emziren anne için örnek diyet listesi

o zaman pazartesi başlıyorum bu diyete ne de olsa pazartesi diyete başlama günüdür. sütüm azalmasa ve daha önemlisi irade gösterebilirsem bebeğim 6. ayı bitirene kadar bunu yaparım sonra ekmeği faan biraz daha azatırım bir umut

Merhaba ,Bende doğum yapalı tam 2 ay oldu normal doğum yaptım,67 kg ile hamile kalmıştım şimdi 81 kiloyum :-(( 4 gündür diyete başladım günde 3 lt su içiyorum,4 günde 1,5 kg vermişim :-) tavsiyesi olan varmı acaba,:KK52:

kızlar geçtigimiz salı gününden ilk defa diyetisyene gittim.3 ay önce doğum yaptım ve emzirdigim için diyetisyenim sütü etkilemeyecek bir diyet verdi.
sizinle paylaşıyorum;
(bu arada bebegimden dolayı gece 2de yatıyorum sabah da 12 de kahvaltı yapabiliyorm)

kahvaltı(12.00)

2 ince dilim tam buğday unu ekmegi
şekersiz çay
1 kibrit kutusu kadar peynir
3 zeytin
roka tere marul (istedigin kadar)
haşlanmıs yumurta(haftada 2 kez fakat yumurta varsa peynir yenmeyecek)

ögle yemegi(15.00)
1 kase çorba
4-5 yemek kaşığı sebze yemegi
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt

akşam yemeği(18.00)
1 kase çorba
4-5 yemek kaşığı sebze yemegi
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt
3 haşlanmıs yumurta büyüklügünde haşlama veya fırında et

Ara ögün 20.00
2 adet meyva

Ara ögün 22.00

1 ince dilim ekmek ve 1 kibrit kutusu peynir

Ara ögün 23.30

1 adet meyva ve 1 kase yogurt veya 1 bardak süt

Bu aradaen az 10 bardak su

Kızlar diyet listem sizce faydalı olur mu? Ayrıca akşam yemegindeki 3 adet yumurta büyüklügündeki etin yerine ne yiyebiliirm?Bilgisi olan varsa paylaşsın.

ben bi oturuşta 1ekmek yiyoruuuuum. doymuyorum malesef doğumda kilo almadım ama doğum sonrası çok aldım

Bende diyet yapmak istiyorum bebeğim 2 aylık oldu 60 ile hamile kaldım 83 ile doğum yaptım şuan 70 kiloyum bende 57 ye falan düşmek istiyorum

canım merhaba bugün tartıldım ve 68 kiloyum:) sadece bu listeye uyarak ve zaman zaman kısa kısa yuruyusler yaparak.ne sorun varsa yanıtlarım.

Maşallah çok iyi kilo vermişsin, ben gebeliğimde 22 kilo aldım, 10 kilosunu hala veremedim, diyete başlamak istiyorum ama sütüm kesilir diye korkuyorum, bu diyetle sütünüz kesilmedi dimi? Benim bebeğim şuan 10 aylık,inşaallah sütüm kesilmeden kurtulabilirim şu kilolardan:KK56:

Merhabalar,benim hikayem biraz farklı.Ben ilk çocuğuma 47 kilo ile hamile kaldım 64 kilo ile doğum yaptım,54 kilo ile ikinci çocuğuma hamile kaldım ve 65 kiloda doğum yaptım. İlk 6 ayda hiçbir çaba göstermeden doğum öncesi kiloma ulaştım ama ben en az 5 kilo daha vermeyi hedefledim.Şu an 8.5 aylık oldu çocuğum ve 10 gündür diyet yapıyorum.1 kilo verdim.Diyet konusunda çok araştırma yaptım.En başta emziren annelerin hızlı kilo vermemesi,haftada yarım kilo civarında vermesi gerekiyormuş çünkü hızlı kilo kaybıyla ile parçalanan yağlarla beraber toksinler de sütle bebeğe geçebiliyormuş.Ben kahvaltıyı öyle 2 dilim peynirle falan geçiştirmedim, sıkı kahvaltı ettim.Her gün 1 yumurta ,birkaç dilim peynir,7-8 zeytin,sınırsız yeşillik ve domates yedim.Çayı şekersiz içtim.1-2 dilim de ekmek.Ekmeği çok severim,bir oturuşta 1 ekmek yediğimi bilirim emzirme döneminde.Pirinci hayatımdan çıkardım,onun yerine bulgur kullanıyorum.Meyveyi gündüz tüketiyorum,akşam önerilmiyor.Akşam 8-9'dan sonra da yememeye özen gösterdim.Daha önce 2 porsiyon yemek artı yoğurt ve pilavla ancak doyuyordum.Tek porsiyona düşürdüm.Yani öyle 100 gram şundan 50 gram bundan şeklinde değil.Orta büyüklükte tabakta tek porsiyon,yanında çorba veya yoğurt ve bol salata.Salata ekmek yerine yenildiğinde inanılmaz tok tutuyor.Az yağlı,az tuzlu sınırsız salata yedim.Haftada 1-2 demet dereotu tükettim kahvaltıda.O da sütün kalitesini arttırıyor ve tok tutuyor.Bol bol marul yedim yine kahvaltıda ve akşam yemeğinde.Çok yemeyi sevenler için benimki uygun bir diyet.Çok da diyet sayılmaz aslında:))) Su içme alışkanlığım pek yok ,o yüzden 2 litreyi bulmuyor içtiğim su.Bir tek onda sıkıntı çekiyorum.
Önerim:
Et ve türevlerini gündüz tüketin
Gün aşrı bir porsiyon sütlü tatlı tüketebilirsiniz,gündüz tabi.
Yeşil çay bebekte huzursuzluk yapabilir,onun yerine rezene tüketin
Dereotunu bol bol yiyin.
Akşam 8-9'dan sonra bir şey yememeye çalışın.
Meyveyi gündüz tüketin
Akşam ara öğünde meyve yerine domates salatalık veya dereotlu yoğurt yiyin.
Ekmeği ve pirinci azaltın.En çok onlar kilo yapıyor.
Orta büyüklükteki tabakta tek porsiyon yiyin,yanında çorba ve yoğurtla.
Hazır meyve suyundan uzak durun
Şerbetli tatlı yerine sütlü tatlı yiyin.İçme suyunuza limon ve kabuk tarçın ekleyin.Tatlı yeme krizinizi önlüyor.
Kahvaltıyı sıkı yapın.Diyet listenizin dışına çıkabilirsiniz
Kızartmadan uzak durun.Ben kızartma yediğim gün 100 gram aldım.
3 fındık 6 bademe eşit kaloride.Seçiminizi ona göre yapın.Her gün bir avuç badem/ceviz/fındık yiyin.(gündüz)

Kısacası hanımlar eskisine göre daha az yemekten geçiyor işin sırrı. Sıkı diyet yaptığınızda sütünüz azalabilir,kalitesi düşebilir,bunu riske atmamalısınız.Bu arada ben de emziriyorum ,ilk iki gün diyet listem vardı onu uyguladım,sütüm çok azaldı.Ben de bıraktım.Ha bir de günde 40-40 tane mekik çekiyorum 20-25 gündür.Göbeğim farkedilir şekilde eridi.Sabah ve akşam 20'şer mekik ideal.Sezaryen olanlar için ilk 6 aydan sonra öneriliyor mekik.E hadi kolay gelsin.

Bugün 11. gün diyette. 54.50 ile başladım.Dün 53.50 idim.Bugün 53.40 kg tartıldım.Günde ortalama 100 gram veriyorum.Aslında haftada 500 gramdan fazla vermek istemiyorum ama kendiliğinden gidiyor kilolar. Zaten 1-2 hafta sonra kilo verme hızım azalacaktır.Dün alkali diyet hakkında bir şeyler okudum.Bütün hastalıkların vücuttaki asit birikmesine bağlı olduğunu bu yüzden %80 alkali %20 asidik beslenmenin dengeli beslenme olduğunu ,bunun da hem hastalıklardan korunmayı hem de kilo vermeyi sağladığını savunuyor.Ducan diyetinin ürik asit birikmesine sebep olduğundan zararlı olduğunu söylüyor.Alkali besinler sebzeler.Özellikle de çiğ sebzeler.Meyveyi mümkün olduğunca azaltıp gündüz tüketmeyi(bütün şekerli gıdaları) ,tüketilince de daha fazla su içilmesini öneriyor.Suyu alkali yapmak için 1 litre suya yarım çay kaşığı karbonat atılıyor.Her 20 kilo başına 1 litre su içilmeliymiş.Su yemeklerden yarım saat önce,yemeklerden 2 saat sonra ve her 2 saatte 1 bardak şeklinde içilmeliymiş.Aniden ve çok miktarda içildiğinde pek faydası olmuyormuş.Katı meyve sıkacaklarını sebze sıkmak için kullanın,sebze suyu içmenin de alkali su içmeyle aynı olduğunu belirtiyor.Doğal deniz tuzu veya himalaya tuzu kullanın,diyor.Suları limon veya elma sirkesi katarak da alkali yapabiliyormuşuz.Bu,yağın yakılmasında etkiliymiş.Bol bol yeşillik tüketilmeliymiş.100 gram et yeniyorsa(asidik) yanında 400 gram sebze veya yeşillik yenerek denge sağlanmalıymış(%80 %20 denge oranı).Yemekle birlikte su,soda dahil tüm içecekler yasak.
2 saatte bir 1 bardak su içme kuralını dün uyguladım ve sık tuvalete gitme eziyeti bayağı bir azaldı.Daha önce çok sık gidiyordum ve sinir bozucu oluyordu.Su içmeyi sevmediğim için 2-3 bardağı bir anda içip 5-6 saat rahat ediyordum güya.Şimdilik bu kadar.Yorum yapan olmasa da merak edip bakan ların olacağını bildiğim için yazıyorum.:KK16:

Eveeet,diyetimin 14. günü,yani dün 53.1 tartıldım.
Bu sabah tartılmadığım için bugüne dair bir şey yazamayacağım.Yarın kısmetse...

18. gündeyim.14 gün sabah 53.1 tartılmıştım.O gün ve ertesi gün şehir dışında olduğum için diyete uyamadım ve 200 gram almışım.Bugün hâlâ 53. 30 kiloyum.Sanırım daha sıkı bir diyet yapmalıyım.Bu arad her 2 saatte bir bardak su içme de pratikte uymuyor.Gece gündüz demeden su içmek durumunda kalıyorsunz.Uykunuzu da bölemeyeceğinize göre o iş zor.Ama yemeklerden en az1 saat kadar sonra ve en fazlayarım saat kadar önce su içmeye çalışıyorum.Bir defada 30 mekik çekebiliyorum rahatlıkla.Her gün 1 mekik arttıryorum.Normalde ayda -2,5 kilo vermek ideal olan.Ama ilk ay ödem de attığımız için daha fazla vermek gerekiyor. 3-4 kilo gibi.

eveet,sonunda yine 53.1 oldum.Bol yeşillik(özellikle dereotu) sorunu çözdü sanırım. 3 gün dereotu ve yeşillik yiyememiştim,dün bayağı tükettim ve sonuç 200 gramı verdim:)))) Tabi limonlu ılık suyu da ihmal etmiştim.Dün ilk defa çöreotlu yoğurt yedim.Tohum olduğu için bayağı bir çiğniyorsunuz.Küçük bir kase yoğurdu yarım saatte yedim bu yüzden.Tok tutuyor.Her gün deneyeceğim.Bakalım sonuç ne olacak.

eveet,sonunda yine 53.1 oldum.Bol yeşillik(özellikle dereotu) sorunu çözdü sanırım. 3 gün dereotu ve yeşillik yiyememiştim,dün bayağı tükettim ve sonuç 200 gramı verdim:)))) Tabi limonlu ılık suyu da ihmal etmiştim.Dün ilk defa çöreotlu yoğurt yedim.Tohum olduğu için bayağı bir çiğniyorsunuz.Küçük bir kase yoğurdu yarım saatte yedim bu yüzden.Tok tutuyor.Her gün deneyeceğim.Bakalım sonuç ne olacak.

Tebrik ederim sizi. Benim de oğlum 6,5 aylık bugün rejime başlıyorum. 68,9 kg um Hedefim 53 Kg. Ben liste uygulayamıyorum. Nesfit deneyeceğim. :KK17:

tarım bozulduğu için kilomu bilmiyorum,birkaç gündür de diyetimi uygulayamadım.En son 53 kg olmuştum.Umarım kilo almamışımdır.

Tebrik ederim sizi. Benim de oğlum 6,5 aylık bugün rejime başlıyorum. 68,9 kg um Hedefim 53 Kg. Ben liste uygulayamıyorum. Nesfit deneyeceğim. :KK17:

Hazır gıda tüketmemeye dikkat ediyorum.Nesfit'in içeriğini bilmediğim için yorum yapamayacağım.Ama ekmeği kesmek ve bol su içmek bile sizi bir adım öne götürüyor.Benim diyete başlarken ilk hedefim az yiyerek midemi küçültmekti .Kilo vermek ondan sonraki hedefimdi.Çünkü çok yemekten vicdanen rahatsız oluyorum,hoşlanmıyorum kendimden.Az ekmek ve bol su az yemeye alışmanızı sağlıyor.Şimdiden kolay gelsin size.Bu arada bol bol dereotu tüketin.Hem sütünüzün kalitesi artar hem de tok tutar.

Bende 26 nisanda doğum yaptım bebeğim iki aylık oldu hamilelikten önce 67kiloydum doğumdan önce 83 kiloydum doğumla hiç kilo vermedim nasıl oldu anlamadım :) :) sonra bir ayın sonunda 77ye düştüm heralde ödem indi bir aydır da 76dayım ve artık kilo vermek istiyorum hiç bir kıyafet olmuyor balina gibi oldum çok mutsuzum kendimi çok çirkin hissediyorum :KK43: 63e düşmek hedefim ama şimdilik 1-1,5 ayda 72-70falan olsam o da yeter :KK43: bu diyete başlasam diyorum yapan arkadaşlar var sa hala birbirimize destek olalım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Evvveeeet destek olacak emziren yok galiba, neyse bende kendim takılayım :) ilk gün güzel yaptım diyeti ama 2. Gün yani bu sabah patates kızartmasına saldırdım resmen öğlende bulgur pilavına :KK43: püfffff akşam hiç birşey yemicem bakalım yarın tartı ne olacak

Üzülme bence hem emzirme hem annelik telaşı ve stresi diyeti zorlaştırıyordur ben yeni iyeyim hamile kalmadan önce zayıflamaya çalışıyorum şans eseri gördüm seni destek olmak istedim bol bol yoğurt ye bence içinede şeftali falan doğra tatlı krizini engelliyor

X