1.5 yıllık fedakarlık ile evliliğimi sürdürdüm ama çok mutsuzum

Çocuk mutluluktur, çocuk berekettir var bir de. Bencillik başka bir şey değil. O mutsuz çocukların hayatı boyunca yaşadıkları travmalar onların boynuna vebal ah bir anlasalar...
Ve bi domino etkisi o çocuk da büyüdüğünde mutlu bi evlilik kurma şansı biraz düşük oluyor ister istemez

Çocuğum olunca kendimin de daha büyüyeceğimi düşünüyorum ki psikoloğumda çocuk yaparsam geçecek problemlere sahip olduğumuzu söylüyor bakalım artık
nasıl bir psikologa gidiyorsunuz ki bu problemlerin çocuk yapınca geçeceğini söyleyebiliyor merak ettim?
sizin suratınıza bakmayan adam, çocuğun suratına bakacak mı sanıyorsunuz çok 'yoğun'sa.
siz bence çocuğum olsun da, onla ilgilenmekten kocamı unutayım kafasına girmişsiniz ama o işler öyle olmuyor.
boşanmaya vakti olmayan adam, çocukla nasıl ilgilenecek? o baba sevgisini siz kapatamayacaksınız

Merhaba, üzülerek bir okadarda hissederek okudum paylaşımınızı . Boşanma deneyimi olmuş biri olarak tavsiyem şöyle ,çözüm için tüm yolları deneyin en son çare boşanma olsun.İlerde keşke demeyeceksiniz. , üstüne düşmeyin ev arakadaşınmış gibi davranın ev içi kendi sorumluluğunu alsın , hizmetçisi olmadığını bilsin. Kendinüze değer verin , verdiğini ona hissettirin.Kendiniz için daha çok şey yapın.Onun dışında da hayat devam ediyor eş dost arkadaşlarınla daha çok vakit geçirin.Dünya onun etrafında dönmüyor.Bunuda kendinize verdiğiniz değerle hissettirin ona. Eğitimli çiftlersiniz mutlaka çift terapisine gidin.Devamı gelmese bile..umarım herşey gönlünce olur.🙏

Açın bosanma davasını eline kagit gelince anlar ciddiyeti. Bu kadar yoğunlukta evlenmeye nasil vakit bulmuş acaba? Gidip işiyle nikah kıysaymış. İşi falan bahane etmesin hiç eve gelince yemek yiyor mu, duşa giriyor mu? Bunlara zamani varsa karısıni öpmeye de zamanı olur geçecek bunları. Üzgünüm ama ya aldatılıyorsunuz, ya aklında biri var ya da sizden soğumuş. Boşayın gitsin

Aynılarını bende yaşıyorum inanın buralarda zaman geçiriyorum psikolojim bozuldu artık gerçekten çocuk yapmak istedim o da olmadı çok iyi anlıyorum sizi ama boşanmak da çözüm değil ailem arka çıkmaz bana ailemin de yanına dönemem istemiyorum onları da eşimle de mutlu değilim sanırım kafayı yiyip ölecğm
Boşanmakta çözüm değil ne demek ya çoluk yok çocuk yok gir bi işe çalış kendi ayakların üzerinde dur, dur ki kafayı yiyip ölme. Ömür boyu bir ayıya muhtaç kalıp birde mutsuz evliliğinde mutsuz çocuk yetiştirmeyin yazık ilerde olan ona olur.

Kimseye boşan yada boşanma diyemem ama şunu söyleyebilirim bu konu ile ilgili. Adam inanılmaz umursamaz. O cümleleri kuran adamı baba yapmayın lütfen olan çocuga olur. Devam ederseniz bile mutlaka korunun uzun bir süre.
Bu arada hayat inanılmaz kısa. Dün bitti, yarının garantisi yok. Üzülmekle, kırılmakla, yıpranmakla geçecek kadar uzun bir ömrümüz yok. Çok iyi düşünün

Çocuğum olunca kendimin de daha büyüyeceğimi düşünüyorum ki psikoloğumda çocuk yaparsam geçecek problemlere sahip olduğumuzu söylüyor bakalım artık
O psikologu değiştirin. Burdaki kadınların %99.9 u, yolunda gitmeyen bir evliliği, çocugun düzelteceğini düşünmez. Asıl sorunlu evlilikte dogan çocuklar malesef hayata 1-0 yenik başlıyor. eşini umursamayan adam çocuk olunca birden değişecek mi sanıyorsunuz.

Ego tavanlarda maşallah 🙄
Tüm öğretim görevlileri evden öğrencilere online ders veriyor.
Tez danışmanlığı ve araştırma işlemleri de gayet de evden yürütülüyor. Bu pandemide akşam akşam nereye gidiyor? 🧐
Üniversitenin kapısı o saatte kilitli bile olabilir neyin yoğunluğu bu?

Çok iyi araştırtın, altından başka şeyler çıkabilir. Ve elbette boşanın, elinizde koz varsa rahat rahat hakkınızı alırsınız.

Bakalım o zaman mahkemeye gitmeye “zahmet” edecek mi? 😅

evet kesinlikle işkolik. ve işi ve aile hayatını birarada götüremeyen birisi eğer bunun için çabalamazsa bundan sonra da götüremez. hayatta hiçbir zaman iş, koşuşturmaca bitmiyor, bitmeyecek de. bunun farkında olup anı güzel geçirmek gerekiyor ama yıllarca böyle yaşamış birisini nasıl değiştirebilirim ki. ve sıkıntı şurada, sevgili olduğumuz dönemde ilgi, alaka en üst düzeydeydi her iş çıkışı beni alırdı. birlikte çay, kahve içer veya yemek yerdik, yürüyüş yapardık birlikte. ama şimdi hiçbirisi yok.
Şunu merak ediyorum iş aynı iş ama sevgilik döneminde ilgileniyordu seninle? Bu nasıl oluyor? Seni anlıyorum evin eminin ne heveslerle düzmüşsündür ne hayallerle evlendin. Karar zor hemen vermek için de zorlama kendini ama çocuk yapma ve durumu izle sonra karar verirsin zaten

evet kesinlikle işkolik. ve işi ve aile hayatını birarada götüremeyen birisi eğer bunun için çabalamazsa bundan sonra da götüremez. hayatta hiçbir zaman iş, koşuşturmaca bitmiyor, bitmeyecek de. bunun farkında olup anı güzel geçirmek gerekiyor ama yıllarca böyle yaşamış birisini nasıl değiştirebilirim ki. ve sıkıntı şurada, sevgili olduğumuz dönemde ilgi, alaka en üst düzeydeydi her iş çıkışı beni alırdı. birlikte çay, kahve içer veya yemek yerdik, yürüyüş yapardık birlikte. ama şimdi hiçbirisi yok.

bence gay ve paravan evlilik yapmış

X