20 aylık bir evlilik bir bebek ve boşanma

kuzeyyyildizi

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2019
176
289
30
Uzun uzun yazıp yazmamayı düşündükten sonra en azından destek duyabilmek adına yazmaya karar verdim.20 aylık evliyim 2 aylık bir kızım var.kamu personeliyim üniversite mezunuyum 26 yaşındayım aylık 5000₺ gibi bi gelirim var eşimle severek 3 yıl sonunda evlendik.evliliğimizin 15. Günün de kavga ettik ve bana vurdu af diledi ettim daha sonrasında tekrar vurdu ama o vurmadım o vurmak değil ittim vs. diyordu özür diliyordu.sonra ben bidaha bana el kaldırırsa ayrılacağımı söyledim bana vurmadı daha sonrasında ama eşya kırmaya başladı bu sefer her kavga da tartışmada telefonlar bilgisayarlar kırıldı neredeyse 30 bin ₺ kırılan eşyalar en son aileni ara gelsin alsınlar seni dedi aradım geldiler oturup konusuldu bn bana vurduğunu söylemedim ta ki herkeze benim çenemi tutamadığım kötü konustuğum için böle olduğunu söyleyip ikna edene kadar.herkez bnm ailemde dahil bana suç buldular bnde sen bana vurdun deyip kendimi tutamayınca filmler koptu ailemin evine geldim sonra özürler yeminler döndüm.döndükten 2 ay sonra hamile olduğumu öğrendim sağlıklıyım ciddi manada korunuyordum ilaç ve sigara kullanmama rağmen hamile kalmıştım doktor bile şaşırdı.neyse hamilelik boyunca ufak tefek sürtüşmeler oldu sadece ailem bana hiç gelmedi bn tek gittim çünkü eşim aileme geldiğin de özür dilediğinde ona kızdılar kızımızı üzdün sen nasıl insansın dediler die öfkeliydi tamam görüşme dedim.neyse çocuğum doğdu ailem geldi annem 10 gün kadar yanımda kaldı bebeğim prematüre doğdu sağlıklı şükürler olsun ama bn olabilecek tüm ihtimalleri bildiğimden 20 gün neredeyse hiç uyumadım eşimden çok yardım istedim işe gidip geliyorum napayımdan başka bişi duymadım annesiyle bariz bi sorunum yoktu annen gelsin çocuğun yanında dursun iş güç istemiyorum dedim gelmedi neyse bana bi gün pc alcam dedi bnm filmler koptu çünkü kredi çekerek evlenmiştik bn kredi çektim 60 bin kredi borcumuz var kırdıkları yetmiyor bn lohusayım kavga çıktı evde her şeyi attı vurdu en son kapıyı kitledim kırarak açtı bn sinirden sayıp sövünce annesini aradı gel bizi ayır die banada aileni ara dedi bnde ailemi aradım gelin alın bni die o esnada annem korktu kızdı ve küfür etti telefon da bn onun ağ...na sıc.. dedi oda duydu anemler geldiğinde annemin üstüne yürüdü babam araya girdi arbede yaşandı aileme ağıza gelmeyecek küfürler etti.eşyalarımı aldım babamlardayım şimdi.kötü bi insan mı dışardan bakıldığında hayır ama öfke kontrolü yok bnm bam telime basıp basıp sonra kırıp döküp sen susmadın ondan böle yaptım diyor ha şuan iki ay oldu evi terk edeli pişmanım dön düzelicem falan yok geliyorsan gel yoksa aç davanı modunda.bir yanım aç davayı kurtul diyor bir yanım bu adam psikolojik sıkıntılı tedavi almalı diyor teklif ettim tabiki kabul etmedi.ortada iki aylık bir bebeğim var darmadağınım..ailem sonuna kadar arkamda..benim hatalarımı soranlar olmuş onuda eklim olaya daha objektif bakılsın ben kavgalarda artık kendi mi tutamayıp sen erkek misin adammısn gibi laflar etmiştim ağar laflar evet zaten ailem bu yüzden önce eşime hak verdiler ağar laflar edilmez dediler bana vurduğunu öğrenince ipler koptu.ben geri dönüp hamile olduğumu öğrenince sular duruldu çünkü bn kavga çıkmasın die uğrastım ama öncesinde bu adam oyunu kaybettim die de pc kırdı hiç bişiden haberi olmayan anneme ortada bi sorun yokken anneme küfür etti sonra kendi de pişman oldu hatta kendi derdi çok iyi insanlara senin yüzünden küfür ettim dedi ama iş işten geçti annemde affetti sonki kavgada pc almıyosam eve iğne bile almıyorum deyince iyi alma bn alırım dedim alamazsın alırım kıyafet fırlattı yüzüme vs g.vat gibi gez ozman dedim oda delirdi.annemde bana vurduğunu sandığı için telefonda küfür etti.bu adam ortada bişi yokken mutfakta bn yemek yaparken telefon kırmış adam sebep bedelli askerlik parası çıkışmıyomuş...

Son düzenleme:
bu şiddetin sonu yok . daha evliliğinin en güzel aylarını yaşaman gereken zamanda gördüğün muameleye bak. yarın zaman geçtikçe şiddetin de gittikçe artar. olan olmuş bence boşanmak en doğru karar

Kocam annemim üzerine yürüdü demişsin, benimki annemin üzerine yürüse ben de ona çok sağlam bir yürürüm nasıl yürünürmüş bi gösteririm canım. Bu adamla evliliğe devam etmek ailene yaptığı saygısızlığı kabul etmek demek. Maddiyatın yerinde işin gücün de var hiç çekme bu adamı ilerisi daha kötü olacak bunun emin ol.

Son düzenleme:
Şuanda belkı bebek anlamıyor sanıyorsun , ancak boyle bır ortamda bu cocuk buyuyemez. Hadı buyudu dıyelım okul hayatı var bu cocuk bır bırey bır yetıskın oldugunda cok problem yasarsın. Sımdı esınle ugrasamazken eger yanında kalırsan , bosanmayı goze alamazsan bır omur evladın ıcın aglayacaksın.
Bu ortamda saglıklı cocuk buyuyemez , şuanda anlayamıyorsun ama emın ol buyuyemez

Son düzenleme:
Gelin alın beni nedir? Gelip alsınlar seni nedir allah aşkına? Siz bir eşya değilsiniz, bireysiniz ve kendi kararlarınızı verebilirsiniz, farkındasınız değil mi? Kendi kararlarınızı verip, yeri geldiğinde kapıyı çarpıp çıkabilirsiniz.
İkinizin aranızdaki kavgalara ailelerinizi dahil ederseniz, işte böyle karşılıklı saygı ve sevgi yok olur gider.
Yapmanız gereken kimseye minnet etmeden ayakları yere basan bir kadın olarak kendi kararlarınızı kendiniz vermeniz. Böyle bir ortamda eşinizin size saygı duymasını beklemeyin, üzgünüm.

Adam ortalığı dağıtmış, kapı kırmış, anne gelmiş üstüne yürümüş ve tek sorun öfke sorunu olması öyle mi? İyi bir yerden duymuşsunuz öfke sorunu diye bir şey yerli yersiz kullan babam kullan. Adam saf kötü, bu kadar uzun süre devam eden bir şiddet sürüsü, dönseniz siz ailenizi çağırdığınız için en kolay hedef olan çocuğa yöneltecek sinirini. Dönünce aile desteği de kesilir artık zaten. Kusura bakmayın ama inanamadım okuduklarıma, 2 aylık da olsa şunları yaşayan bebekte sağlıklı ve sakin bir gelişim de bekleyemiyorum, çok yazık.

Ben zaten bunu yapmaya çalıştım aileleri karıştırmayacağız dedim sen aramazsan ben ararım dedi bu sefer ben aradım ve sonki kavga da bn zaten artık dayanamayıp valizimi toplayıp kapının yanına koydum bn gidiyorum dedim ailemi aradım bebek olduğu için çünkü ailem den uzaktayım ona göre bnm ailem in sürekli eli üstümüzdeydi ama zaten ayrı şehirdeyiz herkes çalısıyor ayda bir bi yemeğe gelmek dışında gelmediler aileleri karıştırmak büyük hata evet ama bunu yapan bn değildim

kötü bi insan mı dışardan bakıldığında hayır ama öfke kontrolü yok

Ne desek yapmayacaksınız.
Annenizin üzerine yürümüş , sizi darp etmiş ve hala kötü bir insan değilmiş. Kötü olması için ne yapması lazım ?
Valla biri kızımı dövse , daha beter söverdim.

Bunu bni arayan akraba ve arkadaşlarına dayanarak söylüyorum bana göre sayılacak hakaretlerde çok etrafına göre sabırlı sakin güler yüzlü bir insan evlenene kadar bnde öyle sanmıştım çünkü

Geçmiş olsun artık düşünecek bir sey yok . bebeğiniz küçükken ve baba nedir tam bilmiyorken, aileniz arkanizdayken, siz ücretsiz izin dönüşü çocuğunuzu emin ellere bırakıp ise donebilecekken, çocuğunuzun babasi evde olmasa da annene dede anne -belki yeğen vs varsa daha da güzel - üçlüsü ile huzurlu ortamda yasayabilcekken, bu neyin düşünmesi acaba daha?? acin davayı kurtulun. (Kredi borcunu da ortak odettirirsiniz mahkeme kararıyla bu arada hallolur o bir sekilde)

Sizde onlara söylersiniz: önemli olan dışarıya güzel gözükmek değildir. Önemli olan evindede insan olabilmek. Ne yapayim en güzel elmayı içi çürük olduktan sonra.

Öfke kontrolü olmayan erkeklerin en kolay sığındığıdır sen susmadın sanki onun sinirleri varda karşısındakinin yok işte öfke kontrolü burda gerekli zaten ayrılırmısınız bilemem fakat kendi suçunu üzerinize attığından hatasının farkında bile değil bu adam geçim nedir bilmiyor

Bile bile lades deyip psikopatın birinden çocuk yapıyorsunuz dayaklar küfürler gırla ve hala dön diyen yanınız varsa dönün zaten. Ama çocuğu bari ananesine falan bırakın en azından huzurlu ortamda büyür.

Çocuk korunurken oldu bu konuda bilinçliyim zaten ikimizde istemiyorduk şuan kızımı düşünüyorum sadece onun için ne en iyisi diye

Çocuk korunurken oldu bu konuda bilinçliyim zaten ikimizde istemiyorduk şuan kızımı düşünüyorum sadece onun için ne en iyisi diye
Hala kötü değil öfke kontrol problemi diye geçiştirmeye çalışıyorsunuz. Yaşadıklarınızın şiddetinden muhkeme yeteneğinizi kaybettiniz başka bir açıklaması yok. Çocuk olmuş tamam zaten burası en kolay kısmı. Şu an önemli olan çocuğu o adamla aynı eve sokmamak.

Bu durumda en iyisi hem sizin hem Bebeginiz icin zararin neresinden dönersem kardir olur bence.. böyle Evlilik olmaz böyle Ömür bitmez, sonucta cile cekmek icin evlenmiyorsunuz

Ayrıca çocuk korunurken oldu diyorsunuz da, sizi döven adamla sevişmek bile bile lades demek değil midir? O yüzde bir ihtimal sizi bulmuş işte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…