2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

d vıtamını neden 6 damla verıyorsun cnm.3 damla verılıyo.drmu dedı
bız 9 a kadar uyuyoruz kıızmla.tabıkı 7de 8de kalkıyo ama ben gerekırse sallayıp tekrar uyutuyorum.zaten o saatte babası gıttıgınden yanıma alıyorum uyanırsa.9 oldumu bazen 9.30 uyanıyo uyutamıyom daha fazla.akşamlarıda 22.30 gıbı yatagına göturuyom .ne guzel beşikte uyuyodu ama 1 haftadır uyutamadık ayakta salladık çabuk uyudu kollarınıda tutunca.artık oyle yapcaz sanırım. gunduz uykularıda genelde duzenlı gbı.duzene sokmaya çalıyorum.9.30 da kalkıyorsa tam 2 saat sonra bağırıyo uykusu gelıyo anlıyorum uyutuyom en fazla 1 saat uyuyo gene 2 saatte bır şekerleme yapıyo.19.30dan sonra uyutmamaya gayret edıyorum

Biz ayakta sallamaya alıştırmadık ana kucağında sallıyoruz. Bazen ayağımızda sallayalım diye yatırıyoruz ama kıyamet kopuyo :)

d vıtamını neden 6 damla verıyorsun cnm.3 damla verılıyo.drmu dedı
bız 9 a kadar uyuyoruz kıızmla.tabıkı 7de 8de kalkıyo ama ben gerekırse sallayıp tekrar uyutuyorum.zaten o saatte babası gıttıgınden yanıma alıyorum uyanırsa.9 oldumu bazen 9.30 uyanıyo uyutamıyom daha fazla.akşamlarıda 22.30 gıbı yatagına göturuyom .ne guzel beşikte uyuyodu ama 1 haftadır uyutamadık ayakta salladık çabuk uyudu kollarınıda tutunca.artık oyle yapcaz sanırım. gunduz uykularıda genelde duzenlı gbı.duzene sokmaya çalıyorum.9.30 da kalkıyorsa tam 2 saat sonra bağırıyo uykusu gelıyo anlıyorum uyutuyom en fazla 1 saat uyuyo gene 2 saatte bır şekerleme yapıyo.19.30dan sonra uyutmamaya gayret edıyorum

canım ortopedı uzmanı 6 damla vermem gerektıgını soyledı kalça gelısım gerılıgı var dıye fazlası zararlymıs korktum sımdı ya

bende 22 de göturuyorum 24 de uyuyo:KK1:

Aynen benim kiz da böyle uykuya geciremiyorum ya uykusu geliyor alip odamiza goturuyorum emzirdikten sonra her zaman ki gibi ayagima yatiriyorum ama basiyor yaygarayi yada 10dk kestirip uyaniyor ve en az iki saat uğraşıyorum uyutmak icin bazen 12 bazen de 2.yi buluyor uyumasi önceden hafif hafif sallardim hemen uyurdu son bir haftadir uyumuyor yaaa

dün kontrolümüz vardı 5kilo 800 gramdık bu ay 6 kilo 700 olmuşuz kilo alımı iyi ama bıngıldağımız kapanmış bile beyin gelimişimi için iyi olmadığını duyduğumu söylediğim de hemşire baş cevresi önemli dedi büyümesi durduğunda endişe edilmesi gerekiyormu bizimki 2 santim büyümüş ama ben de yine kuşku oluştu doktora götürcem herhalde onun için nurologa götürmek gerekiyormuş bu ayda buna takacaz demekki

mrh kızlar ben kasım annesiyim topiğinize geldim çünkü sizin bebişler bizimkinden büyük burun tıkanıklıgı var kızımn bayagı sizde yaşayan oldu mu ne yaptınız yardımcı olur musunuz

mrh kızlar ben kasım annesiyim topiğinize geldim çünkü sizin bebişler bizimkinden büyük burun tıkanıklıgı var kızımn bayagı sizde yaşayan oldu mu ne yaptınız yardımcı olur musunuz

İçerdeki hava kuruysa oluyo bizimde 1. Ayında olmaya başladı hala devam ediyo.serum fizyolojik sıkıp otribebe veya Chicconun burun temizleme aletleri var onunla temizle ben her gün düzenli yapıyorum

Kızlar devit bizde sıkıntı yapmadı hiç ama kan damlasına başlayalı oğlumun bütün düzeni bozuldu.kullanmaya başlayan var mı. Kabızlık ve gaz yaptığını okumuştum forumda , oğlum günde 1 kere kaka yapıyo artık ama hep gaz çıkartıyo

Ben sadece evin içinde kullandım ama evin bir ucundan diğerine çekiyor. Cızırtı duymadık hiç. Hem pili hem elektrikli ama ben pille daha hiç kullanmadım. Çekim mesafesi duvar kalınlığına göre değişiyormuş açık alanda 200 m diye biliyorum ben benim kullandığım modelin. Başka soru varsa alayım:KK1:

Canim çok teşekkür ederim cevabin için bende bundan alacam heralde başka sorum yok:)))) goruntusu de hoş duruyor. ..

Bizde yaşadık burun tıkanıklığı serum fizyolojik sıkıyoruz enjektörle sonranda otribebe burun aspiratörü ile çekiyoruz. Ayrıca evde sürekli doğalgaz yandığı için oda havası kurumasın diye wollex soğuk buhar makinası aldık her gece sabaha kadar en düşük seviyede çalıştırıyoruz. Hiç takanmıyır artık tosunun burnu. Buhar makinası da almanızı tavsiye ederim.

Bizimde oldu çok sıkıntılı oluyo bebişler için ememiyolarda tıkalı olduğu için bizde okyanus suyu almıştık,bizimde sabaha kadar buhar makinesi çalışıyo..

burun tıkanıklığı için bırşey demek ıstıyorum.benım kızımında gecelerı çok tıkanıyor.gecelerı lambayı açıp burun spreyı damlatrsamda ıyıce uyanıyo o yuzden annemın tavsıyesıyle çiçek yağını burun deliklerıne değdiriyorum bırkaç dakıka sonra rahatlatıyo nefes almasını sağlıyo.tavsıye ederım kızlar
ben kam damlasını 5 gundur kullanıyorum. oyle bı sorun olmadı ama zaten yeşıl olan kakası dahada yeşıl oldu

Ya bu kan damlası işi beni korkutmaya başladı. Haftaya başlıcaz bizde. Kaka sayısına takıntılıyım zaten. Önceden 5-6 olan kaka sayısı 2-3 e düştü psikolojim bozuldu doktor kilolu olduğu için çok normal dedi damladan sonra da düşerse iyice psikopat olurum artık.

Benim kiziminda kafasi terliyor, saclar sirilsiklam oluyor hatta guzel yikamama ragmen kafasi bile kokuyor cok terlediginden:)

benim kızımında doğduğundan beri kafası çokterliyor. saçları sırılsıklam oluyor. ilk 1 ,5 ay boyuncada çok kokuyordu kafası. şimdi yine terliyor ama kokmuyor.

Arkadaşlar sizlere bir şey danışabilir miyim bebeğim sanırım alerjik bir yapıya sahip. Doktorumuz cildi kuru dedi ama bence atopik dermatid olmasına az kaldı. Sürekli nemlendiricisürüyorum. Sorum şu ki siz bebeğinizin kıyafetlerini neyle yıkıyorsunuz. Ben sabun tozu kullanıyorum hacı şakirin ama bi yerde okudum sabun tozu çamaşırlardan iyi arınmıyormuş kendi kıyafetlerimizi de sabun tozuyla yıkıyorum ve bazen beyaz dalgalar oluyor üzerlerinde. Acaba gerçekten iyi durulanmadığu için mi bebeğimin cildi kızarız pütürlükler pütürlükler oluyor. Nasıl yıkasam bilemedim. Siz neler kullanıyorsunuz.

Dalin sıvı deterjan kullanıyorum ben. Dalinin yumuşatıcısınıda kullanıyorum. kaka lekesi dışında her şeyini çıkarıyor :)))

evlendiğimden beri kendi çamaşırlarımızdada sıvı deterjan kullanıyorum. Perwolun renkli, siyahlar ve hassas kıyafetleri için 3 ayrı sıvı deterjanını alıyorum.
Beyazla için toz deterjan kullanıyorum durulamayı 2 kere yaptırıyorum. ayarlardan ilave durulama ekliyorum.

Hacı şakirin sabun tozunu bende aldıma ama daha kullanmak nasip olmadı kullanınca size bilgi veririm. onada ilave durulama ekleyerek yıkayayaım sizi bilgilendiririm

Kızlar bebeklerinizi her ay hastaneye kontrole götürüyor musunuz ben her ay sadece Sağlık ocağına götürüyorum sadece bir sıkıntısı olduğunu hissettigimde gidiyoruz hastaneye

Ben her ay önce sağlık ocağına, ordanda hastanede ki kendi bebek doktorumuza götürüyorum.
Sağlık ocağında ki doktorumuzdan memnun değilim. çoksaçma yorumlar açıklamalar yapıyor.

Kızlar devit bizde sıkıntı yapmadı hiç ama kan damlasına başlayalı oğlumun bütün düzeni bozuldu.kullanmaya başlayan var mı. Kabızlık ve gaz yaptığını okumuştum forumda , oğlum günde 1 kere kaka yapıyo artık ama hep gaz çıkartıyo

sağlık ocağındaki doktorumuz kan hapına 15 gün sonra başlayın yani bebek 4,5 aylık olunca dedi.
hastanedeki bebek doktorumuzda 5. ayında başlayın dedi kafam karıştı açıkçası.

X