2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
slm güzel anneler her zamanki gibi takipteyim ama çok sık yazamıyorum. biz kızımla çok şükür iyiyiz dün 7. ayımızı doldurduk ek gıda işimiz çok şükür ii gidiyor belli bir düzenizmiz var hala devam bende kızıma balık çorbası yaptım palamut aldım haşladım ayrı bir yerde kabak patates havuç küp şeklinde doğradım haşladım balık suyunu süzüp sebzelere karıştırdım unlu terbiye yaptım didiklenmiş balıklarıda içine attım bu şekilde biz yedik kızıma süzgeçten geçirdim severek yedi çok şükür .çorbaları pütürlü pek sevmiyor şehriye çorbasını hiç sevmedi ne taneli ne geçirlmiş hiç bir şekilde sevmedi..
bizim uyku düzenizim iyi çok şükür ama benim kızımda emvde uyanıkken çoğunlukla yanında olmamızı istior başka bir yerede gidince burnumdan getiriyor benim gibi gezmeyi seven bir annenin gezmeyi sevmeyen bir kızı var bayramda ankaraya gidicez bakalım nasıl geçicek inş. çok sıkıntı olmaz.

canım çok geçmiştedir, ben tele kaydetmiştim tarifi, akşam ege uyuyunca yazarım sana özelden.

Somon hasladim sonra somonun suyuna patates sogan ve havuc koydum onlarda haslandi ocaktan almadan 5 dakka once didikledigim baliklarla cok az nane ekledim.bayildi kizlar agzini sapirdata sapirdata yedi.tavsiyemdirr

oooh afiyet olsun, ben de balık çorbası yapıyorum çok seviyor. somonla süper oluyor.

Bende istiyorum tarifi canim. Ya ben balığaelimi suremiyorum kokusuna tahammül edemiyorum nasil yapcam bu bakik isini ya zatenbugun corbasina kiyma koydum 1y.k. ogurdu corbayi seviyordu pureyi daha dogrusu 1t.k. koyduğumda yedi ama bugun cok agladiyemedi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canımm hoşgeldin iyi olmanıza cok sevindim :)
Bayramdan sonra bi ara kaç gel bana kızınla

Bu arada balık gecen gun tattırdım ben yedi
Ama tan kızarmış balıktı tattırmada kaldı
Bu çorbanın açık tarifini yazar mısın
Şu kdr şu bu kadar bu diye
Terbiyesinide yazarsan cok memnun olurum
Ben hiç balık çorbası yapmadımm:26:

canım melekyavrumun bebe bisküvisi;
aslında hamuru güzel oluyor ama benim fırın sorunlu olduğu için yarısı pişti yarısı pişmedi, inşallah seninki güzel olur.

olmaz cano olmaz o balığa, ete hepsine el sürüleceeeek...
sonra gelip ağlama bak buralarda bu çocuk hiç bişey yemiyor diye...
nedenlerini biliyorumama olmaz öyle.
tarifi en alta yazıyorum, deniz de istemiş.

canlarım; balık çorbası;
somonun eti çok güzel ayrıldığı için ben somonla yaptım.
ben yerli somon kullanmıyorum, hiç de bilmiyorum kalitesini,
somon soğuk deniz balığı olduğu için karadeniz somonu verimli olur mu bilmem.
şimdi gelelim tarife;
öncelikle suyu muyu ben hep gözkararı yaparım.

öncelikle biraz somonu bir miktar suyun içinde kaynatıyorum.
diğer tarafta;
yarım soğan ve 2 diş sarımsağı doğrayıp, zeytin yağında kısık ateşte kavuruyorum.
burda çok kısık ateş olmalı ki zeytinyağ yanmasın.
kavrulunca az su ilave edip pişiriyorum, blendrlıyorum.
yarım havuç, yarım patates, 1 tatlı kaşığı kadar pirinci blendrladığım soğanlarla ve pişen balığın suyuyla pişmeye bırakıyorum,
pişince çatalla esiyorum,
üstüne somonu didiyorum ve ince ince kıyım dereotu ekliyorum..
limon seven bebişler limon da ekleyebilir.
afiyet olsun..

denizcim şuan terbiye yapmıyorum ben çorbalara, koyu kıvamlı pişiriyorum.
9. ayda unla terbiyeli çorbalara geçmemiz lazımmış ama onun öncesinde unla terbiye yapma dedi doktorum.
9. aya gelince bu çorbayı biraz daha vıcık yapıp, terbiyesiyle koyulaştırıcam.
terbiyesini de ben kendimize olan çorbalar gibi yapıcam sadece tam buğday unu kullanıcam.
tam buğday ununu tereyağıyla kavurup suyla pişirip çorbaya ilave etmek yeterli.

Biraz biseyler yedi dye sevndm. Sonra emdi uyudu. Aglyrk uyandi ama nasil aglama. Oyaladm brz sonra bir kustu. Aman Allhim nasil fiskryr hem de o kdr cok. Yarim litre kusmstr heralde belki de fazlasi. Yedrrken de zorlamdm hic zorlamyrm zaten oyuncak veryrm eline oyalnrk yyr. İstemedimi kapatyr ddklarni. Hic boyle kusmamsti gozumun onnden gtmyr. Canim cok skldi (

Kizlar biz 3 gundur cirkin olmayi ogrendik cirkin ol diyorum burnundan soluyup suratini burustruyor ahaha cok komik yaa 4-5 kere gostermistim oylelikle ögrendi 👶😄👍❤

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Gecmis oldun cnm oluyo oyle ara ara bin bir zahmetle bi seyler hazirlayip zorla yediriyoruz ogggg die gidiyor tum emekler mslesef aman canlarina bisey olmasinda oyle oyle buyuycekler dis donemi ya cok sıkıntili benimkindede istahsizlik war 2 kawanoz kadar yerdi simdi 1i zorla bitiriyo o derece yani ona uzuluyorum bende doktorumuz disten dedi

hahaha çok komik oluyorlar öyle ya :)))

Aynen cnm yaa cok komik oluyolar yapiyomu egede

yok ege yapmıyor. ege yeni bişey öğrendikçe eski bildiğini de yapmayı bırakıyor.
mesela gel babası gel yapıyordu, şimdi alkış yapmaya uğraşıyor tam anlamıyla yapamasa da diğerini unuttu.
ege çok sıkılgan, tam özgür ruh ya öyle kucağa alıp bişey öğretemezsin imkanı yok kucakta durmaz.
karşıdan öğret desen sürekli etrafla ilgilenmekten hiç bişey öğrenmeye odaklanmıyor.
inanılmaz hareketli ve hep kafasına göre takılmak istiyor.

oluyo cnm ya yağızda çak yapardı onu yapmıyo şimdilerde ama erkek çocuklarınınn genel özelliği çoookkk hareketlilerrr

canım çok geçmiştedir, ben tele kaydetmiştim tarifi, akşam ege uyuyunca yazarım sana özelden.

oooh afiyet olsun, ben de balık çorbası yapıyorum çok seviyor. somonla süper oluyor.

canım melekyavrumun bebe bisküvisi;
aslında hamuru güzel oluyor ama benim fırın sorunlu olduğu için yarısı pişti yarısı pişmedi, inşallah seninki güzel olur.

Eki Görüntüle 1201745

cnm çok teşekkür ederim bende yapıcam en kısa zamanda :)

tam olarak ne kadarlık cnm oğlun benim kızımda baba mama felan diyo bugün ilk defa anne dedi bi kere daha tam olarak oturamıyo desteksiz atıyo öne kendini 7ayı dolcak 7 gün sonra emeklemiyoda daha

tam olarak ne kadarlık cnm oğlun benim kızımda baba mama felan diyo bugün ilk defa anne dedi bi kere daha tam olarak oturamıyo desteksiz atıyo öne kendini 7ayı dolcak 7 gün sonra emeklemiyoda daha

canım ege 12 aralık doğumlu.
2,5 aylıkken sırtüstünden yüzüstüne dönmeye başladı,
3,5 aylıkken tam tur dönmeye başladı,
5,5 aylıkken karnının üstünde dönmeye başladı,
6 aylıkken destekli oturtmaya başladım,
tam 7. ayına girdiği gün desteksiz oturdu, 2 hafta oluyor işte.
bi de komando gibi sürünerek istediği her yere gidebiliyor.
emekleme pozisyonuna geliyor ama emekleyemiyor.
ege'nin ilk kelimesi mama oldu zaten. kendileri çok obur da... sonra da anne mama diye birleştirdi. ama başka şekilde anne dediği pek yok...
aslında sessiz, sakin bir bebek ama inanılmaz hareketli, çok kurcalıyor her yeri.

her bebekte değişiyor canım gelişimleri takılma.
şuan birçoğu koltuklara tutunup durabiliyor mesela egenin hiiiiç niyeti yok..

evet cnm mutlaka değişir dönüyo ellerinin üstünde felan duruyo dönerek yere yatak atıyorum diğer başına geliyo ama tam oturamıyo daha yıkılıyo kuzum sevmiyoda oturmayı pek kucakta gezecek bizimki

evet cnm mutlaka değişir dönüyo ellerinin üstünde felan duruyo dönerek yere yatak atıyorum diğer başına geliyo ama tam oturamıyo daha yıkılıyo kuzum sevmiyoda oturmayı pek kucakta gezecek bizimki

Ege mümkün değil kucakta durmaz... ağlarken bile kucak istemeyen bi bebek de ilk defa görüyorum valla..

Son düzenleme:
Ege mümkün değil kucakta durmaz... ağlarken bile kucak istemeyen bi bebek de ilk defa görüyorum valla..

mirayı asla yatıramazsın gezecek bakıcak etrafa mutfakta durmayı çok seviyo elliycek herşeye uzanamasa sinirleniyo uykusu geldiğinde bile yatarken kafasını kaldırıyo zaten uyku sıkıntımız çok sallanmadan asla uyumaz kıyamet kopuyo bırakınca sallamayı nasıl unutcak bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…