Aksamlari her odaya 5 DAKİKA (KATİLANLAR?)

BirTutamMutluluk20

azerinnn
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
17 Aralık 2011
29.672
36.810
Ways-to-Clean-House-This-Diwali.jpg

Basliktan da anlasildigi gibi evimiz daha duzenli olsun diye aksamlari cocuklari falan uyutduktan sonra:) her odaya 5dakikamizi ayirarak hem daha duzenli olalim hem de bunu zamanla aliskanlik haline getirelim.5dakika cok kisa bi sure ama ne yapsak bize kar dimi?:)
KATİLMAK İSTEYENLER yazsin lutfen:KK200:
Tabi bi kac tane de kuralimiz olsun ki daha heyecanli olsun:KK70:

1.Odalari toplamaya basladigimizda ve bitirdigimizde buraya yazicaz
2.Haftada sadece 1 gun yapamazsak mazeretimiz kabul gorulur:KK17:

Hadi yalniz birakmayin beni:KK45:tek basina temizlik cok sıkıcı:KK45:
5 Dakikada ne yapa bilirim derseniz iste size ufak bi liste👍
Salon:
Buyukce bir camasir sepeti alin ve odaya dalin:)ortaliktaki oyuncaklari ve ya odaya ait olmayan herseyi icine doldurun.tabak canaklari mutfaga goturun.yastiklari kabartin.faras supurgeyle gozunuze carpan kirintilari supurun.eski temiz coraplarinizi atmayin 2 ve ya 3 tanesini elinize gecirin.ve etrafin tozunu elinizle alin kirlendikce cikarip alttakiyle devam edin🙃

Çocuk odasi :
Cocuklar uyuduklari icin ses cikarmayacak oyuncaklari toplayin.kirlileri sepete atin.
katlanacak bi kac parca camasiri katlayip bi kenara sabah dolaba yerlestirmek icin koyun.

Yatak odasi:
Daginikligi toplayin.katlanacak camasir varsa katlayin kirlileri sepete atin.

Mutfak:

Masa ve tezgahtaki bulasiklari makineye dizin.tezgahi masayi silin.kirinri varsa faras aupurgeyle alin.copu toplayin.

Wc ve lavabo:
Size onerim daha salona girismeden once ilk isiniz wc ye bulasik kapsulu atmak olsun.siz isinizi bitirene kadar o erisin.banyoyu toplayin.domol gibi hazir temizlik beziyle lavaboyu silin.wcyi ovun kenarlarini yine temizlik beziyle silin.temizlik beziniz yoksa normal islak mendille yapin.o da yoksa fisfis sıkıp sari bezle silin

Son düzenleme:

BirTutamMutluluk20

azerinnn
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
17 Aralık 2011
29.672
36.810
Hiç sorma dün bizim yöreye ait bi yemek var misafirlere ondan yaptı bugünde misafir ağırladı yanında ben daha yorgundum :))güya gidip yardım edecektim uyumuşum:işsiz:ama anne evinde uyumak da bi başka
Evet ya bi de kalkinca hazir yemek ayni bekarken oldugu gibi:))

Yukarı Alt