2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bilemedim ki. Sanırım bu basınçla ilgili birşey. Yani benim günüm senden ileri ama bebeğin kafası kanalda ve kendini itiyor aşağı doğru. Bu gidişle 40.haftayı beklemez dedi dün. 38 gibi doğmasını bekliyorum dedi.

buda demek oluyorki ben 38den önce doğurmuycam :))) oleeeeyyyy doktorum izinde o ara :))) zaten benim bebiştom daha kanala girmemiş seninki gibi :)

ben de şu an tam 13 kilo almışım ama acaipp iştahım açık sürekli yemek istiyorum.daha iki hafta var belki daha erken olabilir de.. bebek 1 haftada yaklaşık 400 gr almış:ss sanki 15kg i bulurum gibi geliyor..ama göğüslerde bir hareket yok ben de en cok emzirmeyi merak ediyorum müthiş bir bağ hem duygusal hem fiziksel..cok ilginç geliyor..umarım bol sütüm gelir de bebişimle bağım kopmaz...

Son haftalarda malesaf çok kilo alınıyor
Ama 15 çok değil .önemli olan doğumdan sonraki
Beslenme alışkanlığı.40 çıkınca keğl egzersizi
Yapmamı öneririm.6 ay oluncaya spor çünkü
Karın gevşiyor ve kötü nir görüntü oluyor keğl
Egzersizini mutlaka yap bence birde emzirme südyenleri
Kullanmayın çünkü sarkma yapıyor destekli südyenler kullanın

Canim kaç haftaliksin...hayirlisi olsun bir haftada 300 gr. az mı acaba hiç anlamıyorum bu şeyleri. .birde diğer doktorda farklı çıkmışti insan muallakta kalıyor.

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

bugün 36+4 canım cuma günü gittiğim diğer doktor 2600 lerde dedi cihazdan cihaza fark ediyor sanırım. benim doktorun ölçümune göre 300 gram almış. ya acaba benim doktor da bayram girmeden almak mi istiyor catin dar diyerek bilmiyorum ya hangisi hayirlisi ise o olsun yalnız muayeneden sonra karnım ağrıyor.genelde bu muayene dogumu başlatmak için de yapılıyor

selam kızlar,sabah tahlil yaptırmak için acile gittim.değerlerim şöle sizce nasıl?doktorum Erzurum merkezde olduğu için gidemedim göstermeye telefonunda her seferde almayı unutuyorum bir de size sorayım dedim.

bir de kolestrolum yükselmiş yediklerimede dikkat ediyorum ama niye yüksek çıktı anlamadım.

hgb 11.6
demir (serum) 63--------------------------------------------33-193
demir bağlama 331------------------------------------------135-392
kolestrol 272--------------------------------------------------0-200
HDL kolestrol 79------------------------------------------------45-65

35+5 teyim.kan değerlerime sevindim açıkçası ama gende çok yükselmemiş hgb.

Son düzenleme:
kızlar doktordan geldik nst normal ultrasonda karın olcusu yine ufak çıktı 300 gram almış bir haftada 2700 olmuş.riskli haftaları atlattık artık doğum olabilir dedi birde tansiyon problemi olduğu için saım çok riske atmak istemiyor.cati muayenesi yaptı acayip canım acıdı bilmiyorum ben kendimi kasmamaya çalirstm ama doktor kastın dedi.cati dar gibi ya gerçekten dar yada kastiğin için dedi cumartesi tekrar bakacak sabah erken gel dedi bakalım ne olacak

Canım ya ben bu çatı muayenesini çözemedim gitti. 37.haftada bekliyordum ama dün gittim 35+0 da ve yaptı doktorum çatı muayenesi.

Hiç ama hiçbirşey hissetmedim yemin ederim. Doktorum da çok kolay doğum yapacaksın sen dedi ama canım yanmadığı için çatım esnek demek mi bu ? Herhalde öyle. Keşke kimsenin canı yanmasa :KK50: Ben ne zaman başladı ne zaman bitti anlamadım bile. Tek hissettiğim elini içerde bir yere yukarı aşağı sağa ve sola doğru bastırdığı.

kızlar doktordan geldik nst normal ultrasonda karın olcusu yine ufak çıktı 300 gram almış bir haftada 2700 olmuş.riskli haftaları atlattık artık doğum olabilir dedi birde tansiyon problemi olduğu için saım çok riske atmak istemiyor.cati muayenesi yaptı acayip canım acıdı bilmiyorum ben kendimi kasmamaya çalirstm ama doktor kastın dedi.cati dar gibi ya gerçekten dar yada kastiğin için dedi cumartesi tekrar bakacak sabah erken gel dedi bakalım ne olacak

Bence haberler güzel:) inşallah en hayırlı zamanda sağlıkla alırsın bebeği kucağına..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bugün 36+4 canım cuma günü gittiğim diğer doktor 2600 lerde dedi cihazdan cihaza fark ediyor sanırım. benim doktorun ölçümune göre 300 gram almış. ya acaba benim doktor da bayram girmeden almak mi istiyor catin dar diyerek bilmiyorum ya hangisi hayirlisi ise o olsun yalnız muayeneden sonra karnım ağrıyor.genelde bu muayene dogumu başlatmak için de yapılıyor

Bayramıda geçir canım nasıl olsa bayramdan sonraki hafta 38 olacaksın bebeğin gelişiyorsa bekle, aslında çatı darlığı tek başına sezeryana itmemesi gerekmis,bebeğin kilosuda önemliymis ama doktorlar sanırım artık risk almak istemiyor hemen olsun bitsin, eğer normal doğumu istiyorsan gidince bak bakalim belki çatın normaldir.

buda demek oluyorki ben 38den önce doğurmuycam :))) oleeeeyyyy doktorum izinde o ara :))) zaten benim bebiştom daha kanala girmemiş seninki gibi :)

Sevindim senin adına :KK49:

Bizimki kanalda ama ben nedense böyle bir cahil cesareti ile hala ofisteyim. Bayramdan sonra gelmicem inşallah :KK76:

Son düzenleme:
Canım ya ben bu çatı muayenesini çözemedim gitti. 37.haftada bekliyordum ama dün gittim 35+0 da ve yaptı doktorum çatı muayenesi.

Hiç ama hiçbirşey hissetmedim yemin ederim. Doktorum da çok kolay doğum yapacaksın sen dedi ama canım yanmadığı için çatım esnek demek mi bu ? Herhalde öyle. Keşke kimsenin canı yanmasa :KK50: Ben ne zaman başladı ne zaman bitti anlamadım bile. Tek hissettiğim elini içerde bir yere yukarı aşağı sağa ve sola doğru bastırdığı.

ya canım bende anlamadim o kadar ağrı beklemiyordum.çok değişik bir ağrı şimdi de hafif karnım ağrıyor doğumdaki muayenelerde böyleyse yandım.öğrenci iken bir sürü hamile muayene ettim bu ağrıyı duyunca onlarında canını mi yaktım böyle diye düşündüm

Bayramıda geçir canım nasıl olsa bayramdan sonraki hafta 38 olacaksın bebeğin gelişiyorsa bekle, aslında çatı darlığı tek başına sezeryana itmemesi gerekmis,bebeğin kilosuda önemliymis ama doktorlar sanırım artık risk almak istemiyor hemen olsun bitsin, eğer normal doğumu istiyorsan gidince bak bakalim belki çatın normaldir.

cumartesi bakalım belli olur inşallah kasmam kendimi.bayram geçse iyi olur ama ben bir sorun varsa riske atmak istemiyorum.rabbim şu mübarek günlerde hayirlisinı nasip etsin hepimize

ya canım bende anlamadim o kadar ağrı beklemiyordum.çok değişik bir ağrı şimdi de hafif karnım ağrıyor doğumdaki muayenelerde böyleyse yandım.öğrenci iken bir sürü hamile muayene ettim bu ağrıyı duyunca onlarında canını mi yaktım böyle diye düşündüm

O zaman gerçekten insanın vücudu ile ilgili birşey bu. Olmuyorsa zorlamanın bir anlamı yok ne bebek için ne senin için. Sadece gerçekten normal doğum düşünüyorsan 1 kez daha kendini kasmadan çok rahat bırakarak dene, doktorunun yorumuna göre de hareket edersin istersen. Yani ben olsam öyle yapardım. Belki ilkinin heyecanından olmuştur kasılma.

inşallah canım hayirlisi olur inşallah korkmaya başladım

Korku, gerginlik, endişe, telaş, panik hepsi bende de var.. Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin. İnşallah yavrularımız ve biz sağlıklı olalım yeter..

O zaman gerçekten insanın vücudu ile ilgili birşey bu. Olmuyorsa zorlamanın bir anlamı yok ne bebek için ne senin için. Sadece gerçekten normal doğum düşünüyorsan 1 kez daha kendini kasmadan çok rahat bırakarak dene, doktorunun yorumuna göre de hareket edersin istersen. Yani ben olsam öyle yapardım. Belki ilkinin heyecanından olmuştur kasılma.

öyle yapacağım canım cumartesi tekrar bakacak.birde erken gel dedi bana abimin eşine de erken gel demişti o gün doğum olmuştur hayirlisi bakalım

öyle yapacağım canım cumartesi tekrar bakacak.birde erken gel dedi bana abimin eşine de erken gel demişti o gün doğum olmuştur hayirlisi bakalım

Hayırlısı olsun inşallah ben de hep normal diyordum esim snnem en önemlisi doktorum normal seni zorlar diyor kafam çok karışık benim de sağlıkla kucaklarımiza alalim inşallah yavrularimizi

inş hayırlısı olsun senin için cnm.. zaten riskli haftalar geçti..
ayrıcaa bu kadın bayramdan sonra tatile gitçek gibi bir his var içimde off..

Korku, gerginlik, endişe, telaş, panik hepsi bende de var.. Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin. İnşallah yavrularımız ve biz sağlıklı olalım yeter..

amin inşallah herşey yolunda gider

X