalmis, abartilacak birsey yokmus" dedim, ikna oldu. stres yapar sonra iktidarsizlik sorunu olur diye korktum.
sonucta tup bebek tedavisine basladik. esim 'gecen sefer doktor tup bebekten bahsetmemisti, neden simdi apar topar tup bebek" diyince, "artik 1.5 sene oldugu icin doktor zamani geldi dedi" dedim.
ben o kadar cok hormon aliyorum ki tup bebek icin ama esim her gun sigara ictikce icin ciz ediyo. "icmesen mi acaba" diyorum ama beni dinlemiyor. doktorun verdigi vitaminleri duzenli almiyor. ayrica herkes sorun kesin kadinda diye dusunuyorlar hemen, o yuzden hep bana "sunu yap, bunu ye" diye talimatlarda bulunuyorlar, hatta imalar yapiyorlar. hickimseye birsey soylemedim ama cok uzuluyorum.
Öncelikle geçmiş olsun ama ne yalan söyleyim bence kesin hata yapıyorsun eşin bunu bilmeli hem hakkı hemde kendisinin bişeyler yapması gerektiğini bilmeli bu sorumlulugu tek başına taşımak cok zor bizimde sayımız az ama ilk gün dr eşime söyledi bende ailelerle paylaştım yoksa tek başıma taşımak zorunda değilim bunu

cok tesekkur ederim mesajiniz icin. ben soyleyemem biliyorum kendimi, sucluyormus gibi olmak istemiyorum. doktor ile yuzyuze gelecegi ilk firsatta doktordan duysa daha iyi olur herhalde. ama burada yazmis olmak ve birinin okumus oldugunu bilmek bile cok iyi geldi, devlet sirri gibi sakliyorum herkesten. birdahaki doktor randevusunda isinden izin almasi icin zorliycam.

bir de kayinvalidemle aramda soyle bir muhabbet gecti ama gene icime attim:
kayinalidem: "biz seni kabul ediyoruz."
ben: "ama doktor bende bir sorun var demedi ki"
kayinvalidem: " kesin var, olmasaydi bu kadar zaman almazdi, ama uzulme biz seni boyle kabul ediyoruz"
diyince icimden "sorun oglunda" diye haykirmak gelmedi degil. herkes nedense hemen kadinda buluyor sorunu, bilmiyorlar ki kisirliklarin yarisinin nedeni erkekten kaynaklaniyor. herkes bi sperm bile olsa yeter zannediyor.

Son düzenleme:
bir de kayinvalidemle aramda soyle bir muhabbet gecti ama gene icime attim:
kayinalidem: "biz seni kabul ediyoruz."
ben: "ama doktor bende bir sorun var demedi ki"
kayinvalidem: " kesin var, olmasaydi bu kadar zaman almazdi, ama uzulme biz seni boyle kabul ediyoruz"
diyince icimden "sorun oglunda" diye haykirmak gelmedi degil. herkes nedense hemen kadinda buluyor sorunu, bilmiyorlar ki kisirliklarin yarisinin nedeni erkekten kaynaklaniyor. herkes bi sperm bile olsa yeter zannediyor.
Canım bak bence bu konuyu saklamaya devam edersen kendini daha kötü hissediceksin unutma hayatta hiç birsey insanın kendisinden önemli olmamalı içine attıkca bu sorun senin için daha büyür.bırak başkalarını insan eşini bile gerektiği yere kadar düşünmeli.hele kayınvalidenin tavrı iyi niyetli olsa bile hoş değil ben kendimi tutamazdın helal olsun.benim kayınvalide tüp bebek olsa bile bizim kabulümüz dedi sanki onlara soruyorum yada seçme hakkı veriyorum bi baktım sonra bida söyleyemedi.asıl ben onca hormonu tedaviyi kabul ediosam bu onun oğlu için.söZünün saçma oldugunu anladı ama töbe est.sanki tüp bebek olunca farklı bi bebek oluyo tamamen cahillik işte

YA iste insanlar iyi niyetle soyledik diye dusuyorlar ama alttan alta baska mesajlar veriyorlar. Farkinda olmadan aslinda ne dusunduklerini ele veriyorlar bir de tabii cahillik de var.

YA iste insanlar iyi niyetle soyledik diye dusuyorlar ama alttan alta baska mesajlar veriyorlar. Farkinda olmadan aslinda ne dusunduklerini ele veriyorlar bir de tabii cahillik de var.
Seni cok iyi anlıyorum ama asla kimsenin seni üzmesine izin verme canm içine atma.bu arada bizimde sayımız az perhis süresi uzayınca ml deki sayınız kaç oldu bende mi öyle yapsam belki o zmn ihtimal artar

Perhiz suresi uzayinca sayinin artmasi yaniltici olabiliyor sanirim. Bize laboratuardan 3 ila 7 gun dediler. Biz 5 gun idealdir dedik, oyle yaptik. Sonuc normal gibi cikinca yanildik, bir senemiz bosa gitti. Ustelik bu surede neden olmuyor ya diye uzulduk, anlam veremedik cunku. Bir sene sonra tekrar doktora gittik, baskasina, o 2-3 gunluk istiyorum dedi. Biz 3 gunluk gittik ve sonuc oldukca dusuk cikti. Yani 5 gunlukte ml basina 15 milyon cikti diye yanilmayin. Ama tabii bizde aradan gecen bir senede de baska etkenler sayiyi azaltmis olabilir bilemiyorum.

Bizim hoca kaan aydos belki duymussundur suan dna hasar tedavisindeyiz o bize sizde sayı az önemli günde tek ilişki fayda sağlanabilir demişti yani 3 günlük perhis degil daha uzun perhis demek istemisti.şuan ilaç tedavisindeyiz ama ben ekstra solgarın vitaminlerini de kullanıyorum 1 ay olcak başlayalı bu ay sonu test vericez eğer artış olursa sayıda seninle paylaşırım

X