1000 lira nafakayla geçinme yolları

Evden yapabileceğiniz bir işe bakabilirsiniz eğer ki dışarı çıkıp çalışamıyorsanız.

O parayla geçinmek çok zor. Anneniz bir yakıniniz gelse yanınıza çocuklara bakmak için. Siz de çalışsanız. Diğer türlü olmaz bence

Kesinlikle katiliyorum. Ben de bosandim. Iyi bir isim ve iyi bir gelirim olmasaydi mahvolurdum. Eski es nafaka olunca cogiu kez umursamiyor. Kesinlikle ailesiyle oturup calismali yoksa cok pisman olur. Sevgilisibe milyarlar harcayan eski esler nafaka verirken ceplerinde akrep oluyor.

Kadına nafaka 1 ay yetirin diye verdiğinin en az 2 katına sevgilisine çanta alıyor adi herif!

Cehennem bunlar için var işte...

Önerilerinizin hepsine katılıyorum. Ama 5 kilo sütten 1 aylık hem yoğurt hem peynir çıkmaz. 5 kg sütten yaklaşık 1 kg peynir olur. Peyniri hazır alsın daha ucuza mal olur.

Oturduğunuz binanın yada yakıninizda olan başka bir apartmanda kapıcılık yapma imkanınız var mı?

Evden yapabileceğiniz bir iş bulsanız, mesela sabun yapın yada keceyle duvar süsü, kitap ayracı vs gibi şeyler.

Alışverişi de akşam üzeri pazara giderseniz uyguna halledersiniz.

Market alışverişi için bir liste yapın ve indirimleri takip edin.

Önerilerinizin hepsine katılıyorum. Ama 5 kilo sütten 1 aylık hem yoğurt hem peynir çıkmaz. 5 kg sütten yaklaşık 1 kg peynir olur. Peyniri hazır alsın daha ucuza mal olur.
Ama 20 TL'den aşağı peynir yok ki. 500 Gr onlarda. Biz 5 kg sütü 12 TL ye alıyoruz. Biraz peynir biraz yoğurt yapıyoruz yeterli oluyor tabii haklısınız kucuk çocuklar var onlar daha fazla tüketim yapabilirler.

Ama 20 TL'den aşağı peynir yok ki. 500 Gr onlarda. Biz 5 kg sütü 12 TL ye alıyoruz. Biraz peynir biraz yoğurt yapıyoruz yeterli oluyor tabii haklısınız kucuk çocuklar var onlar daha fazla tüketim yapabilirler.

Sütü ucuza alıyorsunuz,burada 17.5 lira.kaynatması (doğal gaz masrafı) ,mayası,emeğini de hesap edince yine neredeyse marketteki fiyatlara geliyor.tek fark doğal olması

Evinize yakın olan okul, sağlık ocağı, vergi dairesi gibi yerlere not bırakın. Kağıtlara yazın. Mutfaklarına gidebilirseniz buzdolabına takabilirsiniz. Kek börek işi de çıkabilir, sarma mantı da. Reçel de olabilir. Aburcubur ve gereksiz harcama yapmazsanız üstesinden gelirsiniz. Düzenli olmaz yemek işi ama almasa da damlar. Memleketten yiyecek geliyor olsa onları tuketebilir ya da organik diye satabilirsiniz de. Allah size güç kuvvet versin. Ufaklik da en kısa zamanda bezden kurtulur inşallah.

Çocuklarınız kaç yaşlarında? Kız mı erkek mi?
Baba ne iş yapıyordu da sadece 1000 tl nafaka bağladı hakim? Bir de aldatılmışsınız neden 1000 tl?

Bir suru oneride bulunan olmuş.Hayal dunyasinda yasamayalim bin tl 2 cocuk ile nasil gecinilir mumkun degil.Bazilari da o kadar komik ki kendiniz de inaniyormusunuz o yazdiginiz onerilere?Konu sahibi kendi gururu icin o cocuklari bin tl ye mahkum etmis.Evlatlardan biri de hasta.Aldatmayi sineye ceksin demiyorum ama boyle de mantiksiz bosanilir mi?Cocuklara cok uzuldum Allah yardimciniz olsun Konu sahibi dost aci soyler aferin iyi yapmissin iyiki bosanmissin demeyecegim.Kendini garantiye alip bosansaydin diyecegim.Sana olumlu birseyler yazmak isterdim lakin hayat cok zor.Ise girip calisacaksin ve cocuklara annen bakicak.Evi de satip parayi bankaya atacaksin.Baska bir cozumu yok bence.Bin tl ile gecinemezsin net.

Ünivetsiteye ilan yaz bir odayı ona ücret karşılığında ver

Cok haklısınız katılıyorum. Cocuklar olmasa kek börek sat ne yaparsan yap. Ama çocuklsr varsa ailenizin huyuna suyuna gidip en azından onlar büyüyen e kadar sabredeceksiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…