1000 lira nafakayla geçinme yolları

Koca kişisi 1000 lira verip her sorumluktan kurtuldu mu yani?
Yaa, ne güzel hayat değil mi?
Hem de çocuk başına 250 tl ile bu devirde:)
Sonra nafaka kaldırılsın, adamlara yük bilmem neymiş.
Verdikleri zaten bu!!!
İnsanca yaşamayı bırakın, çocukların gıda masrafını bile karşılamayan bir bedel için car car ediyorlar.
Metresine ise markalı çantalar alıyormuş:)
Hıhı kaldırılsın nafaka ki, böyle adamlar sefa sürsün iyice...

Aslında oturdugu evi kiraya verse ailesine tasınsa.Krediyi ödeyen aile illaki cockların masrafına ortak olur bence.Kredi kirayla ödenir.Dogalgaz vs masrafı olmaz
Ama gidemiyormus o da yokmus
Salonda yatılır valla bu durumda cockklar icin

banyo yaparken suyu kova ile kullanırsanız tasarruf sağlarsınız yine su ısınana kadar akan soğuk suyu boş su şişelerine doldurup balkon yıkarken veya tuvalette vs. kullanabilirsiniz.
inançlı biriyseniz paketli yiyecekleri açarken 7 kez tahiyyat okursanız bereketlenir yemek yaparkende keza öyle.
Rabbim yardımcınız olsun tez zamanda feraha çıkıp düzlüğe kavuşturmayı nasip etsin.

Oda değil, anneme güvenemiyorum diyor.
Bir gün bıktım bakmıyorum derse ki diyebilir ne olacak diyor kadın.
Bir tekme yemişken, hazır ailesi maddi destek olurken o ayağı kesmek istemiyor, mantıklı hareket.
Bir de oradan olurlarsa çok çok fena durum.

Pes diyorum gercekten analik babalik icin insanlar testlerden sinavlardan geçirilmeli..

Bezin markasını degistirebilirsin bim de var diğerlerinden bi farkı da yok

Iki çocuğa mı 1000 tl ye bakıcı çok zor

Bir süre sigortasız çalış nafaka kesilmesin..

Allah yardimciniz olsun. Evde cocuk bakimi yapabilirseniz ailenin verecegi ucret size nefes aldirir. Hem evinizde kalir hem de cocuklarinizdan ayrilmazsiniz. Bagli bulundugunuz yer ilce ise kaymakamlik bunyesindeki sosyal yardimlasmaya basvurun. Muhtaclik belgesi cikartabiliyor musunuz, onu arastirin derim. Aileden medet ummadan kendi gucunuze guvenerek is yapin. Cok zor olacak ama gececek. Sagliginiza cok dikkat edin. Size sizden fayda var. Kucuk cocugun hastaligi nedir, bir de konut kredisi oduyormussunuz. Evi satmak sizi cok rahatlatacaktir. Yeteneklerinizi, imkanlarinizi,sartlarinizi en iyi siz bilirsiniz. 1000 tl ile iki cocukla,biri hasta,gecinilmez. Cocuk olmasa bir sekilde olur. Cocuklara bunu yapmayin. Okullarda salgin var. Eczaneye girince en az 100 tl cocugun ilacina gidiyor gibi.

Ekmek almaktansa evde çörek yapabilirsiniz. Kuru biber, patlıcan satan uygun bir yer varsa alabilirsiniz. Yazın bunu kendiniz hazırlarsınız. Çocukların canı abur cubur isterse dışarıdan almaktansa siz evde kek, kurabiye yapabilirsiniz. Eğer yakıta kullandığınız kadar ödüyorsanız evde kalın giyinerek kaloriferi az yakabilirsiniz.

Ayrıca söz, nişan, düğün, sünnet, doğum gibi şeyler için süslemeler, şekerler falan hazırlayabilirsiniz. Bunlarda epey talep oluyor. Örgüden bebek kıyafetleri örebilirsiniz veya atkı, bere ... Amugurumi diye bir şey var. İpten bebek, emziklik falan yapılıyor. İnternette amugurumiden bir zürafa 100 liraya satılıyordu.

Söylenmesi gereken çok şey var aslında...
Bu çocukları babanızın evindenmi getirdinizde 1000tl verip ne halin varsa gör diyebiliyor. Bu adamınanası babasıdamı yok. Torunlarına harçlık vermekten acizler. Hiçmi demiyolar bizim oglan deli. Ama senn cocukların benim cocuklarım diye. Hiçmi görmüşmüyolar. Nasıl sinir edici bi durum yaa.
Allahım sana yardım etsin şu zamanda. Gerçekten çok zor. Soayal medyadan hesap açıp pasta börek yapıp sipariş alsan. El işi yapsan. Kanaviçe havlu tülbent oyalasan. Evlere temizlige gitsen kapılara ilan yapıştır. Ev yemekleri el işi eve temizlik gbi ilanlar

Durumunuza çok üzüldüm ama yapılacak bir sey sadece sizi emeğimizle gayretinizle olacak.

O adamdan para isteseniz cocugum için demez . O yüzden o ihtimali boşverin.
evi satmayın.

Tavukculardan 2 3 lira kilosu sırt çorbalık kemikli et satıyorlar onlardan alabilirsiniz çorba patatesli yemek pilâvlara makarnalara koyulur..

Pazarlara akşama doğru gitmek uygun olur.

Evde saatlik çocuk bakımı utuculuk
Merdiven temizliği olabilir....

Cevrenizde yaşlı ve yemek yaparkeb zorlanan ve bu tar biri isteyene yemek cikarabilirsiniz .

Sarma sarmak tavuk et sis yapmak börek açmak gen2lde hanımların uğraşmadığı şeyler..
15 20 liraya malzemesi ondan tavuk et sis yapilabilir.

Vence cevrenizi genislein.
Komsu esnaf kim vasa durumu belirtin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…