20 Yillik Bir Hayal, Omurluk Saglik

selam gunluk, rutin diyetimden bikmamak icin birkac gunlugune elma diyeti uygulamaya karar verdim, dun basladim, ilk gunden bekledigimden iyi sonuclar aldim :) mutluyum. amacim sok kilo vermek degil ara ogunlu dengeli diyetime daha yuksek motivasyonla donmek. yani yine amac saglikli beslenme

ama yine yazayim sunu: uzun sureli sok diyetler, tek yonlu diyetler, az kalorili diyetler SAGLIKSIZDIR.

hedefi biraz yuksek mi koydum acaba? neyse ona gore durmadan yilmadan yapayim diyetimi sporumu.

Merhabaa

Sonunda günlüğünü bulabildim, biraz bakar körüm de, bazen burnumun ucundakini bile göremiyorum

Bence hedefin hiç de yüksek değil, ben de 55 kiloyu hedefliyorum

55 kiloda beden kitle indeksin 19.7 olacağına göre 1.67 boyunda olmalısın.

Bence 55 güzel bir hedef

Gerçi rakamdan çok yağ-kas yüzdemiz önemli, herkesin farklı yağ-kas değerleri olduğu için aynı kiloda bile farklı görünebiliyoruz ama yine de bir hedef belirlemek insanı motive ediyor.

Ben hedef belirlemeden ilerleyemiyorum :)

Yağsız beden kütleni ölçtürdün mü?

Aslında o sonuca göre aşağı yukarı hangi kiloda nasıl olacağını tahmin edebiliyorsun.

Son düzenleme:

hayir canim, nasilsa verilecek bayagi yag var ben bir yerden baslayim diyerek diyetisyene gitmedim bu son diyetimde. nasil beslenmem gerektigini ve nasil zayiflanacagini cok guzel ogrendim. sagliksiz bilincsiz hareket etmiyorum cok sukur. diyetisyene birkac yil bir kez gitmistim, bi degisiklik olsun diye, tartip bi liste print etti, fazla bir konusma olmadi. ama birkac ay sonra memlekete gittigimde, bir yag oranimi dogru sekilde ogrenmek icin gitmeyi dusunuyorum. yag orani olcen tartim var ama yakin vakitte olcmedim yag miktarini. en son %33 civariydi. anladigim kadariyla bu oranlarin dogru cikabilmesi icin 12 saat oncesinde spor yapmamis olmak, dinlenmis olmak, yemek yememis olmak vs gerekiyor. ben de sporu hep gece yapiyorum. bi denk gelirse olcerim yine.

bu arada aslinda kilo olarak 55'e ulasinca 53'e inmek istiyorum. bakalim o gunleri bir gorelim de :) hedefi yuksek mi belirledim acaba derken aslinda 30 mayisa kadar 81.5'ten 74.9'a inmek hedefini kastetmistim.

%33 yağ oranı kilona göre çok iyi, çok daha çabuk fit olacaksın demek ki. Benim yağ oranım %40 çıkmıştı Bildiğin yağdan ibaretim sadece

bu arada aslinda kilo olarak 55'e ulasinca 53'e inmek istiyorum. bakalim o gunleri bir gorelim de :) hedefi yuksek mi belirledim acaba derken aslinda 30 mayisa kadar 81.5'ten 74.9'a inmek hedefini kastetmistim.

Tabi ben konuya böyle ortadan cumburlop dalınca başmbaşka bir şey anlayabiliyorum

Kilo verme hızın nasıl bilmiyorum ama ayda 6.5 kilo benim için zor bir hedef olurdu :)

Tabi ben konuya böyle ortadan cumburlop dalınca başmbaşka bir şey anlayabiliyorum

Kilo verme hızın nasıl bilmiyorum ama ayda 6.5 kilo benim için zor bir hedef olurdu :)

ilk sayfadaki ilk mesajda kilo verme tablom var bak :) nisanda biraz duraklama donemi yasadim, diyete ara verdim, simdi tekrar basliyorum, o momentumla 6.5 degilse de 5 kilo verebilirim diye umuyorum.

kas, kemik ve su oranin ne cikmisti?

Yağsız beden kütlem 48-48.5 kg civarındaydı diye hatırlıyorum. Benim hedeflediğim yağ oranı %19-%20, bu yağ oranında kadınlar bence hem oldukça fit görünüyorlar hem de kadınsı hatlarını kaybetmiyorlar. Yağsız beden kütleme göre - yani kilo verirken hiç kas kaybetmezsem - 59-60 kiloda tam istediğim beden ölçülerinde olacağım ama ben kas kaybı olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurarak 55 kiloyu hedef olarak belirledim.

ister istemez kas kaybi olacak. oluyor. bu oranlar da ne kadar dogru bilemiyorum, elektrik akimina dirence bagli ama herhalde yaglarin dagilimi da direnci etkiler. yine de direnc egzersizleri yaparak, yeterli protein alarak, kas kutlesini korumak mumkun. kardesim doktor ve dedigi su, "eger sabah kas agrilarin olmuyorsa, ayni sporu yaparken daha fazla zorlanmaya baslamiyorsan kas kaybetmiyorsundur." kardesim kirmizi eti de mutlaka tuketmek gerektigini, bazi amino asitleri yalnizca kirmizi etten aldigimizi soyledi. yoksa yemesem eksikligini hissetmem.

ilk sayfadaki ilk mesajda kilo verme tablom var bak :) nisanda biraz duraklama donemi yasadim, diyete ara verdim, simdi tekrar basliyorum, o momentumla 6.5 degilse de 5 kilo verebilirim diye umuyorum.

İnşallah canım

bu arada arkadas olarak ekledim, albumlerimde bir tane fotografim var gecen aydan.

Vücut aynı ben İkimiz de armut tipiyiz, tüm fazlalıklar basen ve üst bacaklarda

Şu aşamada yağsız vücut kütleme göre kilo başına 1.5 gr protein alsam fazla kas kaybı yaşamam ama ben onu bile yapamıyorum Buna göre günde 72 gr dan az protein almamalıyım kas kütlemi korumak için ama benim için bu protein miktarı bir hayal, hele de et yemezken :18:

sut ve yogurt her gun menunde iki uc porsiyon olsun. ben 450 ml luk sut icmeye calisiyorum her gun (bardagim buyuk) yemek yaninda da 200 gr yogurt oluyor, sabah zaten lor ve haslanmis yumurta yiyorum. yine 70 grama gelmiyordur belki ama bol protein aliyor hissediyorum.

Kesinlikle katılıyorummmm - beğen tuşuna bastım ama sistem izin vermedi
bu arada arkadas olarak ekledim, albumlerimde bir tane fotografim var gecen aydan.
ay canım yaaa ben yeni gördüm fotoğrafını ama tip olarak aynı ben gibi senin de basenler geniş

Ben de yumurta, yoğurt, kuru baklagil (gerçi bitkisel proteinlerin hayvansal proteinler kadar etkili olmadığı söyleniyor ama) vs derken bazen 50 gr ı buluyorum ama hiçbiri et kadar protein açısından zengin değil 100 gr et yesem her gün ya da 200 gr tavuk, sorun kalmayacak ama... Neyse, zamanla onu da başaracağım inşallah, şimdilik hedef az yemeye devam edebilemk, yeme ataklarını önlemek :) Zira yeme atakları olunca 3500 kaloriyi bulabilen biriyim ben Çok şükür 10. gündeyim diyette, daha öyle kontrolsüz yeme girişimim olmadı

Kesinlikle katılıyorummmm - beğen tuşuna bastım ama sistem izin vermedi
ay canım yaaa ben yeni gördüm fotoğrafını ama tip olarak aynı ben gibi senin de basenler geniş

evet ya tam bir gulazer tipiyim bi de verirken ilk ust bedenden gidiyor, cok fena ben biraz slim in 6 ve biraz yoga ya da pilates yapmaya karar verdim.

Armut tipi klasik Türk kadını tipi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…